Czy kurs Bitcoina przekroczy granicę 13 tys. USD? – Kopanie Bitcoin

Od niedawna inwestorzy na całym świecie głowią się nad tym czy możliwy jest powrót do poziomu wartości Bitcoina z czasów sprzed pęknięcia bańki spekulacyjnej. Kurs tej wirtualnej waluty od pewnego momentu bowiem nieustannie i bardzo wyraźnie pnie się w górę.

Zachęceni wzrostami analitycy coraz częściej i wyraźniej wieszczą powrót BTC do czasów najwyższych kursów i zachęcają do szybkiej inwestycji, nim poziom waluty skoczy jeszcze mocniej. Czym poparte są te optymistyczne analizy i czy możliwy jest w ogóle scenariusz, w którym cena Bitcoina powróci w rejon nie tylko 13 ale i nawet 20 tys. USD?

Nie ma rzeczy niemożliwych — są tylko trudne do wykonania

Po niedawnym i nagłym spadku wartości BTC mało kto spodziewałby się, że najstarsza kryptowaluta na rynku odzyska rezon w tak krótkim czasie. Jeżeli uważnie przyjrzymy się najświeższym notowaniom Bitcoina, zauważymy bez trudu, że jego cena pokonała już granicę 11 tys.USD, która dla wielu obserwatorów była punktem granicznym po przeskoczeniu którego znacznie łatwiej będzie Bitcoinowi dotrzeć nawet do poziomu 20 tys. USD. Czy ostatnie wzrosty są więc zapowiedzią powrotu BTC na szczyty?

Nie wszystko złoto co się świeci?

Niestety po nagłych wzrostach przyszły i spadki. Oczywiście kurs Bitcoina piął się jeszcze w kierunku kolejnego punktu oporu, czyli wspomnianych 13 tys. USD jednak finalnie tam nie dotarł i od kilku dni widzimy wyraźnie, jak powoli spada. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to w przeciągu następnych tygodni, a być może nawet dni możemy spodziewać się re-testu ostatnio pokonanego oporu, który teraz jest już w tym momencie wsparciem. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę, fakt, że poziom ten jest zbieżny z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, możliwe jest również to, że wkrótce pojawi się także reakcja popytowa, a cena BTC znów zacznie rosnąć.

To doskonały czas na inwestycję w BTC

Eksperci coraz częściej przekonują, że Bitcoin znajduje się teraz w idealnej pozycji, by w niego zainwestować. Przewidywania dotyczące możliwych wzrostów są na tyle silne, że potencjał ten dostrzegają nawet analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sach. Bank ten szacuje, że krótkoterminowym celem, jeśli chodzi o kurs Bitcoina, są okolice 13 971 USD i jednocześnie przekonuje inwestorów, że obecny scenariusz to doskonały moment, by zainwestować w wirtualną walutę, która w najbliższym czasie prawdopodobnie dość mocno się odbije.

Jak to wszystko ma się dokładnie odbyć?

Analizy banku idą nawet o krok dalej, przewidując bardzo dokładnie, wręcz krok po kroku, co może zdarzyć się w następnej kolejności. Z analiz tych wynika bowiem, że cena Bitcoina, w oparciu o fale Elliotta, napotka niedługo na silne wsparcie wynoszące 11 094 USD. Scenariusz zakładający odrzucenie tej strefy zakłada wówczas wyraźne wzrostu ceny BTC najpierw do poziomu 12.916 USD, a potem już do 13.971 USD. Czy te niezwykle optymistyczne przewidywania bankierów się sprawdzą i znów będziemy mieli do czynienia z rekordowym kursem Bitcoina?

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Styczniowy raport o wierze Bloomberga w powrót BTC do 14 000 USD

W styczniowej edycji Bloomberg Crypto Outlook pokazano, że najstarsza kryptowaluta świata zyskuje na popularności, a co za tym idzie, ma się na rynku całkiem dobrze. Analitycy próbują wyciągać w związku z tym wnioski z zachowań poprzednich oraz wskazywać powody, które mogą podnosić wycenę bitcoina w tym roku.

