Kopanie Bitcoin w Telefonie – Warto? Ile można zarobić?

Jeszcze jakiś czas temu wydobywanie kryptowalut możliwe było jedynie za pomocą komputera o wysokiej mocy przerobowej i wyposażonych w kilka drogich kart graficznych. Obecnie można zrobić to również za pomocą smartfona. Czy można zarobić kopiąc Bitcoin na telefonie i jakich narzędzi powinniśmy użyć? Sprawdzamy.

Kopanie Bitcoin przez aplikacje na smartphone?

Można stwierdzić, iż wydobywanie kryptowalut za pomocą telefonu nie różni się za bardzo od miningu za pomocą wspomnianego już wcześniej komputera. Polega ono bowiem na rozwiązywaniu dość skomplikowanych problemów kryptograficznych, do czego niezbędny jest sprzęt o określonej mocy obliczeniowej. Możemy wykorzystać do tego chociażby telefon komórkowy, szczególnie ten najnowszej generacji, gdyż stosunek wydajności zużycia prądu jest korzystny na tyle, aby można było uzyskać całkiem spory zysk z przedsięwzięcia, którym jest kopanie Bitcoin. Aplikacje umożliwią działanie z poziomu smartfona.

Osobne oprogramowanie pozwala wydobywcom na mining kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych. Których? W przypadku tych, działających na Androidzie wyróżnia się Huawei Mate 9 (50 H/s), a tuż za nim Samsung Galaxy Note 8 (50 H/s), Samsung Galaxy S8 Plus (45 H/s), Samsung Galaxy S7 (45 H/s). Odpowiednia szybkość (hash rate) urządzenia wpływa na prędkość rozwiązywania łamigłówek kryptograficznych, a co za tym idzie decyduje to tym, ile jednostek Bitcoina uda nam się wygenerować i w jakim czasie. Dla porównania: najszybsze urządzenia Apple to iPhone 8 (55 H/s), iPhone X (65 H/s).

Kopanie Bitcoin Android – na te aplikacje zwróć uwagę

W przypadku telefonów działających w oparciu o ten popularny system możemy znaleźć wiele aplikacji umożliwiających kopanie Bitcoin. Android daje dostęp na jedną z ciekawszych platform, czyli MinerGate Mobile Miner. Jest to odsłona popularnego produktu do kopania kryptowaluty MinerGate przeznaczonego na komputery stacjonarne. W tym wydaniu jest on niezwykle przyjazny dla użytkownika (bez wyświetlania reklamy pop-up). Obsługuje takie kryptowaluty jak: Monero, Bitcoin, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, Infinium-8, MonetaVerde i QuazarCoin i jest to jedna z niewielu aplikacji do wydobywania kryptowalut z wbudowanym portfelem do przechowywania wygenerowanych monet, narzędzie do sprawdzania cen kryptowaluty, czaty dla wydobywających. Ułatwia również wycofanie jednostek z giełdy kryptowalut MinerGate, Changelly.com.

Innym narzędzie to chociażby Cryptominer. Obsługuje większą liczbę kryptowalut i algorytmów, w tym Bitcoin, Litecoin, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin, DiamondCoin Evolution v 2.0, Monero, Helixcoin, Skeincoin i wiele innych. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie algorytmy są dostępne w wersji bezpłatnej, więc trzeba wykupić dostęp do niektórych z nich, jeśli nie zdecydujemy się na opłatę w wysokości 2,28 USD za wersję Pro. Wymaga dołączenia do grupy wydobywców.

NeonNeo Miner to kolejne narzędzie. Podobnie jak Crypto Miner wymaga dołączenia do grupy wydobywców. Wśród obsługiwanych kryptowalut znajdują się Bitcoin, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin, itp. Interfejs użytkownika nie jest najładniejszy, a banery reklamowe mogą okazać się nieco denerwujące. Ale NeonNeonMiner oferuje szczegółowy dziennik wydobywania kryptowaluty i doskonały skrypt automatycznej konfiguracji, który wykryje większość układów scalonych smartfonów w ciągu kilku sekund.

Aplikacje na iPhone

Narzędziem do kopania pieniądza cyfrowego przeznaczonym na iOS jest to Multiminer. Jest to aplikacja do wydobywania kryptowaluty, która generuje jednostki w systemie Windows, Mac OS X i Linux. Pozwala to na skuteczne potrojenie potencjału wydobywczego za pomocą tylko jednej aplikacji Bitcoin. Ta aplikacja, zaprojektowana z myślą o złożonych operacjach w sposób przyjazny dla początkujących, umożliwia sterowanie kreatorem w celu wyznaczenia, w jaki sposób pragnie się rozbudowywać sieć BTC. Stanowi świetny sposób na rozpoczęcie wydobywania Bitcoinów.

