Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Waluty cyfrowe mimo swojej niezależności nie mogą przejść obojętnie wobec zjawisk rozgrywających się na scenie politycznej czy też ekonomicznej. Co najmocniej wpływa na ich funkcjonowanie?

Eksperci zajmujący się rynkiem walut cyfrowych są zdania, że warunki ekonomiczne e postaci niskich stóp procentowych – przyczynią się do wzrostu atrakcyjności start-upów w branży kryptowalut oraz blockchaina.

Z drugiej strony zauważalne są próby podejmowane przez rządy mające na celu emisję własnych monet cyfrowych. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć  na zdecentralizowane kryptowaluty, w które będą ograniczane przez rygorystyczne regulacje prawne.

Krótko o tym co działo się w 2019 roku

Zgodnie z prognozami mijający rok miał miał być przełomowy. Wiele osób było zdania, że z trudności związane z globalną gospodarką oraz Brexit podniosą zainteresowanie aktywami cyfrowymi.

A jak było? Rynki akcji odzyskały część utraconej wartości, czyli innymi słowy tradycyjne aktywa zyskały na atrakcyjności. Bitcoin (BTC) także przeżył moment chwały.

Towarzyszyło temu spowolnienie gospodarcze. Będące rezultatem wojny handlowej toczonej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Być może właśnie dlatego pozycja walut cyfrowych uległa wzmocnieniu w stosunku do 2018 roku.

Jak wiemy Brexit nie odbył się w 2019 roku. Musimy zaczekać na niego do 2020 r. Co to znaczy dla Bitcoin (BTC)? pamiętamy waluty cyfrowe zyskiwały na wartości w takich krytycznych momentach. Jednak odwlekanie Brexitu chyba zbrzydło już inwestorom.

Co przyniesie 2020 rok w kwestii walut cyfrowych oraz ekonomii?

Odpowiedź na powyższe pytanie interesuje chyba wszystkich. Stopy procentowe najprawdopodobniej nie ulegną zmianom. Jest to jednoznaczne z faktem, że inwestorzy nie przestaną poszukiwać możliwości wygenerowania wyższych zysków, poza lokatami. Zdaniem Glena Goodmana wielu z nich może zainteresować się właśnie rynkiem aktywów cyfrowych., autor „The Crypto Trader”, oznacza to, że mogą podążyć w kierunku kryptowalut.

Niskie stopy procentowe to jednak nie wszystko. Nie można ponieważ zapomnieć o recesji największej gospodarki świata, czyli USA.

Gdy dodamy do tego ostrzeżenie wydane przez ONZ dotyczące globalnej recesji możemy spodziewać się kolejnego spowolnienia gospodarczego. Może one spowodować, że waluty cyfrowe nie zyskają wcale na zainteresowaniu.

Nadchodzący roku, a wydarzenia polityczne

Brexit bez porozumienia nadal może nastąpić w nadchodzącym roku. Jeżeli tak się stanie to uderzy on w światową gospodarkę.

Wojny handlowe oraz konflikty zbrojne stanowią kolejny problemem z którym trzeba będzie zmierzyć się w 2020 roku. Mamy tu na myśli napiętą atmosferę panująca między Stanami Zjednoczonymi a Iranem czy też Koreą Północną. Taka sytuacja może skłonić inwestorów za zakupu aktywów cyfrowych.

Waluty na miarę XXI wieku

Rządowe waluty cyfrowe, których emisją mają zająć się banki centralne zyskują coraz większą popularność. Jak zapewne wiedzie Chiny planują uruchomienie własnej kryptowaluty właśnie w nadchodzącym roku. Francja oraz Turcja zaplanowały testy swoich waluty cyfrowe na 2020 rok. Natomiast bank centralny Stanów Zjednoczonych, podobnie jak UE biorą pod uwagę opcję wprowadzenia własnych e-monet w nieco bardziej odległej przyszłości.

