Kopanie Bitcoin w Telefonie – Warto? Ile można zarobić?

Jeszcze jakiś czas temu wydobywanie kryptowalut możliwe było jedynie za pomocą komputera o wysokiej mocy przerobowej i wyposażonych w kilka drogich kart graficznych. Obecnie można zrobić to również za pomocą smartfona. Czy można zarobić kopiąc Bitcoin na telefonie i jakich narzędzi powinniśmy użyć? Sprawdzamy.

Kopanie Bitcoin przez aplikacje na smartphone?

Można stwierdzić, iż wydobywanie kryptowalut za pomocą telefonu nie różni się za bardzo od miningu za pomocą wspomnianego już wcześniej komputera. Polega ono bowiem na rozwiązywaniu dość skomplikowanych problemów kryptograficznych, do czego niezbędny jest sprzęt o określonej mocy obliczeniowej. Możemy wykorzystać do tego chociażby telefon komórkowy, szczególnie ten najnowszej generacji, gdyż stosunek wydajności zużycia prądu jest korzystny na tyle, aby można było uzyskać całkiem spory zysk z przedsięwzięcia, którym jest kopanie Bitcoin. Aplikacje umożliwią działanie z poziomu smartfona.

Osobne oprogramowanie pozwala wydobywcom na mining kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych. Których? W przypadku tych, działających na Androidzie wyróżnia się Huawei Mate 9 (50 H/s), a tuż za nim Samsung Galaxy Note 8 (50 H/s), Samsung Galaxy S8 Plus (45 H/s), Samsung Galaxy S7 (45 H/s). Odpowiednia szybkość (hash rate) urządzenia wpływa na prędkość rozwiązywania łamigłówek kryptograficznych, a co za tym idzie decyduje to tym, ile jednostek Bitcoina uda nam się wygenerować i w jakim czasie. Dla porównania: najszybsze urządzenia Apple to iPhone 8 (55 H/s), iPhone X (65 H/s).

Kopanie Bitcoin Android – na te aplikacje zwróć uwagę

W przypadku telefonów działających w oparciu o ten popularny system możemy znaleźć wiele aplikacji umożliwiających kopanie Bitcoin. Android daje dostęp na jedną z ciekawszych platform, czyli MinerGate Mobile Miner. Jest to odsłona popularnego produktu do kopania kryptowaluty MinerGate przeznaczonego na komputery stacjonarne. W tym wydaniu jest on niezwykle przyjazny dla użytkownika (bez wyświetlania reklamy pop-up). Obsługuje takie kryptowaluty jak: Monero, Bitcoin, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, Infinium-8, MonetaVerde i QuazarCoin i jest to jedna z niewielu aplikacji do wydobywania kryptowalut z wbudowanym portfelem do przechowywania wygenerowanych monet, narzędzie do sprawdzania cen kryptowaluty, czaty dla wydobywających. Ułatwia również wycofanie jednostek z giełdy kryptowalut MinerGate, Changelly.com.

Innym narzędzie to chociażby Cryptominer. Obsługuje większą liczbę kryptowalut i algorytmów, w tym Bitcoin, Litecoin, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin, DiamondCoin Evolution v 2.0, Monero, Helixcoin, Skeincoin i wiele innych. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie algorytmy są dostępne w wersji bezpłatnej, więc trzeba wykupić dostęp do niektórych z nich, jeśli nie zdecydujemy się na opłatę w wysokości 2,28 USD za wersję Pro. Wymaga dołączenia do grupy wydobywców.

NeonNeo Miner to kolejne narzędzie. Podobnie jak Crypto Miner wymaga dołączenia do grupy wydobywców. Wśród obsługiwanych kryptowalut znajdują się Bitcoin, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin, itp. Interfejs użytkownika nie jest najładniejszy, a banery reklamowe mogą okazać się nieco denerwujące. Ale NeonNeonMiner oferuje szczegółowy dziennik wydobywania kryptowaluty i doskonały skrypt automatycznej konfiguracji, który wykryje większość układów scalonych smartfonów w ciągu kilku sekund.

