Jak komuś dać kilka satoshi w prezencie?

Jak komuś dać kilka satoshi w prezencie?

Czy właśnie rozmyślasz nad prezentem dla bliskiej Tobie osoby? Może warto podarować jej troszkę satoshi? Cóż ułamek Bitcoina może sprawić drugiej osobie naprawdę masę radości. A jak tego dokonać?

Skarbonka na Bitcoiny – Opendime

Naprawdę jest to możliwe. Świetnym rozwiązaniem będzie jednorazowy sprzętowy portfel Opendime. Wiele osób go utożsamia ze skarbonką na Bitcoiny. Wszystko dlatego, że przypisywać możemy do jego publicznego adres BIUTC, ale żeby wyjąć je musimy go złamać i to dosłownie. Jest to sprawa bardzo fajna z uwagi na to, że osoba, której parę satoshi przekazujemy ma pewność, że tylko ona będzie się mogła do nich dostać.

Twórcą tego właśnie urządzenia podkreślają na swojej stronie oficjalnej, że celem ich jest stworzenie narzędzia do zawierania biznesowych transakcji, poza samym łańcuchem. Może ono zmieniać wielokrotnie posiadacza, aż do momentu jego otwarcia fizycznego.

Jak jest zbudowany taki właśnie portfel?

Opendime jest wyposażony w jeden prywatny klucz. Użytkownik do niego otrzymuje dostęp dopiero po zniszczeniu fizycznym urządzenia. Nie oznacza to jednak, że jest on zapisany tam od momentu samej produkcji, nic z tych rzeczy. Wewnątrz urządzania generuje się po pierwszym podłączeniu do laptopa czy też komputera. Urządzenie to zaś funkcjonuje, jako pamięć – flash USB.

Jak korzystać z Opendime?

Pierwszym krokiem na pewno jest podłączenie do komputera. Dosłownie po kilku sekundach zamigotać powinien na zielono. Jest to znak, że nie był on już wcześniej użytkowany. Następnie otworzyć należy plik w folderze o nazwie index.htm, który wyświetlił ci się. Jeśli to już zrobimy, to zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie wszelkich warunków świadczonych usług.

Krokiem kolejnym jest utworzenie prywatnego klucza. Tenże proces nie jest zbytnio skomplikowany. Jak to wszystko się odbywa? Klucz prywatny generowany jest w zasadzie losowo na mikrochipie urządzenia przy pomocy do niego dodanej entropii. Wszystko się odbywa całkowicie offline, a więc bez dostępu do Internetu. Aby doszło do tego, powinieneś zostać poproszony o dodanie obrazka o rozmiarze minimalnym 256 KB. Tenże plik nie powinien przewyższać jednak pamięci urządzenia. Kiedy to klucz prywatny wygenerowany zostanie, to po otwarciu pliku htm ukaże Ci się na ekranie komunikat mówiący o tym, że go posiadamy.

Jeśli już wykonałeś wszelkie pierwsze kroki, to po podłączeniu Opendime do komputerze powinieneś znaleźć publiczny adres dla BTC. Jest to przecież klucz w tekstowej formie oraz także kody QR. Aby móc do niego przypisać Bitcoiny, to należy skorzystać z giełdy bądź też z kantory, a być możemy mamy już swój kryptowalutowy portfel, z którego będziemy je chcieli przesłać.

Po dokonaniu transakcji zobaczymy ją w sieci tejże kryptowaluty. Możemy skorzystać z Blockchaina Explorera. Chodzi o lupę, w której się znajduje na tejże stronie, wklejmy adres publiczny, aby sprawdzić, czy wszelkie środki się znajdują na nim.

W zasadzie, to już wszystko gotowe. Tenże portfel razem z jego zawartością możemy przekazać śmiało drugiej osobie w fizyczny sposób.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitcoin – Jak ekspresowo wpłacić na poczcie środki i kupić Bitcoin?

BitBay uruchomił ponownie system wpłat walut na swojej giełdzie. Wypłaty z kolei mają działać do kilku dni. Sytuacja, która zaistniała pokazała klientom jak ważną oraz potrzebną alternatywę na platformie jest opcja wypłat oraz wpłat za pomocą poczty. Warto przybliżać działanie tego właśnie systemu.

Kurs BTC zaczyna rosnąć. Zauważalne są także pierwsze symptomy wystrzału zbliżającego się. Z pewnych jednak powodów nie możemy wysłać na giełdę ze swojego konta bankowego środków. Ratunkiem na pewno jest funkcja wpłat pieniędzy za pomocą pocztowej placówki. A jak to zrobić? Wpłaty są obsługiwane przez całą dobę i to przez 7 dni w tygodniu.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić formularz wpłaty. Druki znajdziemy bez problemu w każdej pocztowej placówce. Tytuł wpłaty jest jak najbardziej jednorazowy. Należy zwrócić uwagę na samą poprawność tytułu przekazu. Informacją także bardzo ważną jest to, że usługa ta jest świadczona zarówno przez urzędy pocztowe jak i także przez filie urzędów pocztowych. Jednak agencje pocztowe tej usługi nie świadczą.

