Krypto-górnicy w Rosji mogą trafić do więzienia za kopanie BTC

Dwóch górników kryptowalut w Rosji stanęło już przed sądem. Nikolay Murashov, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Koordynacji Incydentów Komputerowych, podał taką informację na konferencji prasowej 16.12.2019 r. Czy pociągnięci do odpowiedzialności karnej górnicy trafią do więzienia?

Niewidoczni złodzieje

“W Rosji ostatnio miały miejsce dwa przypadki, w których ludzie zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej za włamanie do komputerów [organizacji państwowych] i wykorzystywanie ich do wydobywania kryptowalut.” To słowa Murashov’a z poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jednym z oskarżonych jest mieszkaniec Kurganu, który prowadził swoją nielegalną działalność na skalę niemal całego kraju. Komputery znajdujące się w grupie jego botnetu zlokalizowane były w różnych regionach Rosji. Cała sieć zainfekowanego sprzętu sterowana była zdalnie przez oskarżonego górnika, który z ich pomocą wydobywał cenny wirtualny kruszec. Koszty tego procederu ponosili oczywiście nieświadomi właściciele zainfekowanych komputerów.

Krypto-górnicy w Rosji mogą trafić do więzienia za wykorzystywanie do wydobycia bitcoin’ów rządowych komputerów.

Druga wszczęta sprawa karna dotyczy witryny JSC Rostovvodokanal, a dokładniej kwestii nielegalnego jej wykorzystywania do wydobycia kryptowaluty. Podobnie jak w pierwszym wypadku cała rzecz działa się pod nosem właściciela serwisu, lecz była praktycznie niewykrywalna. Z powodu trudności w wykryciu szkodliwego oprogramowania warto zabezpieczyć się przed atakami tego typu zawczasu. W ostatecznym rozrachunku korzystniejszym może okazać się inwestycja w zabezpieczenia przed hakerskimi atakami niż późniejsze walczenie ze skutkami takiego ataku i próba wyrównania poniesionych strat. Czasami odrobienie strat może okazać się niemożliwe. Dlatego warto posiadać odpowiednie programy antywirusowe oraz zatrudniać specjalistów w dziedzinie informatyki, którzy zmniejszą ryzyko stania się ofiarą ataku hakerskiego.

Nic dziwnego, że wydobycie kryptowalut cieszy się taką popularnością. To łatwy, tani i szybki zysk. Oskarżeni górnicy chcieli jeszcze zmniejszyć koszty wydobycia, używając do tej czynności cudzego sprzętu. Atakowali, infekując komputery w momencie, kiedy ich strony zostały otwarte w przeglądarce. Urzędnicy alarmują, że możliwe jest takie wykorzystywanie cudzego serwera, by jego właściciel nie zorientował się, że ktoś jeszcze korzysta z jego komputera. Nawet 80 % mocy operacyjnej komputerów można wykorzystać do krypto-górnictwa bez wiedzy właściciela sprzętu. Działanie takie, mimo że niezauważalne, nie jest jednak nieszkodliwe. Wręcz przeciwnie. Zbyt duże obciążenie serwerów znacząca obniża ich wydajność, negatywnie wpływając na pracę komputerów. Dla dużych firm może oznaczać to ogromne straty w biznesie.

Murashov apeluje, by organizacje rządowe zwracały baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo cybernetyczne swoich sieci komputerowych. W dzisiejszych czasach zabezpieczenie się przed atakiem hakerskim to podstawowe środki ostrożności, jakie podjąć powinna każda firma wykorzystująca w swojej pracy  wszelkiego rodzaju komputery.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?