Alternatywą dla Multiminera są także liczne gry. SaruTobi to jedna z gier na iOS, zatwierdzonych przez Apple, która nagradza użytkowników kryptowalutą. Rozgrywka wydaje się być prosta – użytkownicy huśtają małpę z winorośli, budując momentum, by zbierać bonusy. Generowanie jednostek wynika ze wspólnej „puli”, w której dochody z zakupów w aplikacji i reklam są konwertowane na Bitcoiny i nieustannie dodawane. Gracze mają również możliwość przekazania darowizny na utrzymanie puli wypełnionej monetami. Dlaczego ta gra jest wyjątkowa?Jest ona realnym systemem, który pozwala na wykorzystanie czasu w dowolnej lokalizacji geograficznej, zachowując ten sam potencjał wydobycia Bitcoin.

Czy warto kopać Bitcoin przez komórkę?

Decydując się na zamianę smartfona w “kopalnię” Bitcoin musimy wziąć pod uwagę parametry urządzenia: po pierwsze jego szybkość wykonywania obliczeń oraz ilość zużywanego prądu. Dodatkowo musimy zastanowić się, czy warto wykupić płatny dostęp do niektórych funkcjonalności wykorzystywanych aplikacji, ponieważ ten koszt również może obniżyć potencjalny zysk z kopania kryptowaluty.

A ten może być różny w przypadku używanego narzędzia. Najmniej opłacalne, co oczywiste, jest kopanie poprzez gry. Nieco większe kwoty można uzyskać przy wykorzystaniu standardowych aplikacji, jednak również tutaj nie można liczyć na ogromne kwoty.

Next Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antminer S9 – Informacje przed zakupem – Cena Konfiguracja i Opinie

Dla zainteresowanych kopaniem bitcoinów Antminer S9 może się stać bardzo opłacalną inwestycją, a tak przynajmniej wielu uważa. Czy jednak rzeczywiście jest to tak potężne narzędzie wydobywcze?

W poniższej treści postaramy wyjaśnić kilka kwestii dotyczących Antimer S9, zastrzegając, że nie jest to reklama koparki, ale wyłącznie subiektywny osąd tego narzędzia.

Czym są układy ASIC?

ASIC to po prostu układy scalone, wyprodukowane z określoną dedykacją. Ich wadami są mała uniwersalność oraz wysoki koszt opracowania, za czym idzie wysoka cena układu przy niewielkiej produkcji. Zaletami z kolei będzie szybkość i niezawodność oraz energooszczędność. Właśnie ze względu na to ostatnie w niektórych krajach koparki oparte na ASIC niemalże całkowicie wyparły z rynku górnictwo GPU.

Narzędzie do kopania kryptowalut – Antminer S9

Współczynnik mieszania Antminera S9 wynosi 12.93 TH/s – + 7%. Aby obliczyć możliwą do wygenerowaną kwotę BTC, należy skorzystać z kalkulatora górniczego bitcoina, przy czym warto skorzystać z kilku takich urządzeń dla uzyskania najbardziej wiarygodnego wyniku. Według nas Antminer S9 należy do najbardziej wydajnych koparek, ponieważ zużywa o wiele mniej energii niż inne.

Co jest bardziej opłacalne, jeden Altminer S9 czy kilka S7?

Tutaj należy wszystko dokładnie skalkulować. Jeden Altminer S7 ma wydajność 33% dziewiątki i jeżeli zakupimy trzy używane siódemki, wówczas rentowność okaże się zbliżona, a cena tych trzech S7 będzie dużo niższa od ceny jednego nowego S9.

Czy zakup koparki Altminer S9 to koniec zakupów?

Niestety nie jest to koniec zakupów, gdyż do uruchomienia koparki Altminer S9 niezbędny jest odpowiedni zasilacz. Odpowiedni, czyli kompatybilny z koparką i tutaj jej producent zaleca zakup zasilacza APW3-12-1600-B2. Nie jest to problem, gdyż zasilacz znajdziesz bez problemu na Amazonie czy w serwisie eBay, a jedynie wzrost kosztów początkowych o około 150 USD. Użycie innego zasilacza będzie zasadne wyłącznie przy jego kompatybilności z koparką.

Koparka koparce nierówna

Bitmain, producent koparek Altminer S9 dostarcza je partiami i w jednej partii są one o jednolitych parametrach. Różnie niestety jest z odmiennymi partiami i może się okazać, że deklarowana szybkość mieszania – 12.93 TH/s spada do 11.85 TH/s. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup koparki, dobrze jest poznać specyfikę danej partii. Właśnie obecna partia S9 ma taką niską specyfikę, a bardziej wydajne modele zostały wyprzedane. Jest ona jednak niżej wyceniana od starszej, nie można więc mówić o oszustwie. Ponadto Bitmain daje na swoją koparkę 90-dniową gwarancję, o ile narzędzie zostało zakupione u producenta. Gwarancja ma jednak pewne obwarowania.

