Nawigacja po forum

Wszyscy przestają kopać? Co się stanie?

Cytat

Siemanko użytkownicy!

Tak sobie ostatnio myślałem i myślałem o tym całym bitcoinie, patrzyłem na moją koparke i przyszło mi na mysl. Co by się stało gdyby nagle wszyscy górnicy przestali kopać bitcoina? Zna ktoś może odpowiedź na to pytanie? Co stało by się z jego ceną ? Czy wogóle bitcoin by istniał?

Cytat

Aby udzielić rozsądnej odpowiedzi na to pytanie, najpierw musimy szybko omówić podstawy wydobycia:

Co 2016 bloków (czyli mniej więcej co 2 tygodnie) trudność wydobycia jest dostosowywana, aby uwzględnić liczbę osób wydobywających, a tym samym "hash power" w systemie.

Im więcej ludzi wydobywa, tym trudność wydobycia jest większa, przez co trudniej jest znaleźć następny blok. Trudność jest zawsze dostosowywana do poziomu, który średnio zajmie około 10 minut, aby znaleźć nowy blok.

Teraz, jeśli z jakiegoś powodu wszyscy górnicy przestaną wydobywać, poziom trudności drastycznie spadnie przy następnej aktualizacji.

Niższa trudność oznaczałaby wtedy, że możesz wydobywać na własnym komputerze i generować 12,5 Bitcoinów co 10 minut z domu, nie robiąc nic.

Zgadnij, ile to zajmie, zanim wszystkim się spodoba i zaczniesz ponownie kopać?

Dokładnie :))))

Cytat

Tak więc po zakończeniu wydobywania transakcje mogą być nadal tworzone i przesyłane do sieci. Jeśli jednak nikt nie stworzy bloków do rozróżnienia transakcji, które wydają te same bitcoiny, nie będzie sposobu, aby mieć pewność, że otrzymane bitcoiny nie zostaną również wysłane do kogoś innego. To tak, jakby zaakceptować banknot stu dolarowy, nie wiedząc, czy jest to oryginał, czy ten utworzony za pomocą kserokopiarki.

Cytat

To takie proste, jeśli nikt nie wydobywał bitcoinów, to w ogóle nie byłoby bitcoinów.

To najlepszy czas na wydobywanie kryptowalut. Ceny rosną i jest to dobry znak dla górników.

Patrząc na obecne czasy, mogę polecić „wydobywanie kryptowalut” jako najlepszy ze wszystkich obecnych biznesów.

Wydobywanie bitcoinów, Ethereum, Monero, Dashcoin, Litecoin itp. Jest niezwykle łatwe.
Obecnie przynosi najlepsze zwroty w porównaniu do innych biznesów i patrząc na nakłady wykonanej pracy.
Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są powszechnie akceptowane i legalne we wszystkich częściach świata.
Nie są wymagany wysiłem, jest to całkowicie zautomatyzowany proces.
Jest bezpieczny
Wydobycie nie wymaga żadnej  specjalistycznej wiedzy!

Pozdrawiam, Maniek!

Wpisy na forum dyskusyjnym KopanieBitcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KopanieBitcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.