Najwyższa do tej pory moc obliczeniowa sieci Bitcoin!

W sieci Bitcoin odnotowuje się najwyższą jak do tej pory zarejestrowano moc obliczeniową. Swoje ATH osiąga również trudność wydobywania kolejnego bloku. Co powinniśmy wiedzieć o tych wydarzeniach w sieci Bitcoin?

Moc obliczeniowa sieci Bitcoin – co się z nią dzieje?

W 2009 roku miało miejsce ważne wydarzenie – wtedy właśnie doszło do wydobycia pierwszego bloku. Od tego momentu Bitcoin działa przez cały czas. Przez ten czas sieć się rozwija w różnym tempie, czasami mamy do czynienia z większymi lub mniejszymi dołkami. Przyczyną takiego stanu rzeczy była na przykład bessa, ceny kryptowalut i tym podobne zdarzenia na rynku.

Warto zauważyć, że teraz znajdujemy się naprawdę w bardzo dobrym czasie, ponieważ sieć Bitcoin osiągnęła ATH w takim zakresie jaki jest obecnie dostarczany przez górników. Moc obliczeniowa inaczej nazywa jest hash rate. Opisywany hash rate jest obecnie najwyższy od wielu wielu lat, można powiedzieć, że jest najwyższy w historii. Takich informacji dostarcza nam serwis Blockchain.com. Ile obecnie wynosi hash rate? Oblicza się, że jest on obecnie nawet na poziomie 65,87 PH/s (petahash), tj. biliony hash na sekundę.

Trudności w wydobyciem bloku przez górników – dlaczego coraz trudniej wydobywać kolejne bloki?

Kolejne ATH odnotowano w kwestii trudności wydobycia bloków przez górników. W sieci Bitcoin coraz trudniej o wydobycie bloku. Im większa moc sieci Bitcoin i im więcej w tej sieci znajduje się górników tym większa jest trudność wydobycia każdego kolejnego bloku. Co więcej, warto zauważyć, że jeśli w sieci Bitcoin jest mniej górników, tym łatwiej będzie nam wydobywać kolejne bloki. Tak samo – im mniejsza moc sieci Bitcoin, tym łatwiej będzie wydobywać każde kolejne bloki przez górników. Warto mieć świadomość, że właśnie takimi mechanizmami rządzi się sieć Bitcoin.

Jakie będzie nowe ATH w zakresie wydobycia? Prawdopodobnie jest to około 7,93 tera, tak przynajmniej donosi serwis Blockchain.com.

Warto wiedzieć, że do tej pory najtrudniej wydobywało się kolejne bloki w 2018 roku, w październiku. Punkt ten wynosił wtedy aż 7,45 tera, czyli jak widać był niższy niż ten odnotowywany obecnie.

Wielkość sieci Bitcoin i UTXO – co się dzieje z rozmiarem sieci Bitcoin? Jak ma się stan niewydatnych transakcji wyjściowych?

Warto wiedzieć, że w kwestiach takich jak blockchain i niewydane transakcje wyjściowe ( czyli inaczej nazywane UTXO), sieć Bitcoin również osiąga historycznie wysokie wartości. Portal Blockchain.com informuje, że 80,52 miliona to liczba, która opisuje wszystkie transakcje wyjściowe. W styczniu 2018 miało miejsce poprzednie ATH dotyczące transakcji wyjściowych, a więc od tego czasu minęło aż półtora roku.

Rozmiar omawianej sieci blockchain Bitcoina wynosi obecnie ponad 227 GB. Co ciekawe – rozmiar ten ciągle ulega zwiększeniu – z każdym kolejnym dniem sieć blockchain Bitcoin jest coraz większa. Sieć rozrasta się więc w dość szybkim i sprawnym tempie.

Warto zastanowić się jak omawiane zdarzenia przełożą się na przyszłość całej sieci Bitcoin.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Największa moc obliczeniowa sieci Bitcoin Cash SV Hash rate

100 milionów terahashy jest to nowa moc obliczeniowa, która została osiągnięta przez Bitcoin. Jaka jest reakcja na tą informację pozostałych kryptowalut? Jak wygląda sytuacja Bitcoina Cash oraz Bitcoina SV?

W jaki sposób osiągnięcie szacowanej mocy obliczeniowej sieci bitcoin aż 100 000 000 terahashy na sekundę ma się do mocy obliczeniowej bitcoin casha a także bitcoina sv?

Hash rate inaczej jest to moc obliczeniowa sieci bitcoin

Od dłuższego czasu pojawia się w mediach informacja o niechybnie pojawiającej się mocy obliczeniowej sieci najstarszej kryptowaluty świata. Pojawiają się doniesienia, że sięga ona poziomu 100 milionów terahashy na sekundę (TH/s).
Moc obliczeniowa sieci bitcoin osiągnęła tą liczbę. Takie stwierdzenia możemy użyć dopiero teraz po pokonaniu ostatnuch trudności z jakimi przyszło się nam zmierzyć w ostatnim czasie. Czyli po nieoczekiwanym środowym flashcrashu a także po intensywnych spadkach cen bitcoina a także innych wydarzeniach.

  • 100 000 000 TH – 100 EH
  • 100 000 000 TH – 100 000 PH

W roku 2017 a dokładniej w jego ostatnim kwartale, rozpoczął się nieustępliwy hash rate sieci bitcoin. W tamtym czasie moc obliczeniowa sieci wynosiła zaledwie niewiele ponad 9 milionów TH/s.

To niebywałe co ma miejsce w ostatnim czasie. Wydarzenia, które mają miejsce w kwestii wzrostu hash rate bitcoina. Przypominamy, że wzrost w ostatnim miesiącu wyniósł 30 %.