Nie będzie objęty gwarancją produkt, który został uruchomiony z szybkością większą niż zalecaną, a tak może się stać przy użyciu nieodpowiedniego zasilacza. Również wpływy zewnętrzne, jak zawilgocenie, czy awaria wywołana wyładowaniem atmosferycznym nie są gwarancją objęte.

Podsumowując:

• plusy – duża moc i wydajność, wysoka rentowność;
• minus – słaba gwarancja.

Koparka kryptowalut czym dokładnie jest i na czym polega jej praca?

Koparka kryptowalut wciąż zyskuje na popularności. Jednak pomimo tego faktu wiele osób wciąż nurtują pytania związane między innymi z jej działaniem. Mamy nadzieję, że poniższy tekst rozwieje większość wątpliwości.

Kilka słów na temat kopareki kryptowalutowej

Koparką kryptowalutową może zostać zarówno pojedynczy komputer, jak i karta graficzna. Najczęściej jednak są to głównie zestawy kart graficznych lub układów ASIC. Muszą one jednak posiadać odpowiednią moc. Sam proces wydobywania kryptowalut jest niczym więcej jak zatwierdzaniem nowych bloków oraz dołączaniem ich do stworzonego wcześniej blockchaina. W istniejących blokach zapisywane są wszystkie nowe transakcje. Służą one również do emisji nowych coinów. W celu wydobycia nowego bloku potrzebne jest rozwiązanie istniejącego problemu kryptograficznego. Odbywa się to na skutek odnajdywania ciągu znaków, nazywanego haszem, który to spełnia odpowiednie równanie. Miarą wydajności koparki kryptowalutowej jest hasz na sekundę (H/s). Najczęściej wykorzystywanymi metodami wydobywania walut cyfrowych są Proof oraz Proof of Stake.

Rentowność koparki kryptowalut

Wydobywanie Bitcoin (BTC) jest najbardziej wymagające, gdyż wymaga wysoko wyspecjalizowanego sprzętu. Pozostałe waluty cyfrowe można kopać na pojedynczej karcie graficznej. w związku z powyższym kosz inwestycji związany z wydobyciem BTC są zdecydowanie wyższe. Nie można także zapominać o czynniku zużycia energii elektrycznej, która jest nieodzownym elementem sprawnego i efektywnego kopania. Rentowność związana z wydobyciem jest wieloczynnikowa i ściśle powiązana z wartością kopanej kryptowaluty.

Czy warto inwestować w koparkę kryptowaluty?

W aspekcie technologicznym jak najbardziej tak. – zdecydowanie tak. Pod względem finansowym odpowiedz nie jest już tak jednoznaczna.

Ile kosztuje koparka kryptowalut?

Cena koparki krypotowalut jest zależna przede wszystkim od tego jaką walutą cyfrową jesteśmy zainteresowani. Jeżeli chcemy wydobywać BTC musimy liczyć się zakupem sprzętu o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Ponieważ kopanie kryptowalut bardzo zyskało na popularności spowodowało to wyraźny wzrost cen wymaganego do tego sprzętu. Wydobywanie pozostałych kryptowalut nie jest aż tak wymadające zarówno pod względem finansowym, jak i sprzętowym.

Koparka kryptowalut  dostępna online

Istnieje także opcja kopania walut cyfrowych za pomocą internetu. W tym celu tworzy się specjalne przeglądarki czy też wtyczki do istniejących już przeglądarek. Przy użyciu tej opcji wydobycie odbywa się w tle. Użytkownik decydujący się na takie zastosowanie koparki kryptowalut sam decyduje z jaką prędkością ona pracuje.

Koparka kryptowalut jako aplikacja na smartfonie

Smartfon także może posłużyć jako koparka kryptowalut. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że potrzebny jest do tego telefon z bardzo mocnym procesorem, którego nie używamy na co dzień. Należy pamiętać też o tym, że im mniej zainstalowanych aplikacji tym szybciej będzie on pracował, a jego procesor nie będzie spowolniony.

Kalkulator do koparki kryptowalut

Przy jego użyciu precyzyjnie wylicza się opłacalności związaną z wydobyciem waluty cyfrowej w przeliczeniu na złotówki. Zdecydowana większość kalkuluje dzienne wydobycie. Można także zastosować przeliczenia tygodniowe, miesięczne lub roczne. Należy jednak pamiętać, że wiele kalkulatorów prowadzi swoje wyliczenia o wiodącego BTC i w związku z tym nie będzie pomocna w przypadku pozostałych kryptowalut.

Jaki był ostatni rok dla koparki kryptowalut?

W 2019 roku wydobywanie walut cyfrowych jeszcze bardziej zyskało na popularności. Ponieważ koszt energii elektrycznej w przeciwieństwie do ceny kryptowalut nie maleje kopanie straciło na rentowności. Koparka kryptowalut w postaci karty graficznej stała się najzwyczajniej w świecie nieopłacalna. Dlatego też tak wiele kopalń zostało zamkniętych w 2019 roku.