Ile kosztuje wydobycie 1 Bitcoina ? Ile wynosi przychód z Bitcoin?

Jedną z publicznych i w dodatku największych pod względem sił przerobowych farm zajmujących się wydobywaniem Bitcoin (BTC) jest Hut 8.

Właśnie do wiadomości publicznej został przekazany się jej raport finansowy obejmujący okres drugiego kwartału bieżącego roku. Wynika z niego jednoznacznie, że wspomniana kopalnia odnotowała horrendalny wzrost zarówno zysku netto jak i całkowitego dochodu w podanym przedziale czasowym. Zysk netto Hut 8 osiągnął poziom 33,7 miliona dolarów kanadyjskich (CAD). Natomiast jej całkowity przychód ukształtował się na poziomie 28,3 milionów dolarów kanadyjskich (CAD). Wydobywanie Bitcoin (BTC) z zyskami sięgającymi 262% w skali drugiego kwartału bieżącego roku to ogromne osiągnięcie.

Czy kopanie Bitcoin jest nadal opłacalne?

Warto wspomnieć, że wspomniana publiczna farma wydobywająca waluty cyfrowe jest również notowana na kanadyjskiej giełdzie mieszczącej się w Toronto. Obecna wycena akcji Hut 8 wynosi 0,43 dolara za pojedynczą akcję. Należy także podkreślić fakt, że farma znaczącą obniżyła również swoje wydatki gotówkowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku wynosiły one 747 tysięcy dolarów i zostały zredukowane do 637 tysięcy dolarów. Dla porównania w czwartym kwartale ubiegłego roku wydatki gotówkowe sięgały poziomu 994 tysięcy dolarów. Dodatkowo w pierwszym kwartale bieżącego roku koszt związany z wydobyciem jednego Bitcoin (BTC) spadł z poziomu 3950 dolarów do 2757 dolarów.

Niesamowicie dobry drugi kwartał 2019 dla kopalni Hut 8

Dyrektor generalny publicznej kopalni wydobywczej Hut 8 tak pan Andrew Kiguel odniósł się do danych zawartych w opublikowanym raporcie finansowym. Uważa on między innymi, że drugi kwartał bieżącego roku to bez wątpienia najlepszy okres rozliczeniowy od początku funkcjonowania farmy. W trakcie jego trwania Hut 8 zredukowało koszta związane z wydobyciem Bitcoin (BTC) oraz obniżyła koszta korporacyjne w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku. Andrew Kiguel z dumą oświadczył również, że obrana strategia związane z przechowywaniem wydobytej kryptowaluty przyniosła farmie Hut 8 ogromne wręcz zyski. Gdyby Hut 8 postanowiło sprzedać zgromadzone zapasy waluty cyfrowej na koniec I kwartału 2019 r., nie odnotowało by takiego zysku na aprecjacji ceny Bitcoin (BTC) w drugim kwartale bieżącego roku kalendarzowego.

Kopacze Bitcoina uciekają z Polski na Ukrainę

Imponujące wydobycie Bitcoin (BTC) w kopalni Hut 8  w II kwartale bieżącego roku

Publiczna farma wydobywcza Hut 8 wykopała w drugim kwartale bieżącego roku aż 2816 Bitcoinów (BTC). W związku z czym jej łączny zarobek uwzględniający także powtórne oszacowania zgromadzonych zapasów to przeszło 22,4 miliona dolarów. Środki wynikające z faktu przechowania Bitcoinów (BTC) są zdecydowanie wyższy niż straty wygenerowane za cały bieżący rok kalendarzowy.

Czy obok takich wyników można przejść obojętnie? Co trzeba mieć na względzie, aby wydobywanie Bitcoin (BTC) nadal pozostawało lukratywnym zajęciem? Jak na tle Hut 8 wypadają nasze rodzime kopalnie zajmujące się wydobywaniem kryptowalut? Na powyższe nurtujące nas pytania odpowiedzi powinni udzielić specjaliści z zakresu wydobywania i obrotu walut cyfrowych.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

100 dni przed halvingiem bitcoina jak nastroje górników?

To prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń okolicznościowych na całym rynku BTC. Zostało niewielu czasu do odliczenia. Wszystkie portale i użytkownicy związani z walutą bitcoina zniecierpliwieni nawołują do tego, że pozostało jedynie 100 dni do halvingu najpopularniejszej na całym świecie kryptowaluty.

Jednak na czym tak naprawdę polega halving bitcoina?

To niewątpliwie przedsięwzięcie, które wywołało ogromny szum na całym kryptowalutowym rynku. Informacja o halvingu pierwszej kryptowaluty obiegła wszystkich miłośników wirtualnych funduszy. Zatem czym tak właściwie jest to wydarzenie? Okazuje się, że termin halving obrazuje zmniejszenie dokładnie o połowę nagrody za każde wydobycie poszczególne bloku bitcoina. Aktualny stan za indywidualne wydobycie bloku BTC to 12,5 w walucie bitcoin. Po nastaniu halvingu tej waluty, będziemy mogli liczyć jedynie na 6,25 BTC za każdy wydobyty blok.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Wirtualni górnicy, którzy parają się bitcoinami mogą spodziewać się regularnego halvingu około co 4 lata od powstania BTC. Cykliczność halvingu bitcoina mierzona jest jednak na więcej niż jednej płaszczyźnie. Zmniejszenie płacy bitcoinami aż o połowę za każdy poszczególny blok zawsze po wydobyciu kolejnych 210 tysięcy bloków bitcoina.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w roku 2009 górnicy parający się wydobywaniem BTC za pośrednictwem mocy obliczeniowej swoich maszyn, mogli cieszyć się płacą 50 BTC za jeden wydobyty blok. W 2012 roku dokładniej w listopadzie miał miejsce pierwszy halving najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Górnicy otrzymywali wówczas 25 BTC za każdy wydobyty blok.

Mining kryptowalut – giganci łączą siły i budują mega-kopalnię

Zgodnie z przypuszczeniami kolejny halving miał miejsce w lipcu 2016 roku. Dlatego też kolejne zmniejszenie płacy za każdy kolejny blok bitcoinów oscylowano na 2020 rok, w maju. Według oszacowanych informacji wydarzenie halvingu BTC będzie miało miejsce aż do momentu wydobycia wszystkich bloków waluty. Według obliczeń nastąpi to po roku 2140.

Wiele osób zadaje sobie jedno pytanie. Dlaczego właściciel najpopularniejszej na świecie kryptowaluty stworzył w swoim systemie takie wydarzenie jak halving? Wbrew niektórym oczekiwaniom, ma on za zadanie regulować zasady popytu i sprzedaży bitcoina. W momencie, w którym wszystkie bitcoiny znalazłyby się bezpośrednio na rynku, popyt na nie automatycznie by zmalał. Tym samym sprawiłoby to, że górnicy zaangażowani w działanie za pośrednictwem blockchaina bitcoinów straciliby zainteresowanie tą walutą. Halving na razie skutecznie temu zapobiega.

Jak wydarzenie halvingu działa na rynek kryptowalut?

Niemal każdy zadaje sobie to pytanie. Okazuje się jednak, że niemożliwe jest, aby całkowicie przewidzieć skutek halvingu tak potężnej waluty. Spekulacje pojawiają się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Jedni nawołują do tego, że ceny BTC wzrosną z uwagi na większy popyt, inni natomiast twierdzą, że cena równomiernie spadnie. Z przeszłości wiemy tak naprawdę, że historia halvingu nie przyniosła zbyt wielu zmian. Ostatni halving bitcoina, który miał miejsce, nie wywołał oczekiwanego zamieszania, ponieważ nie wpłynął na ceny BTC.

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.