Górnik chce odszkodowania od sprzedawcy sprzętu

Klient maltańskiej firmy sprzedającej urządzenia do kopania bitcoinów był bardzo niezadowolony z efektów, jakie mu ona przyniosła. Do tego stopnia, że postanowił zgłosić roszczenie przeciwko producentowi sprzętu. Anonimowy “górnik” twierdzi, że koszty, które musiał ponieść były wyższe niż wartość wydobytej kryptowaluty. Rację przyznali mu urzędnicy.

Skarga za “koparkę” bitcoinów

Anglojęzyczna gazeta “Malta Today” przynosi informację o anonimowym kliencie, który postanowił wystąpić do firmy 3 Group, zajmującej się sprzedażą “koparek” bitcoinów o odszkodowanie. Doszedł bowiem do wniosku, że “kopanie” przy pomocy zakupionego sprzętu nie było dla niego opłacalne. Twierdzi, że koszty energii zużytej do wydobywania bitcoinów przerosły wartość samej kryptowaluty, którą udało mu się w ten sposób pozyskać. Swoją skargę postanowił skierować do funkcjonującego na Malcie publicznego Urzędu do spraw konsumenckich. Uzasadnił, że urządzenie nabył za kwotę 2 600 euro, ale nie spełniło ono swojej roli. Nie dość, że nie było wystarczająco wydajne, to jeszcze okazało się zbyt głośne. Nie podano, jaka koparka wywołała całe zamieszanie.

Producent koparek Canaan Creative złożył wniosek o IPO w USA

Urząd: Klient ma rację

Co ciekawe, urząd przyznał rację pechowemu klientowi i orzekł, że firma 3 Group powinna zwrócić mu większą część zainwestowanej w sprzęt kwoty. Konkretnie 2 000 euro, a zatem ok. 77 % zapłaconej ceny. Prezes producenta maszyny Dario Azzopardi w ogóle nie odniósł się do wniesionej skargi. Tym samym urząd stwierdził, że jej nie zakwestionował. Zadziałała tu więc zasada milczącej zgody, co sprawiło, że klientowi przyznano odszkodowanie. –

Choć Panu Dario Azzopardiemu doręczono zawiadomienie o wniesionym roszczeniu, to nie udzielił on na nie pisemnej odpowiedzi. W ocenie urzędu oznacza to automatycznie brak zakwestionowania roszczenia przez przedsiębiorcę – stwierdził maltański regulator. – W związku z tym Panu Azzopardiemu nakazano zapłatę odszkodowania w wysokości 2 000 euro na rzecz skarżącego. Po dokonaniu płatności własność spornej koparki bitcoinów wróci do firmy 3 Group.

Mniejsza nagroda za rok

Nie wiadomo dokładnie, w jakim okresie skarżący klient wykopywał bitcoiny, co przyniosło mu straty. Nie wiadomo też, jak zareagowałby maltański urząd, gdyby musiał rozpatrywać sprawę merytorycznie, a nie tylko skorzystał z faktu, że przedsiębiorca nie zareagował na roszczenie. Wiadomo bowiem, że współcześnie urządzenia do “kopania” kryptowalut rzeczywiście pochłaniają bardzo dużo energii.

Bitcoin Billionaire – Mentor i bot do grania na giełdzie

Mimo wszystko, obecnie przy relatywnie wysokim kursie kryptowaluty powinno być to opłacalne. Przypomnijmy, że sposób zaprojektowania blockhain BTC sprawia, iż bloki powstają mniej więcej w 10-minutowych odstępach, a sama nagroda za wykopanie bloku zmniejsza się co 4 lata. Kolejne zmniejszenie nastąpi w maju przyszłego roku. Niektórzy analitycy twierdzą, że właśnie to pozytywnie przekłada się na kurs BTC ze względu na ograniczoną podaż waluty na rynku. Od powstania Bitcoina mija w tym roku 10 lat. W międzyczasie udało się już wykopać 85 % podaży wszystkich bitcoinów, jakie zostaną kiedykolwiek wykopane.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Największa moc obliczeniowa sieci Bitcoin Cash SV Hash rate

100 milionów terahashy jest to nowa moc obliczeniowa, która została osiągnięta przez Bitcoin. Jaka jest reakcja na tą informację pozostałych kryptowalut? Jak wygląda sytuacja Bitcoina Cash oraz Bitcoina SV?