Wypełniony druk należy przedstawić pracownikowi poczty oraz dokonać opłaty. Wpłata się pojawi na koncie po około 10 do 15 minutach. Poczta za wpłatę nie pobiera opłaty. Jeśli pracownik pobiera opłatę, to oznacza to błąd pocztowego urzędnika.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Kilka ważnych informacji

Księgowanie wpłat ma miejsce w godzinach 9-17 od poniedziałku do soboty/ Jednorazowo można wpłacić 50 000 złotych i nie mniej niż 10 złotych. Co do ilości wpłat nie ma żadnego limitu. Opcja dostępna jest dla użytkowników zweryfikowanych. Sam koszt wpłaty wynosi 2% kwoty wpłacanej. Nie jest to jednak mniej niż 5 złotych. Czas maksymalny realizacji kuponu to 48 godzin.

Jak wypłacić w gotówce środki na poczcie?

Aby zrealizować z kolei gotówkową wypłatę na poczcie wraz z potwierdzeniem tożsamości, należy przejść do zakładki – Portfele. Następnie wybieramy walutę, a następie opcję – wypłata na poczcie. W kolejnym kroku musimy wpisać wartość wypłaty. Nie może zawierać ona groszy. Można jednorazowo wypłacić aż 15 000 złotych.

Po mniej więcej 10 minutach od zlecenia wypłaty otrzymuje się maila z PINem oraz także SMS z tokenem. Przychodzi on na numer telefonu, który jest podany podczas weryfikacji konta. Oba kody ważne są przez 48 godzin.

Po odbiór gotówki należy się udać do placówki poczty najbliższej. Mamy do wyboru w sumie aż 4,5 tysiąca punktów. Musimy pamiętać, że wypłaty nie zrealizujemy w pocztowej agencji.

W placówce pocztowej musimy zgłosić chęć odbioru wypłaty. Koniecznie musimy powiedzieć, że chodzi o wypłatę z potwierdzeniem tożsamości.

Urzędnik pocztowy poprosi nas o podanie naszego numeru telefonu, tokenu z wiadomości SMS oraz kodu PIN przesłanego przez wiadomości mailowe. Oczywiście musimy okazać dowód osobisty i podać numer PESEL. Po dokonaniu pozytywnej weryfikacji wypłaty, kasjer wyda nam gotówkę i przekaże do podpisu pokwitowanie. Nie jest to wcale trudny proces.

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione!

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione! Zmiana ta będzie obowiązywać już na stałe.

20 kwietnia 2018 roku był przełomową datą dla historii polskiego tradingu. Odbyła się wtedy pierwsza manifestacja przeciwko obecnemu wówczas systemowi. Traderzy i inne, prywatne osoby inwestujące w waluty wirtualne połączyły się, wspólnie strajkując przed budynkiem Ministerstwa Finansów, czego skutkiem było zniesienie obowiązku płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (w skrócie PCC), przez osoby obracające kryptowalutami.

Dzień zapisany na zawsze w kartach historii polskiego tradingu

Strajk w kwietniu ubiegłego roku wywołany był opublikowaną wtedy interpretacją przepisów. Ministerstwo ds. Finansów twierdziło w niej, że każdy obracający wirtualnymi walutami, powinien płacić podatek w wysokości 1 procenta od wartości przeprowadzonej transakcji, w postaci podatku od czynności cywilnoprawnych.

Pomimo tego, iż ów pamiętnego dnia Wiceminister ds. Finansów – Pan Paweł Gruza, przyznał, iż podatek ten nie był zgodny z rzeczywistą treścią ekonomicznych transakcji kryptowalutowych i niweczył ogrom sposobów dotychczas stosowanych przez osoby zajmujące się handlem walutami wirtualnymi, to jego zniesienie obowiązywać miało jedynie przez pewien czas. Problem ma jednak ma w końcu zniknąć na dobre.

Handlowanie kryptowalutami nie będzie dłużej obciążane podatkiem PCC

Początkowo zakładano, że obracający kryptowalutami zostaną wezwani do zapłaty podatku PCC w połowy lipca 2019r.. Później termin ten został przesunięty na końcówkę bieżącego roku, a dziś pojawiły się informacje, iż osoby handlujące wirtualnymi walutami nie będą zobowiązywane do płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych na stałe, gdyż zwolnienie od niego ma zostać zapisane wprost w ustawie o PCC.

– Kto kupi lub wymieni walutę wirtualną, nie zapłaci z tego tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych także po 2020 r. Zwolnienie od daniny zostanie zapisane wprost w ustawie o PCC – poinformowała Gazeta Prawna 25 lipca 2019r..

Założenia projektu, który wprowadzić ma tę preferencje, są już wpisane do rządowego wykazu prac legislacyjnych pod numerem UD565. Dokument ma być upubliczniony do końca września 2019r., a do końca bieżącego roku w życie mają wejść zmiany. Urzędnicy śpieszą się tak z opublikowaniem ustawy z prostego powodu. Według rozporządzenia Ministra ds. Finansów z 24 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1184), obecne zwolnienie obrotu kryptowalutami z PCC obowiązuje jedynie do końca bieżącego roku.

Oczywiście temat miał być zamknięty już dawno. Pierwsze zwolnienie z płacenia podatku PCC w przypadku handlu kryptowalutami miało mieć moc prawną od 13 lipca 2018r. do końca czerwca bieżącego roku. W tym samym czasie Ministerstwo ds. Finansów miało ukończyć opracowywanie ustawy o obrocie walutami wirtualnymi. W rezultacie prace zajęły więcej czasu i wspomnianą wyżej abolicję podatkową wydłużono. Mimo wszystko, ostatecznie handel kryptowalutami ma być zwolniony w Polsce z podatku od czynności cywilnoprawnych.