Co się stanie, gdy wszystkie Bitcoiny zostaną wydobyte?

Satoshi Nakamoto tak zaprojektował bitcoina, aby nie powstało nigdy więcej, a niżeli 21 000 000 sztuk podzielnych do dokładnie ósmego miejsca po przecinku. Bitcoin to nagroda dla górników za wykopywanie bloków prawidłowych, które się łączą z blokami poprzednimi. Nagroda aktualnie za wydobycie bloku prawidłowego to 12,5 BTC. Wzrost najbliższy trudności odbędzie się pod koniec maja w roku 2020. Nagroda od tego momentu będzie wynosiła za blok 6,25 BTC.

Co w 2020 roku przyjdzie?

Okres pomiędzy 2028 a 2032 będzie okresem ostatnim, gdzie górnicy walczyć będą o całego bitcoina. W roku 2032 trudność sama w sobie wzrośnie do dokładnie 0,78125 BTC za blok. Ostatnia część zostanie prawdopodobnie wydobywa w roku 2140.

A co się stanie gdy bitcoiny się skończą?

Może jak najbardziej powstać obawa, że razem z wykopaniem części ostatniej bitcoina, górnicy odejdą oraz także pójdą zarabiać na kopaniu całkiem innej kryptowaluty, ale pamiętać trzeba, że górnik nie zarabia tylko na wydobywaniu bloków, a również na samej prowizji od transakcji, którą uiszczają użytkownicy przy każdym ze transferów bitcoina, a im więcej osób korzystać może tym będą wyższe opłaty do górników, gdyż każdy blok ma jednak swój limit.

Implementacja aktualnie kryptowalut jest jeszcze na wczesnej fazie oraz potrzeba wielu lat, aby bitcoin się stał akceptowalnym powszechnie środkiem wymiany, a przy wahaniach dużych kursowych jest to jak na razie niezmiernie trudne do osiągnięcia na lata najbliższe, gdy w dużej mierze bitcoiny są przewalutowywane od razu na fiducjarne pieniądze. Domniemywać można, że wartość bitcoina postępować będzie deflacyjnie. Cena po 2140 roku powinna ciągle rosnąć.

Złoto cyfrowe

Pojawiają się liczne koncepcje, które zakładają, że właśnie bitcoin się stanie złotem cyfrowym po osiągnięciu ilości maksymalnej. Bitcoin przejść może taką drogę jaką przeszło złoto. W starożytności złoto było płatniczym środkiem, aż się stało pożądanym aktywem. Przechowując wartość, a nie będąc płatniczym środkiem. Podobna historia czekać może kryptowalutę pierwszą. Jest aktualnie środkiem płatniczym po części, ale powstawać mogą i są już znacznie szybsze oraz efektywniejsze technicznie kryptowaluty, które pod samym kontem płatności już przebijają bitcoina, ale w przyszłości o jego wartość mogą być oparte.

Razem z rozwojem Bitcoina się tworzą bardzo ciekawe przedsięwzięcia, które usprawnić mogą samą funkcjonalność jak RSK czy też Lighting Networ. Ich świetność dopiero może nadejść, a one są technologicznie uzależnione od Bitcoina. Wszystko może się zatem odbywać w obrębie jednej kryptowaluty. Nie potrzebna absolutnie IOTA, Ethereum czy też Bitcoin Cash.

Przyszłość Bitcoina jest nadal niepewna i dopiero jesteśmy na początku drogi, którą kryptowaluty pokonać muszą, aby się stać użytkowane powszechnie, ale wraz z wykopaniem Bitcoina ostatniego – to może on mieć już masę funkcjonalności i być złotem cyfrowy o charakterze technologii, które są oparte na udoskonalenia ciągłe.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Styczniowy raport o wierze Bloomberga w powrót BTC do 14 000 USD

W styczniowej edycji Bloomberg Crypto Outlook pokazano, że najstarsza kryptowaluta świata zyskuje na popularności, a co za tym idzie, ma się na rynku całkiem dobrze. Analitycy próbują wyciągać w związku z tym wnioski z zachowań poprzednich oraz wskazywać powody, które mogą podnosić wycenę bitcoina w tym roku.

