Microsoft walczy z oprogramowaniem, które kopie kryptowaluty

Aby móc uchronić swoich użytkowników przed totalnie niezamierzonym pobieraniem skryptów, które wydobywają kryptowaluty, Microsoft wypuszcza całkiem nową wersję znanej nam przeglądarki Edge, która zaprojektowana została między innymi po to, aby blokować oprogramowania złośliwe tego właśnie rodzaju.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Microsoft Edge ma za zadanie chronić lepiej przed malware

Microsoft właśnie zakończył pracę nad swoją nową wersją, która bazuje na Chromium właśnie przeglądarki Edge. Edge jakby było jest niezbyt popularną przeglądarką wśród internautów. Przeglądarka wzbogacona została o całkiem nową funkcję, która ma za zadanie uchronić użytkowników swoich przed pobieraniem automatycznym niechcianych aplikacji, a szczególnie oprogramowaniem złośliwym (malware), wydobywającym między innymi kryptowaluty.

Mining kryptowalut – giganci łączą siły i budują mega-kopalnię

W latach ostatnich cyberprzestępcy zdążyli opracować bardzo dużo metod na zainfekowanie komputerów oraz zmuszenie ich właśnie do kopania kryptowalut. Całkiem niedawno Microsoft Security Intelligence zdążył poinformować, że cyberprzestępcy zainstalowali sobie złośliwe oprogramowanie, które wydobywa kryptowalutę o nazwie Monero. Co ciekawe w tapecie już nieżyjącej gwiazdy koszykówki – Kobe’ego Bryanta.

Malware

Świadoma „niewidzialnych złodziei zasobów” jak i także „zagrożenia rosnącego ze strony górników kryptowalut”, to właśnie nowa przeglądarka Microsoftu zaprojektowana została w celu blokowania tego właśnie rodzaju złośliwych skyptów.

Malware do wydobywania kryptowalut obejmuje zarówno programy jak i także składniki złośliwego oprogramowania, które są zaprogramowane do przechwytywania zasobów komputera oraz także wykorzystywania ich do wydobywania wszelkich kryptowalut, takich jak Bitcoin, bez kompletnej zgody właściciela komputera czy także ostatnio smartfona.

Musimy również zaznaczyć, że Edge w zasadzie od samego początku posiada skaner wbudowany, który chroni swoich użytkowników przed oprogramowaniem złośliwym. Skaner ten nosi nazwę SmartScreen. Obecnie przeglądarka wyposażona została w moduł dodatkowy, jednak już bez żadnej nazwy wymyślnej. Ma on za zadanie chronić wszelkich internatów przed niechcianymi wszelkimi aplikacjami. Jednymi z nich są aplikacje właśnie kopiące po kryjomu kryptowaluty, czy też spamujące reklamami.

WebAssembly w służbie bardzo złośliwego kryptominingu

Sam Eric Lawrance z Microsoft powiedział, że całkiem nowa funkcja zaawansowana będzie bardziej od tych opartych na chmurze antyphishingowych filtrów oraz antymalware typu Safe Browsing czy też SmartScreen.

Lawrance na Twitterze napisał, że zarówno Safe Browsing jak i także SmartScreen blokują wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Ta nowa funkcja idzie jednak dalej, blokując opcjonalnie pobrane pliki, które zawierają niechciany potencjalnie, ale jednak nietechnicznie złośliwy kod.

Ta nadchodząca funkcja jednak jest opcjonalna. Oznacza to, że należy ją samodzielnie włączyć w ustawieniach. Możemy się zatem spodziewać, że większość użytkowników z niej jak najbardziej sobie skorzysta.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Według opinii Yassine’a Elmandjra, który jest analitykiem ds. kryptowalut z ARK Invest, nagrody, które otrzymali górnicy w sieci kryptowaluty bitcoin w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrosły.

Od połowy roku 2017 w sieci bitcoina odnotowany został wzrost wypłat dla górników aż o 250 proc., podczas gdy spadły one w ETH.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin w górnictwie

Sytuacja, że górnicy uzyskują wyższe „pensje” w sieci bitcoina niż pracownicy innych blockchainów. nie jest czymś nadzwyczajnym, jeśli się weźmie pod uwagę to, że najsilniejszą kryptowalutą opartą na algorytmie PoW jest właśnie bitcoin rosnący w siłę w ostatnich latach.

W 2020r. zostanie wykopany Bitcoin o wartości 3 miliardów dolarów

Warto również zaważyć, że sieć BTC staje się z czasem coraz mocniejsza i bezpieczniejsza.

Obecnie obserwuje się trend do przechodzenia projektów na odmienne algorytmy np. algorytm PoS. O takiej zmianie myśli np. Ethereum. Nie nastąpi to jednak szybko, a prawdopodobnie najpóźniej do końca roku 2022. CoinDesk Steve Tsou, globalny dyrektor generalny RRMine, stwierdził, że po przejściu na PoS sieć będzie lepsza i wówczas ETH 2.0 na globalnym rynku pokaże swą siłę i wartość.

W najbliższym czasie na wynagrodzenie górników może wpłynąć halving, który nastąpi za kilka miesięcy – w maju 2020 r. Niepokoi jednak to, że nagroda za wykopanie nowego bloku ma odnotować spadek z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Pomimo że jest to zła wiadomość, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadek ten zostanie zniwelowany przez skok ceny jednego coina.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Podobne zdanie w tym temacie ma globalny dyrektor generalny RRMine Tsou, który przekazał do mediów informację, że dochody górników będą rosły, jeżeli nagrody dla nich zmniejszy się o połowę i odnotowany zostanie deficyt podaży, to ceny powyżej kosztów wydobycia zostaną podniesione.

Czy warto inwestować w górnictwo?

Czy opłaca się dziś kopać BTC? Doświadczenie pokazuje, że podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, wszystko musi być dokładnie przemyślane i przeliczone. W Internecie dostępne są różne kalkulatory, które z pewnością  pomogą nam w przeanalizowaniu tej kwestii.

Taki przykładowy kalkulator walut i kryptowalut  pozwala szybko i łatwo dokonać konwersji pomiędzy kursami różnych walut: polskim złotym, euro, dolarem amerykańskim, frankiem szwajcarskim oraz funtem szterlingiem. W kalkulatorze znajdują się również takie kryptowalty, jak Bitcoin czy Ethereum oraz inne.

Crypto engine – Bot + Platforma inwestycyjna Kryptowaluty

Na pewno w swoim biznesplanie trzeba wziąć pod uwagę ceny prądu oraz model koparki do „wydobycia” kryptowalut. Niezmiernie istotny jest również halving, którego nie można po prostu pominąć. Od niego zależą wszelkie ewentualne zmiany w  naszym planie biznesowym. Najzwyczajniej w świecie, na podobną ilość prądu co poprzednio będziemy w stanie wykopać 50 proc. BTC co wcześniej, przed dokonaniem podziału nagrody.