Majowy halving Bitcoina sprawi, że będzie on bliższy złotu

Złoto zyskuje na wartości zawsze, gdy sytuacja polityczno-ekonomiczna na świecie staje się niestabilna. Inwestorzy uciekają z papierów wartościowych, wchodząc w aktywa tward, m.in. kruszce, które zawsze jakąś wartość odzwierciedlają. Jednak od czasu powstania, Bitcoin udowodnił już niejednokrotnie, że podczas zawirowań na świecie, staje się podobnie bezpieczny jak złoto. To właśnie dlatego dorobił się przydomka “cyfrowego złota”.

Obserwatorzy rynku w dużej liczbie są zdania, że rajd ceny Bitcoina powiązany z nadchodzącym halvingiem rozpoczął się już w pierwszej połowie 2019 roku i że zgodnie z prognozami powinien nas obecnie czekać trend wzrostowy.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Piszący dla The Coinbase Blog, Miko Co zauważa podobieństwa pomiędzy Bitcoinem i zlotem. uważa on, że Bitcoin nie tylko spełnia funkcje podobne do złota, ale że staje się aktywem bardziej pożądanym, a konkurencji ze strony walut fiat praktycznie nie ma. Wystarczy spojrzęć na fakt zniesienia w 1971 roku parytetu złota do dolara, a cena kruszcu z 35 dolarów wzrosła do ponad 1500 USD dzisiaj. Ile dolarów dodrukowano w tym czasie, trudno jest nawet ustalić.

To niedobór jest przyczyną wyższości złota nad dolarem

Mike Co napisał:

Niedobór złota był podstawą całkowitej kapitalizacji rynkowej przekraczającej 7 bilionów dolarów, przy popycie ze strony globalnych instytucji finansowych, osób fizycznych i banków centralnych. Teraz wyobraźcie sobie przez chwilę, że istnieje metal bazowy tak rzadki jak złoto z jedną specjalną właściwością: [Bitcoin] można go transportować kanałem komunikacyjnym.

Opierając się na tym rozumowaniu, Bitcoin może okazać się niedługo twardszy od samego złota. Ma on bowiem mocne strony, którymi złoto nie dysponuje. łatwo zweryfikować jego autentyczność, łatwo płacić, a przechowywanie zależy od użytkownika. Ponadto trudno sobie wyobrazić dokonywanie płatności złotem za kawę, czy nieruchomość, a co z Bitcoinem zrobimy bez problemu.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Inflacja obu złot

Najstarsza kryptowaluta świata jest dzięki swojej budowie deflacyjna, gdyż jej podaż jest ograniczona. Przy obecnej ilości trafiających do obiegu monet, inflację Bitcoina można ustalić na poziomie ok. 3,6%.

Określana przez banki centralne inflacja dla walut w danym kraju to zazwyczaj 2-2,5%, a przykładowa Polska 2019 rok zakończyła średnioroczną inflację na poziomie 2,3%. Dane dla roku 2020 są niestety gorsze i prognozują inflację na poziomie 2,9%, a jest to wariant optymistyczny NBP.  Pesymiści widzą inflację w naszym kraju na poziomach 3,5 nawet do 4%.

Na czym konkretnie polega kopanie Ethereum?

Z danych na bitcoinblockhalf.com wynika, że po halvingu inflacja BTC spadnie do 1,8%, a więc stanie się on lepszy od każdej waluty fiducjarnej.

Złoto z kolei, to inflacja roczna na poziomie 1.5-2%, dlatego najbliższy halving może być szczególny, gdyż Bitcoin zbliży się inflacyjnie, a nawet stanie się lepszy od złota.

Trzeba jeszcze spojrzeć w przyszłość, czyli ku halvingowi zaplanowanemu na rok 2024, gdyż wówczas podaż BTC obniży się poniżej 1%, a to będzie oznaczało, że stanie się najtwardszym z pieniędzy dostępnych na rynku.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Libra zmieni całkowicie oblicze sektora płatności

Okazuje się, że kryptowaluta od Facebooka ma ogromne szanse na zrewolucjonizowanie systemu finansowego. Jak twierdzą analitycy kryptowalutowej giełdy o nazwie Biance, po wstrzymaniu ostatnim krypto-projektu Facebooka, Libra ma zmienić całkowicie samo oblicze sektora płatności. Wnioski takie zostały wysunięte po analizie dogłębnej najnowszej „Białej księgi” tak zwanego Whitepapera.

