Dlaczego Satoshi nigdy nie miały wydać swoich 1,1 miliona BTC?

Dlaczego Satoshi nigdy nie miały wydać swoich 1,1 miliona BTC?

Satoshi Nakamoto nie wyda nigdy swoich „1,1 miliona bitcoinów”. Dlatego, że jest altruistą. Takie informacje przekazał badacz patternu Patoshi – Sergio Demian Lerner.

Patoshi pattern wykorzystuje wszelkie luki prywatności protokołu wczesnego v.01, w celu identyfikacji bloków, które wydobyć mógłby sam Satoshi Nakamoto. Lerner jeszcze powiedział, że twórca Bitcoin nie użyje raczej swoich monet. Nie ruszył ich przecież od roku 2009.

Podczas sesji ostatniej AMA (Ask-Me-Anythin) na Redditcie, Lerner swoje założenie związał z faktem, że dokładnie 1,1 miliona BTC, które są przypisane Satoshi ruszone nie zostało już od ponad dekady.

Założenie

Musimy założyć, że Patoshi to Satoshi. Na podstawie historii tychże monet sądzimy, że Satoshi nie użyje ich nigdy. Uważają, że nie może być bardziej altruistycznego oraz sprawiedliwego sposobu właśnie na stworzenie Bitcoina.

Sama społeczność w maju przywołała badanie Lernera, aby tylko wejść na trop pięćdziesięciu BTC, które wydobyte były we wczesnych dniach samego istnienia Bitcoina. Jednak nagle monety przesunięte zostały. Lerner odrzucił także wszelkie spekulacje, że Satoshi swoje monety rusza argumentując to w ten sposób, że blok, który jest odpowiedzialny za te pięćdziesiąt BTC wypadł poza bloki bezpośrednio wydobywane przy użyciu patternu Patoshi.

Lerner stwierdził także, że dostrzega dużo więcej wskazówek w paterrnie Patoshi. Natomiast dodał, że badań nie będzie kontynuował.

Powiedział, że nie chce się już zagłębiać w tę sprawę. Wydaje się, że wykazali wystarczająco transparentność Bitcoina. Grzebanie w tym dalej stanowić może już pewnego rodzaju wejście w sferę prywatną Satoshiego.

Czym tak naprawdę jest pattern Patoshi?

Wzorzec, a więc pattern Patoshi opiera się bezpośrednio na założeniu, że Nakamoto sam wydobywał we wczesnych dniach BTC. Chodziło o to, aby zweryfikować swoje bezpośrednie koncepcje. Tak naprawdę to dziewięćdziesiąt dziewięć bloków przypisanych wstępnie Satoshiemu pozostaje całkowicie niewydanych. Odróżnia je od bloków, które są wydobywane według identycznego wzrostu i to w tym samym okresie.

Lerner dalej argumentuje, że wzór bloków, które wchodzą w skład patternu Paroshi ukrywał się często nagle oraz także wznawiał w momencie przerwania. Nieprawdopodobieństwo koordynowania jakiegokolwiek tychże przerw wiąże bloki tak naprawdę z jednym górnikiem. Brak ruchu monet natomiast może, zdaniem Lernera, przypisać samemu altruizmowi Satoshiego Nakamoto.

Badacz jednak pozostaje konserwatywny w odniesienie do samej tożsamości „pierwszego górnika” w samej sieci Bitcoin. Twierdzi tak naprawdę, że jego badania jedynie wskazują na „Patoshiego”, który całkiem możliwe że jest, ale w rzeczywistości nie musi być Satoshim. Pamiętajmy o tym. Na pewno chcielibyśmy wiedzieć jak to będzie wyglądało w przyszłości. Czy rzeczywiście 1,1 miliona BTC będzie nietknięty? Czy Patoshi to Satoshi? Musimy przyznać, że jest bardzo dużo niewiadomych. Zobaczymy czy w niedalekiej przyszłości coś się wyjaśni, czy też dalej będziemy tkwić w niewiadomej.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na co składa się wartość Bitcoina?

Często słyszymy komentarze odnośnie do tego, że Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Krytycy tej i innych kryptowalut rzucają takimi sloganami zawsze, gdy tylko pojawią się zawirowania na rynku. A jak to się ma do rzeczywistości?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin a waluty fiducjarne

Choć o najpopularniejszej kryptowalucie świata często mówi się jak o bezwartościowym bicie, to podobnie możemy powiedzieć o walutach fiducjarnych, czyli oficjalnych pieniądzach emitowanych przez rządy, które od dawna nie mają pokrycia w surowcach. W obu tych przypadkach ich wartość opiera się głównie na wierze w sens ekonomii. Czy jednak nie ma różnic pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat, czy też może istnieje między nimi kontrast?

O pieniądzu fiat możemy powiedzieć, że jest użyteczny i trwały, podzielny, łatwy do transferu i stosunkowo trudny do podrobienia, ale to samo możemy powiedzieć o Bitcoinie. Można go podzielić aż do ośmiu cyfr po przecinku, a ponadto jest trwały ze względu na swój zdecentralizowany, oparty na blockchainie charakter. Nie sposób go podrobić, a przenoszenie Bitcoina jako waluty typu peer-to-peer, odbywa się bez pośrednictwa banków. Ponadto obniża to koszty transakcji, a istnieje coraz więcej miejsc, gdzie Bitcoin akceptowany jest jako forma płatności. Czy zatem istnieją jakieś różnice pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat?

Owszem istnieją, jak choćby ograniczona podaż Bitcoina, którego wartość ze względu na deflację z założenia powinna rosnąć. Jest to cecha, która czyni Bitcoin konkurencyjnym do tradycyjnych pieniędzy, które z kolei na skutek częstego nielimitowanego dodruku, a ostatnio wręcz rozdawnictwa przez rządzących, ulegają inflacji. Efekt jest taki, że wartość realna pieniądza fiat spada, przez co ceny towarów są coraz wyższe. Aby ochronić swoje zasoby przed utrata na wartości, oszczędni szukają alternatywy, a tą jest coraz częściej Bitcoin.

Ważny jest także zdecentralizowany charakter kryptowalut, a szczególnie Bitcoina. Jest on pieniądzem należącym w całości do swojej społeczności, nad którym nie sprawują kontroli ani banki ani instytucje rządowe. Jej minusem są jednak duże wahania cenowe, a Bitcoin nie raz już pokazał, że zmiany jego kursu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Pomimo tego całkiem sporo grono osób widzi w nim nadzieję na polepszenie swoich finansów.

Co dokładnie decyduje o wartości Bitcoina?

Na wartość tej kryptowaluty ma wpływ całkiem sporo czynników, ale najważniejszymi są prawa rynku, czyli podaż i popyt oraz koszt wydobycia nowych monet. Do tego dochodzi ilość konkurencyjnych kryptowalut, ale także dostępność, a więc ilość giełd, na których można Bitcoiny nabywać.

Wielu analityków uważa, że wartość Bitcoinów będzie rosła wprost proporcjonalnie do spadku zaufania do banków centralnych i staje się to powoli widoczne. Przeprowadzone na przełomie kwietnia bieżącego roku przez The Tokenist badania pokazały, jak w okresie ostatnich trzech lat zmieniało się nastawienie do najpopularniejszej i najstarszej kryptowaluty świata – w 2017 roku ponad 80% osób deklarowało w ankietach, że bardziej ufa dużym instytucjom finansowym, obecnie natomiast aż 47% ankietowanych wybrało za godniejszy zaufania Bitcoin.

Profit secret – Oprogramowanie – Rejestracja Opinie 2020

Oprogramowanie Profil secret jest specyficznym narzędziem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Jakie możliwości daje to narzędzie? Czym jest kryptowaluta Bitcoin? Jak wykorzystać powyższą platformę do zarabiania?

Profit secret – Oprogramowanie do grania na Bitcoin

Profil secret to innowacyjne oprogramowanie, które służy do grania na Bitcoin. Dzięki niemu możemy wejść do strefy nieograniczonej wolności finansowej i odkryć całkiem nowe narzędzia do zarabiania pieniędzy. Ma ono za zadanie zmaksymalizować wszelkie inwestycje, jednocześnie przejmując kontrolę nad naszymi zyskami. Użytkownicy sprawnie mogą zarobić spore sumy pieniężne, korzystając z nowoczesnych systemu i bazując na właściwych metodach.

Profit secret rejestracja

Okazuje się, że istnieją takie osoby, które w wolnym czasie zajmowały się kupowaniem i sprzedawaniem akcji, co doprowadziło ich do sporego  zarobku. Aktualnie nawet nastolatkowie szybko się bogacą, handlując nawet podczas przerw w szkolnych murach. Każdy z nas może to osiągnąć właśnie dzięki oprogramowaniu Profit secret i użyciu potrzebnych narzędzi. Finansowe wyzwania wzbudzają dreszczyk emocji i sprawiają, że chcemy głębiej poznać działanie Bitcoina. Nie każdy jednak jest gotowy na podejmowanie tego typu ryzyka – jeśli boimy się sukcesu, lepiej odpuścić i zająć się czymś innym.

Czym jest kryptowaluta Bitcoin?