Analitycy z Bloomberga uważają i przedstawiają wnioski w raporcie, że bitcoin najprawdopodobniej powróci do najwyższego uzyskanego poziomu cenowego w roku 2019, czyli do 14 000 USD. Nie są to przy tym niczym niepoparte spekulacje, ale analitycy wyjaśniają również powody swoich przypuszczeń. Z podanych na czoło ukazuje się konflikt pomiędzy USA a Iranem, w obliczu którego bitcoin wzrósł od początku roku o 23%, chociaż w tym samym czasie podrożały również złoto i ropa naftowa? Coś więcej?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Halving Bitcoina elementem kluczowym

Zasady obowiązujące w sieci Bitcoina określają termin maja tego roku na dojście do tzw. halvingu, czyli podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci, którą otrzymają górnicy kryptowalutowi. Idzie tutaj o znaczną redukcję, ponieważ wartość otrzymanej nagrody spadnie z 12.5 za blok do 6.25 bitcoina, czyli dokładnie o połowę. Chodzi przy tym nie tylko o sam halving, ale również o dodatkową presję związaną ze zbliżającym się maksimum podaży BTC, które zostało ustalone na 21 milinów bitcoinów.

Król kryptowalut a złoto

Bitcoina już niejeden raz porównywano do złota i tak również zrobiono i tym razem, starając się wykazać, że wraz ze wzrastająca ceną kruszcu w roku 2020, wycena jego cyfrowego odpowiednika powinna również wzrastać, chociaż nie wysilono się na określenie wykładni tych wzrostów. W raporcie Bloomberga wyczytamy między innymi, że Bitcoin jest liderem w wyścigu adaptacyjnym, a zwłaszcza w odniesieniu do środowiska sprzyjającego niezależnym walorom inwestycyjnym. Ponadto jako cyfrowy odpowiednik kruszcowego złota Bitcoin nadal będzie przyćmiewał swym blaskiem inne kryptowaluty, jako ten pierwszy wśród równych, ale najbardziej uznany.

Dodatkowo analitycy Bloomberga dostrzegli pewną zależność pomiędzy zlotem a bitcoinem, a dotyczącej odwrotnej relacji bitcoina względem dolara amerykańskiego, a to potwierdza fakt dojrzewania bitcoina do osiągnięcia prawowitego miana cyfrowego złota. Oba walory drożeją zawsze, gdy spada zaufanie do USD i na odwrót, a przy dużych spadkach zaufania dochodzi również do spektakularnych ucieczek w złoto albo kryptowaluty, czyli do podnoszenia ich ceny względem USD.

Ponadto raport Bloomberga przyjrzał się również pomniejszym aspektom dotyczących króla kryptowalut i wysnuł z niego po obserwacjach sporo ciekawych wniosków. Dotyczą one takich aspektów jak adopcja bitcoina dla biznesu, czy rynku kontraktów futures. W raporcie dodano również wnioski dotyczące konkurencji na rynku kryptowalut, a dotyczącej bitcoina kontra inne kryptowaluty i stwierdzono, że walka o klientów będzie się utrzymywać. Według powszechnego przekonania ma to stanowić motor napędowy dla innowacyjności oraz postępu.

NAGA Trader – inwestowanie w Kryptowaluty

NAGA jest platformą, która ma za zadanie uproszczenie kwestii zarabiania na przeróżnych rynkach finansowych. Wspiera nie tylko rynek kryptowalut, ale też doskonale nam znane rynki finansowe, zajmujące się obrotem tradycyjną walutą, jak i tradycyjne rynki finansowe.

Powstała w 2015 roku i regulowana jest przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Benjamin Bilski, czyli Jeden z jej twórców znalazł się również na łamach magazynu Forbes. Dzięki środkom pochodzącym od jednego z największych inwestorów na świecie, czyli firmy Fosun, NAGA zadebiutowała na giełdzie we Frankfurcie. To był dopiero początek jej dynamicznego rozwoju.

