31 lipca pozostało tylko 15% BTC do wykopania

Ostatniego dnia lipca wykopano już 85 procent BTC. W obiegu znajduje się 17 850 000 bitcoinów, na resztę trzeba czekać, jednak pytanie brzmi jak długo. Użytkownicy Reddita gorąco komentują to wydarzenie i zastanawiają się nad przyszłością najpopularniejszej kryptowaluty.

Pozostało juz “tylko” 15 procent BTC. Symboliczny poziom 85 procent wydobycia BTC osiągnął 31 lipca. Wydarzenie to przyczyniło się do ożywionych dyskusji w internecie nad przyszłością wydobycia bitcoina. Jeden z użytkowników Reddita twierdzi, że w ciągu najbliższych pięciu lat zostanie wykopane kolejne 9 procent kryptowaluty. Po przekroczeniu poziomu 94 procent wydobycia cena najpopularniejszej kryptowaluty ma znacząco wzrosnąć. Zakończą się również czasy darmowego bitcoina.

Ostatni bitcoin

Użytkownicy portalu zaczęli się zastanawiać, jaka będzie przyszłość BTC po wykopaniu ostatniego bitcoina. Czy cała sieć będzie działała bez finansowej zachęty dla górników? I w jaki sposób transakcje będą przetwarzane? To tylko niektóre z pytań nurtujących internautów. Niektórzy forumowicze starali się odpowiedzieć na zadane pytania. Użytkownik dustywarrior uważa, że po wykopaniu ostatniego bitcoina górnicy będą nadal otrzymywać nagrody pod postacią opłat za transakcje.

Po wykopaniu 100 procent BTC sieć będzie na tyle duża, aby górnicy nie martwili się o finansową motywację. Inny użytkownik o pseudonimie justinjustinian oświadcza, że do momentu wykopania ostatniego bitcoina minie ponad wiek, dlatego wszelkie spekulacje nie mają sensu. Metaforycznie przyrównał sytuacje kryptowaluty do transportu mieszkańców Nowego Jorku w XIX wieku. Minęło ponad sto lat, a zamiast końskich zaprzęgów mamy teraz transport zmotoryzowany, którego w przeszłości nikt nie przewidywał.

Halving BTC juz za rok

To, jak szybko bitcoin jest wydobywany, zależy od paru czynników. Największym z nich jest nagroda za wydobycie BTC. W przyszłym roku nagroda za wykopanie bloku zmniejszy się do 6,25 BTC w efekcie halvingu. Halving to inaczej po prostu zmniejszenie nagrody za wydobycie dokładnie o połowę.

Do tej pory miały miejsce dwa halvingi. Pierwszy w dniu 28 listopada 2012 roku. Wówczas nagroda z 50 monet spadła do 25. Po raz kolejny halving miał miejsce 9 lipca 2016 roku. Nagroda za wydobycie spadła po raz kolejny o połowę do poziomu 12,5 BTC. Przyszłoroczny halving zmniejszy roczną inflację BTC do 1,8 procent. Złoto ma roczną inflację w wysokości trzech procent, co oznacza, że po kolejnym halvingu wirtualna waluta stanie się rzadsza niż złoty kruszec.

Co prawda nagroda dla górników zmniejszy się, ale historia dwóch poprzednich halvingów pokazuje, że napędzają one znaczny wzrost ceny bitcoina. Zaraz po pierwszej połowie w 2012 roku cena bitcoina wzrosła z 12 dolarów do 140. Parę tygodni po drugim halvingu w 2016 roku bitcoin rozpoczął rajd, który napędził jego cenę z 582 dolarów do poziomu aż 20 000 dolarów. Wzrosty te były głównie napędzane przez fundusze inwestorów indywidualnych. Tym razem do halvingu przygotowują się duże instytucje.

Dalsze losy BTC i jego wydobycia spędzaja sen z powiek wielu kryptowalutowym fanom, ale przypuszczalnie żaden z nich nie dotrwa do momentu skończonej podaży BTC.

Previous ArticleNext Article

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Największa moc obliczeniowa sieci Bitcoin Cash SV Hash rate

100 milionów terahashy jest to nowa moc obliczeniowa, która została osiągnięta przez Bitcoin. Jaka jest reakcja na tą informację pozostałych kryptowalut? Jak wygląda sytuacja Bitcoina Cash oraz Bitcoina SV?

W jaki sposób osiągnięcie szacowanej mocy obliczeniowej sieci bitcoin aż 100 000 000 terahashy na sekundę ma się do mocy obliczeniowej bitcoin casha a także bitcoina sv?

Hash rate inaczej jest to moc obliczeniowa sieci bitcoin

Od dłuższego czasu pojawia się w mediach informacja o niechybnie pojawiającej się mocy obliczeniowej sieci najstarszej kryptowaluty świata. Pojawiają się doniesienia, że sięga ona poziomu 100 milionów terahashy na sekundę (TH/s).
Moc obliczeniowa sieci bitcoin osiągnęła tą liczbę. Takie stwierdzenia możemy użyć dopiero teraz po pokonaniu ostatnuch trudności z jakimi przyszło się nam zmierzyć w ostatnim czasie. Czyli po nieoczekiwanym środowym flashcrashu a także po intensywnych spadkach cen bitcoina a także innych wydarzeniach.

  • 100 000 000 TH – 100 EH
  • 100 000 000 TH – 100 000 PH

W roku 2017 a dokładniej w jego ostatnim kwartale, rozpoczął się nieustępliwy hash rate sieci bitcoin. W tamtym czasie moc obliczeniowa sieci wynosiła zaledwie niewiele ponad 9 milionów TH/s.

To niebywałe co ma miejsce w ostatnim czasie. Wydarzenia, które mają miejsce w kwestii wzrostu hash rate bitcoina. Przypominamy, że wzrost w ostatnim miesiącu wyniósł 30 %.