W dzisiejszych czasach Bitcoin szybko zyskuje uznanie na rynku i jest traktowane jako cenna waluta, którą operujemy w strefie online. Jest on pewną formą cyfrowej waluty, która działa elektronicznie. Kryptowaluta ta powstała w 2009 roku i stanowiła pierwszą płatność tego typu na świecie. Warto podkreślić, że Bitcoiny cechują się:

  • bezpieczeństwem – dzięki zastosowaniu technologii blockchain przekazywane informacje są zaszyfrowane, co wpływa na bezpieczeństwo użytkownika,
  • niskimi kosztami, co związane jest z niewielkimi kosztami transferów środków, które nie odnoszą się do pośrednictwa banków,
  • szybkością – transakcje odbywają się sprawnie i bez pośredników, dlatego przelewy tego typu są zatwierdzane w kilka minut,
  • decentralizacją, która odnosi się do gromadzenia informacji o stanach kont Bitcoin znajdujących się w wielu miejscach na świecie w  tej samej postaci, co także związane jest z jeszcze większym bezpieczeństwem,
  • anonimowością – założenie rachunku nie bazuje na warunkach formalnych, natomiast konta są anonimowe.

Ogólnie rzecz ujmując, Bitcoin jest cyfrową walutą, która nie ma formy fizycznej w przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy. To płynny środek wymiany, którym płacić można za wiele rzeczy, dokonując transakcji sprawnie i bezpiecznie. Coraz więcej firm i osób fizycznych decyduje się na korzystanie z tego typu waluty, gdyż daje ona wiele nowych możliwości.

Jak wykorzystać platformę Profit secret do zarabiania? 

Profit secret daje nam możliwość skorzystania z fachowych porad i narzędzi, które pomogą nam  osiągnąć sukces. Za jego pomocą skorzystamy z rynków finansowych na szeroką skalę, opierając się na innowacyjnych aspektach z tym związanych. W przypadku chęci odniesienia sukcesu w handlu, powinniśmy pamiętać o tym, żeby praktycznie wykorzystać technologie, jakie daje nam świat.

Jednym z przykładów udanego biznesu jest Facebook, który początkowo był niewielką firmą. Aktualnie stanowi integralną część życia wielu ludzi, a inwestycja sprzed paru lat w tą firmę dałaby nam spory zysk. Platformę Profit secret wykorzystać możemy do zarabiania w taki sposób, że zyskujemy szansę wybrania danej firmy na rynku, która według nas odniesie zwycięstwo. Konieczna jest rejestracja na platformie, a następnie można przystępować do dzieła.

Na początku zastanówmy się, na jaką firmę postawić – poszukajmy informacji dookoła nas i bacznie śledźmy doniesienia danej firmy. Jeśli uzyskamy ważne informacje  od znajomych o nowej firmie w sieci o ugruntowanej pozycji, z pewnością zauważymy poruszenia na rynku. Każdego dnia zyskamy wiele możliwości zarabiania dodatkowych pieniędzy, dlatego warto być czujnym i je dostrzegać.

Czy Profit secret jest legalne w Polsce?

Profit secret jest platformą całkowicie legalną, jednakże pamiętać należy o korzystaniu z serwisu zgodnie z regulaminem i normami prawnymi. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za działania użytkownika, a akceptując regulamin zgadzamy się na określone warunki platformy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z Zasadami i warunkami, które dotyczą ważnych zastrzeżeń i kwestii wyłączenia odpowiedzialności. Zawarte w platformie informacje są w pełni rzetelne i przedstawiają prawdziwe wydarzenia, które mogą, ale nie muszą przynieść użytkownikom zyski w przyszłości.

Ile zarobię z Profit secret?

Jeśli chodzi o zarobki, które możemy uzyskać na platformie, wszystko zależy od danej kwoty, jaką zainwestujemy, a także od dokonywanych transakcji. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń dotyczących potencjalnego zarobku, co jest sporym udogodnieniem. Dodatkowo użytkownik nie musi mieć żadnego doświadczenia w sferze handlowe, gdyż strona zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i osoby początkujące. Na samym początku otrzymamy pomoc oraz niezbędne porady od brokera, a także materiały szkoleniowe, które pozwolą nam ruszyć dalej i zacząć działać.

Profit secret jest w pełni darmowy – użytkownik musi jedynie wpłacić minimalną inwestycję na poziomie 1 000 zł. Te pieniądze potrzebne są bowiem do inwestowania i handlowania w taki sposób, w jaki chcemy. Pierwszą transakcję wykonać możemy już dziś, rejestrując się na Profit secret.

Jakie są opinie o Profit secret w sieci?

Użytkownicy wskazują, że platforma jest ciekawą nowością na rynku i cieszy się doskonałymi opiniami na rynkach zagranicznych. Profit secret daje wolność handlowania w dowolnym miejscu i stanowi bazę pożądanej informacji i niezbędnej wiedzy. Ryzyko w handlu występuje zawsze, jednakże trzeba umieć je wykorzystać i czerpać jak najwięcej korzyści z możliwości, jakie daje nam oprogramowanie tego typu. Platforma cieszy się dobrymi opiniami i sporym zainteresowaniem, które wzbudza w nas ciekawość odnośnie inwestycji tego typu.