Kopanie Bitcoin dla początkujących – krok po kroku

Rynek kryptowalut w Polsce nieustannie się zmienia. Coraz większa liczba osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z kryptowalutami. Uwarunkowane jest to tym, iż dzięki kryptowalutom można w bardzo szybki sposób zarobić masę pieniędzy. Aby osiągnąć ten cel, należy jednak najpierw zdobyć szeroką wiedzę w zakresie funkcjonowania rynku kryptowalutowego. Najpopularniejszą kryptowalutą na ten moment zarówno w Polsce jak i na świecie jest bitcoin. Jest to jednocześnie pierwsza kryptowaluta. Stworzył ją użytkownik lub grupa użytkowników identyfikująca się pseudonimem Satoshi Nakamoto. W niniejszym artykule opisujemy, czym jest kopanie bitcoin oraz jakie są metody kopania bitcoin. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Czym jest kopanie bitcoin?

Czym jest kopanie bitcoin? Powyżej zamieszczone pytanie zadaje sobie z pewnością każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w rynek kryptowalutowy. Podstawową rzeczą o której należy wiedzieć, jest fakt, iż kopanie bitcoin nie ma nic wspólnego z kopaniem w ziemi. Cały proces uzyskiwania bitcoina przebiega w bardzo podobny sposób jak wydobywanie złota. Z tego względu terminologię zapożyczono. Przyjęto ją jako określenie potoczne.

Cały proces wydobycia kryptowalut jest niezwykle istotny. Wiele osób uważa nawet, że jest on najważniejszy. Jest to warunek działania transakcji. Oprócz tego, wprowadza on również nowe monety bitcoin do obiegu. Warto jednak wiedzieć, iż nie jest to wyłącznie emisja bitcoinów. Dzięki wydobywaniu bitcoinów zabezpieczona zostaje sieć oraz umożliwione zostaje prawidłowe przesyłanie zgromadzonych przez użytkowników środków.

Od czego zacząć kopanie bitcoin?

Od czego zacząć kopanie bitcoin? Podstawową kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, iż sieć bitcoin działa na zasadzie połączonych ze sobą zapisów. Zapisy te zawierają informacje odnośnie zawieranych transakcji oraz ilości środków, które posiadają poszczególni użytkownicy. Taki zbiór danych nosi nazwę łańcucha bloków, czyli blockchain. Na łańcuch składają się poszczególne bloki. W nich są zapisywane informacje. Każdy blok jest mocno związany z poprzednim w zgodzie z zasadami kryptografii. Podsumowując: kopanie bitcoina to proces wykonywania obliczeń matematycznych. Są one niezbędne do tego, by operacje zapisywane w blockchain były realizowane w sposób prawidłowy i bezpieczny.

Jakie są metody kopania bitcoin?

Jakie są metody kopania bitcoin? Za chwilę omówimy dostępne sposoby. Kopanie bitcoinów jest procesem, w którym szukamy ciągu znaków, który nosi nazwę hash. Hash to brakujący element równania. Jest on niezbędny do tego, by połączyć poszczególne bloki informacji. Eksperci wskazują, iż jest to zadanie łatwe, ponieważ bardzo mocno opiera się ono na statystyce. Poniżej opisujemy dokładnie kopanie bitcoin jak działa.

Kopanie bitcoin jak działa? Podstawia się losowo wybrane kombinacje znaków do momentu, w którym uzyskamy prawidłowy wynik. Problemem jest jednak ilość możliwych kombinacji – jest ona naprawdę ogromna. Z tego względu sprawdzanie tych informacji wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej. Jakie są metody kopania bitcoin? Istnieje metoda ręczna – wówczas zapisujemy wyniki ręcznie. W takich przypadkach trafienie prawidłowego wyniku mogłoby nam zająć kilkaset tysięcy razy więcej czasu niż istnieje cała kula ziemska. Uwarunkowane jest to tym, iż istnieje tak duża ilość dostępnych kombinacji.

Aby proces kopania bitcoinów został maksymalnie przyspieszony, wykorzystuje się do tego niezwykle wydajne komputery. Wszystkie osoby, którym uda się rozwiązań równanie oraz poprawnie zaszyfrują hash, dostają nagrodę w postaci nowo wygenerowanych monet bitcoina. Schemat działania w takim przypadku jest w sumie bardzo prosty. Podobny jest on do procesu wydobywania złota. Należy bowiem przesiać tysiące ton bezwartościowej ziemi, aby w końcu po jakimś czasie znaleźć jakąś ilość cennego materiału. W takim przypadku będzie to upragniony bitcoin.

Previous ArticleNext Article

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *