Górnicy Bitcoin coraz więcej inwestują w koparki! Rośnie zainteresowanie

Na pewno sama kapitulacja górnicków Bitcoin jest tematem, który znacznie rozgrzewa emocje oraz także daje podwaliny pod samo pytanie, co się stanie dalej z kursem kryptowaluty. Pojawiają się także głosy, że mining Bitcoin się znajduje obecnie w stanie kapitulacji. Wśród ostatnio wszechobecnych nagłówków wywołujących tenże temat pojawili się także Ci, którzy kapitulacji minerów zdecydowanie mówią nie.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy sama cena BTC, mówiąc raczej dosyć oględnie, spadła bardzo mocno. Z samym szczytów w wysokości 14 000 dolarów, bitcoin się osunął bez zbędnych, ale do poziomu 7000 dolarów, na którym mu jest całkiem dobrze i to już od jakiegoś czasu. W obliczu samego faktu, że właśnie hashrate Bitcoina nieco zaczął zwalniać. Niektórzy właśnie się zaczęli obawiać kapitulacji górniczej. Są wśród nas tacy, którzy twierdzą, że nikt górników nie zagonił w tak zwany przysłowiowy róg. W zasadzie to wręcz przeciwnie. Górnicy jak najbardziej trwają na posterunku z głową podniesioną oraz dzierżą dzielnie swoje kilofy. Warto przez chwilę się temu zagadnieniu przyjrzeć.

Mining Bitcoina. PlanB informuje – górnicy wcale nie kapitulują

Takie właśnie głowy powinny, w zasadzie czysto teoretycznie, górników utwierdzić w przekonaniu, że jak najbardziej trzeba sprzedać BTC, które na wydobyciu zarobili. Ma to jak najbardziej często podstawę w chęci jednoczesnej spieniężenia środków samym celem wymiany czy też ulepszeniu zaplecza sprzętowego minigowego. Po prawdzie to brzmi jednak dosyć nieszkodliwie. Jasne, górnicy jak najbardziej sprzedawać muszą zasoby wykopane, aby finansować moc wydatki operacyjnej natury. Jednak powstaje pytanie w zasadzie bezpodstawne o towarzyszącą naturę temu właśnie zjawisku jakiegoś błędnego koło. Tym samym, jeszcze raz powtórzymy, są tacy w środowisku, którzy uważają zgodnie, że sama kapitulacja górników Bitcoina jest już początkiem końca tejże największej z kryptowalut.

Niecierpliwe byki

Istnieją tak naprawdę oznaki tego, że hashrate rosnący na niedźwiedzim rynku Bitcoin jest w zasadzie pozytywnym cenowych sygnałem oczywiście w długoterminowej perspektywie. FractalWatch Twitterowy niedawno zauważył, że na rynkach poprzednich niedźwiedzi sam wskaźnik hashrate szybował o wiele wyżej w samej skali logarytmicznej, także pomimo silnego cenowego spadku. W efekcie tak naprawdę doszło do rozbieżności wyraźnej, które stanowić mogła pewnego rodzaju przyczynek do z kolei samego wzrostu rzędu tysięcy procent.

W chwili tej formuje się dywergencja podobna. Górnicy BTC się zdają nadal, w tempie szybkim rozwijać swoją działalność, ponieważ sama cena BTC się załamała, doprowadzają do pro wzrostowej rozbieżności na naprawdę dużą skalę. Czy to oznacza, że byki się zaczynają niecierpliwić? Jak najbardziej powinniśmy się już indywidualnie zagłębić nieco w ten temat. Co jak co, ale naprawdę artykułów na ten temat jest cała masa. Będzie co czytać.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?