Francuskiej władzy zlikwidowali nielegalną kopalnie MONERO

Ostatnie odkrycie francuskiej władzy. We Francji doszło do likwidacji ogromnego botnetu, wszystko za sprawą nielegalnych kopalń Monero.

Policja zlikwidowała botnet! Jak dowodzi Francuska policja  użytkownicy sieci, którzy byli zhakowani nie mieli o tym pojęcia. Wykorzystywanie ich do kopania kryptowaluty XMR, było robione w sposób dyskretny.

Informacja obiegła świat 27 sierpnia. Pierwsze wzmianki o sprawie pojawiły się tego dnia w BBC News. Według przedstawionej przez francuską policję opinii, zainfekowania uległo wiele komputerów a ich właściciele pozostawali w niewiedzy. Botnet oznacza większą liczbę sprzętu komputerowego, które zostały objęte jakimś szkodliwym oprogramowaniem. Francuska sytuacja pokazała, że bez problemu można dokonać zewnętrznej kontroli nad czyimś sprzętem bez wiedzy użytkownika. W jaki sposób oprogramowanie dostało się do zainfekowanych komputerów? Otóż, według opinii ekspertów oprogramowanie dotarło za sprawą zainfekowanych wiadomości email, badania wykazują, że prawdopodobnie były to wiadomości o charakterze erotycznym, bądź oferty bankowe. Kolejno procedura objęła zainfekowanie dysków USB. Ten szybki i łatwy sposób sprawił, że wirus, któremu nadano nazwę Retadup ostatecznie dotarł do ponad 100 krajów na świecie, a tym samym zagnieździł się w 850 tysiącach komputerów! Tak ogromną skalę zainfekowania wirusem komputerów nazywa się potocznie botnetem.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Gigantyczny Botnet

Jean-Dominique Nollet pełniący funkcję szefa francuskiej policji z działu zajmującego się przestępczością dokonywaną w internecie, ocenił siłe botnetu. Szef C3N w wywiadzie udzielonym w francuskim radiu France Inter sytuację ocenił następująco:

„Choć wiedza obywateli z tego zakresu jest nikła, należy ich uświadamiać o skali panującego problemu. Zainfekowanie tak licznej grupy komputerów jest ogromnym zagrożeniem. W przyszłości może doprowadzić do zlikwidowania nawet wszystkich stron internetowych na świecie. Przejęcie 850 000 komputerów stanowi ogromne zagrożenie i ludzie powinni sobie zdawać z tego sprawę. ”

Nazwiska hakerów, którzy przejęli sieci komputerowe są nieznane. Jednakże znana jest informacja odnośnie celu, podkreślają, że ich celem był wyłącznie zarobek. W tym celu zainstalowali program służący do kopania cyfrowej waluty w tle. Wytworzona przez hakerów sieć miała im posłużyć również do wyłudzania pieniędzy. Użyli bowiem oprogramowania o nazwie ransomware. Dopuścili się również do wykradania danych z izraelskich szpitali.

Przeprowadzenie akcji policyjnej na tak szeroką skalę możliwe było jedynie dzięki Federalnemu Biuru Śledczemu Stanów Zjednoczonych (FBI). Działania jakie podjęła policja doprowadziły do odnalezienia serwera botnetu. Odnalezienie go w stolicy Francji wyzwoliło setki tysięcy komputerów zaatakowanych przez wirus.

Odkrycie a także zniszczenie szkodliwego oprogramowania nie przyczyniło się do odnalezienia i zatrzymania sprawców. Według zebranych informacji wynika, że proceder rozpoczął się już w 2016 roku, ponadto według opinii ekspertów owe działania doprowadziły do tego, że Hakerzy wzbogacili się o miliony dolarów.

