Kopalnia Bitcoin w Chinach zamknięta. Powód? Walka z koronawirusem

Założyciel jednej z dużych kopalni Bitcoina w Chinach ogłosił, że policja podjęła decyzję o przymusowym zamknięciu jednej z prowadzonych przez niego kopalni kryptowalut pod pretekstem walki z koronawirusem. Czy jest to tylko kolejna wymówka pozwalająca na zadawanie ciosów branży kryptowalut czy rzeczywiście praca przy kopaniu Bitcoina grozi zarażaniem się koronawirusem?

Epidemia koronawirusa w Chinach, a kryptowaluty

Rząd chiński jak dotąd wykorzystywał już wiele okazji do tego, by ukrócać działalność Chińczyków na polu kryptowalut. W ostatnich latach słyszeliśmy wielokrotnie o banowaniu działalności kryptowalutowych, zamykaniu giełd, kantorów i kopalni z byle powodu (lub bez powodu), o delegalizowaniu Bitcoina i jego ponownym legalizowaniu itd. Pretekstów do zadawania ciosów tej rozwijającej się branży było mnóstwo, jednak nigdy dotąd powodem zamykania kopalni nie były epidemie, czy zagrożenia epidemiologiczne. Wszystko wskazuje na to, że kolejną wymówką do uderzenia w tą branżę będzie właśnie koronawirus.

CGMiner czym tak naprawdę jest oraz do czego służy?

Jiang Zhuoer, właściciel jednej z kilku dużych kopani Bitcoina w Chinach, poinformował świat, że jedna z jego największych kopalni została przymusowo zamknięta przez policję, a powodem podanym przez policję jest rozprzestrzeniająca się w kraju środka epidemia koronawirusa.

Jiang tłumaczy, że w pierwszej fazie epidemii podobnie jak wiele zakładów pracy w Chinach – otrzymał nakaz regularnego mierzenia temperatury pracowników pracujących przy koparkach do kryptowalut. Później nadeszła informacja o tym, że pracownikom nie wolno przychodzić do pracy, a policja wydała apel z surowym zakazem wychodzenia ludzi z domów i zakaz przemieszczanie się między prowincjami. I o ile rzeczy te były dla właściciela zrozumiałe, o tyle zupełnie zdawało się nie mieć sensu wprowadzenie kolejnego zakazu: zakazu pracy maszyn do kopania Bitcoina.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Co mają wspólnego działające koparki z koronawirusem?

W tym punkcie warto wspomnieć, że koparki do kopania Bitcoina i innych kryptowalut mogą z powodzeniem pracować same, bez udziału człowieka. To w końcu zwykłe maszyny złożone z kart graficznych, które w kopią BTC w procesie całkowicie zautomatyzowanym.

Ludzie są tu potrzebni jedynie do wycierania kurzy i wymiany zepsutych części. Dlaczego więc kopalnia Jianga Zhuoera otrzymała nakaz wyłączenia wszystkich maszyn? I jaki ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa? Tego niestety nie potrafiła uzasadnić ani policja, ani władze, co nie zmienia faktu, że maszyny wyłączono, wstrzymując jednocześnie możliwość wydobywania Bitcoina.

Na czym konkretnie polega kopanie Ethereum?

Chińczycy działający w branży kryptowalut przyznają, że mają duże obawy co do tego, czy nakazy gaszenia maszyn są rzeczywiście powodowane jakimś ryzykiem roznoszenia przez nie wirusa, czy też są kolejnym pomysłem władz na ucięcie możliwości zarabiania na kryptowalutach.

Właściciel zamkniętej kopalni podsumował to bardzo trafnym zdaniem: “jeśli tak dalej pójdzie, większość ludzi (zwłaszcza pracujący na pierwszej linii frontu) będzie musiała umrzeć z biedy, nie cierpiąc z powodu wirusa.” I trudno się w tym punkcie z nim nie zgodzić.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Według opinii Yassine’a Elmandjra, który jest analitykiem ds. kryptowalut z ARK Invest, nagrody, które otrzymali górnicy w sieci kryptowaluty bitcoin w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrosły.

Od połowy roku 2017 w sieci bitcoina odnotowany został wzrost wypłat dla górników aż o 250 proc., podczas gdy spadły one w ETH.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin w górnictwie

Sytuacja, że górnicy uzyskują wyższe „pensje” w sieci bitcoina niż pracownicy innych blockchainów. nie jest czymś nadzwyczajnym, jeśli się weźmie pod uwagę to, że najsilniejszą kryptowalutą opartą na algorytmie PoW jest właśnie bitcoin rosnący w siłę w ostatnich latach.

W 2020r. zostanie wykopany Bitcoin o wartości 3 miliardów dolarów

Warto również zaważyć, że sieć BTC staje się z czasem coraz mocniejsza i bezpieczniejsza.

Obecnie obserwuje się trend do przechodzenia projektów na odmienne algorytmy np. algorytm PoS. O takiej zmianie myśli np. Ethereum. Nie nastąpi to jednak szybko, a prawdopodobnie najpóźniej do końca roku 2022. CoinDesk Steve Tsou, globalny dyrektor generalny RRMine, stwierdził, że po przejściu na PoS sieć będzie lepsza i wówczas ETH 2.0 na globalnym rynku pokaże swą siłę i wartość.

W najbliższym czasie na wynagrodzenie górników może wpłynąć halving, który nastąpi za kilka miesięcy – w maju 2020 r. Niepokoi jednak to, że nagroda za wykopanie nowego bloku ma odnotować spadek z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Pomimo że jest to zła wiadomość, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadek ten zostanie zniwelowany przez skok ceny jednego coina.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Podobne zdanie w tym temacie ma globalny dyrektor generalny RRMine Tsou, który przekazał do mediów informację, że dochody górników będą rosły, jeżeli nagrody dla nich zmniejszy się o połowę i odnotowany zostanie deficyt podaży, to ceny powyżej kosztów wydobycia zostaną podniesione.

Czy warto inwestować w górnictwo?

Czy opłaca się dziś kopać BTC? Doświadczenie pokazuje, że podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, wszystko musi być dokładnie przemyślane i przeliczone. W Internecie dostępne są różne kalkulatory, które z pewnością  pomogą nam w przeanalizowaniu tej kwestii.

Taki przykładowy kalkulator walut i kryptowalut  pozwala szybko i łatwo dokonać konwersji pomiędzy kursami różnych walut: polskim złotym, euro, dolarem amerykańskim, frankiem szwajcarskim oraz funtem szterlingiem. W kalkulatorze znajdują się również takie kryptowalty, jak Bitcoin czy Ethereum oraz inne.

Crypto engine – Bot + Platforma inwestycyjna Kryptowaluty

Na pewno w swoim biznesplanie trzeba wziąć pod uwagę ceny prądu oraz model koparki do „wydobycia” kryptowalut. Niezmiernie istotny jest również halving, którego nie można po prostu pominąć. Od niego zależą wszelkie ewentualne zmiany w  naszym planie biznesowym. Najzwyczajniej w świecie, na podobną ilość prądu co poprzednio będziemy w stanie wykopać 50 proc. BTC co wcześniej, przed dokonaniem podziału nagrody.