
Dlaczego Satoshi nigdy nie miały wydać swoich 1,1 miliona BTC?
Satoshi Nakamoto nie wyda nigdy swoich „1,1 miliona bitcoinów”. Dlatego, że jest altruistą. Takie informacje przekazał badacz patternu Patoshi – Sergio Demian Lerner.
Patoshi pattern wykorzystuje wszelkie luki prywatności protokołu wczesnego v.01, w celu identyfikacji bloków, które wydobyć mógłby sam Satoshi Nakamoto. Lerner jeszcze powiedział, że twórca Bitcoin nie użyje raczej swoich monet. Nie ruszył ich przecież od roku 2009.
Podczas sesji ostatniej AMA (Ask-Me-Anythin) na Redditcie, Lerner swoje założenie związał z faktem, że dokładnie 1,1 miliona BTC, które są przypisane Satoshi ruszone nie zostało już od ponad dekady.
Założenie
Musimy założyć, że Patoshi to Satoshi. Na podstawie historii tychże monet sądzimy, że Satoshi nie użyje ich nigdy. Uważają, że nie może być bardziej altruistycznego oraz sprawiedliwego sposobu właśnie na stworzenie Bitcoina.
Sama społeczność w maju przywołała badanie Lernera, aby tylko wejść na trop pięćdziesięciu BTC, które wydobyte były we wczesnych dniach samego istnienia Bitcoina. Jednak nagle monety przesunięte zostały. Lerner odrzucił także wszelkie spekulacje, że Satoshi swoje monety rusza argumentując to w ten sposób, że blok, który jest odpowiedzialny za te pięćdziesiąt BTC wypadł poza bloki bezpośrednio wydobywane przy użyciu patternu Patoshi.
Lerner stwierdził także, że dostrzega dużo więcej wskazówek w paterrnie Patoshi. Natomiast dodał, że badań nie będzie kontynuował.
Powiedział, że nie chce się już zagłębiać w tę sprawę. Wydaje się, że wykazali wystarczająco transparentność Bitcoina. Grzebanie w tym dalej stanowić może już pewnego rodzaju wejście w sferę prywatną Satoshiego.
Czym tak naprawdę jest pattern Patoshi?
Wzorzec, a więc pattern Patoshi opiera się bezpośrednio na założeniu, że Nakamoto sam wydobywał we wczesnych dniach BTC. Chodziło o to, aby zweryfikować swoje bezpośrednie koncepcje. Tak naprawdę to dziewięćdziesiąt dziewięć bloków przypisanych wstępnie Satoshiemu pozostaje całkowicie niewydanych. Odróżnia je od bloków, które są wydobywane według identycznego wzrostu i to w tym samym okresie.
Lerner dalej argumentuje, że wzór bloków, które wchodzą w skład patternu Paroshi ukrywał się często nagle oraz także wznawiał w momencie przerwania. Nieprawdopodobieństwo koordynowania jakiegokolwiek tychże przerw wiąże bloki tak naprawdę z jednym górnikiem. Brak ruchu monet natomiast może, zdaniem Lernera, przypisać samemu altruizmowi Satoshiego Nakamoto.
Badacz jednak pozostaje konserwatywny w odniesienie do samej tożsamości „pierwszego górnika” w samej sieci Bitcoin. Twierdzi tak naprawdę, że jego badania jedynie wskazują na „Patoshiego”, który całkiem możliwe że jest, ale w rzeczywistości nie musi być Satoshim. Pamiętajmy o tym. Na pewno chcielibyśmy wiedzieć jak to będzie wyglądało w przyszłości. Czy rzeczywiście 1,1 miliona BTC będzie nietknięty? Czy Patoshi to Satoshi? Musimy przyznać, że jest bardzo dużo niewiadomych. Zobaczymy czy w niedalekiej przyszłości coś się wyjaśni, czy też dalej będziemy tkwić w niewiadomej.
Brak podobnych publikacji