Aplikacje na iPhone

Narzędziem do kopania pieniądza cyfrowego przeznaczonym na iOS jest to Multiminer. Jest to aplikacja do wydobywania kryptowaluty, która generuje jednostki w systemie Windows, Mac OS X i Linux. Pozwala to na skuteczne potrojenie potencjału wydobywczego za pomocą tylko jednej aplikacji Bitcoin. Ta aplikacja, zaprojektowana z myślą o złożonych operacjach w sposób przyjazny dla początkujących, umożliwia sterowanie kreatorem w celu wyznaczenia, w jaki sposób pragnie się rozbudowywać sieć BTC. Stanowi świetny sposób na rozpoczęcie wydobywania Bitcoinów.

Alternatywą dla Multiminera są także liczne gry. SaruTobi to jedna z gier na iOS, zatwierdzonych przez Apple, która nagradza użytkowników kryptowalutą. Rozgrywka wydaje się być prosta – użytkownicy huśtają małpę z winorośli, budując momentum, by zbierać bonusy. Generowanie jednostek wynika ze wspólnej „puli”, w której dochody z zakupów w aplikacji i reklam są konwertowane na Bitcoiny i nieustannie dodawane. Gracze mają również możliwość przekazania darowizny na utrzymanie puli wypełnionej monetami. Dlaczego ta gra jest wyjątkowa?Jest ona realnym systemem, który pozwala na wykorzystanie czasu w dowolnej lokalizacji geograficznej, zachowując ten sam potencjał wydobycia Bitcoin.

Czy warto kopać Bitcoin przez komórkę?

Decydując się na zamianę smartfona w “kopalnię” Bitcoin musimy wziąć pod uwagę parametry urządzenia: po pierwsze jego szybkość wykonywania obliczeń oraz ilość zużywanego prądu. Dodatkowo musimy zastanowić się, czy warto wykupić płatny dostęp do niektórych funkcjonalności wykorzystywanych aplikacji, ponieważ ten koszt również może obniżyć potencjalny zysk z kopania kryptowaluty.

A ten może być różny w przypadku używanego narzędzia. Najmniej opłacalne, co oczywiste, jest kopanie poprzez gry. Nieco większe kwoty można uzyskać przy wykorzystaniu standardowych aplikacji, jednak również tutaj nie można liczyć na ogromne kwoty.

Next Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mapa świata gdzie możesz kopać Bitcoin

Czerwiec 2018 rok, decyzją rządu Iranu lokalni górnicy zostali pozbawieni dostępu do zasilania bitcoin. Jest to spowodowane ostatnimi wzrostami kursu Bitcoin, którego wciąż rosnący poziom nigdy nie był tak wysoki. Ogromny wpływ na wzrost kursu ma wznowienie zainteresowania kryptowalutą, którego hash ratę osiągnęło ATH.

Możliwości pozyskania Bitcoin.

Wciąż wzrastająca swoista wielkość w sieci Bitcoin jest zachęcającym czynnikiem dla górników. Istnieją jednak pewne przeszkody są nimi między innymi wstępujące zmienności cen a także wysiłki regulacyjne. Analizy krajów w których wydobywany jest bitcoin dokonał Cointelegraph, położył on ogromny nacisk na sytuacje państw w których kopanie bitcoin jest bardzo popularne a także na wszelkie regulacje jakie zostały podjęte na przełomie ostatnich lat w tym temacie.

Chińska Republika Ludowa

Jednym z głównych globalnych graczy hash rate są Chiny. Szacuje się, że na ich terenie wydobywane jest 70 % rocznych monet. Jest to spowodowane ogromnymi ilościami produkowanej energii elektrycznej. Jedną z Chińskich miejscowości, w której odnotowuje się ogromne pokłady nadwyżek energii elektrycznej jest Syczuan, uważa się ją za górniczą stolicę Chińskiej Republiki Ludowej.

Rosja

Rosja jest jednym z państw, w których nie występują regulacje prawne odnośnie wydobywania kryptowaluty. Jednakże warto zaznaczyć, że bitcoin nadal nie jest dopuszczony jako prawny środek płatności.

