Czy cyfrowe waluty banku centralnego zastąpią tradycyjną gotówkę?

Kryptowaluty od kilku lat nieprzerwanie zwiększają swoją popularność we wszystkich środowiskach, skutecznie wypierając tradycyjne metody płatnicze. Potencjał kryptowalut jest dostrzegany nie tylko przez inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ale również przez państwowe instytucje takie jak Banki Centralne. Zgodnie z obecnymi zapowiedziami, na przestrzeni następnych lat tradycyjna gotówka może spotkać się z dużą konkurencją właśnie w postaci cyfrowych form płatności.

Amerykańska Rezerwa Federalna zainteresowany pomysłem

Dowodem tych zapowiedzi jest rozpoczęcie jednoznacznej współpracy pomiędzy amerykańskim Bankiem Rezerw Federalnych a MIT (Massachusetts institute of Technology), której owocem na przestrzeni następnych kilku lat jest stworzenie cyfrowej waluty specjalnie zaprojektowanej pod bank centralny. To świadczy o tym, że kryptowaluty wychodzą z niszy i są obiektem zainteresowania największych finansowych potęg jak Stany Zjednoczone. To właśnie USA, szukając innowacyjnych możliwości rozwoju, jakie jedni z pierwszych rozpoczęli proces faktycznego projektowania cyfrowego rozwiązania płatniczego. Na obecnym etapie prace dotykają obszaru badań i szukania potencjalnych możliwości uzupełnienia gotówki innym środkiem płatniczym a w długim okresie nawet zastąpieniem jej.

Jak będzie wyglądać proces stworzenia infrastruktury cyfrowej waluty?

Wprowadzenie Cyfrowej Waluty Banku Centralnego wiąże się jednak z ogromnym pokładem przygotowań zarówno administracyjnych, jak i technologicznych i regulacyjnych. W pierwszej fazie waluta musi zostać w ogóle stworzona. Następnie, do stworzonej kryptowaluty banku centralnego będzie trzeba dostosować wszelkie struktury Banku Centralnego a dopiero wtedy odpowiednio tę kwestię uregulować w prawie. Ten wielowymiarowy proces musi zadziać się na wielu polach jednocześnie i wymaga współpracy wielu niezależnych od siebie instytucji, co jak powszechnie wiadomo, wiąże się z ryzykiem dodatkowych opóźnień. Dużą innowacją jest jednak podejście Rezerwy Federalnej do bazy kodowej nowo tworzonej waluty. Zgodnie ze słowami urzędników wszystkie owoce pracy zostaną udostępnione w ramach kodu open-source, do którego każdy będzie miał dostęp. To pozwoli na wprowadzanie uzasadnionych poprawek i proponowanie ich przez osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w proces tworzenia nowej waluty cyfrowej.

W Chinach gotówka powoli wychodzi z ogólnego obiegu

Nie tylko Stany Zjednoczone są zainteresowane tego typu innowacjami. Jak donoszą media, w Chinach praca nad centralną kryptowalutą są już w zaawansowanej fazie, a do projektu jest zapraszanych coraz więcej osób zarówno ze świata finansów jak i nowoczesnych technologii. W Chinach gotówka nie jest tak popularna jak w innych częściach świata, i jest to dodatkowa motywacja dla Chińskiego rządu, by przyśpieszyć proces tworzenia i wprowadzania kryptowaluty. Zgodnie z najnowszymi informacjami, już teraz mają miejsce testy, które w kilku dużych Chińskich miastach mają potwierdzić, że jest to prawidłowa droga w rozwoju współczesnych finansów.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego Satoshi nigdy nie miały wydać swoich 1,1 miliona BTC?

Dlaczego Satoshi nigdy nie miały wydać swoich 1,1 miliona BTC?

Satoshi Nakamoto nie wyda nigdy swoich „1,1 miliona bitcoinów”. Dlatego, że jest altruistą. Takie informacje przekazał badacz patternu Patoshi – Sergio Demian Lerner.

Patoshi pattern wykorzystuje wszelkie luki prywatności protokołu wczesnego v.01, w celu identyfikacji bloków, które wydobyć mógłby sam Satoshi Nakamoto. Lerner jeszcze powiedział, że twórca Bitcoin nie użyje raczej swoich monet. Nie ruszył ich przecież od roku 2009.

Podczas sesji ostatniej AMA (Ask-Me-Anythin) na Redditcie, Lerner swoje założenie związał z faktem, że dokładnie 1,1 miliona BTC, które są przypisane Satoshi ruszone nie zostało już od ponad dekady.

Założenie

Musimy założyć, że Patoshi to Satoshi. Na podstawie historii tychże monet sądzimy, że Satoshi nie użyje ich nigdy. Uważają, że nie może być bardziej altruistycznego oraz sprawiedliwego sposobu właśnie na stworzenie Bitcoina.

