Koniec halvingu Litecoin, następny spodziewany jest za cztery lata

Termin halvingu Litecoin, oznaczający redukcję o połowę wynagrodzenia otrzymywanego przez „kopaczy” kryptowaluty za zabezpieczenia sieci, właśnie przeminął. Czy fakt ten będzie wywierał jeszcze jakiś wpływ na kurs Litecoina, czy też miało to już miejsce przed samym wydarzeniem? Niektórzy uważają, że większe perturbacje kursu już za nami.

Rozważania w kwestii podaży i popytu

Kod Bitcoin będący pierwowzorem dla wszystkich kryptowalut egzekwuje redukcję nagrody o połowę automatycznie, co 210 000 bloków. W sieci Litecoin jest to zwielokrotnione razy cztery do liczby 840 000 bloków i chociaż ramy ekonomiczne Litecoina są wzorowane na kodzie Bitcoina, najprawdopodobniej właśnie dzięki różnicy w ilości bloków, kursy tych walut nie zachowują się identycznie.

Wzrost kursów tych walut, analizowany na szeregach czasowych wykazuje, że Litecoin zwyżkuje przed a Bitcoin po halvingu. Kurs Litecoin może więc reagować mocniej przed samym wydarzeniem nie w związku z nim samym, ale napędzany zostaje sztucznie przez bańkę spekulacyjną. Czy jest przy tym szansa na wzrost kursu spowodowany realnym popytem?

Odpowiedź kryje się w ilości inwestorów, która może się zmienić dosyć dynamicznie i która dotyczy wszystkich opcji w świecie handlu walutami, kryptowalutami i każdym innym towarem albo usługą. W chwili wejścia na rynek większej ilości chętnych na zakup Litecoina, może dojść do parabolicznego, realnego wzrostu związanego z popytem, jak i podażą po samym halvingu i jest to faktem. Z drugiej strony inwestorzy powinni zawsze zachowywać ostrożność, a szczególnie tacy, którzy nie trzymają ręki na pulsie odnośnie do kursu Litecoina.

Zmiany dynamiki rynku kryptowalut

Powodów, kreujących zmiany na rynku kryptowalut upatruje się nie tylko w spekulacjach, chociaż chęć posiadania danej kryptowaluty nadal ma wiele wspólnego z realiami dotyczącymi kursów. Zauważa się również pewną stabilizację dotyczącą cen najniższych, a więc osiągania przez kryptowaluty cenowego dna, która w wypadku Bitcoina uważana jest już za zaliczoną (14.12.2018). Oznacza to, że kurs tej kryptowaluty może już tylko rosnąć, a jeżeli dojdzie do spadków, to nie będą one spektakularne. Na wzrost kursów mogą mieć również wpływ inne czynniki.

W wypadku Litecoina dostrzeżono takie zastosowania dla kryptowaluty jak sieć mikropłatności, a ponadto zwielokrotniono nakłady na marketing, aby marka Litecoin stała się szerzej obecna w domenie publicznej. Dzięki takiemu podejściu do rozwoju, na rynku coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu i możliwościach oferowanych przez Litecoin i coraz więcej oraz chętniej ludzie zaczynają z niego korzystać. Przy tym trzeba pamiętać, że Litecoin jest i zawsze pozostanie młodszym bratem Bitcoina, ale jednocześnie i to, że działa na rynku na identycznych zasadach jak Bitcoin, ustalonych przez Satoshiego Nakamoto.

Niektórzy z obserwatorów rynku Litecoina przewidują również, że w związku z halvingiem rynek w ciągu najbliższych dni może zachowywać się w sposób nieprzewidywalny, z dużą i gwałtowną zmianą kursu włącznie. Dlatego zaleca się inwestorom rozsądek, szczególnie przy inwestycjach krótkoterminowych.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trading Bot – Jaki najlepszy? – Najnowszy Ranking

Bitcoin to hasło, które ostatnimi czasy zyskało na popularności. Niewiele osób wie jednak, co tak naprawdę kryje się za tą nazwą. Najprostsze wyjaśnienie, że Bitocoin to elektroniczne pieniądze, niestety nie mówi nam zbyt wiele. Sprawdźmy, czym jest Bitcoin i czy warto zainwestować w niego swój czas i pieniądze.