W jaki sposób osiągnięcie szacowanej mocy obliczeniowej sieci bitcoin aż 100 000 000 terahashy na sekundę ma się do mocy obliczeniowej bitcoin casha a także bitcoina sv?

Hash rate inaczej jest to moc obliczeniowa sieci bitcoin

Od dłuższego czasu pojawia się w mediach informacja o niechybnie pojawiającej się mocy obliczeniowej sieci najstarszej kryptowaluty świata. Pojawiają się doniesienia, że sięga ona poziomu 100 milionów terahashy na sekundę (TH/s).
Moc obliczeniowa sieci bitcoin osiągnęła tą liczbę. Takie stwierdzenia możemy użyć dopiero teraz po pokonaniu ostatnuch trudności z jakimi przyszło się nam zmierzyć w ostatnim czasie. Czyli po nieoczekiwanym środowym flashcrashu a także po intensywnych spadkach cen bitcoina a także innych wydarzeniach.

  • 100 000 000 TH – 100 EH
  • 100 000 000 TH – 100 000 PH

W roku 2017 a dokładniej w jego ostatnim kwartale, rozpoczął się nieustępliwy hash rate sieci bitcoin. W tamtym czasie moc obliczeniowa sieci wynosiła zaledwie niewiele ponad 9 milionów TH/s.

To niebywałe co ma miejsce w ostatnim czasie. Wydarzenia, które mają miejsce w kwestii wzrostu hash rate bitcoina. Przypominamy, że wzrost w ostatnim miesiącu wyniósł 30 %.

Rokowania Bitcoin Cash i Bitcoin SV pod względem hash rate.

Hash rate nie zawsze jest przychylny. Przekonały się o tym w szczególności dwie kryptowaluty, które zostały uzyskane w skutek rozszczepienia się macierzystej waluty jaką jest Bitcoin. Miało to miejsce w latach 2017/2018. Jednakże bez względu na ich pochodzenie, nie rokują one najlepiej pod względem mocy obliczeniowej sieci.

Gołym okiem widać różnice przedstawione na poniższym obrazku, przedstawiającym moce obliczeniowe sieci Bitcoin, Bitcoin Cahs a także Bitcoin SV. Uzyskane dane nie są zaskakujące. Nie wyobrażalne prowadzenie należy do Bitcoina, który pozostawia pozostałe kryptowaluty daleko w tyle. Zastanawiająca jest dalsza pozycja tych kryptowalut w tym temacie.

Obecne stadium rozwoju przedstawionych sieci jest to wyśniona przez Satoshiego Nakamoto sytuacja. Spełnia się jego marzenie.

Ostatnie notowania pokazują, że Bitcoin Cash uzyskuje moc obliczeniową na ok. 1350 PH/s a kolejny czyli Bitcoin SV uzyskuje niewiele powyżej 700.
Owe zestawienie nie ma na celu umniejszenia wartości tych cyfrowych walut. Obie stoją jeszcze przed szansą, mają wiele możliwości i mogą jeszcze zaznaczyć swoje miejsce zarówno w branży cyfrowej waluty jak i blockchainu. Przedstawiona wizja zyskuje nowych zwolenników a projekt ma na celu przekonanie kolejnych obserwatorów. Cel jest jeden przyciągnięcie osób wpływających na dalszy rozwój sieci.

