BitBay – Giełda Rejestracja – Opinie użytkowników 2020

Od kilku lat społeczeństwo obserwuje nieustanny rozwój rynku kryptowalut. i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miałby się w najbliższym czasie odwrócić. Ta forma pieniądza umożliwia użytkownikom korzystanie z oszczędności w formie przelewów zagranicznych a także pozwala na szybką wpłatę i wypłatę środków. Nie inaczej działa polska sieć kryptowalut, gdzie prym wiedzie giełda BitBay.

Bezpieczeństwo giełdy BitBay

BitBay został założony w 2014 roku a jego pomysłodawcą był Sylwester Suszek. Jest on praktykiem i jednym z najbardziej cenionych autorytetów w dziedzinie kryptowalut. Oprócz tego jest dyrektorem generalnym BitBay i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

Od początku działalności, użytkownicy mają możliwość dokonywania translacji poprzez narzędzia do handlu kryptowalutami. Na początku działano tylko na Bitcoinie a w późniejszym czasie doszły kolejne waluty, w tym Lisk czy Ethereum. Od tego momentu giełda stale poszerza ofertę, co powodowało wzrost popularności, ale też skutkowało zatrudnieniem kolejnych pracowników. W ten sposób powstał oddział BitBay w Amsterdamie. Kolejne zmiany nastąpiły w 2016 roku. Między innymi wprowadzono opcję zawierającą Kantor Bitcoin. Silna pozycja na rynku i zadowolenie klientów doprowadziło do faktu, że nie widać konkurencji na rynku kryptowalut dla giełdy BitBay.

Rejestracja Bitbay – bardzo łatwe zadanie

Proces rejestracji jest szybki i intuicyjny. Każdy nowy użytkownik bez problemu założy konto i dokona transakcji. Brak konta będzie tożsamy z niemożliwością przeprowadzania transakcji na stronie BitBay. Aby ułatwić zadanie, rejestracja konta jest całkowicie darmowa. Wymagane jest tylko podanie potrzebnych danych osobowych, jak np. adres e-mail, na który przyjdzie wiadomość z linkiem aktywującym konto. Po wykonaniu tej czynności, należy uzupełnić profil użytkownika poprzez podanie loginu, hasła i kodu PIN, który będzie alternatywną formą kontaktu, potrzebną np. w momencie kontaktu z infolinią. Wszystkie kroki, wymagane przez stronę są niezbędne, by można było korzystać z udogodnień, oferowanych przez platformę. Działa to również na korzyść użytkownika, zwiększając jego wiarygodność.

Na koniec pozostaje określenie rangi konta. Użytkownik nadaje profilowi statut, mając do wyboru konto osobiste lub firmowe. W zależności od tego, konto będzie wymagać innych uprawnień poprzez wpisanie dodatkowych informacji. Dzięki temu platforma jest bezpieczna i nie dosięgną jej żadne cyberataki.

Opinie użytkowników Bitbay

Bardzo dużo osób martwi się kwestiami bezpieczeństwa oraz tym, czy ich dane osobowe pozostaną pod ścisłą ochroną administratora. Szczególnie tyczy się to kryptowalut, gdzie przechowywane są substytuty prawdziwej gotówki. Giełda oferuje ochronę danych za pomocą “cold wallet”. Natomiast środki na kontach użytkowników nie mają styczności z serwerami giełdy. Tym sposobem zwiększa się ich bezpieczeństwo. Klient może również dokonać dwuetapowego logowania, co jeszcze bardziej go uwierzytelnia.

Opłaty za korzystanie z konta na giełdzie Bitbay

Istnieje możliwość, że na koncie nie będzie środków. Nic nie szkodzi. Prowizje pobierane są tylko podczas dokonywania transakcji lub zlecaniu wypłaty środków. Tabele opłat są dostępne w każdym momencie korzystania z serwisu.

Jednak należy zwrócić uwagę na dwie opłaty. “Maker” powstaje podczas tworzenia nowego zlecenia a prowizja wynosi maksimum 0,3%. Natomiast “taker” występuje w przypadku transakcji i może wynieść 0,43%, zależnie pod formy wypłaty. Wpłaty są jednak wolne od dodatkowych kosztów.

Zalety i wady giełdy Bitbay

Widać, że platforma jest dedykowana polskim użytkownikom. Główną walutą jest polski złoty, interfejs prowadzony jest w języku polskim, tak samo jak obsługa klienta. Mimo tego, znana jest poza granicami kraju, o czym świadczą liczne nagrody. Z drugiej strony jednak, wadą są kursy walut, nieznacznie różniące się od tych zagranicznych.

Platforma ta zaszczepiła w Polakach zainteresowanie kryptowalutami. Jest opisywana jako rzetelna strona, nakierowana na interakcję z klientami. Umożliwia transakcje wielowalutowe, ze szczególnym naciskiem na Bitcoina.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *