Nawigacja po forum

Jak działa kopanie bitcoina?

Cytat

Zanim zaczniesz wydobywać Bitcoin, warto zrozumieć, co naprawdę oznacza wydobycie Bitcoin. Wydobycie Bitcoin jest legalne i odbywa się za pomocą procesu podwójnej weryfikacji hashu SHA256 w celu zatwierdzenia transakcji Bitcoin i zapewnienia wymaganego bezpieczeństwa dla publicznej księgi sieci Bitcoin. Prędkość, z jaką wydobywa się Bitcoin jest mierzona w hashah na sekundę.

Sieć Bitcoin rekompensuje górnikom Bitcoin ich wysiłek dając bitcoin tym, którzy dostarczają potrzebną moc obliczeniową. Ma to formę zarówno nowo wydanych bitcoinów, jak i opłat transakcyjnych zawartych w transakcjach zatwierdzonych podczas wydobycia bitcoinów. Im większa moc obliczeniowa, tym większy udział w nagrodzie.

Aby rozpocząć wydobycie bitcoins, trzeba będzie nabyć sprzęt do wydobywania bitcoin. W pierwszych dniach bitcoin, było możliwe do kopalni z procesora komputera lub karty graficznej wysokiej prędkości procesora. Dziś to już nie jest możliwe. Niestandardowe układy Bitcoin ASIC oferują wydajność do 100 razy większą niż możliwości starszych systemów, które zdominowały przemysł wydobywczy Bitcoin.

Górnictwo Bitcoin z czymkolwiek słabszym zużywa więcej energii elektrycznej niż można zarobić. Istotne jest wydobywanie bitcoinów z najlepszym sprzętem do wydobywania bitcoin, zbudowanym specjalnie do tego celu. Kilka firm, takich jak Avalon, oferuje doskonałe systemy stworzone specjalnie dla górnictwa bitcoin.