2 miliardy dolarów przepływu dziennie przez Bitcoin

Kto by pomyślał, że BTC powstał niemal już 10 lat temu. W skrócie jest to wirtualna waluta typu P2P. Od momentu pojawienia się na światowych rynkach BTC notuje systematyczne wzrosty swojej wartości, ugruntowując swoją pozycję w rankingach wirtualnych walut. Jego regularne średnie wynoszą około 2 mld dolarów dziennych przepływów gotówki. Co stoi za fenomenem tejże kryptowaluty?

Co jest prawdziwą siłą BTC?

Znakomitość BTC można tłumaczyć na kilka sposób. Są to elementy składowe, które w połączeniu ze sobą tworzą jeden silny i zdrowy organizm, który na pierwszy rzut oka nie różni się niczym specjalnym od innych wirtualnych walut. Co sprawia, że jest zdecydowanie efektywniejszy od walut fiat, takich jak euro, dolar czy funt? Przyglądając się bliżej zauważyć można przecież, że BTC generuje duże koszty. Jego system funkcjonowania nie należy do najtańszych. Co więcej ekstra opłaty są spowodowane naliczaniem prowizji transakcyjnych czy tzw. marż górniczych, które są aż nazbyt wysokie. Negatywne wrażenie można też odczuć, przyglądając się czasu jaki jest potrzebny do przetransportowania określonej kwoty gotówki w dane miejsce. Jest on zdecydowanie zbyt długi niż życzyłby sobie to użytkownik BTC. A zatem czy fenomen BTC jest przesadzony?

Jakość i bezkompromisowość

Wybredny ekspert może zarzucić prawie wszystko BTC, oprócz jednego. Główną zaletą tej waluty, która czyni ją tak potężnym graczem na rynkach światowych jest to, że BTC jest zdecentralizowany. Mówiąc ściśle jego zakres działań znajduje się poza tradycyjnymi ramami świata finansowego, ale jednocześnie nie można o nim powiedzieć, że funkcjonuje w półświatku. BTC jest pełnowartościowym zawodnikiem, który zyskuje ogromną popularność użytkowników kryptowalut przede wszystkim dzięki temu, że wychodzi naprzód oczekiwaniom klientów. BTC jest uniwersalny i niezniszczalny.

Ukryta zdolność

Najważniejszą bronią BTC jest więc jego nieśmiertelność. Nic ani nikt nie jest w stanie stanąć mu na drodze. BTC nie jest zależny od żadnej scentralizowanej grupy ludzi czy firm. Jest tzw. wolnym strzelcem, który nigdy się nie zatrzyma, a przynajmniej taki obrót spraw jest niemal nieprawdopodobny.

Rosnący popyt na BTC

BTC funkcjonuje na rynkach zaledwie 10 lat, a już wyrobił sobie dobrą renomę. Codziennie BTC generuje ogromne przepływy gotówki. Sieć BTC, która spełnia zadanie tylko i wyłącznie, przyjmując postać środka wymiany wartości, czyli inaczej dóbr generuje aż 2 mld dolarów przepływu i to co dzień. Siła BTC kryje się w tym, że absolutnie ani jedna transakcja z tych wszystkich, które składają się na wymienione wcześniej 2 mld nie jest inspekcjonowana przez ani jeden światowy bank, głowy państw czy inne podmioty trzecie.

Uniwersalność BTC

Prawdziwa siła BTC kryje się w jego powszechności. Jest to waluta ogólnoludzka można rzec. Ktokolwiek ma ochotę zainwestować w BTC w dowolnej chwili może to zrobić bez żadnych kontroli, wymogów czy kruczków prawnych. W tym tkwi sęk fenomenu BTC. Co więcej stabilność tej waluty przyciąga rzesze nowych użytkowników każdego dnia i można z całą pewnością przypuszczać, że wartość BTC będzie nieustannie wzrastać. Już nie raz BTC udowodnił, że potrafi pozytywnie zaskakiwać i pewnie nie raz jeszcze sprawi swoim użytkownikom miłą niespodziankę.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitcoin Revolution – Sprawdzona platforma Bitcoin

Kryptowaluty od lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem wśród inwestorów. Dla osób, które chciałyby zacząć inwestować, ale nie wiedzą jak z pomocą przyszedł Bitcoin Revolution, który jest najlepszym na świecie oprogramowaniem do inwestowania w kryptowaluty. Programy tego typu znacznie upraszczają cały proces, który dla nowicjuszy wydawać się może skomplikowany i wymagający. Osoby, które są całkowicie nowe w branży powinny stawiać swoje pierwsze kroki w oparciu o programy tego typu.

