Kopanie Bitcoin w Telefonie – Warto? Ile można zarobić?

Jeszcze jakiś czas temu wydobywanie kryptowalut możliwe było jedynie za pomocą komputera o wysokiej mocy przerobowej i wyposażonych w kilka drogich kart graficznych. Obecnie można zrobić to również za pomocą smartfona. Czy można zarobić kopiąc Bitcoin na telefonie i jakich narzędzi powinniśmy użyć? Sprawdzamy.

Kopanie Bitcoin przez aplikacje na smartphone?

Można stwierdzić, iż wydobywanie kryptowalut za pomocą telefonu nie różni się za bardzo od miningu za pomocą wspomnianego już wcześniej komputera. Polega ono bowiem na rozwiązywaniu dość skomplikowanych problemów kryptograficznych, do czego niezbędny jest sprzęt o określonej mocy obliczeniowej. Możemy wykorzystać do tego chociażby telefon komórkowy, szczególnie ten najnowszej generacji, gdyż stosunek wydajności zużycia prądu jest korzystny na tyle, aby można było uzyskać całkiem spory zysk z przedsięwzięcia, którym jest kopanie Bitcoin. Aplikacje umożliwią działanie z poziomu smartfona.

Osobne oprogramowanie pozwala wydobywcom na mining kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych. Których? W przypadku tych, działających na Androidzie wyróżnia się Huawei Mate 9 (50 H/s), a tuż za nim Samsung Galaxy Note 8 (50 H/s), Samsung Galaxy S8 Plus (45 H/s), Samsung Galaxy S7 (45 H/s). Odpowiednia szybkość (hash rate) urządzenia wpływa na prędkość rozwiązywania łamigłówek kryptograficznych, a co za tym idzie decyduje to tym, ile jednostek Bitcoina uda nam się wygenerować i w jakim czasie. Dla porównania: najszybsze urządzenia Apple to iPhone 8 (55 H/s), iPhone X (65 H/s).

Kopanie Bitcoin Android – na te aplikacje zwróć uwagę

W przypadku telefonów działających w oparciu o ten popularny system możemy znaleźć wiele aplikacji umożliwiających kopanie Bitcoin. Android daje dostęp na jedną z ciekawszych platform, czyli MinerGate Mobile Miner. Jest to odsłona popularnego produktu do kopania kryptowaluty MinerGate przeznaczonego na komputery stacjonarne. W tym wydaniu jest on niezwykle przyjazny dla użytkownika (bez wyświetlania reklamy pop-up). Obsługuje takie kryptowaluty jak: Monero, Bitcoin, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, Infinium-8, MonetaVerde i QuazarCoin i jest to jedna z niewielu aplikacji do wydobywania kryptowalut z wbudowanym portfelem do przechowywania wygenerowanych monet, narzędzie do sprawdzania cen kryptowaluty, czaty dla wydobywających. Ułatwia również wycofanie jednostek z giełdy kryptowalut MinerGate, Changelly.com.

Innym narzędzie to chociażby Cryptominer. Obsługuje większą liczbę kryptowalut i algorytmów, w tym Bitcoin, Litecoin, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin, DiamondCoin Evolution v 2.0, Monero, Helixcoin, Skeincoin i wiele innych. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie algorytmy są dostępne w wersji bezpłatnej, więc trzeba wykupić dostęp do niektórych z nich, jeśli nie zdecydujemy się na opłatę w wysokości 2,28 USD za wersję Pro. Wymaga dołączenia do grupy wydobywców.

NeonNeo Miner to kolejne narzędzie. Podobnie jak Crypto Miner wymaga dołączenia do grupy wydobywców. Wśród obsługiwanych kryptowalut znajdują się Bitcoin, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin, itp. Interfejs użytkownika nie jest najładniejszy, a banery reklamowe mogą okazać się nieco denerwujące. Ale NeonNeonMiner oferuje szczegółowy dziennik wydobywania kryptowaluty i doskonały skrypt automatycznej konfiguracji, który wykryje większość układów scalonych smartfonów w ciągu kilku sekund.

Aplikacje na iPhone

Narzędziem do kopania pieniądza cyfrowego przeznaczonym na iOS jest to Multiminer. Jest to aplikacja do wydobywania kryptowaluty, która generuje jednostki w systemie Windows, Mac OS X i Linux. Pozwala to na skuteczne potrojenie potencjału wydobywczego za pomocą tylko jednej aplikacji Bitcoin. Ta aplikacja, zaprojektowana z myślą o złożonych operacjach w sposób przyjazny dla początkujących, umożliwia sterowanie kreatorem w celu wyznaczenia, w jaki sposób pragnie się rozbudowywać sieć BTC. Stanowi świetny sposób na rozpoczęcie wydobywania Bitcoinów.

Alternatywą dla Multiminera są także liczne gry. SaruTobi to jedna z gier na iOS, zatwierdzonych przez Apple, która nagradza użytkowników kryptowalutą. Rozgrywka wydaje się być prosta – użytkownicy huśtają małpę z winorośli, budując momentum, by zbierać bonusy. Generowanie jednostek wynika ze wspólnej „puli”, w której dochody z zakupów w aplikacji i reklam są konwertowane na Bitcoiny i nieustannie dodawane. Gracze mają również możliwość przekazania darowizny na utrzymanie puli wypełnionej monetami. Dlaczego ta gra jest wyjątkowa?Jest ona realnym systemem, który pozwala na wykorzystanie czasu w dowolnej lokalizacji geograficznej, zachowując ten sam potencjał wydobycia Bitcoin.

Czy warto kopać Bitcoin przez komórkę?

Decydując się na zamianę smartfona w “kopalnię” Bitcoin musimy wziąć pod uwagę parametry urządzenia: po pierwsze jego szybkość wykonywania obliczeń oraz ilość zużywanego prądu. Dodatkowo musimy zastanowić się, czy warto wykupić płatny dostęp do niektórych funkcjonalności wykorzystywanych aplikacji, ponieważ ten koszt również może obniżyć potencjalny zysk z kopania kryptowaluty.

A ten może być różny w przypadku używanego narzędzia. Najmniej opłacalne, co oczywiste, jest kopanie poprzez gry. Nieco większe kwoty można uzyskać przy wykorzystaniu standardowych aplikacji, jednak również tutaj nie można liczyć na ogromne kwoty.

Next Article

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *