Kraj ten uważa, że kopanie kryptowalut nie potrzebuje nadzoru

Władze ukraińskie stwierdziły, że wydobycie kryptowalut kompletnie nie wymaga regulacyjnych działań ze strony rządowych organów ani też innych trzecich stron. Jak twierdzi Ministerstwo Transformacji Cyfrowej, tenże proces jest nadzorowany przez sam protokół oraz członków sieci.

Jakie tematy podejmiemy w tym artykule? Na pewno zajmiemy się nadzorem miningu jako elementem zbędnym. Do tego ogromnym ukłonem w stronę kryptowalut oraz niesamowicie fajnym tematem jakim jest legalizacja kryptowalut na Ukrainie.

Nadzów miningu jest całkowicie zbędny

7 lutego 2020 roku na stronie internetowej Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy ukazała się informacja, która mówi o tym, że tak zwany mining nie podlega w żadnym wypadku regulacji ze strony rządu. Jakby tego było mało, to zabieg ten nie jest po prostu konieczny. Podano w uzasadnieniu, że wystarczy, że go nadzorują członkowie sieci.

Czy kopanie kryptowalut w roku 2020 będzie opłacalne?

W oświadczeniu możemy przeczytać, że pozostają oni wierni wydobywczym działaniom, które w rzeczywistości stanową część otwartych sieci zdecentralizowanych. Wydobycie z kolei nie wymaga regulacyjnych działań ze strony organów rządowych nadzoru ani też innych trzecich stron. Działalność ta jest po prostu regulowana przez członków sieci oraz sam protokół.

Spory ukłon w stronę kryptowalut

Co więcej tenże organ podkreślił, że stawia jak najbardziej na rozwój oraz także wdrażanie technologii zdecentralizowanych. Zaznaczył także przy tym, że utworzy piaskownicę do oceny jak i także weryfikacji projektów.

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej na Ukrainie zobowiązało się także do promowania interakcji pomiędzy rynkiem finansowych, a aktywami wirtualnymi oraz ich rozwoju efektywnego.

CGMiner czym tak naprawdę jest oraz do czego służy?

Będą promować wdrażanie najlepszych praktyk międzynarodowych w zakresie samego opodatkowania operacji, które są związane z aktywami wirtualnymi oraz także działalnością dostawców takowych usług. Także się skupimy na ustanowieniu mechanizmów skutecznych zapobiegania nadużyciu oraz niewłaściwym zachowaniom ze strony organów ściągania oraz firm.

Władze tego właśnie kraju pragnąć także przyczynić się do rozwoju edukacyjnych procesów w zakresie wykorzystywania technologii, szczególnie przez państwowe instytucje.

Przyczyniają się jak najbardziej do kształtowania postawy wobec samej branży jako całości oraz także do procesów innowacyjnych i nowoczesnych.

Legalizacja na Ukrainie kryptowalut

Już po koniec stycznia pisaliśmy o tym, że tenże kraj dąży do samej legalizacji kryptowalutowej branży. Z takiego właśnie założenia wyszła, chociażby Oksana Markarova, która jest ministrem finansów. Twierdzi, że dla Ukrainy jest to ogromna szansa na rozwój, a nie jakieś zagrożenie. Dodała ponadto, że zdaniem ekspertów ilość kryptowalut, które się znajdują w rękach obywateli Ukrainy jest naprawdę duża.

Na czym konkretnie polega kopanie Ethereum?

 

Co więcej, tak wydała ona dosyć odważną opinię. Markarova stanęła murem za kryptowalutami twierdząc, że przestępcy jak i także urzędnicy skorumpowani w dalszym ciągu używają do prania brudnych pieniędzy gotówki.

Z kolei w ramach samego Ministerstwa Tranformacji Cyfrowej została powołana Międzynarodowa Grupa Robocza. Jej celem jest opracowanie regulacyjnej ustawy o obrotach aktywami wirtualnymi na terenie właśnie Ukrainy. Może ona się ukazać na przełomie kolejnych miesięcy.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Według opinii Yassine’a Elmandjra, który jest analitykiem ds. kryptowalut z ARK Invest, nagrody, które otrzymali górnicy w sieci kryptowaluty bitcoin w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrosły.

Od połowy roku 2017 w sieci bitcoina odnotowany został wzrost wypłat dla górników aż o 250 proc., podczas gdy spadły one w ETH.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin w górnictwie

Sytuacja, że górnicy uzyskują wyższe „pensje” w sieci bitcoina niż pracownicy innych blockchainów. nie jest czymś nadzwyczajnym, jeśli się weźmie pod uwagę to, że najsilniejszą kryptowalutą opartą na algorytmie PoW jest właśnie bitcoin rosnący w siłę w ostatnich latach.

W 2020r. zostanie wykopany Bitcoin o wartości 3 miliardów dolarów

Warto również zaważyć, że sieć BTC staje się z czasem coraz mocniejsza i bezpieczniejsza.

Obecnie obserwuje się trend do przechodzenia projektów na odmienne algorytmy np. algorytm PoS. O takiej zmianie myśli np. Ethereum. Nie nastąpi to jednak szybko, a prawdopodobnie najpóźniej do końca roku 2022. CoinDesk Steve Tsou, globalny dyrektor generalny RRMine, stwierdził, że po przejściu na PoS sieć będzie lepsza i wówczas ETH 2.0 na globalnym rynku pokaże swą siłę i wartość.

W najbliższym czasie na wynagrodzenie górników może wpłynąć halving, który nastąpi za kilka miesięcy – w maju 2020 r. Niepokoi jednak to, że nagroda za wykopanie nowego bloku ma odnotować spadek z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Pomimo że jest to zła wiadomość, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadek ten zostanie zniwelowany przez skok ceny jednego coina.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Podobne zdanie w tym temacie ma globalny dyrektor generalny RRMine Tsou, który przekazał do mediów informację, że dochody górników będą rosły, jeżeli nagrody dla nich zmniejszy się o połowę i odnotowany zostanie deficyt podaży, to ceny powyżej kosztów wydobycia zostaną podniesione.

Czy warto inwestować w górnictwo?

Czy opłaca się dziś kopać BTC? Doświadczenie pokazuje, że podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, wszystko musi być dokładnie przemyślane i przeliczone. W Internecie dostępne są różne kalkulatory, które z pewnością  pomogą nam w przeanalizowaniu tej kwestii.

Taki przykładowy kalkulator walut i kryptowalut  pozwala szybko i łatwo dokonać konwersji pomiędzy kursami różnych walut: polskim złotym, euro, dolarem amerykańskim, frankiem szwajcarskim oraz funtem szterlingiem. W kalkulatorze znajdują się również takie kryptowalty, jak Bitcoin czy Ethereum oraz inne.

Crypto engine – Bot + Platforma inwestycyjna Kryptowaluty

Na pewno w swoim biznesplanie trzeba wziąć pod uwagę ceny prądu oraz model koparki do „wydobycia” kryptowalut. Niezmiernie istotny jest również halving, którego nie można po prostu pominąć. Od niego zależą wszelkie ewentualne zmiany w  naszym planie biznesowym. Najzwyczajniej w świecie, na podobną ilość prądu co poprzednio będziemy w stanie wykopać 50 proc. BTC co wcześniej, przed dokonaniem podziału nagrody.