 

Co wchodzi w skład platformy?

NAGA stanowi rozbudowana i wielowątkowa całość, zawierająca elementy, takie jak:

  • specjalna, dedykowana karta płatnicza,
  • platforma do tradingu,
  • portfel,
  • giełda.

Jakie są główne walory NAGA Trader?

Do głównych zalet tej platformy należy ogromny zasób przeróżnych instrumentów finansowych. Możemy tam bowiem operować zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut, czy kontraktów CFD. Do naszej dyspozycji przeznaczone są również rozmaite surowce. Każdy z tych rynków gromadzi tysiące aktywnych inwestorów, których przybywa dosłownie z dnia na dzień. NAGA Trader to także jak dotąd jedyna platforma, która potrafi jednocześnie zintegrować się z MetaTrader 4 oraz MetaTrader 5, czyli popularnymi aplikacjami dla traderów.

Dzięki temu wszyscy jej użytkownicy mogą połączyć i bardzo łatwo połączyć konto w NAGA z tymi popularnymi i uznanymi w branży narzędziami. NAGA oferuje także autorskie rozwiązania, które ułatwiają jej użytkownikom wszelkie operacje na dowolnych rynkach walutowych i nie tylko.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość składania depozytów praktycznie w dowolnej kryptowalucie i całym mnóstwie walut tradycyjnych. Jak widać, platforma stawia więc przede wszystkim na komfort i wygodę swoich użytkowników.

Dodatkowe korzyści płynące z użytkowania NAGA Trader

Ciekawą opcją jest specjalna, karta płatnicza, która połączona jest bezpośrednio z platformą. Ułatwia ona użytkowanie środków zgromadzonych w naszym portfelu NAGA. Karty obsługuje Mastercard, więc bez problemu użyjemy ich praktycznie wszędzie. Możemy zapłacić przy ich pomocy za zakupy lub chociażby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Do naszej dyspozycji zostają oddane 3 rodzaje walut:

  • dolar amerykański (USD)
  • euro (EUR),
  • funt brytyjski (GBP).

Dzięki temu karta płatnicza platformy NAGA Trader stanowi dodatkowy atut dla ludzi, którzy często są w podróży i dokonują różnych transakcji poza granicami kraju. Warto też podkreślić, że z karty możemy również korzystać bez przeszkód w Polsce.

Jak dołączyć do platformy NAGA?

Zanim zarejestrujemy się w platformie, pamiętajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które warto zachowywać w przypadku wszelkich narzędzi służących do inwestycji finansowych. NAGA jest oczywiście zweryfikowaną i legalnie prowadzoną firmą, jednak w przypadku korzystania z tego typu możliwości zachowajmy zdrowy rozsądek. Inwestujmy jedynie wolne środki. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na powielanie wzorców postępowania konkretnych użytkowników, to wybierajmy takich, którzy osiągają najlepsze wyniki. Warto także dołączyć do polskiej grupy na Facebooku, by w razie potrzeby uzyskać szybką pomoc i wsparcie w rozwiązaniu pojawiających się wątpliwości.

Sama rejestracja jest banalnie prosta i szybka. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów, ponieważ prawie niczym nie różni się to od dołączenia do giełdy kryptowalut. Wypełniamy formularz z podstawowymi danymi pod tym linkiem:


Pamiętajmy, żeby wybrać na samym starcie NAGA Capital Ltd., bo da nam to większe pole do działania na samej platformie. Będziemy mogli na przykład obserwować znacznie większą liczbę użytkowników oraz skorzystać z większej dźwigni. Oczywiście, żeby uzyskać dostęp do pełni funkcjonalności platformy, musimy zweryfikować potem konto przy pomocy dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Jest to uwarunkowane tym, że platforma działa w pełni legalnie i przestrzega wszystkich przepisów.