Kopanie Bitcoin w Telefonie – Warto? Ile można zarobić?

Jeszcze jakiś czas temu wydobywanie kryptowalut możliwe było jedynie za pomocą komputera o wysokiej mocy przerobowej i wyposażonych w kilka drogich kart graficznych. Obecnie można zrobić to również za pomocą smartfona. Czy można zarobić kopiąc Bitcoin na telefonie i jakich narzędzi powinniśmy użyć? Sprawdzamy.

Kopanie Bitcoin przez aplikacje na smartphone?

Można stwierdzić, iż wydobywanie kryptowalut za pomocą telefonu nie różni się za bardzo od miningu za pomocą wspomnianego już wcześniej komputera. Polega ono bowiem na rozwiązywaniu dość skomplikowanych problemów kryptograficznych, do czego niezbędny jest sprzęt o określonej mocy obliczeniowej. Możemy wykorzystać do tego chociażby telefon komórkowy, szczególnie ten najnowszej generacji, gdyż stosunek wydajności zużycia prądu jest korzystny na tyle, aby można było uzyskać całkiem spory zysk z przedsięwzięcia, którym jest kopanie Bitcoin. Aplikacje umożliwią działanie z poziomu smartfona.

Osobne oprogramowanie pozwala wydobywcom na mining kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych. Których? W przypadku tych, działających na Androidzie wyróżnia się Huawei Mate 9 (50 H/s), a tuż za nim Samsung Galaxy Note 8 (50 H/s), Samsung Galaxy S8 Plus (45 H/s), Samsung Galaxy S7 (45 H/s). Odpowiednia szybkość (hash rate) urządzenia wpływa na prędkość rozwiązywania łamigłówek kryptograficznych, a co za tym idzie decyduje to tym, ile jednostek Bitcoina uda nam się wygenerować i w jakim czasie. Dla porównania: najszybsze urządzenia Apple to iPhone 8 (55 H/s), iPhone X (65 H/s).

Kopanie Bitcoin Android – na te aplikacje zwróć uwagę

W przypadku telefonów działających w oparciu o ten popularny system możemy znaleźć wiele aplikacji umożliwiających kopanie Bitcoin. Android daje dostęp na jedną z ciekawszych platform, czyli MinerGate Mobile Miner. Jest to odsłona popularnego produktu do kopania kryptowaluty MinerGate przeznaczonego na komputery stacjonarne. W tym wydaniu jest on niezwykle przyjazny dla użytkownika (bez wyświetlania reklamy pop-up). Obsługuje takie kryptowaluty jak: Monero, Bitcoin, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, Infinium-8, MonetaVerde i QuazarCoin i jest to jedna z niewielu aplikacji do wydobywania kryptowalut z wbudowanym portfelem do przechowywania wygenerowanych monet, narzędzie do sprawdzania cen kryptowaluty, czaty dla wydobywających. Ułatwia również wycofanie jednostek z giełdy kryptowalut MinerGate, Changelly.com.

Innym narzędzie to chociażby Cryptominer. Obsługuje większą liczbę kryptowalut i algorytmów, w tym Bitcoin, Litecoin, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin, DiamondCoin Evolution v 2.0, Monero, Helixcoin, Skeincoin i wiele innych. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie algorytmy są dostępne w wersji bezpłatnej, więc trzeba wykupić dostęp do niektórych z nich, jeśli nie zdecydujemy się na opłatę w wysokości 2,28 USD za wersję Pro. Wymaga dołączenia do grupy wydobywców.

NeonNeo Miner to kolejne narzędzie. Podobnie jak Crypto Miner wymaga dołączenia do grupy wydobywców. Wśród obsługiwanych kryptowalut znajdują się Bitcoin, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin, itp. Interfejs użytkownika nie jest najładniejszy, a banery reklamowe mogą okazać się nieco denerwujące. Ale NeonNeonMiner oferuje szczegółowy dziennik wydobywania kryptowaluty i doskonały skrypt automatycznej konfiguracji, który wykryje większość układów scalonych smartfonów w ciągu kilku sekund.