Francuscy Hakerzy

Włączenie menadżera zadań to pierwszy krok do wyłączenia zamaskowanego programu służącego do kopania kryptowaluty Monero.Takiego odkrycia dokonała w ostatnich dniach firma, która zajmuje się wykrywaniem przestępstw w sieci. Według firmy od cyberprzestępstw program był dobrze zamaskowany.  Eksperci wskazują, że najważniejszy górnik, wydobywający Monero pochodzi z Francji bądź kraju w którym językiem powszechnie używanym jest język francuski. Ich hipoteza ma poparcie w kodzie w którym jest obecny w bardzo dużej ilości język francuski.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

100 dni przed halvingiem bitcoina jak nastroje górników?

To prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń okolicznościowych na całym rynku BTC. Zostało niewielu czasu do odliczenia. Wszystkie portale i użytkownicy związani z walutą bitcoina zniecierpliwieni nawołują do tego, że pozostało jedynie 100 dni do halvingu najpopularniejszej na całym świecie kryptowaluty.

Jednak na czym tak naprawdę polega halving bitcoina?

To niewątpliwie przedsięwzięcie, które wywołało ogromny szum na całym kryptowalutowym rynku. Informacja o halvingu pierwszej kryptowaluty obiegła wszystkich miłośników wirtualnych funduszy. Zatem czym tak właściwie jest to wydarzenie? Okazuje się, że termin halving obrazuje zmniejszenie dokładnie o połowę nagrody za każde wydobycie poszczególne bloku bitcoina. Aktualny stan za indywidualne wydobycie bloku BTC to 12,5 w walucie bitcoin. Po nastaniu halvingu tej waluty, będziemy mogli liczyć jedynie na 6,25 BTC za każdy wydobyty blok.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Wirtualni górnicy, którzy parają się bitcoinami mogą spodziewać się regularnego halvingu około co 4 lata od powstania BTC. Cykliczność halvingu bitcoina mierzona jest jednak na więcej niż jednej płaszczyźnie. Zmniejszenie płacy bitcoinami aż o połowę za każdy poszczególny blok zawsze po wydobyciu kolejnych 210 tysięcy bloków bitcoina.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w roku 2009 górnicy parający się wydobywaniem BTC za pośrednictwem mocy obliczeniowej swoich maszyn, mogli cieszyć się płacą 50 BTC za jeden wydobyty blok. W 2012 roku dokładniej w listopadzie miał miejsce pierwszy halving najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Górnicy otrzymywali wówczas 25 BTC za każdy wydobyty blok.

Mining kryptowalut – giganci łączą siły i budują mega-kopalnię

Zgodnie z przypuszczeniami kolejny halving miał miejsce w lipcu 2016 roku. Dlatego też kolejne zmniejszenie płacy za każdy kolejny blok bitcoinów oscylowano na 2020 rok, w maju. Według oszacowanych informacji wydarzenie halvingu BTC będzie miało miejsce aż do momentu wydobycia wszystkich bloków waluty. Według obliczeń nastąpi to po roku 2140.

Wiele osób zadaje sobie jedno pytanie. Dlaczego właściciel najpopularniejszej na świecie kryptowaluty stworzył w swoim systemie takie wydarzenie jak halving? Wbrew niektórym oczekiwaniom, ma on za zadanie regulować zasady popytu i sprzedaży bitcoina. W momencie, w którym wszystkie bitcoiny znalazłyby się bezpośrednio na rynku, popyt na nie automatycznie by zmalał. Tym samym sprawiłoby to, że górnicy zaangażowani w działanie za pośrednictwem blockchaina bitcoinów straciliby zainteresowanie tą walutą. Halving na razie skutecznie temu zapobiega.

Jak wydarzenie halvingu działa na rynek kryptowalut?

Niemal każdy zadaje sobie to pytanie. Okazuje się jednak, że niemożliwe jest, aby całkowicie przewidzieć skutek halvingu tak potężnej waluty. Spekulacje pojawiają się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Jedni nawołują do tego, że ceny BTC wzrosną z uwagi na większy popyt, inni natomiast twierdzą, że cena równomiernie spadnie. Z przeszłości wiemy tak naprawdę, że historia halvingu nie przyniosła zbyt wielu zmian. Ostatni halving bitcoina, który miał miejsce, nie wywołał oczekiwanego zamieszania, ponieważ nie wpłynął na ceny BTC.

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.