Rokowania Bitcoin Cash i Bitcoin SV pod względem hash rate.

Hash rate nie zawsze jest przychylny. Przekonały się o tym w szczególności dwie kryptowaluty, które zostały uzyskane w skutek rozszczepienia się macierzystej waluty jaką jest Bitcoin. Miało to miejsce w latach 2017/2018. Jednakże bez względu na ich pochodzenie, nie rokują one najlepiej pod względem mocy obliczeniowej sieci.

Gołym okiem widać różnice przedstawione na poniższym obrazku, przedstawiającym moce obliczeniowe sieci Bitcoin, Bitcoin Cahs a także Bitcoin SV. Uzyskane dane nie są zaskakujące. Nie wyobrażalne prowadzenie należy do Bitcoina, który pozostawia pozostałe kryptowaluty daleko w tyle. Zastanawiająca jest dalsza pozycja tych kryptowalut w tym temacie.

Obecne stadium rozwoju przedstawionych sieci jest to wyśniona przez Satoshiego Nakamoto sytuacja. Spełnia się jego marzenie.

Ostatnie notowania pokazują, że Bitcoin Cash uzyskuje moc obliczeniową na ok. 1350 PH/s a kolejny czyli Bitcoin SV uzyskuje niewiele powyżej 700.
Owe zestawienie nie ma na celu umniejszenia wartości tych cyfrowych walut. Obie stoją jeszcze przed szansą, mają wiele możliwości i mogą jeszcze zaznaczyć swoje miejsce zarówno w branży cyfrowej waluty jak i blockchainu. Przedstawiona wizja zyskuje nowych zwolenników a projekt ma na celu przekonanie kolejnych obserwatorów. Cel jest jeden przyciągnięcie osób wpływających na dalszy rozwój sieci.

Jakie jest wasze zdanie o kroku milowym jakidokonał się w przypadku bitcoina? Czy w zakresie mocy obliczeniowej sieci bitcoin pozostawi pozostałych daleko w tyle? czy może jednak bitcoin cash oraz bitcoin sv mają szansę na dogonienie pod tym względem bitcoin?

Władze Iranu przygotowują system do rejestracji górników kryptowalut

Władze Iranu tak naprawdę przygotowują propozycje stworzenia takiego systemu, który będzie się zajmować rejestracją górników właśnie z rynku kryptowalut. Zgodnie ze wszelkimi dokumentami, które media otrzymały w dniu 19 września, projekt tego systemu do rejestracji operacji właśnie wydobywania kryptowalut obecnie jest w drodze do zatwierdzenia już oficjalnego w swojej stolicy, a więc Teheranie. Licencje, które były proponowane zdecydowanie by wymagały wszelkich informacji o zatrudnieniu czy też o umowach najmu i tym podobnych.

Wydawać by się mogło, że te wymogi mają irańskiego rządowi umożliwić wszelkie ograniczenie działań nielegalnych, które są bezpośrednio związane z kryptowalutami. Jednocześnie także czerpać zyski z kwitnącego przemysłu w tym kraju, który jest przecież zagrożony sankcjami międzynarodowymi jak i także inflacją. Są to przecież czynniki gospodarcze, które doprowadziły bezpośrednio do wzrostu nędzy w tymże kraju.

Kryptowaluty a władze Iranu

W miesiącach ostatnich pojawiło się naprawdę wiele zgiełku wokół tego wszystkiego, jak władze Iranu potraktować chcą rynek walut cyfrowych.

Dokładnie w czerwcu Ministerstwo Energii irańskie oświadczyło, że odetnie elektryczną energię właśnie od kopalni kryptowalut. Przynajmniej do momentu gdy nie wejdą w życie ceny specjalne, które są dedykowane pod operacje tego typu. Dokładnie miesiąc później nowy cennik już został sfinalizowany. Górnicy z kole mieli odtąd płacić 0,07 USD dokładnie za kilowatogodzinę. Co ciekawe w porównaniu do 0,05 USD, gdzie cena ta obowiązuje w przypadku w zasadzie wszystkich obywateli.

Następnie pod koniec miesiąca lipca Iran zezwolił na wydobycie właśnie kryptowalut oraz dokładnie zakwalifikował je jako rodzaj przemysłowej działalności. Zaś z drugiej strony rząd irański odrzucił propozycję stosowania właśnie kryptowalut w handlowych transakcjach na początku miesiąca sierpnia. Kopanie jak najbardziej w dalszym ciągu jego legalne, ale jednak pod warunkami określonymi.

Skok zużycia prądu

W Iranie problem się pojawił, gdy urzędnicy lokalni zauważyli, że kopalnie kryptowalut aż doprowadziło do 7-procentowego skoku zużycia prądu w tym właśnie kraju. Ważne jest to, aby pamiętać, że energia jest jak najbardziej tania w tym kraju, ale jednak rząd do niej dopłaca duże sumy. Stąd właśnie pomysł, aby kopanie BTC oraz pochodnych podlegało zupełnie innym stawkom za 1kWh. Pomimo skoku cen, wydobycie w Iranie kryptowalut jest w dalszym ciągu korzystne.

Wydobywanie walut cyfrowych międzynarodowych odbywać się powinno na pewno w oparciu o cenę elektrycznej energii, która jest przeznaczona na eksport. W ten sposób wypowiedział się Press-TV prezes Centralnego Banku Iranu – Abdol Nasser Hemmati.

Dodał także wówczas, że znacznie ważniejsze jest to, że właśnie te waluty cyfrowe wykopane zostać powinny skierowane bezpośrednio na rynek krajowy. Jego wypowiedź bardzo rozjaśniła sprawę i wszystko w państwie tym stało się jasne.