Aplikacje na iPhone

Narzędziem do kopania pieniądza cyfrowego przeznaczonym na iOS jest to Multiminer. Jest to aplikacja do wydobywania kryptowaluty, która generuje jednostki w systemie Windows, Mac OS X i Linux. Pozwala to na skuteczne potrojenie potencjału wydobywczego za pomocą tylko jednej aplikacji Bitcoin. Ta aplikacja, zaprojektowana z myślą o złożonych operacjach w sposób przyjazny dla początkujących, umożliwia sterowanie kreatorem w celu wyznaczenia, w jaki sposób pragnie się rozbudowywać sieć BTC. Stanowi świetny sposób na rozpoczęcie wydobywania Bitcoinów.

Alternatywą dla Multiminera są także liczne gry. SaruTobi to jedna z gier na iOS, zatwierdzonych przez Apple, która nagradza użytkowników kryptowalutą. Rozgrywka wydaje się być prosta – użytkownicy huśtają małpę z winorośli, budując momentum, by zbierać bonusy. Generowanie jednostek wynika ze wspólnej „puli”, w której dochody z zakupów w aplikacji i reklam są konwertowane na Bitcoiny i nieustannie dodawane. Gracze mają również możliwość przekazania darowizny na utrzymanie puli wypełnionej monetami. Dlaczego ta gra jest wyjątkowa?Jest ona realnym systemem, który pozwala na wykorzystanie czasu w dowolnej lokalizacji geograficznej, zachowując ten sam potencjał wydobycia Bitcoin.

Czy warto kopać Bitcoin przez komórkę?

Decydując się na zamianę smartfona w “kopalnię” Bitcoin musimy wziąć pod uwagę parametry urządzenia: po pierwsze jego szybkość wykonywania obliczeń oraz ilość zużywanego prądu. Dodatkowo musimy zastanowić się, czy warto wykupić płatny dostęp do niektórych funkcjonalności wykorzystywanych aplikacji, ponieważ ten koszt również może obniżyć potencjalny zysk z kopania kryptowaluty.

A ten może być różny w przypadku używanego narzędzia. Najmniej opłacalne, co oczywiste, jest kopanie poprzez gry. Nieco większe kwoty można uzyskać przy wykorzystaniu standardowych aplikacji, jednak również tutaj nie można liczyć na ogromne kwoty.

Next Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koparka kryptowalut czym dokładnie jest i na czym polega jej praca?

Koparka kryptowalut wciąż zyskuje na popularności. Jednak pomimo tego faktu wiele osób wciąż nurtują pytania związane między innymi z jej działaniem. Mamy nadzieję, że poniższy tekst rozwieje większość wątpliwości.

Kilka słów na temat kopareki kryptowalutowej

Koparką kryptowalutową może zostać zarówno pojedynczy komputer, jak i karta graficzna. Najczęściej jednak są to głównie zestawy kart graficznych lub układów ASIC. Muszą one jednak posiadać odpowiednią moc. Sam proces wydobywania kryptowalut jest niczym więcej jak zatwierdzaniem nowych bloków oraz dołączaniem ich do stworzonego wcześniej blockchaina. W istniejących blokach zapisywane są wszystkie nowe transakcje. Służą one również do emisji nowych coinów. W celu wydobycia nowego bloku potrzebne jest rozwiązanie istniejącego problemu kryptograficznego. Odbywa się to na skutek odnajdywania ciągu znaków, nazywanego haszem, który to spełnia odpowiednie równanie. Miarą wydajności koparki kryptowalutowej jest hasz na sekundę (H/s). Najczęściej wykorzystywanymi metodami wydobywania walut cyfrowych są Proof oraz Proof of Stake.

Rentowność koparki kryptowalut

Wydobywanie Bitcoin (BTC) jest najbardziej wymagające, gdyż wymaga wysoko wyspecjalizowanego sprzętu. Pozostałe waluty cyfrowe można kopać na pojedynczej karcie graficznej. w związku z powyższym kosz inwestycji związany z wydobyciem BTC są zdecydowanie wyższe. Nie można także zapominać o czynniku zużycia energii elektrycznej, która jest nieodzownym elementem sprawnego i efektywnego kopania. Rentowność związana z wydobyciem jest wieloczynnikowa i ściśle powiązana z wartością kopanej kryptowaluty.