Czy inwestować w Bitcoin?

Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź wielu inwestorów, jednak dane z poprzednich lat pokazują, że osoby, które wahały się i nie zainwestowały później tego żałowały, ze względu na to, że Bitcoin spotęgował swoją wartość na przestrzeni ostatnich lat. Według danych, wystarczyło zainwestować jednego dolara na początku kariery Bitcoina, aby teraz zostać milionerem. Zdaniem ekspertów z całego świata Bitcoin jeszcze nie osiągnął pełni swoich możliwości, a kolejne lata mogą nieść ze sobą dalsze zyski, które są spektakularne. Bitcoin zyskał miano cyfrowego złota, ze względu na swoje właściwości na giełdzie.

Przetestuj rozwiązanie za darmowo! – Tutaj

W internecie znajdziemy wiele wypowiedzi liderów finansowych z całego świata, którzy wskazują na świetlaną przyszłość Bitcoina. Ich zdaniem, zbliża się kryzys finansowy, który znacznie umocni pozycję kryptowaluty na rynku światowym i spowoduje znaczny wzrost ceny. Historia lubi się powtarzać, a dawny krach na giełdzie nieruchomości w Ameryce może się powtórzyć, Bitcoin tylko na to czeka.

Jak prosto i skutecznie inwestować w Bitcoin?

Najprostszą metodą jest bez wątpienia po prostu zakup Bitcoinów, jednak trading, czyli handlowanie walutą jest znacznie bardziej opłacalne i pozwala na szybszy zysk. Giełdy są dość skomplikowane, a bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności można się nie odnaleźć. Bitcoin Revolution to spore ułatwienie, które sprowadza cały trading do kilku prostych kliknięć.

Programy tego typu umożliwiają intuicyjny trading, a nowoczesne technologie wykorzystane do stworzenia programu pozwalają na uzyskanie przewagi i uniknięcie opóźnień.

Sprawdź jak działa oprogramowanie Bitcoin Revolution

Czy inwestowanie w Polsce w Bitcoin jest legalne?

Jak najbardziej tak, Polska stanowi mocny punkt w Europie, który zrzesza wielu pasjonatów kryptowalut. Wiele inwestorów pochodzi właśnie z Polski. Nie ma żadnych przeciwskazań prawnych, aby zacząć inwestować w kryptowaluty, do których zalicza się Bitcoin.

Czy granie na giełdzie kryptowalut jest bezpieczne?

Giełda i różnego rodzaju gry finansowe niosą ze sobą pewne ryzyko, jednak powierzenie swoich pieniędzy ekspertom, którzy znają się na rzeczy jest lepszą opcją, niż nauka metodą prób i błędów na własnej skórze. Bitcoin Revolution posiada wiele korzystnych recenzji, które podkreślają bezpieczeństwo i stały dostęp do zainwestowanych pieniędzy.

 Ile można zarobić na Bitcoin i giełdzie kryptowalut?

Tak naprawdę zarobki, które możemy osiągnąć z pomocą Bitcoin Revolution są nieograniczone. W zależności od kapitału, który mamy oraz działań, które podejmiemy zarobki mogą się mocno wahać i osiągać różne wartości. Na stronie znajdziemy liczne dane o zarobkach osób, które uczestniczą w programie Bitcoin Revolution, a ich zyski robią wrażenie. Najlepsi, którzy zaczynali inwestować w kryptowaluty szybko pomnożyli swoje fortuny, stając się milionerami w bardzo krótkim czasie. Według danych na stronie, rekordzistą okazał się inwestor, który został milionerem w zaledwie 61 dni.

Bitcoin revolution Opinie i rejestracja

Rejestracja jest w pełni darmowa, a cały proces trwa kilka minut i jest bardzo prosty. Aby dołączyć do Bitcoin Revolution wystarczy wypełnić formularz, a następnie złożyć depozyt podany na stronie. Portale tego typu umożliwiają błyskawiczny trading walut, przez co cieszą się dużą popularnością. Według opinii umieszczonych na ich stronie Bitcoin Revolution posiada wielu zadowolonych klientów, którzy tworzą ekspercką społeczność i wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na różnego rodzaju forach.

Sprawdź jak działa oprogramowanie Bitcoin Revolution

Realna groźba czyli niepokój związany ze spadkiem kursu Bitcoina

Realna groźba czyli niepokój związany z ciągłym spadkiem wartości Bitcoina

Crypto Fear and Greed Index w skrócie CFGI zajmuje się monitorowaniem nastrojów związanych z platformą wirtualnych walut. W bieżącym roku wbrew oczekiwaniom znajduje się na bardzo niskim poziomie. Co więcej należy dodać, że kurs waluty Bitcoin jest jedną z największych bolączek inwestorów. Powód jest oczywisty. 14 sierpnia ta waluta wyrównała niechlubny rekord z końca 2018 roku, a mianowicie indeks Crypto Fear and Greed Index osiągnął dla Bitcoina najniższą wartość jak łatwo policzyć od ponad pół roku.