Na chwilę obecną trudno jest jednoznacznie ocenić czy emitowanie krajowych CBDC rzeczywiście odbije się echem na walutach cyfrowych. Intensywny i dynamiczny rozwój  łańcuchów blokowych może spowodować, że rządy wypracują warunki oraz regulacje sprzyjające dalszemu  wzrostowi tego sektora.

Patrząc na to z innej perspektywy emisja rządowych walut może sprawić, że władza będzie zwalczać zdecentralizowane monety cyfrowe, które coraz częściej postrzegane są w kategoriach zagrożenia dla tradycyjnej waluty.

Nową dekadę czas zacząć

Stoimy właśnie w obliczy ekscytującej dekady. Zmian, które obecnie zachodzą na gruncie politycznym oraz gospodarczym mogą mieć zaskakujące zakończenie. Dlatego też trudno rozstrzygać kiedy i ile kryzysów nastąpi. Musimy uzbroić się w cierpliwość i z pokorą obserwować co przyniesie nowy rok i kolejne następujące po nim.

Previous ArticleNext Article
KopanieBitcoin.pl to jeden z kolejnych serwisów dla, którego przygotowuje publikacje. Moje artykuły najcześciej opierają się o newsy z Polski i Świata. Codziennie publikuje od 2 do 5 newsów na największych Polskich serwisach.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Iran akceptuje Bitcoina jako w pełni legalny środek wymiany.

Iran akceptuje Bitcoina jako w pełni legalny środek wymiany.

Według reportu niedawnego, który powołuje się na IRNA (Isamic Republic News Agency), Iran się stał właśnie pierwszym państwem, w którym BTC (Bitcoin) stał się środkiem legalnym wymiany. Kraj ten wykonał bardzo zaskakujący ruch w związku z falą ostatnią sankcji Departamentu Skarbu USA. Z kolei obecnie najpopularniejsza kryptowaluta wzrasta już czwarty tydzień z rzędu docierają w tym tygodniu do poziomu – 13864 USD.

– W styczniu tego roku rząd irański wydał ponad 1000 licencji na górnicze narzędzia, a z kolei miesiąc temu zaoferował górnikom krajowym aż trzy elektrownie,

– Kraj Persów pchnięty został do tego jakże zaskakującego ruchu z powodu nowej fali sankcji amerykańskich,

– Możliwe będzie tylko używanie monet legalnie wydobytych. Oznacza to, że górnicy sprzedać muszą swoje monety bezpośrednio do CBI.

Iran to pierwszy kraj na świecie, który zaakceptował oficjalnie Bitcoina

Amerykański Departament Skarbu właśnie przeforsował nową falę sankcji wobec Iranu kilka dni temu, a ten zareagował od razu. Zgodnie z raportami wczorajszymi kraj Persów ma ogromną nadzieję, że Bitcoina wykorzysta do międzynarodowych rozliczeń.

Rząd Iranu bardzo szybko zmienił przepisy swoje, które dotyczą kryptowalut, aby umożliwić górnikom przekierowanie monet wydobytych do mechanizmu finansowego krajowego międzynarodowego handlu.

Pomimo tego, że sankcje niewątpliwie są największym czynnikiem, który wpływa na decyzję o przejściu właśnie na Bitcoina, to Iran wykonał także ruch z uwagi na sam fakt, że jego fiducjarna waluta ucierpiała w wyniku pandemii tegorocznej.

Ma zasady surowe dotyczące tego, których monet można używać

Podczas gdy samo zaakceptowanie Bitcoina jest posunięciem ogromnym dla kryptograficznej branży, nowe przepisy Iranu tylko podkreślają, że wyłącznie te monety BTC, które legalnie zostały wydobyte, mogą one być wykorzystywane do finansowania zza granicy importu.