Czy warto inwestować w koparkę kryptowaluty?

W aspekcie technologicznym jak najbardziej tak. – zdecydowanie tak. Pod względem finansowym odpowiedz nie jest już tak jednoznaczna.

Ile kosztuje koparka kryptowalut?

Cena koparki krypotowalut jest zależna przede wszystkim od tego jaką walutą cyfrową jesteśmy zainteresowani. Jeżeli chcemy wydobywać BTC musimy liczyć się zakupem sprzętu o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Ponieważ kopanie kryptowalut bardzo zyskało na popularności spowodowało to wyraźny wzrost cen wymaganego do tego sprzętu. Wydobywanie pozostałych kryptowalut nie jest aż tak wymadające zarówno pod względem finansowym, jak i sprzętowym.

Koparka kryptowalut  dostępna online

Istnieje także opcja kopania walut cyfrowych za pomocą internetu. W tym celu tworzy się specjalne przeglądarki czy też wtyczki do istniejących już przeglądarek. Przy użyciu tej opcji wydobycie odbywa się w tle. Użytkownik decydujący się na takie zastosowanie koparki kryptowalut sam decyduje z jaką prędkością ona pracuje.

Koparka kryptowalut jako aplikacja na smartfonie

Smartfon także może posłużyć jako koparka kryptowalut. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że potrzebny jest do tego telefon z bardzo mocnym procesorem, którego nie używamy na co dzień. Należy pamiętać też o tym, że im mniej zainstalowanych aplikacji tym szybciej będzie on pracował, a jego procesor nie będzie spowolniony.

Kalkulator do koparki kryptowalut

Przy jego użyciu precyzyjnie wylicza się opłacalności związaną z wydobyciem waluty cyfrowej w przeliczeniu na złotówki. Zdecydowana większość kalkuluje dzienne wydobycie. Można także zastosować przeliczenia tygodniowe, miesięczne lub roczne. Należy jednak pamiętać, że wiele kalkulatorów prowadzi swoje wyliczenia o wiodącego BTC i w związku z tym nie będzie pomocna w przypadku pozostałych kryptowalut.

Jaki był ostatni rok dla koparki kryptowalut?

W 2019 roku wydobywanie walut cyfrowych jeszcze bardziej zyskało na popularności. Ponieważ koszt energii elektrycznej w przeciwieństwie do ceny kryptowalut nie maleje kopanie straciło na rentowności. Koparka kryptowalut w postaci karty graficznej stała się najzwyczajniej w świecie nieopłacalna. Dlatego też tak wiele kopalń zostało zamkniętych w 2019 roku.

Mapa świata gdzie możesz kopać Bitcoin

Czerwiec 2018 rok, decyzją rządu Iranu lokalni górnicy zostali pozbawieni dostępu do zasilania bitcoin. Jest to spowodowane ostatnimi wzrostami kursu Bitcoin, którego wciąż rosnący poziom nigdy nie był tak wysoki. Ogromny wpływ na wzrost kursu ma wznowienie zainteresowania kryptowalutą, którego hash ratę osiągnęło ATH.

Możliwości pozyskania Bitcoin.

Wciąż wzrastająca swoista wielkość w sieci Bitcoin jest zachęcającym czynnikiem dla górników. Istnieją jednak pewne przeszkody są nimi między innymi wstępujące zmienności cen a także wysiłki regulacyjne. Analizy krajów w których wydobywany jest bitcoin dokonał Cointelegraph, położył on ogromny nacisk na sytuacje państw w których kopanie bitcoin jest bardzo popularne a także na wszelkie regulacje jakie zostały podjęte na przełomie ostatnich lat w tym temacie.