Rokowania Bitcoin Cash i Bitcoin SV pod względem hash rate.

Hash rate nie zawsze jest przychylny. Przekonały się o tym w szczególności dwie kryptowaluty, które zostały uzyskane w skutek rozszczepienia się macierzystej waluty jaką jest Bitcoin. Miało to miejsce w latach 2017/2018. Jednakże bez względu na ich pochodzenie, nie rokują one najlepiej pod względem mocy obliczeniowej sieci.

Gołym okiem widać różnice przedstawione na poniższym obrazku, przedstawiającym moce obliczeniowe sieci Bitcoin, Bitcoin Cahs a także Bitcoin SV. Uzyskane dane nie są zaskakujące. Nie wyobrażalne prowadzenie należy do Bitcoina, który pozostawia pozostałe kryptowaluty daleko w tyle. Zastanawiająca jest dalsza pozycja tych kryptowalut w tym temacie.

Obecne stadium rozwoju przedstawionych sieci jest to wyśniona przez Satoshiego Nakamoto sytuacja. Spełnia się jego marzenie.

Ostatnie notowania pokazują, że Bitcoin Cash uzyskuje moc obliczeniową na ok. 1350 PH/s a kolejny czyli Bitcoin SV uzyskuje niewiele powyżej 700.
Owe zestawienie nie ma na celu umniejszenia wartości tych cyfrowych walut. Obie stoją jeszcze przed szansą, mają wiele możliwości i mogą jeszcze zaznaczyć swoje miejsce zarówno w branży cyfrowej waluty jak i blockchainu. Przedstawiona wizja zyskuje nowych zwolenników a projekt ma na celu przekonanie kolejnych obserwatorów. Cel jest jeden przyciągnięcie osób wpływających na dalszy rozwój sieci.

Jakie jest wasze zdanie o kroku milowym jakidokonał się w przypadku bitcoina? Czy w zakresie mocy obliczeniowej sieci bitcoin pozostawi pozostałych daleko w tyle? czy może jednak bitcoin cash oraz bitcoin sv mają szansę na dogonienie pod tym względem bitcoin?

Władze Iranu przygotowują system do rejestracji górników kryptowalut

Władze Iranu tak naprawdę przygotowują propozycje stworzenia takiego systemu, który będzie się zajmować rejestracją górników właśnie z rynku kryptowalut. Zgodnie ze wszelkimi dokumentami, które media otrzymały w dniu 19 września, projekt tego systemu do rejestracji operacji właśnie wydobywania kryptowalut obecnie jest w drodze do zatwierdzenia już oficjalnego w swojej stolicy, a więc Teheranie. Licencje, które były proponowane zdecydowanie by wymagały wszelkich informacji o zatrudnieniu czy też o umowach najmu i tym podobnych.

Wydawać by się mogło, że te wymogi mają irańskiego rządowi umożliwić wszelkie ograniczenie działań nielegalnych, które są bezpośrednio związane z kryptowalutami. Jednocześnie także czerpać zyski z kwitnącego przemysłu w tym kraju, który jest przecież zagrożony sankcjami międzynarodowymi jak i także inflacją. Są to przecież czynniki gospodarcze, które doprowadziły bezpośrednio do wzrostu nędzy w tymże kraju.

Kryptowaluty a władze Iranu

W miesiącach ostatnich pojawiło się naprawdę wiele zgiełku wokół tego wszystkiego, jak władze Iranu potraktować chcą rynek walut cyfrowych.

Dokładnie w czerwcu Ministerstwo Energii irańskie oświadczyło, że odetnie elektryczną energię właśnie od kopalni kryptowalut. Przynajmniej do momentu gdy nie wejdą w życie ceny specjalne, które są dedykowane pod operacje tego typu. Dokładnie miesiąc później nowy cennik już został sfinalizowany. Górnicy z kole mieli odtąd płacić 0,07 USD dokładnie za kilowatogodzinę. Co ciekawe w porównaniu do 0,05 USD, gdzie cena ta obowiązuje w przypadku w zasadzie wszystkich obywateli.

Następnie pod koniec miesiąca lipca Iran zezwolił na wydobycie właśnie kryptowalut oraz dokładnie zakwalifikował je jako rodzaj przemysłowej działalności. Zaś z drugiej strony rząd irański odrzucił propozycję stosowania właśnie kryptowalut w handlowych transakcjach na początku miesiąca sierpnia. Kopanie jak najbardziej w dalszym ciągu jego legalne, ale jednak pod warunkami określonymi.

Skok zużycia prądu

W Iranie problem się pojawił, gdy urzędnicy lokalni zauważyli, że kopalnie kryptowalut aż doprowadziło do 7-procentowego skoku zużycia prądu w tym właśnie kraju. Ważne jest to, aby pamiętać, że energia jest jak najbardziej tania w tym kraju, ale jednak rząd do niej dopłaca duże sumy. Stąd właśnie pomysł, aby kopanie BTC oraz pochodnych podlegało zupełnie innym stawkom za 1kWh. Pomimo skoku cen, wydobycie w Iranie kryptowalut jest w dalszym ciągu korzystne.

Wydobywanie walut cyfrowych międzynarodowych odbywać się powinno na pewno w oparciu o cenę elektrycznej energii, która jest przeznaczona na eksport. W ten sposób wypowiedział się Press-TV prezes Centralnego Banku Iranu – Abdol Nasser Hemmati.

Dodał także wówczas, że znacznie ważniejsze jest to, że właśnie te waluty cyfrowe wykopane zostać powinny skierowane bezpośrednio na rynek krajowy. Jego wypowiedź bardzo rozjaśniła sprawę i wszystko w państwie tym stało się jasne.