Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Waluty cyfrowe mimo swojej niezależności nie mogą przejść obojętnie wobec zjawisk rozgrywających się na scenie politycznej czy też ekonomicznej. Co najmocniej wpływa na ich funkcjonowanie?

Eksperci zajmujący się rynkiem walut cyfrowych są zdania, że warunki ekonomiczne e postaci niskich stóp procentowych – przyczynią się do wzrostu atrakcyjności start-upów w branży kryptowalut oraz blockchaina.

Z drugiej strony zauważalne są próby podejmowane przez rządy mające na celu emisję własnych monet cyfrowych. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć  na zdecentralizowane kryptowaluty, w które będą ograniczane przez rygorystyczne regulacje prawne.

Krótko o tym co działo się w 2019 roku

Zgodnie z prognozami mijający rok miał miał być przełomowy. Wiele osób było zdania, że z trudności związane z globalną gospodarką oraz Brexit podniosą zainteresowanie aktywami cyfrowymi.

A jak było? Rynki akcji odzyskały część utraconej wartości, czyli innymi słowy tradycyjne aktywa zyskały na atrakcyjności. Bitcoin (BTC) także przeżył moment chwały.

Towarzyszyło temu spowolnienie gospodarcze. Będące rezultatem wojny handlowej toczonej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Być może właśnie dlatego pozycja walut cyfrowych uległa wzmocnieniu w stosunku do 2018 roku.

Jak wiemy Brexit nie odbył się w 2019 roku. Musimy zaczekać na niego do 2020 r. Co to znaczy dla Bitcoin (BTC)? pamiętamy waluty cyfrowe zyskiwały na wartości w takich krytycznych momentach. Jednak odwlekanie Brexitu chyba zbrzydło już inwestorom.

Co przyniesie 2020 rok w kwestii walut cyfrowych oraz ekonomii?

Odpowiedź na powyższe pytanie interesuje chyba wszystkich. Stopy procentowe najprawdopodobniej nie ulegną zmianom. Jest to jednoznaczne z faktem, że inwestorzy nie przestaną poszukiwać możliwości wygenerowania wyższych zysków, poza lokatami. Zdaniem Glena Goodmana wielu z nich może zainteresować się właśnie rynkiem aktywów cyfrowych., autor „The Crypto Trader”, oznacza to, że mogą podążyć w kierunku kryptowalut.

Niskie stopy procentowe to jednak nie wszystko. Nie można ponieważ zapomnieć o recesji największej gospodarki świata, czyli USA.

Gdy dodamy do tego ostrzeżenie wydane przez ONZ dotyczące globalnej recesji możemy spodziewać się kolejnego spowolnienia gospodarczego. Może one spowodować, że waluty cyfrowe nie zyskają wcale na zainteresowaniu.

Nadchodzący roku, a wydarzenia polityczne

Brexit bez porozumienia nadal może nastąpić w nadchodzącym roku. Jeżeli tak się stanie to uderzy on w światową gospodarkę.

Wojny handlowe oraz konflikty zbrojne stanowią kolejny problemem z którym trzeba będzie zmierzyć się w 2020 roku. Mamy tu na myśli napiętą atmosferę panująca między Stanami Zjednoczonymi a Iranem czy też Koreą Północną. Taka sytuacja może skłonić inwestorów za zakupu aktywów cyfrowych.

Waluty na miarę XXI wieku

Rządowe waluty cyfrowe, których emisją mają zająć się banki centralne zyskują coraz większą popularność. Jak zapewne wiedzie Chiny planują uruchomienie własnej kryptowaluty właśnie w nadchodzącym roku. Francja oraz Turcja zaplanowały testy swoich waluty cyfrowe na 2020 rok. Natomiast bank centralny Stanów Zjednoczonych, podobnie jak UE biorą pod uwagę opcję wprowadzenia własnych e-monet w nieco bardziej odległej przyszłości.

Na chwilę obecną trudno jest jednoznacznie ocenić czy emitowanie krajowych CBDC rzeczywiście odbije się echem na walutach cyfrowych. Intensywny i dynamiczny rozwój  łańcuchów blokowych może spowodować, że rządy wypracują warunki oraz regulacje sprzyjające dalszemu  wzrostowi tego sektora.

Patrząc na to z innej perspektywy emisja rządowych walut może sprawić, że władza będzie zwalczać zdecentralizowane monety cyfrowe, które coraz częściej postrzegane są w kategoriach zagrożenia dla tradycyjnej waluty.