Chińska Republika Ludowa

Jednym z głównych globalnych graczy hash rate są Chiny. Szacuje się, że na ich terenie wydobywane jest 70 % rocznych monet. Jest to spowodowane ogromnymi ilościami produkowanej energii elektrycznej. Jedną z Chińskich miejscowości, w której odnotowuje się ogromne pokłady nadwyżek energii elektrycznej jest Syczuan, uważa się ją za górniczą stolicę Chińskiej Republiki Ludowej.

Rosja

Rosja jest jednym z państw, w których nie występują regulacje prawne odnośnie wydobywania kryptowaluty. Jednakże warto zaznaczyć, że bitcoin nadal nie jest dopuszczony jako prawny środek płatności.

Islamska Republika Iranu

Wzrost zużycia energii elektrycznej był jednym z najważniejszych czynników, przez które Rząd Iranu zadecydował o ograniczeniu wydobywania kryptowaluty. Zbyt obciążone sieci elektryczne dyskwalifikują swobodne wydobywanie Bitcoinów co za tym idzie w Iranie ograniczono jego wydobywanie na czas poprawienia się sytuacji z energią elektryczną.

Kanada

Kanada jest miejscem przyjaznym dla kryptowaluty. Panujące władze zadecydowały, że zostanie ona zakwalifikowana jako towar co za tym idzie, stanie się pełnoprawnym środkiem płatności, dla osób pozyskujących kryptowalutę wprowadzono opodatkowanie od dochodu. Różnica występuje w sytuacji jeżeli dochód Kanadyjczyka przyjmuje miano aktywów inwestycyjnych, wtedy podatek który musi on odporowadzić do państwa określany jest od zysków kapitałowych.

Republika Czeska oraz  Islandia

Slushpool czyli jeden z największych basenów górniczych. Swoją sławę zawdzięcza temu, że stanowi aż 7,5% wszelkiej dystrybucji hash rate. Znajduję się on w Republice Czeskiej czyli w dość tolerancyjnym kraju. Decyzją Rządu Czeskiego, kryptowaluta nie jest uznawana za prawny środek płatniczy, ponadto nie jest uznawany za składnik wartości nie materialnych. Owe podejście skutkuje w brakuj ograniczeń jeżeli chodzi o jej wydobywanie.

Takie same założenia można zaobserwować w Islandii, która stała się jednym z głównych centrów wydobycia kryptowaluty. Stąd też spekulacje, jakoby w 2018 roku miało nastąpić całkowite przekroczenie ilości zużytej energii poprzez gospodarstwa domowe. Jednakże klimat państwa sprawia, że posiada ono ogromne bogactwo odnawialnych źródeł energii.

USA

W Stanach Zjednoczonych nie występują specjalne ograniczenia mające na celu zmniejszenie działalności której celem jest wydobywanie Bitcoin. Kryptowaluta w 2015 roku została zakwalifikowana przez CFTC jako towar, tak więc w Stanach Zjednoczonych jego górnicze wydobywanie nie jest zabronione. Wyjątek stanowią poszczególne Stany.

W jednym z miast hrabstwa Clinton, mieście Plattsburgh (miejscowość położona w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Jork), w 2018 roku w marcu, wystąpił oficjalny, całkowity zakaz wydobywania kryptowaluty. Decyzja powstała na skutek masowych skarg lokalnej społeczności na wzrastające ceny za zużycie energii elektrycznej. Położenie miasta przy zachodnim brzegu jeziora Champlain a także w pobliżu zapory wodnej, dotychczas sprzyjało zapewnieniu ludności zamieszkującej miasto taniej energii elektrycznej. Jednakże wykorzystanie 10 % zasobów miasta przez jednego z największych operatorów górniczych, zmienił tą sytuację. Zakaz wydobywania kryptowaluty został wprowadzony terminowo, jego okres trwania oszacowano na 18 miesięcy.

Według danych pochodzących z raportu Crescent Electric Supply Company wynika, że w ubiegłym roku wydobycie kryptowaluty najbardziej opłacalne było w Luizjanie oraz kolejno Idaho, Washington czyli miastu w którym istnieje największa farma górnicza Stanów Zjednoczonych.