Nawigacja po forum

Czy mogę kopać bitcoina na androidzie?

Cytat

Witam.

Mam pytanie czy istenieje jakaś możliwość żeby wykopać bitcoina na smartfonie z systemem android? Wiem, że w ten sposób nie zarobie pierwszego miliona, ale może przynajmniej wpadną jakieś pojedyncze satoshi? Jeżeli nie bitcoin to może jakas inna kryptowaluta? Dziekuje i pozdrawiam.

Krzysiek!

Cytat

Bitcoiny są tworzone jako nagroda za proces znany jako wydobycie. Wydobywanie bitcoinów można przeprowadzić, wdrażając własną konfigurację wydobywania oraz na podstawie umowy wydobywania w chmurze lub za pomocą komputera. Możesz używać "hash rau" własnego komputera do wydobywania krypto. Ale ze względu na ogromną liczbę górników, trudność blockchain i wysokie "hash rates" ASIC, prawie niemożliwe jest wydobycie Bitcoinów aby było to opłacalne. Jeśli masz bezpłatną energię elektryczną, możesz uzyskać pewien zysk. Wystarczy zarejestrować się i pobrać Minergate (GUI Miner dla Windows / Linux i rozpocząć wyszukiwanie). Otrzymasz  Bitcoiny jako nagrodę za użycie sprzętu do obliczenia złożonego problemu matematycznego.

W niedawnej przeszłości wydobywanie bitcoinów było również możliwe na platformie Android; niektóre aplikacje na Androida pomagały wydobywać bitcoiny. Ale w tym wszystkich chodzi o to, że jest to bardzo wymagające zadanie dla twojego sprzętu; więc jeśli nie masz najnowszego, najnowocześniejszego telefonu z Androidem, nie spodziewaj się, że zajdziesz daleko, a właściwie to i tak zarobisz tyle co nic.

Możesz wydobywać inne kryptowaluty za pomocą urządzenia z Androidem. Ale znowu nie jest to tak opłacalne. Po rozpoczęciu wydobywania na Androidzie masz połączenie z pulą. Pule to grupy górników pracujących razem nad wydobyciem kryptowalut, które ostatecznie dzielą zyski pomiedzy wszystkie osoby zaangażowane w wydobycie.

Możesz spróbować szczęścia w następujących aplikacjach na Androida-

LTCMiner - Ta aplikacja, obecnie w fazie beta, pozwala wydobywać z puli Litecoin, jednej z bardziej popularnych pul wydobywczych Bitcoin.

DroidMiner - to aplikacja na Androida, która pozwala wydobywać bitcoiny, służy również do wydobywania litecoin.

Pamiętaj, że dopóki sprzęt Androida nie będzie znacznie szybszy, nie będziesz wydobywał tylu bitcoinów za pomocą tych aplikacji aby to się opłacało. Na przykład po 8 godzinach pracy jednej z powyższych aplikacji możesz zarobić tylko 0,0002 bitcoinów.

Wpisy na forum dyskusyjnym KopanieBitcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KopanieBitcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.