Islamska Republika Iranu

Wzrost zużycia energii elektrycznej był jednym z najważniejszych czynników, przez które Rząd Iranu zadecydował o ograniczeniu wydobywania kryptowaluty. Zbyt obciążone sieci elektryczne dyskwalifikują swobodne wydobywanie Bitcoinów co za tym idzie w Iranie ograniczono jego wydobywanie na czas poprawienia się sytuacji z energią elektryczną.

Kanada

Kanada jest miejscem przyjaznym dla kryptowaluty. Panujące władze zadecydowały, że zostanie ona zakwalifikowana jako towar co za tym idzie, stanie się pełnoprawnym środkiem płatności, dla osób pozyskujących kryptowalutę wprowadzono opodatkowanie od dochodu. Różnica występuje w sytuacji jeżeli dochód Kanadyjczyka przyjmuje miano aktywów inwestycyjnych, wtedy podatek który musi on odporowadzić do państwa określany jest od zysków kapitałowych.

Republika Czeska oraz  Islandia

Slushpool czyli jeden z największych basenów górniczych. Swoją sławę zawdzięcza temu, że stanowi aż 7,5% wszelkiej dystrybucji hash rate. Znajduję się on w Republice Czeskiej czyli w dość tolerancyjnym kraju. Decyzją Rządu Czeskiego, kryptowaluta nie jest uznawana za prawny środek płatniczy, ponadto nie jest uznawany za składnik wartości nie materialnych. Owe podejście skutkuje w brakuj ograniczeń jeżeli chodzi o jej wydobywanie.

Takie same założenia można zaobserwować w Islandii, która stała się jednym z głównych centrów wydobycia kryptowaluty. Stąd też spekulacje, jakoby w 2018 roku miało nastąpić całkowite przekroczenie ilości zużytej energii poprzez gospodarstwa domowe. Jednakże klimat państwa sprawia, że posiada ono ogromne bogactwo odnawialnych źródeł energii.

USA

W Stanach Zjednoczonych nie występują specjalne ograniczenia mające na celu zmniejszenie działalności której celem jest wydobywanie Bitcoin. Kryptowaluta w 2015 roku została zakwalifikowana przez CFTC jako towar, tak więc w Stanach Zjednoczonych jego górnicze wydobywanie nie jest zabronione. Wyjątek stanowią poszczególne Stany.

W jednym z miast hrabstwa Clinton, mieście Plattsburgh (miejscowość położona w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Jork), w 2018 roku w marcu, wystąpił oficjalny, całkowity zakaz wydobywania kryptowaluty. Decyzja powstała na skutek masowych skarg lokalnej społeczności na wzrastające ceny za zużycie energii elektrycznej. Położenie miasta przy zachodnim brzegu jeziora Champlain a także w pobliżu zapory wodnej, dotychczas sprzyjało zapewnieniu ludności zamieszkującej miasto taniej energii elektrycznej. Jednakże wykorzystanie 10 % zasobów miasta przez jednego z największych operatorów górniczych, zmienił tą sytuację. Zakaz wydobywania kryptowaluty został wprowadzony terminowo, jego okres trwania oszacowano na 18 miesięcy.

Według danych pochodzących z raportu Crescent Electric Supply Company wynika, że w ubiegłym roku wydobycie kryptowaluty najbardziej opłacalne było w Luizjanie oraz kolejno Idaho, Washington czyli miastu w którym istnieje największa farma górnicza Stanów Zjednoczonych.

Kopanie Bitcoin na komputerze , mac, laptopie

Kopanie kryptowalut w naszym kraju stało się ostatnio bardzo popularnym zajęciem. Inwestorzy dokonywujący swoje pierwsze wydobycia na kartach graficznych albo urządzeniach Antminer w trakcie boomu w roku 2017, przeważnie kontynuują kopanie kryptowalut. Niektórzy z nich zakupili jeszcze większą ilość kart graficznych czy modułów ASIC. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kopaniem, często pytają, od czego tak właściwie zacząć. Kopanie bitcoin na pc nie jest wcale trudne, jakby się mogło wydawać.

Kopanie bitcoin na pc– od czego zacząć?

