Francuskiej władzy zlikwidowali nielegalną kopalnie MONERO

Ostatnie odkrycie francuskiej władzy. We Francji doszło do likwidacji ogromnego botnetu, wszystko za sprawą nielegalnych kopalń Monero.

Policja zlikwidowała botnet! Jak dowodzi Francuska policja  użytkownicy sieci, którzy byli zhakowani nie mieli o tym pojęcia. Wykorzystywanie ich do kopania kryptowaluty XMR, było robione w sposób dyskretny.

Informacja obiegła świat 27 sierpnia. Pierwsze wzmianki o sprawie pojawiły się tego dnia w BBC News. Według przedstawionej przez francuską policję opinii, zainfekowania uległo wiele komputerów a ich właściciele pozostawali w niewiedzy. Botnet oznacza większą liczbę sprzętu komputerowego, które zostały objęte jakimś szkodliwym oprogramowaniem. Francuska sytuacja pokazała, że bez problemu można dokonać zewnętrznej kontroli nad czyimś sprzętem bez wiedzy użytkownika. W jaki sposób oprogramowanie dostało się do zainfekowanych komputerów? Otóż, według opinii ekspertów oprogramowanie dotarło za sprawą zainfekowanych wiadomości email, badania wykazują, że prawdopodobnie były to wiadomości o charakterze erotycznym, bądź oferty bankowe. Kolejno procedura objęła zainfekowanie dysków USB. Ten szybki i łatwy sposób sprawił, że wirus, któremu nadano nazwę Retadup ostatecznie dotarł do ponad 100 krajów na świecie, a tym samym zagnieździł się w 850 tysiącach komputerów! Tak ogromną skalę zainfekowania wirusem komputerów nazywa się potocznie botnetem.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Gigantyczny Botnet

Jean-Dominique Nollet pełniący funkcję szefa francuskiej policji z działu zajmującego się przestępczością dokonywaną w internecie, ocenił siłe botnetu. Szef C3N w wywiadzie udzielonym w francuskim radiu France Inter sytuację ocenił następująco:

„Choć wiedza obywateli z tego zakresu jest nikła, należy ich uświadamiać o skali panującego problemu. Zainfekowanie tak licznej grupy komputerów jest ogromnym zagrożeniem. W przyszłości może doprowadzić do zlikwidowania nawet wszystkich stron internetowych na świecie. Przejęcie 850 000 komputerów stanowi ogromne zagrożenie i ludzie powinni sobie zdawać z tego sprawę. ”

Nazwiska hakerów, którzy przejęli sieci komputerowe są nieznane. Jednakże znana jest informacja odnośnie celu, podkreślają, że ich celem był wyłącznie zarobek. W tym celu zainstalowali program służący do kopania cyfrowej waluty w tle. Wytworzona przez hakerów sieć miała im posłużyć również do wyłudzania pieniędzy. Użyli bowiem oprogramowania o nazwie ransomware. Dopuścili się również do wykradania danych z izraelskich szpitali.

Przeprowadzenie akcji policyjnej na tak szeroką skalę możliwe było jedynie dzięki Federalnemu Biuru Śledczemu Stanów Zjednoczonych (FBI). Działania jakie podjęła policja doprowadziły do odnalezienia serwera botnetu. Odnalezienie go w stolicy Francji wyzwoliło setki tysięcy komputerów zaatakowanych przez wirus.

Odkrycie a także zniszczenie szkodliwego oprogramowania nie przyczyniło się do odnalezienia i zatrzymania sprawców. Według zebranych informacji wynika, że proceder rozpoczął się już w 2016 roku, ponadto według opinii ekspertów owe działania doprowadziły do tego, że Hakerzy wzbogacili się o miliony dolarów.

Francuscy Hakerzy

Włączenie menadżera zadań to pierwszy krok do wyłączenia zamaskowanego programu służącego do kopania kryptowaluty Monero.Takiego odkrycia dokonała w ostatnich dniach firma, która zajmuje się wykrywaniem przestępstw w sieci. Według firmy od cyberprzestępstw program był dobrze zamaskowany.  Eksperci wskazują, że najważniejszy górnik, wydobywający Monero pochodzi z Francji bądź kraju w którym językiem powszechnie używanym jest język francuski. Ich hipoteza ma poparcie w kodzie w którym jest obecny w bardzo dużej ilości język francuski.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?