Charles’a Hwang’a kurs Bitcoina wzrośnie po halvingu do 20-50 tys.$

Zbliżający się halving w maju 2020 doprowadzi do dużego niedoboru podaży Bitcoina, tak uważa wielu komentatorów rynku, a wśród nich ekspert z funduszu hedgingowego Lightning Capitalco. To zaś, przy spodziewanym wzroście popytu na króla kryptowalut doprowadzi do rajdu byka i doprowadzi cenę Bitcoina do od 20, do nawet 50 tysięcy dolarów.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Po halvingu BTC w cenie 20-50 tysiecy USD

Oczekiwania na trzeci w historii halving Bitcoina wiążą się nie tylko z dużymi nadziejami, ale również spekulacjami na temat zachowania się coina na rynku, a także i całego rynku kryptowalut. Obserwatorzy, analitycy i eksperci rynku kryptograficznego są w większości zgodni co do jednego, halving zmniejszy podaż (co jest oczywiste), ale będzie to dla rynku drastyczna obniżka dostępności do Bitcoina, przede wszystki pod względem możliwości jego wykopywania.

Charles Hwang, ekspert z funduszu hedgingowego Lighting Capital jest przekonany, że halving nie tylko wpłynie pozytywnie na kurs BTC, ale że będzie to wpływ znaczący w porównaniu do obecnego kursu i że może on wzrosnąć po halvingu od 20 tys. do nawet 50 tys dolarów amerykańskich.

Hwang uważa i można sądzić, że nie bez podstaw, iż jeżeli popyt na Bitcoina utrzyma się przed halvingiem na obecnym poziomie, jak również po roku 2021, to przy majowym spadku z 2020 roku nagrody za jego wydobycie, przesunięcie krzywej podaży będzie na tyle duże, by móc stać się katalizatorem do kolejnego w historii rajdu byka. jednocześnie Hwang zgadza się z prognozami innego znanego anlityka krypto – PlanB, który przewiduje na wspomniany okres równowagę Bitcoina na poziomie pomiędzy 50 tysięcy, a nawet 100 tysięcy dolarów amerykańskich. Dodaje jednak przy tym, że przy stabilnym popycie, cena Bitcoina może jeszcze owe prognozy przekroczyć.

Będący w większości obserwatorzy rynku kryptowalutowego stwierdzają, że poprzednie dwa halvingi Bitcoina z roku 2012 i 2016 miały bardzo znaczący wpływ na wzrost jego ceny i miało to miejsce zarówno przed, jak i po halvingach. Dlatego można śmiało przypuszczać, że sytuacja w roku 2020 będzie podobna.

Niektórzy z obserwatorów jednak się z tym nie zgadzają, gdyż uważają, że skoro sytuacja ma się powtórzyć, to cena Bitcoina przed właśnie zbliżającym się halvingiem już powinna rosnąć. twierdzą oni, że przed poprzednimi halvingami wzrosty rozpoczęły się na około sześć miesięcy przed terminami wydarzenia, a patrząc na wykres notowań najstarszej kryptowaluty świata widoczne jest niestety, że jego cena utknęła w martwym punkcie.

Cena BTC

Według CoinMarketCap Bitcoin kosztuje obecnie 7177 USD, w ciągu ostatniej doby odnotowując spadek o 1.4%, a na przestrzeni ostatniego tygodnia o ponad 2.3%. Bitcoin zalicza czwartą sesję z rzędu ze stratą, a dodatkowo porusza się od miesiąca w okolicach wielomiesięcznych dołków.

Na wykresach widoczne jest wyraźne spadkowe nastawienie, a analitycy przewidują nawet pokonanie dołków z grudnia i spadek do okolic 6500 USD. Czy jednak nie można tego uznać za wyczekiwanie rynku przed skokiem do przodu?

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?