Sama społeczność w maju przywołała badanie Lernera, aby tylko wejść na trop pięćdziesięciu BTC, które wydobyte były we wczesnych dniach samego istnienia Bitcoina. Jednak nagle monety przesunięte zostały. Lerner odrzucił także wszelkie spekulacje, że Satoshi swoje monety rusza argumentując to w ten sposób, że blok, który jest odpowiedzialny za te pięćdziesiąt BTC wypadł poza bloki bezpośrednio wydobywane przy użyciu patternu Patoshi.

Lerner stwierdził także, że dostrzega dużo więcej wskazówek w paterrnie Patoshi. Natomiast dodał, że badań nie będzie kontynuował.

Powiedział, że nie chce się już zagłębiać w tę sprawę. Wydaje się, że wykazali wystarczająco transparentność Bitcoina. Grzebanie w tym dalej stanowić może już pewnego rodzaju wejście w sferę prywatną Satoshiego.

Czym tak naprawdę jest pattern Patoshi?

Wzorzec, a więc pattern Patoshi opiera się bezpośrednio na założeniu, że Nakamoto sam wydobywał we wczesnych dniach BTC. Chodziło o to, aby zweryfikować swoje bezpośrednie koncepcje. Tak naprawdę to dziewięćdziesiąt dziewięć bloków przypisanych wstępnie Satoshiemu pozostaje całkowicie niewydanych. Odróżnia je od bloków, które są wydobywane według identycznego wzrostu i to w tym samym okresie.

Lerner dalej argumentuje, że wzór bloków, które wchodzą w skład patternu Paroshi ukrywał się często nagle oraz także wznawiał w momencie przerwania. Nieprawdopodobieństwo koordynowania jakiegokolwiek tychże przerw wiąże bloki tak naprawdę z jednym górnikiem. Brak ruchu monet natomiast może, zdaniem Lernera, przypisać samemu altruizmowi Satoshiego Nakamoto.

Badacz jednak pozostaje konserwatywny w odniesienie do samej tożsamości „pierwszego górnika” w samej sieci Bitcoin. Twierdzi tak naprawdę, że jego badania jedynie wskazują na „Patoshiego”, który całkiem możliwe że jest, ale w rzeczywistości nie musi być Satoshim. Pamiętajmy o tym. Na pewno chcielibyśmy wiedzieć jak to będzie wyglądało w przyszłości. Czy rzeczywiście 1,1 miliona BTC będzie nietknięty? Czy Patoshi to Satoshi? Musimy przyznać, że jest bardzo dużo niewiadomych. Zobaczymy czy w niedalekiej przyszłości coś się wyjaśni, czy też dalej będziemy tkwić w niewiadomej.

Profit secret – Oprogramowanie – Rejestracja Opinie 2020

Oprogramowanie Profil secret jest specyficznym narzędziem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Jakie możliwości daje to narzędzie? Czym jest kryptowaluta Bitcoin? Jak wykorzystać powyższą platformę do zarabiania?

Profit secret – Oprogramowanie do grania na Bitcoin

Profil secret to innowacyjne oprogramowanie, które służy do grania na Bitcoin. Dzięki niemu możemy wejść do strefy nieograniczonej wolności finansowej i odkryć całkiem nowe narzędzia do zarabiania pieniędzy. Ma ono za zadanie zmaksymalizować wszelkie inwestycje, jednocześnie przejmując kontrolę nad naszymi zyskami. Użytkownicy sprawnie mogą zarobić spore sumy pieniężne, korzystając z nowoczesnych systemu i bazując na właściwych metodach.

Profit secret rejestracja

Okazuje się, że istnieją takie osoby, które w wolnym czasie zajmowały się kupowaniem i sprzedawaniem akcji, co doprowadziło ich do sporego  zarobku. Aktualnie nawet nastolatkowie szybko się bogacą, handlując nawet podczas przerw w szkolnych murach. Każdy z nas może to osiągnąć właśnie dzięki oprogramowaniu Profit secret i użyciu potrzebnych narzędzi. Finansowe wyzwania wzbudzają dreszczyk emocji i sprawiają, że chcemy głębiej poznać działanie Bitcoina. Nie każdy jednak jest gotowy na podejmowanie tego typu ryzyka – jeśli boimy się sukcesu, lepiej odpuścić i zająć się czymś innym.

Czym jest kryptowaluta Bitcoin?