Innymi słowy chodzi o to, że każdy, kto BTC wydobywa w Iranie, jest w pełni zobowiązany do sprzedaży monet CBI (Irańskiemu Bankowi Centralnemu). Raport również zauważa, że każdy górnik będzie miał limit ustawowy oparty na tym, ile konkretnie energii elektrycznej zużyć musi do prowadzenia wydobywczej działalności.

Rząd rozpoczął dostarczać górnikom energię, aby zachęcić do wydobywania legalnego BTC. W styczniu tego roku wydał ponad tysiąc licencji na górnicze narzędzia, a zaledwie miesiąc temu górnikom zaoferował w kraju aż trzy elektrownie.

Bitcoin się umacnia czwarty tydzień z rzędu

Notowania kryptowaluty najpopularniejszej wzrastają systematycznie po spadku sierpniowym do poziomu psychologicznego wsparcia 10000. Właśnie od tamtej pory kurs wzrósł już niemal o 40 procent docierają do 13864 w tym tygodniu. Tym samym wyrysowana została formacja szczytu podwójnego, a jej przebicie zaowocować może utworzeniem bardzo silnego wzrostowego impulsu. Zaś z drugiej strony wsparcie lokalne stanowi kolejno poziom 13200, 13000 oraz 12435. Dopóki sam kurs się utrzymuje powyżej 12000 wzrostowy trend powinien być zachowany.

Bitcoin Champion Opinie 2020 – Rejestracja Scam?

Dzięki oprogramowaniu Bitcoin Champion użytkownicy w zasadzie z  całego świata mogą w sposób niezmiernie łatwy oraz szybki zarabiać spore kwoty pieniędzy na transkrypcjach kryptowalutami. Ty także może się zarejestrować w tym jakże nowoczesnym portalu oraz w przyszłości dołączymy do grona milionerów. Ta jakże wyjątkowa technologia sprawia, że zarabiać możemy niemal od samego początku rejestracji. Specjalista profesjonalny wprowadzi nas w struktury działania programu oraz systemu, a do tego udzieli wszelkie wskazówek niezbędnych. Odpowie na nasze pytania, abyśmy mogli w sposób niezwykle łatwy zarabiać pieniądze.

Bitcoin Champion – sprawdź bezpłatną rejestracje 

Dzięki temu będzie wszystko niezmiernie łatwe, a droga do miliona jest znacznie krótsza. Oprogramowanie o nazwie Bitcoin Champion wykona za nas całą pracę. Zyskamy połączenie z bitcoinową autostradą, a dzięki temu będziemy mogli mieć naliczony zysk za każdym razem, gdy ktoś dokona samej transakcji. Ta technologia jest udogodnieniem niezwykłym dla bardzo wielu osób. Dołączmy do nich już dzisiaj.

Czy możemy na Bitcoin zarobić za pomocą specjalnych programów Bitcoin Champion?

Wiele osób jest zdania, że kryptowaluty mają za sobą już niezwykły oraz ogromny boom. Uważają także, że rok 2018, który był dla nich rewolucyjny już się raczej nie powtórzy. Wtedy właśnie kryptowaluta zakończyła rok cenami rekordowymi, a rynek zaliczył bardzo wysokie wzrosty.

Bardzo ciekawe jest także to, że jedyne co wtedy należało zrobić to tak naprawdę zakup bitcoin oraz odczekanie dosłownie jednego roku. Możliwe jak najbardziej było zarobienie naprawdę dużej ilości pieniędzy bez śledzenia aktywnego rynku oraz także znajomości innych kryptowalut. Niestety dzisiaj sytuacja nie wygląda już tak dobrze, jak wspomniane kilka lat temu. Aby móc zarobić większe pieniądze, powinniśmy włożyć w transakcje sporo sił oraz czasu. Tę sytuację może ułatwić nam właśnie oprogramowanie Bitcoin Champion.