Analitycy z Bloomberga uważają i przedstawiają wnioski w raporcie, że bitcoin najprawdopodobniej powróci do najwyższego uzyskanego poziomu cenowego w roku 2019, czyli do 14 000 USD. Nie są to przy tym niczym niepoparte spekulacje, ale analitycy wyjaśniają również powody swoich przypuszczeń. Z podanych na czoło ukazuje się konflikt pomiędzy USA a Iranem, w obliczu którego bitcoin wzrósł od początku roku o 23%, chociaż w tym samym czasie podrożały również złoto i ropa naftowa? Coś więcej?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Halving Bitcoina elementem kluczowym

Zasady obowiązujące w sieci Bitcoina określają termin maja tego roku na dojście do tzw. halvingu, czyli podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci, którą otrzymają górnicy kryptowalutowi. Idzie tutaj o znaczną redukcję, ponieważ wartość otrzymanej nagrody spadnie z 12.5 za blok do 6.25 bitcoina, czyli dokładnie o połowę. Chodzi przy tym nie tylko o sam halving, ale również o dodatkową presję związaną ze zbliżającym się maksimum podaży BTC, które zostało ustalone na 21 milinów bitcoinów.

Król kryptowalut a złoto

Bitcoina już niejeden raz porównywano do złota i tak również zrobiono i tym razem, starając się wykazać, że wraz ze wzrastająca ceną kruszcu w roku 2020, wycena jego cyfrowego odpowiednika powinna również wzrastać, chociaż nie wysilono się na określenie wykładni tych wzrostów. W raporcie Bloomberga wyczytamy między innymi, że Bitcoin jest liderem w wyścigu adaptacyjnym, a zwłaszcza w odniesieniu do środowiska sprzyjającego niezależnym walorom inwestycyjnym. Ponadto jako cyfrowy odpowiednik kruszcowego złota Bitcoin nadal będzie przyćmiewał swym blaskiem inne kryptowaluty, jako ten pierwszy wśród równych, ale najbardziej uznany.

Dodatkowo analitycy Bloomberga dostrzegli pewną zależność pomiędzy zlotem a bitcoinem, a dotyczącej odwrotnej relacji bitcoina względem dolara amerykańskiego, a to potwierdza fakt dojrzewania bitcoina do osiągnięcia prawowitego miana cyfrowego złota. Oba walory drożeją zawsze, gdy spada zaufanie do USD i na odwrót, a przy dużych spadkach zaufania dochodzi również do spektakularnych ucieczek w złoto albo kryptowaluty, czyli do podnoszenia ich ceny względem USD.

Ponadto raport Bloomberga przyjrzał się również pomniejszym aspektom dotyczących króla kryptowalut i wysnuł z niego po obserwacjach sporo ciekawych wniosków. Dotyczą one takich aspektów jak adopcja bitcoina dla biznesu, czy rynku kontraktów futures. W raporcie dodano również wnioski dotyczące konkurencji na rynku kryptowalut, a dotyczącej bitcoina kontra inne kryptowaluty i stwierdzono, że walka o klientów będzie się utrzymywać. Według powszechnego przekonania ma to stanowić motor napędowy dla innowacyjności oraz postępu.

NAGA Trader – inwestowanie w Kryptowaluty

NAGA jest platformą, która ma za zadanie uproszczenie kwestii zarabiania na przeróżnych rynkach finansowych. Wspiera nie tylko rynek kryptowalut, ale też doskonale nam znane rynki finansowe, zajmujące się obrotem tradycyjną walutą, jak i tradycyjne rynki finansowe.

Powstała w 2015 roku i regulowana jest przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Benjamin Bilski, czyli Jeden z jej twórców znalazł się również na łamach magazynu Forbes. Dzięki środkom pochodzącym od jednego z największych inwestorów na świecie, czyli firmy Fosun, NAGA zadebiutowała na giełdzie we Frankfurcie. To był dopiero początek jej dynamicznego rozwoju.