Czy Libra zrewolucjonizuje sektor płatności?

W niedawnym raporcie, który się pojawił i został wystosowany przez analityków Biance dowiedzieliśmy się, że Libra może to samo zrobić dla znanego systemu płatności, co na przykład dla przemysłu kosmicznego zrobiła firma SpeceX.

Zaproponowane porównanie przez Binance Research wskazuje, iż Libra radykalnie może zmienić sam sektor płatności, oferując dużo szybszy czas realizacji oraz także ogólną samą szybkość transakcji.

Ponadto, jak raport wskazuje istnieje naprawdę bardzo mało systemów płatniczych, a większość z nich obsługiwana jest przez centralny bank oraz ma jedynie regionalny zasięg. Doprowadziło to do jego porównawczej notatki SpaceX. Jako globalna waluta, Libra ma naprawdę dużo większy zasięg, a zatem jednocześnie także potencjał.

Binance Research się zagłębić w najnowszą księgę białą Libry, wydając raport z jakiego wynika, że rozwiązania, które zaproponowane przez Facebooka znacząco mogą zmienić nam znany do tej pory system płatności.

Sama korzyść z emisji dostępnych szeroko, pieniędzy programowalnych zainicjowały już naprawdę wielorakie zwiększenie samej wydajności .

Nie za różowa przeszłość

Libra tak naprawdę nie ma za sobą przeszłości zbyt „różowej”. Mogliśmy o tych wszystkich kłopotach bardzo dużo przeczytać. W zasadzie byliśmy każdego dnia bombardowani newsami. Czekaliśmy z dużą niecierpliwością jak to wszystko się skończy i do czego to doprowadzi. Obecnie jesteśmy już bliżej rozwiązania wszystkich kłopotów i przedstawienia jakby projektu od nowa.  Nie możemy zapominać o tym, projekt ten napotkał naprawdę na bardzo duże przeszkody dokładnie w roku ubiegłym. W rzeczywistości bezpośrednio po wydaniu pierwszej księgi białej w czerwcu roku ubiegłego, wszelkie regulacyjne organy zainteresowały się szybko sprawą i wstrzymały realizację projektu podczas całego szeregi sądowych rozpraw. Jednak Libra dokonała kilku znaczących zmian w swoich planach. Po prostu wydaje się, że wsłuchała się we wszystkie wskazówki, które płynęły ze strony organów regulacyjnych. Wskazane to zostało w raporcie Binance’a.

Misją tak naprawdę Libry jest samo umożliwienie stworzenia bardzo prostej globalnej waluty oraz także finansowej infrastruktury. Daje ona prawa miliardom ludzi. Możemy to wszystko przeczytać w białej księdze.

Powołując się na białą księgę najnowszą Libry, Binance Research wskazało dokładnie trzy elementy podstawowe tego przedsięwzięcia. Chodzi w rzeczywistości o łańcuch blokowy Libry, Monety Libry, a do tego organ niezależny zarządzający, który jest znany jako Libra Association.

Bitcoin Evolution – Oprogramowanie do grania na Bitcoin

Prestiżowe nagrody, pozytywne opinie i rekomendacje mówią jedno – Bitcoin Evolution jest prawdziwą innowacją w inwestycyjnym świecie! Już teraz dołącz do grona osób, które nie przespały swojej szansy i zrób piewszy krok, który pozwoli Ci w krótkim czasie radykalnie zwiększyć swoje zarobki, poświęcając na to zaledwie kilka minut dziennie. Wszystko za sprawą jednej, prostej w obsłudze aplikacji – zobacz, “z czym to się je?”.

Czym jest kryptowaluta Bitcoin?

Sprawdź jak działa platforma – Tutaj bezpłatna rejestracja 

Bitcoin to waluta cyfowa wprowadzona na rynek w 2009 roku. Jest ona metodą płatności niepodlegającą żadnym opóźnieniom, opłatom transakcyjnym i nadzorowi rządów. Przede wszystkim jednak, Bitcoina wykorzystuje się jako formę inwestycji – i to takiej, która wyróżnia się spośród tradycyjnych produktów inwestycyjnych, ponieważ stwarza możliwości stopy zwrotu rzędu kilkuset procent nawet w ciągu kilku dni! Takiej okazji nie było od czasu wielkiego kryzysu gospodarczego w 1929 roku, zapoczątkowanego przez tzw. “czarny czwartek”.

Jak wykorzystać platformę Bitcoin Evolution do zarabiania?

Bardzo prosto! Zarejestruj się zupełnie za darmo, dokonaj depozytu i odnoś zyski, nie płacąc żadnych prowizji ani opłat transakcyjnych! Bitcoin Evolution jest oprogramowaniem badzo intuicyjnym, które za rączkę przeprowadzi Cię przez pierwsze kroki w inwestowaniu, nawet jeśli nie miałeś z nim wcześniej styczności. Wystarczy jedynie wpłacić dowolną kwotę (przy czym minimalna wpłata wynosi 250 dolarów), a skomplikowany i perfekcyjnie dopracowany algorytm sam zadba, aby wszystkie podejmowane decyzje były trafne, a Twój kapitał pasywnie powiększał się.

Potrzebujesz maksymalnie 20 minut dziennie, aby wszystko kontrolować i… liczyć profity. Z czasem staniesz się doświadczonym inwestorem, który sam będzie decydował o tym, ile chce zarabiać, nie będąc przy tym od nikogo zależnym. Kiedy już poczujesz się pewny swoich umiejętności nabytych dzięki korzystaniu z Bitcoin Evolution, będziesz mógł w każdym momencie włączyć opcję handlu ręcznego i bez asysty oprogramowania, w pełni samodzielnie pomnażać swoje pieniądze.

Czy Bitcoin Evolution jest legalne w Polsce?- Logowanie

Oczywiście, że tak! Bitcoin Evolution jest aplikacją w pełni legalną w Polsce oraz na całym świecie – korzystają z niej ludzie w ponad 150 krajach. Z tego względu nie musisz martwić się o wypłaty zarobionych pieniędzy czy jakiekolwiek komplikacje prawne. Nie potrzebujesz też żadnych dodatkowych kont bankowych pośredniczących w płatności czy innych udziwnień – jesteś w 100% czysty.

Sprawdź jak działa platforma – Tutaj bezpłatna rejestracja 

Ile zarobię z Bitcoin Evolution? – Rejestracja

Korzystając z Bitcoin Evolution, Twoje możliwości zarobkowe są praktycznie nieograniczone. Jedyną barierą jest Twój fundusz inwestycyjny – oczywiste w inwestowaniu jest to, że im więcej wpłacisz, tym więcej będziesz mógł zyskać. Oprogramowanie Bitcoin Evolution pozwoliło wielu ludziom dorobić się piewszego miliona w rekordowo krótkim czasie, natomiast średnia dzienna “pensja” użytkowników wynosi 1300 dolarów. Dokładnie tak – ponad 1000 dolarów za parę minut “pracy” dziennie. W końcu nie od dziś wiadomo, że lepiej mądrze stać, niż głupio biegać. Bitcoin Evolution udowadnia, że najlepiej jest mądrze siedzieć przed komputerem.

Jakie są opinie o Bitcoin Evolution w sieci?

Bitcoin Evolution jest stosunkowo nowym produktem na polskim rynku, stąd pomimo tego, że zdania na jego temat są pozytywne, jest ich niestety niewiele. Zupełnie odmiennie sprawa przedstawia się na rynkach zagranicznych, gdzie aplikacja zdobyła już popularność i można znaleźć na jej temat pełno pozytywnych opinii, poleceń i testów, które potwierdzają jego skuteczne działanie.

Jeśli pociąga Cię perspektywa skorzystania z nadarzającej się szansy, jaką tworzą kryptowaluty i chciałbyś zacząć budować swój pasywny dochód, ale obawiasz się, że Twoje pierwsze kroki w świecie inwestycji mogą kosztować Cię utratę zainwestowanych pieniędzy – Bitcoin Evolution wychodzi na przeciw, umożliwiając powierzenie ich w bezpieczne ręce. Takie, które są zaprogramowane w taki sposób, by nie powielać błędów człowieka, nie ulegać emocjom i potrafić dostrzec prawdziwą okazję, jakiej ludzki mózg może nie zauważać.