GamerHash może zmienić każdy komputer w koparkę walut cyfrowych

Dzięki polskiej aplikacja można wydobywać waluty cyfrowe na własnym komputerze, gdy używamy go do mało wymagających czynności. Wykopane monety można następnie przelać do portfela lub wymienić w sklepie znajdującym się na platformie GamerHash. 

Polacy z GamerHash stworzyli wyjątkową możliwość kopania walut cyfrowych dla każdego internauty bez zbędnych inwestycji.

Aby móc kopać kryptowaluty wystarczy ściągnąć aplikację. Po jej zainstalowaniu samodzielnie dokona ona wyboru jaką walutę cyfrową będzie wydobywać. Wszystko jest zależne od kursu oraz trudności algorytmicznych panujących w danym momencie w obszarze kryptowalut.

Następnie dokona wymiany na bitcoin oraz odliczy prowizję należną dla firmy. W rezultacie końcowym użytkownik otrzyma aż 90 % z wykopanych środków, które wedle uznania może ulokować we własnym portfelu lub wymienić na giełdzie kryptowalutowej na złotówki czy dolary. Środki można także wymieniać w wewnętrznym sklepie na:

 • doładowania kart przedpałacowych Paysafecard
 • vouchery Allegro
 • vouchery Morele.net
 • doładowania do telefonów
 • zasilenia konta Steam
 • zasilenie konta Netflix Premium
 • zasilenie konta Spotify.

Jak poinformował GamerHash od uruchomienia platformy jej użytkownicy wygenerowali ponad 265 tys. płatności, zaoszczędzając w ten sposób ponad 1 mln zł. Obecnie z aplikacji korzysta miesięcznie około 100 tys. użytkowników.

Jakich zysków można się spodziewać korzystając z GamerHash?

Tak naprawdę wszystko zależy od:

 • rodzaju sprzętu który będzie wykorzystywany do kopania
 • kursów wydobywanych walut cyfrowych
 • czasu pracy sprzętu
 • ustawień związanych z intensywnością kopania.

Dostawca platformy GamerHash zapewnia jednak, że korzystanie z aplikacji nie zmienia ani nie podkręca ustawień kart graficznych. Aplikacja nie pobiera też więcej prądu niż podczas grania oraz nie unieważnia gwarancji na sprzęt. Od powyższych zarobków należy jednak odjąć koszt prądu, jaki pobiera.

Ambicje GamerHash

Polacy odpowiedzialni za wprowadzenie GamerHash, nie przerywają też podjętych prac nad modułem za pomocą, którego będzie możliwa wymiana wydobytej waluty na korzystanie subskrypcji. Wszystko polegałoby na zamianie wykopanej waluty cyfrowej na kod dostępy i  wyeliminowaniu w ten sposób wymaganych opłat. płacenia przelewem. Takie rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla górników, jak i serwisów.

Opisany model jest obecnie testowany na Odrabiamy.pl, czyli platformie pomagającej w rozwiązywaniu zadań domowych. Od momentu wdrożenia wspomniany serwis zwiększył ilość dotychczasowych użytkowników o kolejne kilka tysięcy osób. Opłacają one swój dostęp za pomocą nadwyżki mocy swoich komputerów.

Czy przyszłość GamerHash i podobnych aplikacji związana jest z mikropłatnościami?

Ponieważ zazwyczaj nie wykorzystujemy w pełni mocy obliczeniowej naszych komputerów, ani smartphonów jej niespożytkowaną część możemy spokonie przeznaczyć na wydobywanie walut cyfrowych. Należy jednak zadać sobie pytanie czy aplikacje typu GamerHash rzeczywiście warte są instalowania na naszym sprzęcie? Zyski generowane w ten sposób to dodatkowe kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. Dla jednych to dużo, al innych mało. Jak łatwo się domyślić przyjemniej korzysta się z cichego laptopa, w którym nie świszczy wentylator. Oczywiście zainstalowany GamerHash nie musi pracować z maksymalną mocą. Taka sytuacja wiąże się jednak ze zdecydowanie niższym zyskiem.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitcoin – Jak ekspresowo wpłacić na poczcie środki i kupić Bitcoin?

BitBay uruchomił ponownie system wpłat walut na swojej giełdzie. Wypłaty z kolei mają działać do kilku dni. Sytuacja, która zaistniała pokazała klientom jak ważną oraz potrzebną alternatywę na platformie jest opcja wypłat oraz wpłat za pomocą poczty. Warto przybliżać działanie tego właśnie systemu.

Kurs BTC zaczyna rosnąć. Zauważalne są także pierwsze symptomy wystrzału zbliżającego się. Z pewnych jednak powodów nie możemy wysłać na giełdę ze swojego konta bankowego środków. Ratunkiem na pewno jest funkcja wpłat pieniędzy za pomocą pocztowej placówki. A jak to zrobić? Wpłaty są obsługiwane przez całą dobę i to przez 7 dni w tygodniu.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić formularz wpłaty. Druki znajdziemy bez problemu w każdej pocztowej placówce. Tytuł wpłaty jest jak najbardziej jednorazowy. Należy zwrócić uwagę na samą poprawność tytułu przekazu. Informacją także bardzo ważną jest to, że usługa ta jest świadczona zarówno przez urzędy pocztowe jak i także przez filie urzędów pocztowych. Jednak agencje pocztowe tej usługi nie świadczą.