Jakie jest wasze zdanie o kroku milowym jakidokonał się w przypadku bitcoina? Czy w zakresie mocy obliczeniowej sieci bitcoin pozostawi pozostałych daleko w tyle? czy może jednak bitcoin cash oraz bitcoin sv mają szansę na dogonienie pod tym względem bitcoin?

Władze Iranu przygotowują system do rejestracji górników kryptowalut

Władze Iranu tak naprawdę przygotowują propozycje stworzenia takiego systemu, który będzie się zajmować rejestracją górników właśnie z rynku kryptowalut. Zgodnie ze wszelkimi dokumentami, które media otrzymały w dniu 19 września, projekt tego systemu do rejestracji operacji właśnie wydobywania kryptowalut obecnie jest w drodze do zatwierdzenia już oficjalnego w swojej stolicy, a więc Teheranie. Licencje, które były proponowane zdecydowanie by wymagały wszelkich informacji o zatrudnieniu czy też o umowach najmu i tym podobnych.

Wydawać by się mogło, że te wymogi mają irańskiego rządowi umożliwić wszelkie ograniczenie działań nielegalnych, które są bezpośrednio związane z kryptowalutami. Jednocześnie także czerpać zyski z kwitnącego przemysłu w tym kraju, który jest przecież zagrożony sankcjami międzynarodowymi jak i także inflacją. Są to przecież czynniki gospodarcze, które doprowadziły bezpośrednio do wzrostu nędzy w tymże kraju.

Kryptowaluty a władze Iranu

W miesiącach ostatnich pojawiło się naprawdę wiele zgiełku wokół tego wszystkiego, jak władze Iranu potraktować chcą rynek walut cyfrowych.

Dokładnie w czerwcu Ministerstwo Energii irańskie oświadczyło, że odetnie elektryczną energię właśnie od kopalni kryptowalut. Przynajmniej do momentu gdy nie wejdą w życie ceny specjalne, które są dedykowane pod operacje tego typu. Dokładnie miesiąc później nowy cennik już został sfinalizowany. Górnicy z kole mieli odtąd płacić 0,07 USD dokładnie za kilowatogodzinę. Co ciekawe w porównaniu do 0,05 USD, gdzie cena ta obowiązuje w przypadku w zasadzie wszystkich obywateli.

Następnie pod koniec miesiąca lipca Iran zezwolił na wydobycie właśnie kryptowalut oraz dokładnie zakwalifikował je jako rodzaj przemysłowej działalności. Zaś z drugiej strony rząd irański odrzucił propozycję stosowania właśnie kryptowalut w handlowych transakcjach na początku miesiąca sierpnia. Kopanie jak najbardziej w dalszym ciągu jego legalne, ale jednak pod warunkami określonymi.

Skok zużycia prądu

W Iranie problem się pojawił, gdy urzędnicy lokalni zauważyli, że kopalnie kryptowalut aż doprowadziło do 7-procentowego skoku zużycia prądu w tym właśnie kraju. Ważne jest to, aby pamiętać, że energia jest jak najbardziej tania w tym kraju, ale jednak rząd do niej dopłaca duże sumy. Stąd właśnie pomysł, aby kopanie BTC oraz pochodnych podlegało zupełnie innym stawkom za 1kWh. Pomimo skoku cen, wydobycie w Iranie kryptowalut jest w dalszym ciągu korzystne.

Wydobywanie walut cyfrowych międzynarodowych odbywać się powinno na pewno w oparciu o cenę elektrycznej energii, która jest przeznaczona na eksport. W ten sposób wypowiedział się Press-TV prezes Centralnego Banku Iranu – Abdol Nasser Hemmati.

Dodał także wówczas, że znacznie ważniejsze jest to, że właśnie te waluty cyfrowe wykopane zostać powinny skierowane bezpośrednio na rynek krajowy. Jego wypowiedź bardzo rozjaśniła sprawę i wszystko w państwie tym stało się jasne.