Nową dekadę czas zacząć

Stoimy właśnie w obliczy ekscytującej dekady. Zmian, które obecnie zachodzą na gruncie politycznym oraz gospodarczym mogą mieć zaskakujące zakończenie. Dlatego też trudno rozstrzygać kiedy i ile kryzysów nastąpi. Musimy uzbroić się w cierpliwość i z pokorą obserwować co przyniesie nowy rok i kolejne następujące po nim.

Previous ArticleNext Article
KopanieBitcoin.pl to jeden z kolejnych serwisów dla, którego przygotowuje publikacje. Moje artykuły najcześciej opierają się o newsy z Polski i Świata. Codziennie publikuje od 2 do 5 newsów na największych Polskich serwisach.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Libra zmieni całkowicie oblicze sektora płatności

Okazuje się, że kryptowaluta od Facebooka ma ogromne szanse na zrewolucjonizowanie systemu finansowego. Jak twierdzą analitycy kryptowalutowej giełdy o nazwie Biance, po wstrzymaniu ostatnim krypto-projektu Facebooka, Libra ma zmienić całkowicie samo oblicze sektora płatności. Wnioski takie zostały wysunięte po analizie dogłębnej najnowszej „Białej księgi” tak zwanego Whitepapera.

Czy Libra zrewolucjonizuje sektor płatności?

W niedawnym raporcie, który się pojawił i został wystosowany przez analityków Biance dowiedzieliśmy się, że Libra może to samo zrobić dla znanego systemu płatności, co na przykład dla przemysłu kosmicznego zrobiła firma SpeceX.

Zaproponowane porównanie przez Binance Research wskazuje, iż Libra radykalnie może zmienić sam sektor płatności, oferując dużo szybszy czas realizacji oraz także ogólną samą szybkość transakcji.

Ponadto, jak raport wskazuje istnieje naprawdę bardzo mało systemów płatniczych, a większość z nich obsługiwana jest przez centralny bank oraz ma jedynie regionalny zasięg. Doprowadziło to do jego porównawczej notatki SpaceX. Jako globalna waluta, Libra ma naprawdę dużo większy zasięg, a zatem jednocześnie także potencjał.

Binance Research się zagłębić w najnowszą księgę białą Libry, wydając raport z jakiego wynika, że rozwiązania, które zaproponowane przez Facebooka znacząco mogą zmienić nam znany do tej pory system płatności.

Sama korzyść z emisji dostępnych szeroko, pieniędzy programowalnych zainicjowały już naprawdę wielorakie zwiększenie samej wydajności .

Nie za różowa przeszłość

Libra tak naprawdę nie ma za sobą przeszłości zbyt „różowej”. Mogliśmy o tych wszystkich kłopotach bardzo dużo przeczytać. W zasadzie byliśmy każdego dnia bombardowani newsami. Czekaliśmy z dużą niecierpliwością jak to wszystko się skończy i do czego to doprowadzi. Obecnie jesteśmy już bliżej rozwiązania wszystkich kłopotów i przedstawienia jakby projektu od nowa.  Nie możemy zapominać o tym, projekt ten napotkał naprawdę na bardzo duże przeszkody dokładnie w roku ubiegłym. W rzeczywistości bezpośrednio po wydaniu pierwszej księgi białej w czerwcu roku ubiegłego, wszelkie regulacyjne organy zainteresowały się szybko sprawą i wstrzymały realizację projektu podczas całego szeregi sądowych rozpraw. Jednak Libra dokonała kilku znaczących zmian w swoich planach. Po prostu wydaje się, że wsłuchała się we wszystkie wskazówki, które płynęły ze strony organów regulacyjnych. Wskazane to zostało w raporcie Binance’a.

Misją tak naprawdę Libry jest samo umożliwienie stworzenia bardzo prostej globalnej waluty oraz także finansowej infrastruktury. Daje ona prawa miliardom ludzi. Możemy to wszystko przeczytać w białej księdze.

Powołując się na białą księgę najnowszą Libry, Binance Research wskazało dokładnie trzy elementy podstawowe tego przedsięwzięcia. Chodzi w rzeczywistości o łańcuch blokowy Libry, Monety Libry, a do tego organ niezależny zarządzający, który jest znany jako Libra Association.

Bitcoin Evolution – Oprogramowanie do grania na Bitcoin

Prestiżowe nagrody, pozytywne opinie i rekomendacje mówią jedno – Bitcoin Evolution jest prawdziwą innowacją w inwestycyjnym świecie! Już teraz dołącz do grona osób, które nie przespały swojej szansy i zrób piewszy krok, który pozwoli Ci w krótkim czasie radykalnie zwiększyć swoje zarobki, poświęcając na to zaledwie kilka minut dziennie. Wszystko za sprawą jednej, prostej w obsłudze aplikacji – zobacz, “z czym to się je?”.

Czym jest kryptowaluta Bitcoin?