Podstawą zrozumienia, czym jest Bitcoin, jest porzucenie naszego dotychczasowego myślenia na temat pieniędzy. Bitcoin, mimo że jest walutą, każe patrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Przede wszystkim jest to waluta, która pomija udział w transakcji jakichkolwiek banków czy innych instytucji finansowych. Takie rozwiązanie kategorycznie zrywa z problemami odnośnie przewalutowania czy zawiłych bankowych procedur. Podstawową ideą Bitcoin jest prostota. W tym momencie istnieje kilka giełd walutowych, gdzie naszą fizyczną walutę – dolary, euro czy nawet złotówki, możemy zainwestować w zakup określonej ilości Bitcoinów.

Trading Bot – Sprawdź jaki najlepszy?

Potwierdzeniem posiadanej ilości waluty jest internetowy portfel. Nie możemy, co prawda, skorzystać z niego jak z konta bankowego, na którym zgromadziliśmy oszczędności, ale możemy sprzedać nasze Bitcoiny po sprzyjającym kursie i w ten sposób zarobić rzeczywiste już pieniądze lub zakupić za nie dowolne przedmioty bez martwienia się o dodatkowe koszty transakcji. Czy Bitcoin ma zatem jakiekolwiek ograniczenia? Głównym narzędziem, dzięki któremu waluta ta prosperuje jest Internet. Dostęp do globalnej sieci jest zatem jedynym wymogiem, który musimy spełnić, aby zanurzyć się w świecie wirtualnych finansów.

Czy inwestowanie w Bitcoin jest nadal opłacalne? Nadal – ponieważ w początkowej fazie rozwoju tego projektu, ludzie zarabiali na nim niebotyczne sumy. Na szczęście jak się okazuje, jeszcze nie jest za późno, by zaangażować swoje środki w wirtualną walutę. Jak łatwo zauważyć, ceny Bitcoin nadal idą w górę. Jednak zgodnie z zasadami rynku nie można się spodziewać, że taki stan rzeczy będzie trwał wiecznie. W przeciągu ostatnich lat widać już lekkie zahamowania tego zwyżkującego trendu, więc możliwe, że jest to ostatni moment, by rzeczywiście zarobić na wirtualnej walucie.

Dla początkujących na polu wirtualnych walut dobrą opcją jest skorzystanie z botów. Systemy te automatyzują proces kupna i sprzedaży i, co najważniejsze, automatycznie wybierają najkorzystniejsze dla nas inwestycje. Sprawdźmy, które boty warto polecić na początek:

Trading Bot Ranking Top

Ranking Trading Bot Top 1 – Profit Revolution

Boty zdejmują z nas konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na zaznajomienie się ze skomplikowanymi mechanizmami, które rządzą światem krypto walut. Warto jednak wybrać takiego bota, który będzie wykonywał nasze obowiązki w sposób najbardziej optymalny. Świetnym wyborem pod tym względem będzie Profit Revolution. Algorytm bota analizuje rynek i wybiera najbardziej odpowiedni moment na kupno lub sprzedaż Bitcoina.

Rejestracja na stronie jest banalnie prosta, a zarobione przy jej pomocy pieniądze w pełni legalne. Co ważne, ten bot nie ukrywa przed użytkownikami żadnych kosztów, wszystko jest przejrzyście opisane. Pewność inwestycji przy pomocy tej strony sprawia, że jest to jeden z najbardziej cenionych przez użytkowników portal tego typu.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 2 – Bitcoin Billionaire

Zaawansowana technologia tego bota przyciąga użytkowników przed wszystkim obietnicą szybkiego zarobku. Rejestracja na portalu jest w pełni darmowa, a dzięki wsparciu bota ewentualne straty na giełdzie są niwelowane praktycznie do zera. Algorytm w tym wypadku kładzie nacisk na inwestycje długoterminowe, które są mniej ryzykowne, a równie dochodowe. Platforma Bitcoin Billionaire cieszy się zaufaniem coraz większej liczby użytkowników także dzięki łatwej obsłudze serwisu.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 3 – Bitcoin Era

Bitcoin Era to platforma, która korzysta z bardzo dokładnego pod względem analizy rynku algorytmu. Dzięki tej skrupulatności bot zgarnął wiele nagród i właśnie tym przyciąga do siebie osoby chcące zainwestować w kryptowaluty. Aby nadzorować swoje przychody za pośrednictwem platformy, wystarczy poświęcić jej jedynie 30 minut dziennie, a minimalne zyski, jak deklarują twórcy algorytmu, to ponad 1000$ dziennie. Suma zależna jest oczywiście od początkowego kapitału, ale w tym wypadku również ryzyko strat jest niewielkie.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 4 – Bitcoin Revolution