Bitcoin Champion – to jest platforma sprawdź teraz

Dzięki zarejestrowaniu się na tej platformie zarabiać możemy bez konieczności przeglądania ciągłego kursów oraz martwienia się podczas niepowodzeń. Ta technologia przełomowa jest bardzo prosta w  obsłudze, a w ciągu jednej chwili przetwarza oraz także dostarcza ogromnej ilości informacji, danych oraz także szczegółów. Z pewnością jednak każdy użytkownik sobie z tym systemem poradzi i będzie się mógł cieszyć naprawdę wysokimi zyskami.

Jak korzystać prawidłowo z Bitcoin Champion?

Bitcoin to kryptowaluta, która nam daje ogromne możliwości. Wiąże się także niestety z bardzo dużym ryzykiem straty kapitału włożonego. Aby w sposób łatwy przez całkiem nowe technologie, zainteresować się należy rynkiem wszelkich kryptowalut. Świetnym pomysłem będzie obserwowanie oraz także analizowanie trendów czy tez rynkowych tendencji. Im wejdziemy bardziej w temat pieniędzy wirtualnych, tym szybciej oraz łatwiej zauważymy, jakie wydarzenia bieżące maja wpływ na wartość światową bitcoina. Podczas pogłębienia wiedzy zyskamy także umiejętności, które pozwolą nam na rozsądne dysponowanie naszym portfelem wirtualnym. Także istotna jest dobra intuicja. Z czasem się nauczymy ją wykorzystywać podczas inwestowania właśnie w bitcoin. Dzięki umiejętnościom, wiedzy oraz także dzięki intuicji będziemy doskonale wiedzieć, kiedy kryptowalutę zatrzymać na swoim koncie, a kiedy lepiej będzie ją sprzedać.

Czy można korzystać w Polsce Bitcoin Champion oraz czy jest to w pełni legalne?

Kwestia samej legalności Bitcoina oraz także innych kryptowalut jest niezwykle często poruszana. Osoby, które się martwią o ten właśnie aspekt, mogą z olbrzymią ulgą odetchnąć. Do tejże pory w naszym kraju nie powstały absolutnie żadne prawne regulacje zarówno jeśli chodzi o funkcjonowanie krytpowalut, jak i także na giełdach. Oznacza to nic innego, że kryptowaluty, bardzo podobnie jak sam program Bitcoin Champion są legalne w pełni. Może świadczyć o tym chociażby fakt, że Bitcoin w 2016 roku w grudniu trafił do tak zwanej Polskiej Klasyfikacji Wyrobów oraz usług. Poza tym obrót nim ma także swój numer PKD, a więc Polska Klasyfikacja Działalności.

Bitcoin Champion jest platformą do zarabiania na kryptowalucie Bitcoin

Bitcoin Champion jest platformą do prowadzenia specjalnych inwestycji z kryptowalutą Bitcoin. Jest zarówno intuicyjna, jak i także umożliwia bardzo prosty zarobek bez zagłębiania się w temat samego rynku kryptowalut. Oprogramowanie to pozwoli nam na zrezygnowanie z pracy długotrwałej oraz wyłącznie zarabiać dzięki poświęcaniu kilku minut w domowym zaciszu. Ta technologia nowoczesna umożliwia nam zarobienie naprawdę dużych pieniędzy bez żadnych opłat dodatkowych przez niemal każdego. Musimy pamiętać jednak, że tylko osoby wybrane będą mogły z tej platformy korzystać całkowicie za darmo.

Bitcoin Champion – sprawdź bezpłatną rejestracje 

Oprogramowanie jest niezwykle często polecane z uwagi na brak kompletny dodatkowych opłat. Z Bitcoin Champion korzystają użytkownicy w zasadzie w każdym wieku. Wszyscy chcą szybko oraz łatwo zarobić naprawdę duże kwoty pieniędzy. Pewne jednak jest to, że kto raz już zaufał aplikacji Bitcoin Champion odmieni nasze życie i nie będzie się musiał martwić o swoje własne finanse.