Sprawdź jak działa platforma – Tutaj bezpłatna rejestracja 

Bitcoin to waluta cyfowa wprowadzona na rynek w 2009 roku. Jest ona metodą płatności niepodlegającą żadnym opóźnieniom, opłatom transakcyjnym i nadzorowi rządów. Przede wszystkim jednak, Bitcoina wykorzystuje się jako formę inwestycji – i to takiej, która wyróżnia się spośród tradycyjnych produktów inwestycyjnych, ponieważ stwarza możliwości stopy zwrotu rzędu kilkuset procent nawet w ciągu kilku dni! Takiej okazji nie było od czasu wielkiego kryzysu gospodarczego w 1929 roku, zapoczątkowanego przez tzw. “czarny czwartek”.

Jak wykorzystać platformę Bitcoin Evolution do zarabiania?

Bardzo prosto! Zarejestruj się zupełnie za darmo, dokonaj depozytu i odnoś zyski, nie płacąc żadnych prowizji ani opłat transakcyjnych! Bitcoin Evolution jest oprogramowaniem badzo intuicyjnym, które za rączkę przeprowadzi Cię przez pierwsze kroki w inwestowaniu, nawet jeśli nie miałeś z nim wcześniej styczności. Wystarczy jedynie wpłacić dowolną kwotę (przy czym minimalna wpłata wynosi 250 dolarów), a skomplikowany i perfekcyjnie dopracowany algorytm sam zadba, aby wszystkie podejmowane decyzje były trafne, a Twój kapitał pasywnie powiększał się.

Potrzebujesz maksymalnie 20 minut dziennie, aby wszystko kontrolować i… liczyć profity. Z czasem staniesz się doświadczonym inwestorem, który sam będzie decydował o tym, ile chce zarabiać, nie będąc przy tym od nikogo zależnym. Kiedy już poczujesz się pewny swoich umiejętności nabytych dzięki korzystaniu z Bitcoin Evolution, będziesz mógł w każdym momencie włączyć opcję handlu ręcznego i bez asysty oprogramowania, w pełni samodzielnie pomnażać swoje pieniądze.

Czy Bitcoin Evolution jest legalne w Polsce?- Logowanie

Oczywiście, że tak! Bitcoin Evolution jest aplikacją w pełni legalną w Polsce oraz na całym świecie – korzystają z niej ludzie w ponad 150 krajach. Z tego względu nie musisz martwić się o wypłaty zarobionych pieniędzy czy jakiekolwiek komplikacje prawne. Nie potrzebujesz też żadnych dodatkowych kont bankowych pośredniczących w płatności czy innych udziwnień – jesteś w 100% czysty.

Sprawdź jak działa platforma – Tutaj bezpłatna rejestracja 

Ile zarobię z Bitcoin Evolution? – Rejestracja

Korzystając z Bitcoin Evolution, Twoje możliwości zarobkowe są praktycznie nieograniczone. Jedyną barierą jest Twój fundusz inwestycyjny – oczywiste w inwestowaniu jest to, że im więcej wpłacisz, tym więcej będziesz mógł zyskać. Oprogramowanie Bitcoin Evolution pozwoliło wielu ludziom dorobić się piewszego miliona w rekordowo krótkim czasie, natomiast średnia dzienna “pensja” użytkowników wynosi 1300 dolarów. Dokładnie tak – ponad 1000 dolarów za parę minut “pracy” dziennie. W końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej mądrze stać, niż głupio biegać. Bitcoin Evolution udowadnia, że najlepiej jest mądrze siedzieć przed komputerem.

Jakie są opinie o Bitcoin Evolution w sieci?

Bitcoin Evolution jest stosunkowo nowym produktem na polskim rynku, stąd pomimo tego, że zdania na jego temat są pozytywne, jest ich niestety niewiele. Zupełnie odmiennie sprawa przedstawia się na rynkach zagranicznych, gdzie aplikacja zdobyła już popularność i można znaleźć na jej temat pełno pozytywnych opinii, poleceń i testów, które potwierdzają jego skuteczne działanie.

Jeśli pociąga Cię perspektywa skorzystania z nadarzającej się szansy, jaką tworzą kryptowaluty i chciałbyś zacząć budować swój pasywny dochód, ale obawiasz się, że Twoje pierwsze kroki w świecie inwestycji mogą kosztować Cię utratę zainwestowanych pieniędzy – Bitcoin Evolution wychodzi na przeciw, umożliwiając powierzenie ich w bezpieczne ręce. Takie, które są zaprogramowane w taki sposób, by nie powielać błędów człowieka, nie ulegać emocjom i potrafić dostrzec prawdziwą okazję, jakiej ludzki mózg może nie zauważać.