W dzisiejszych czasach Bitcoin szybko zyskuje uznanie na rynku i jest traktowane jako cenna waluta, którą operujemy w strefie online. Jest on pewną formą cyfrowej waluty, która działa elektronicznie. Kryptowaluta ta powstała w 2009 roku i stanowiła pierwszą płatność tego typu na świecie. Warto podkreślić, że Bitcoiny cechują się:

  • bezpieczeństwem – dzięki zastosowaniu technologii blockchain przekazywane informacje są zaszyfrowane, co wpływa na bezpieczeństwo użytkownika,
  • niskimi kosztami, co związane jest z niewielkimi kosztami transferów środków, które nie odnoszą się do pośrednictwa banków,
  • szybkością – transakcje odbywają się sprawnie i bez pośredników, dlatego przelewy tego typu są zatwierdzane w kilka minut,
  • decentralizacją, która odnosi się do gromadzenia informacji o stanach kont Bitcoin znajdujących się w wielu miejscach na świecie w  tej samej postaci, co także związane jest z jeszcze większym bezpieczeństwem,
  • anonimowością – założenie rachunku nie bazuje na warunkach formalnych, natomiast konta są anonimowe.

Ogólnie rzecz ujmując, Bitcoin jest cyfrową walutą, która nie ma formy fizycznej w przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy. To płynny środek wymiany, którym płacić można za wiele rzeczy, dokonując transakcji sprawnie i bezpiecznie. Coraz więcej firm i osób fizycznych decyduje się na korzystanie z tego typu waluty, gdyż daje ona wiele nowych możliwości.

Jak wykorzystać platformę Profit secret do zarabiania? 

Profit secret daje nam możliwość skorzystania z fachowych porad i narzędzi, które pomogą nam  osiągnąć sukces. Za jego pomocą skorzystamy z rynków finansowych na szeroką skalę, opierając się na innowacyjnych aspektach z tym związanych. W przypadku chęci odniesienia sukcesu w handlu, powinniśmy pamiętać o tym, żeby praktycznie wykorzystać technologie, jakie daje nam świat.

Jednym z przykładów udanego biznesu jest Facebook, który początkowo był niewielką firmą. Aktualnie stanowi integralną część życia wielu ludzi, a inwestycja sprzed paru lat w tą firmę dałaby nam spory zysk. Platformę Profit secret wykorzystać możemy do zarabiania w taki sposób, że zyskujemy szansę wybrania danej firmy na rynku, która według nas odniesie zwycięstwo. Konieczna jest rejestracja na platformie, a następnie można przystępować do dzieła.

Na początku zastanówmy się, na jaką firmę postawić – poszukajmy informacji dookoła nas i bacznie śledźmy doniesienia danej firmy. Jeśli uzyskamy ważne informacje  od znajomych o nowej firmie w sieci o ugruntowanej pozycji, z pewnością zauważymy poruszenia na rynku. Każdego dnia zyskamy wiele możliwości zarabiania dodatkowych pieniędzy, dlatego warto być czujnym i je dostrzegać.

Czy Profit secret jest legalne w Polsce?

Profit secret jest platformą całkowicie legalną, jednakże pamiętać należy o korzystaniu z serwisu zgodnie z regulaminem i normami prawnymi. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za działania użytkownika, a akceptując regulamin zgadzamy się na określone warunki platformy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z Zasadami i warunkami, które dotyczą ważnych zastrzeżeń i kwestii wyłączenia odpowiedzialności. Zawarte w platformie informacje są w pełni rzetelne i przedstawiają prawdziwe wydarzenia, które mogą, ale nie muszą przynieść użytkownikom zyski w przyszłości.

Ile zarobię z Profit secret?

Jeśli chodzi o zarobki, które możemy uzyskać na platformie, wszystko zależy od danej kwoty, jaką zainwestujemy, a także od dokonywanych transakcji. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń dotyczących potencjalnego zarobku, co jest sporym udogodnieniem. Dodatkowo użytkownik nie musi mieć żadnego doświadczenia w sferze handlowe, gdyż strona zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i osoby początkujące. Na samym początku otrzymamy pomoc oraz niezbędne porady od brokera, a także materiały szkoleniowe, które pozwolą nam ruszyć dalej i zacząć działać.

Profit secret jest w pełni darmowy – użytkownik musi jedynie wpłacić minimalną inwestycję na poziomie 1 000 zł. Te pieniądze potrzebne są bowiem do inwestowania i handlowania w taki sposób, w jaki chcemy. Pierwszą transakcję wykonać możemy już dziś, rejestrując się na Profit secret.

Jakie są opinie o Profit secret w sieci?

Użytkownicy wskazują, że platforma jest ciekawą nowością na rynku i cieszy się doskonałymi opiniami na rynkach zagranicznych. Profit secret daje wolność handlowania w dowolnym miejscu i stanowi bazę pożądanej informacji i niezbędnej wiedzy. Ryzyko w handlu występuje zawsze, jednakże trzeba umieć je wykorzystać i czerpać jak najwięcej korzyści z możliwości, jakie daje nam oprogramowanie tego typu. Platforma cieszy się dobrymi opiniami i sporym zainteresowaniem, które wzbudza w nas ciekawość odnośnie inwestycji tego typu.