Do kopania potrzebujemy przede wszystkim sprzętu. Powinien on być także wydajny, dobrze, jeśli posiada minimum jedną kartę graficzną. Istotne jest to, aby mieć stały dostęp do internetu, najlepiej po kablu Ethernet, gdyż łączność bezprzewodowa może powodować pewnie opóźnienia, przez zbyt wysoki PING. Możliwe jest kopanie bitcon na mac, a także kopanie bitcoin na laptopie.

Program do kopania kryptowalut

Następnie musimy ściągnąć oprogramowanie, które umożliwi nam kopanie bitcoin na mac. W sieci znaleźć można wiele różnych programów, różniących się od siebie funkcjami, każdy znajdzie program odpowiadający jego wymaganiom.

Czy do kopania Ethereum starczy zwyczajny komputer stacjonarny?

Kopanie kryptowalut na zwykłym komputerze stacjonarnym, jakim większość z nas dysponuje, jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy posiadać komputer z dobrym zasilaczem, około 600w. Taki sprzęt nadaje się do prostej instalacji, konfiguracji, jak i długotrwałego kopania. To bardzo istotny czynnik, gdyż gros wydobytej kryptowaluty uzależniony jest od czasu bezproblemowego funkcjonowania zestawu. Instalacja przebiega bez żadnych problemów na komputerze z zainstalowanym systemem Windows 7 czy Windows 10. Jednak przed instalacją warto zaktualizować system do najnowszej wersji oraz zainstalować wszelkie zalecane poprawki. Należy także upewnić się, iż na płycie głównej jest dostępny slot karty graficznej PCI-Express, bez niego koparka kryptowalut nie będzie posiadała jednego z najważniejszych komponentów. Kopanie bitcoin na laptopie wymaga także mocnej karty graficznej.

Dobranie właściwej karty graficznej do kopania kryptowalut

Jaka właściwie karta graficzna nadaje się do kopania kryptowalut? Przy wyborze karty graficznej, należy zwrócić uwagę na posiadaną przez nią ilość pamięci RAM. Potrzebne będzie nam minimum 4GB RAM. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty z rodziny RX480. Oprócz niej niezbędne są także pewne dodatki do karty graficznej. Będziemy potrzebować kabla HDMI i monitora.

W jaki sposób skonfigurować kopanie kryptowalut na karcie graficznej?

Po włączeniu komputera musimy zaobserwować ekran logowania oraz upewnić się, czy nasza karta została rozpoznana przez system. Możemy niestety napotkać pewne problemy, jedne z nich to:

1. W trakcie wkładania karty graficznej wtyczka zasilania płyty głównej wysunęła się ze złącza. W takiej sytuacji komputer się w ogóle nie włączy.

2. Karta graficzna jest zbyt słabo wciśnięta do złącza.

3. Niedokładnie włożona wtyczka zasilania karty graficznej.

W celu sprawdzenia, czy karta graficzna została w sposób prawidłowy rozpoznana, sprawdźmy systemową listę urządzeń albo przejrzyjmy listę w programie do monitorowania podzespołów.

Czy można zarobić kopiąc Bitcoin na komputerze ?

Wiele osób zastanawia się, czy można zarobić kopiąc Bitcoin na komputerze. Oczywiście jest to możliwe, jednak wypłata zależna jest od kursu Bitcoina. Im jest on wyższy, tym lepsza jest także nasza wypłata. Wpływ na zyski ma także to, jak często korzystamy z koparki bitcoin. W zależności od tego, jaką mocą dysponuje procesor, zarobić można około 20 satoshi na godzinę co daje około 200 satoshi w ciągu dnia pracy koparki.

Na początku funkcjonowania kryptowalut, wydobycie bitcoin było o wiele prostsze, aniżeli w aktualnym czasie. Ze względu na wysokie ceny prądu, kopanie bitcoin w Polsce nie jest bardzo opłacalne. Wiele kopiących przenosi więc swoje koparki do innych krajów, gdzie koszty energii elektrycznej są o wiele niższe. Przed przystąpieniem do kopania należy więc przeliczyć koszt zużycia energii oraz aktualną wartość bitcoina.