Chińscy górnicy mają w rękach ponad połowę mocy obliczeniowej Bitcoina

Najnowsze badania wskazują, że moc obliczeniowa Bitcoina jest w ogromnej mierze kontrolowana przez chińskich górników, a dysproporcja z resztą świata jest ogromna. W ich rękach znajduje się aż 2/3 mocy obliczeniowej sieci Bitcoin, a przy czym udział chińskich kopaczy w haskrate ciągle wzrasta.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Dominująca pozycja Państwa Środka

Jak donosi agencja Routers, CoinShares opublikowało raport informujący o tym, że aż 66 procent całej mocy obliczeniowej sieci Bitcoina znajduje się w rękach kryptowalutowych górników chińskich. Ponadto ich udział w globalnych hashrate nie maleje, lecz ciągle wzrasta, a według najnowszych badań wygląda to na wzrost tylko w bieżącym, 2019 roku aż o 6 procent.

Dyrektor ds. badań w CoinShares, Chris Bendiksen uważa, że wyniki te są najprawdopodobniej spowodowane zastosowaniem coraz to bardziej zaawansowanych i wydajniejszych urządzeń do wydobywania Bitcoinów. Tutaj warto nadmienić, że to właśnie Bitmain oraz  MicroBT są firmami przodującymi w produkcji urządzeń wydobywczych na świecie, a są to firmy pochodzące z Chin i jest to zjawisko bardzo korzystne właśnie dla chińskiego przemysłu wydobywczego w branży kryptowalut.

CoinShakers nadmienia jednak, ze to wcale nie musi oznaczać trendu stałego, ponieważ dostępność urządzeń najnowszej generacji służącego do kopania kryptowalut trafia już w coraz większej ilości do innych krajów. Przy wyrównywaniu się dostępności najnowszej technologii udział chińskich górników w hashrate może więc wkrótce spaść.

Przy obecnej cenie Bitcoina w granicach 7200 USD, jak publikuje Reuters, górnicy wydobywają rocznie Bitcoiny warte blisko 4.7 miliarda dolarów amerykańskich, jest więc się o co bić. Zużywają oni ogromne ilości mocy obliczeniowej, walcząc o palmę pierwszeństwa w rozwiązywaniu skomplikowanych łamigłówek matematycznych, czego konsekwencją jest zdobycie nagrody pod postacią BTC. Wraz ze wzrostem hashratu, wzrasta zapotrzebowanie na zwiększone moce obliczeniowe, a najnowszy chiński sprzęt jej właśnie dostarcza. jednakże wykopywanie bitcoinów i to jeszcze przed halvingiem, staje się coraz trudniejsze.

Obserwującym branżę kryptowalutową, a szczególnie Bitcoina, jest powszechnie wiadomo, że hashrate sieci tej kryptowaluty wzrósł od czerwca bieżącego roku aż o 80 procent. Przyczyny tego stanu rzeczy są przy tym dość oczywiste, ponieważ znacznie przecież wzrosła rentowność górników, po krachu z początku 2018, a także pojawiły się coraz to bardziej wyspecjalizowane i wydajniejsze, wspomniane koparki kryptowalutowe.

Nastawienie władz Chin do miningu

Jeszcze pół roku temu Narodowa Komisja Rozwoju i Reform Chin (NDRC) zaproponowała wprowadzenie całkowitego zakazu wydobywania najstarszej kryptowaluyt na terenie Chińskiej republiki Ludowej, mining Bitcoina miał być również karany. jednakże na początku listopada instytucja ta zmieniła swoje podejście podejście do tej branży i ma to niewątpliwie związek z tym, że lider Państwa Środka wyraźnie blockchainowi i kryptowalutom sprzyja.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?