Aby rozpocząć inwestowanie przy pomocy tego bota, wystarczy odpowiednio wysoki wkład własny. Żadna wiedza na temat kryptowalut nie jest nam potrzebna. Oczywiście plusem platformy jest także możliwość manualnej obsługi transakcji, co przyda się wszystkim tym, którzy lubią mieć maksymalną kontrolę nad swoimi zarobkami. Bitcoin Revolution to bot ceniony na całym świecie, głównie dzięki skuteczności stworzonego algorytmu. Rejestracja zajmie nam nie więcej niż 30 minut, a prosty interfejs sprawi, że korzystanie z serwisu będzie dla nas przyjemnością.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Czy Bitcoin stanie się nową rezerwową walutą świata?

Dolar amerykański, to waluta pożądana przez znaczną większość świata. Od ponad wieku był to przedstawiciel najbardziej trwałego jak i także najpotężniejszego finansowego systemu na świecie. Jednak lata świetności już ma za sobą. Na karku czuje oddech swoich przeciwników. Rosja, Chiny czy też Iran to tylko niektóre państwa, którzy zrzuciłyby chętnie jarzmo dolara i zastąpiłyby go całkiem nowym tworem.

Czy dolar jest królem?

Musimy pamiętać, że USD pełni absolutną funkcję lidera już od prawie 100 lat. Okres życia średni rezerwowej waluty w ciągu pięciu stuleci wynosi 95 lat. Salda przesuwające się wskazują, że panowanie dolara wkrótce może zmaleć. Chodzi o jego udział w walutowych rezerwach. Zbliżająca się walutowa konkurencja nabrać może tempa. Szczególnie gdy polityka zacznie mocno przebijać ekonomię. Niektórzy z komentatorów twierdzą, że jest szansa, że Bitcon świetnie sprawdziłby się jako rezerwowa waluta. System globalny rezerw radykalnie się zmieni w ciągu kolejnych dekad. Bitcoin może być częścią tego wszystkiego, co się pojawi.

Gdy bierzemy pod uwagę wątpliwości rosnące co do potrzeby oraz samego uzasadnienia istnienia waluty globalnej rezerwowej, odgadnąć można, skąd się w ogóle pojawiła narracja o Bitcoinie.

Dlaczego nie?

Globalna waluta musi mieć podaż elastyczną. Ograniczenie ilości banków złota to jeden z powodów, dla których standard samego złota nie działał. Bitcoin także nie stanie się tokenem rozliczeniowym uniwersalnym. Starania nieuniknione w celu przezwyciężenia tego właśnie ograniczenia doprowadziłyby do tak zwanej destabilizacji. Bitcoin jest zbyt niestabilny.

Czy jest to alternatywa od Facebooka?

Jedną z możliwych opcji jest Libra od Faceboka. Chodzi o koszyk walut oraz publicznego długu, który okresowo jest równoważony oraz używany do ustalenia tokena cyfrowego, którego użyć można do samego rozliczenia.

Zamieszanie oraz także sama niepewność wokół celu oraz sensu tegoż projektu tylko uwidoczniły silną nieufność do korporacyjnych motywów o ambicjach globalnych, a kontrola gorąca antymonopolowa utrudni każdemu przedsiębiorstwu dużemu stworzenie rozwiązania uniwersalnego. Innymi takim właśnie modelem, który jest o wiele bardziej prawdopodobny, jednak odnowiony SDR, a więc Special Drawing Right.

Jakieś konkrety?

Niestety nawet doprowadzenie uczestników głównych do stołu w celu omówienia tego będzie naprawdę gigantycznym zadaniem. Obchody rocznicy – Bretton Woods dały artykułom oraz panelom kwestionującym głos rolę MFW, system rezerw oraz to jak przetrwać nadchodzące gospodarcze burze. Dyskusje oraz pomysły to tylko początek. Nie powinniśmy zapominać jednak, że w roku 1944, tuż po wojnie najkrwawszej w historii, uczestnicy w duchu współpracy przy stole tak naprawdę byli przerażenie.
Możemy mieć wszyscy nadzieję, że nie ma potrzeby takiego poziomu strachu, aby doprowadzić ponownie do stołu wszystkich. Tym razem się różni tym, że potrzeba reformy jest po prostu oczywista. W samych dyskusjach już bierze udział zdecydowanie szerszy zestaw osób.