 

Co wchodzi w skład platformy?

NAGA stanowi rozbudowana i wielowątkowa całość, zawierająca elementy, takie jak:

  • specjalna, dedykowana karta płatnicza,
  • platforma do tradingu,
  • portfel,
  • giełda.

Jakie są główne walory NAGA Trader?

Do głównych zalet tej platformy należy ogromny zasób przeróżnych instrumentów finansowych. Możemy tam bowiem operować zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut, czy kontraktów CFD. Do naszej dyspozycji przeznaczone są również rozmaite surowce. Każdy z tych rynków gromadzi tysiące aktywnych inwestorów, których przybywa dosłownie z dnia na dzień. NAGA Trader to także jak dotąd jedyna platforma, która potrafi jednocześnie zintegrować się z MetaTrader 4 oraz MetaTrader 5, czyli popularnymi aplikacjami dla traderów.

Dzięki temu wszyscy jej użytkownicy mogą połączyć i bardzo łatwo połączyć konto w NAGA z tymi popularnymi i uznanymi w branży narzędziami. NAGA oferuje także autorskie rozwiązania, które ułatwiają jej użytkownikom wszelkie operacje na dowolnych rynkach walutowych i nie tylko.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość składania depozytów praktycznie w dowolnej kryptowalucie i całym mnóstwie walut tradycyjnych. Jak widać, platforma stawia więc przede wszystkim na komfort i wygodę swoich użytkowników.

Dodatkowe korzyści płynące z użytkowania NAGA Trader

Ciekawą opcją jest specjalna, karta płatnicza, która połączona jest bezpośrednio z platformą. Ułatwia ona użytkowanie środków zgromadzonych w naszym portfelu NAGA. Karty obsługuje Mastercard, więc bez problemu użyjemy ich praktycznie wszędzie. Możemy zapłacić przy ich pomocy za zakupy lub chociażby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Do naszej dyspozycji zostają oddane 3 rodzaje walut:

  • dolar amerykański (USD)
  • euro (EUR),
  • funt brytyjski (GBP).

Dzięki temu karta płatnicza platformy NAGA Trader stanowi dodatkowy atut dla ludzi, którzy często są w podróży i dokonują różnych transakcji poza granicami kraju. Warto też podkreślić, że z karty możemy również korzystać bez przeszkód w Polsce.

Jak dołączyć do platformy NAGA?

Zanim zarejestrujemy się w platformie, pamiętajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które warto zachowywać w przypadku wszelkich narzędzi służących do inwestycji finansowych. NAGA jest oczywiście zweryfikowaną i legalnie prowadzoną firmą, jednak w przypadku korzystania z tego typu możliwości zachowajmy zdrowy rozsądek. Inwestujmy jedynie wolne środki. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na powielanie wzorców postępowania konkretnych użytkowników, to wybierajmy takich, którzy osiągają najlepsze wyniki. Warto także dołączyć do polskiej grupy na Facebooku, by w razie potrzeby uzyskać szybką pomoc i wsparcie w rozwiązaniu pojawiających się wątpliwości.

Sama rejestracja jest banalnie prosta i szybka. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów, ponieważ prawie niczym nie różni się to od dołączenia do giełdy kryptowalut. Wypełniamy formularz z podstawowymi danymi pod tym linkiem:


Pamiętajmy, żeby wybrać na samym starcie NAGA Capital Ltd., bo da nam to większe pole do działania na samej platformie. Będziemy mogli na przykład obserwować znacznie większą liczbę użytkowników oraz skorzystać z większej dźwigni. Oczywiście, żeby uzyskać dostęp do pełni funkcjonalności platformy, musimy zweryfikować potem konto przy pomocy dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Jest to uwarunkowane tym, że platforma działa w pełni legalnie i przestrzega wszystkich przepisów.