Wypełniony druk należy przedstawić pracownikowi poczty oraz dokonać opłaty. Wpłata się pojawi na koncie po około 10 do 15 minutach. Poczta za wpłatę nie pobiera opłaty. Jeśli pracownik pobiera opłatę, to oznacza to błąd pocztowego urzędnika.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Kilka ważnych informacji

Księgowanie wpłat ma miejsce w godzinach 9-17 od poniedziałku do soboty/ Jednorazowo można wpłacić 50 000 złotych i nie mniej niż 10 złotych. Co do ilości wpłat nie ma żadnego limitu. Opcja dostępna jest dla użytkowników zweryfikowanych. Sam koszt wpłaty wynosi 2% kwoty wpłacanej. Nie jest to jednak mniej niż 5 złotych. Czas maksymalny realizacji kuponu to 48 godzin.

Jak wypłacić w gotówce środki na poczcie?

Aby zrealizować z kolei gotówkową wypłatę na poczcie wraz z potwierdzeniem tożsamości, należy przejść do zakładki – Portfele. Następnie wybieramy walutę, a następie opcję – wypłata na poczcie. W kolejnym kroku musimy wpisać wartość wypłaty. Nie może zawierać ona groszy. Można jednorazowo wypłacić aż 15 000 złotych.

Po mniej więcej 10 minutach od zlecenia wypłaty otrzymuje się maila z PINem oraz także SMS z tokenem. Przychodzi on na numer telefonu, który jest podany podczas weryfikacji konta. Oba kody ważne są przez 48 godzin.

Po odbiór gotówki należy się udać do placówki poczty najbliższej. Mamy do wyboru w sumie aż 4,5 tysiąca punktów. Musimy pamiętać, że wypłaty nie zrealizujemy w pocztowej agencji.

W placówce pocztowej musimy zgłosić chęć odbioru wypłaty. Koniecznie musimy powiedzieć, że chodzi o wypłatę z potwierdzeniem tożsamości.

Urzędnik pocztowy poprosi nas o podanie naszego numeru telefonu, tokenu z wiadomości SMS oraz kodu PIN przesłanego przez wiadomości mailowe. Oczywiście musimy okazać dowód osobisty i podać numer PESEL. Po dokonaniu pozytywnej weryfikacji wypłaty, kasjer wyda nam gotówkę i przekaże do podpisu pokwitowanie. Nie jest to wcale trudny proces.

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione!

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione! Zmiana ta będzie obowiązywać już na stałe.

20 kwietnia 2018 roku był przełomową datą dla historii polskiego tradingu. Odbyła się wtedy pierwsza manifestacja przeciwko obecnemu wówczas systemowi. Traderzy i inne, prywatne osoby inwestujące w waluty wirtualne połączyły się, wspólnie strajkując przed budynkiem Ministerstwa Finansów, czego skutkiem było zniesienie obowiązku płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (w skrócie PCC), przez osoby obracające kryptowalutami.

Dzień zapisany na zawsze w kartach historii polskiego tradingu

Strajk w kwietniu ubiegłego roku wywołany był opublikowaną wtedy interpretacją przepisów. Ministerstwo ds. Finansów twierdziło w niej, że każdy obracający wirtualnymi walutami, powinien płacić podatek w wysokości 1 procenta od wartości przeprowadzonej transakcji, w postaci podatku od czynności cywilnoprawnych.

Pomimo tego, iż ów pamiętnego dnia Wiceminister ds. Finansów – Pan Paweł Gruza, przyznał, iż podatek ten nie był zgodny z rzeczywistą treścią ekonomicznych transakcji kryptowalutowych i niweczył ogrom sposobów dotychczas stosowanych przez osoby zajmujące się handlem walutami wirtualnymi, to jego zniesienie obowiązywać miało jedynie przez pewien czas. Problem ma jednak ma w końcu zniknąć na dobre.

Handlowanie kryptowalutami nie będzie dłużej obciążane podatkiem PCC

Początkowo zakładano, że obracający kryptowalutami zostaną wezwani do zapłaty podatku PCC w połowy lipca 2019r.. Później termin ten został przesunięty na końcówkę bieżącego roku, a dziś pojawiły się informacje, iż osoby handlujące wirtualnymi walutami nie będą zobowiązywane do płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych na stałe, gdyż zwolnienie od niego ma zostać zapisane wprost w ustawie o PCC.

– Kto kupi lub wymieni walutę wirtualną, nie zapłaci z tego tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych także po 2020 r. Zwolnienie od daniny zostanie zapisane wprost w ustawie o PCC – poinformowała Gazeta Prawna 25 lipca 2019r..

Założenia projektu, który wprowadzić ma tę preferencje, są już wpisane do rządowego wykazu prac legislacyjnych pod numerem UD565. Dokument ma być upubliczniony do końca września 2019r., a do końca bieżącego roku w życie mają wejść zmiany. Urzędnicy śpieszą się tak z opublikowaniem ustawy z prostego powodu. Według rozporządzenia Ministra ds. Finansów z 24 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1184), obecne zwolnienie obrotu kryptowalutami z PCC obowiązuje jedynie do końca bieżącego roku.

Oczywiście temat miał być zamknięty już dawno. Pierwsze zwolnienie z płacenia podatku PCC w przypadku handlu kryptowalutami miało mieć moc prawną od 13 lipca 2018r. do końca czerwca bieżącego roku. W tym samym czasie Ministerstwo ds. Finansów miało ukończyć opracowywanie ustawy o obrocie walutami wirtualnymi. W rezultacie prace zajęły więcej czasu i wspomnianą wyżej abolicję podatkową wydłużono. Mimo wszystko, ostatecznie handel kryptowalutami ma być zwolniony w Polsce z podatku od czynności cywilnoprawnych.