Dlaczego wartość kursu Bitcoina rodzi w inwestorach grozę?

Firma Crypto Fear and Greed Index zajmuje się monitorowaniem i interpretowaniem panujących nastrojów poprzez obserwacje zmieniających się wartości kursów, wielkości rynku inaczej wolumenu oraz zachowań internautów, którzy poprzez media społecznościowe wyrażają swoje opinie na dane temat, którym w tym wypadku jest wirtualna waluta. Analizują również wyniki ankiet, wyciągając z nich wnioski na podstawie których mogą określić panujące trendy.

Dzięki tym wszystkim elementom określany jest wskaźnik, którego skala wynosi od 0 do 100. Jak się można domyślać najniższe wartości są odpowiednikiem niechęci wobec danego przedmiotu badań, co można określić w tym wypadku “strachem przed Bitcoinem”, a wartości maksymalne wskaźnika oznaczają tzw. chęć bądź też pazerność inwestycji w Bitcoina.

Niespodziewana burza

Ostatnie miesiące można określić mianem małego renesansu dla wirtualnych walut. Ich wartość nieustannie rosła, a podejście do nich raczej wzbudzało sympatię niż niechęć. Idealnie oddaje ten stan rzeczy wskaźnik Crypto Fear and Greed Index, który pod koniec czerwca osiągnął aż 90. Nic nie wskazywało, że hossa się skończy, a jednak tak się stało. Aktualnie byk zmienił się w niedźwiedzia i przyniósł bessę.

Wskaźnik Crypto Fear and Greed Index wynosi około 30 i wciąż spada. Tak niski poziom był notowany ostatnio pod koniec 2018 roku. Był to okres, w którym waluta Bitcoin nie przekraczała ceny nawet 3500 dolarów. Jeśli dokładniej przyjrzeć się danom CFGI to można odszukać moment zwrotny. Źle zaczęło się dziać z wskaźnikiem w dniach 10-12 lipca. Nastroje osiągnęły wtedy ogromny spadek, mianowicie z 84 punktów na 33.

Ten proces trwał zaledwie 48 godzin i wywołał prawdziwą burzę. Okolicznościami tego spadku jest symetryczny spadek wartości kursu Bitcoina z 13 000 dolarów do 11 600 dolarów. Mimo tak ogromnego regresu nie utrzymał się on na tym poziomie. W ciągu ostatniego miesiąca wartość indeksu raz spadała, a raz wzrastała. Maksymalna wartość w tym okresie osiągnęła 64. Ten wynik był swego rodzaju chwilowym ociepleniem nastrojów wokół Bitcoina. Jednak ten stan nie pozostał długo aktualny.

Czy ten port jest wciąż bezpieczny?

Burza wokół kursu Bitcoina i spadek wartości wskaźnika CFGI nie wpłynęły negatywnie na samego Bitcoina. Mimo całej otoczki grozy wielu inwestorów nadal określa go jako swego rodzaju idyllę czy bezpieczną przystań na sztormowym morzu, jakim z całą pewnością jest kryzys. Jest to odrobinę sprzeczny pogląd, biorąc pod uwagę fakt, że do niedawna niektórzy określali Bitcoina jako spekulacyjną walutę.

Zdanie specjalistów

Fox Business spytało ekspertów co sądzą o Bitcoinie. Tom Lee reprezentujący Fundstrat odpowiedział następująco na pytanie czy BTC zasługuje na miano spekulacyjnego aktywa:

„Możesz to zobaczyć na rynkach. Tam, gdzie panuje zamieszanie, lokalne ceny Bitcoina mają tendencję do gwałtownego wzrostu i handlu z premią, ponieważ ludzie próbują znaleźć sposoby na ochronę swoich pieniędzy. Więc tak.”

Odmiennego zdania jest natomiast Travis Kling z amerykańskiego funduszu hedgingowego Ikigai Asset Management, sugerując że BTC nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom i stać się zamiennikiem czy też odpowiednikiem złota:

„To może być tak, że BTC jest wystarczająco silne, aby pływać teraz w basenie, ale nie w oceanie”

Jak zatem rysuje się przyszłość Bitcoina? Na ostateczne rozwiązania należy jeszcze poczekać.