Niepotwierdzone transakcje Bitcoin – Czy da się coś z tym zrobić?

Problem niepotwierdzonych transakcji bitcoina wyszedł na światło dzienne w grudniu 2017 roku, w trakcie pamiętnego wzrostu kursu tej kryptowaluty. W wyniku przeciążonych giełd, a także ataków DDoS, niepotwierdzonych przez ponad jeden dzień pozostawało 200 tysięcy transakcji bitcoina.

Jak się zatem okazuje niepotwierdzone transakcje bitcoina są bardzo dużym problemem, przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Dlaczego może dojść do sytuacji, w której dana transakcja nie została potwierdzona? Jak można poradzić sobie w takim wypadku?

Dlaczego część transakcji nie zostaje potwierdzonych?

Bitcoin jest przede wszystkim kryptowalutą bazującą na algorytmie Proof-of-Work (PoW). Ponadto nie wszyscy mają świadomość, że każda transakcja w sieci Bitcoin jest przeprowadzana za pomocą tzw. górników. Jeżeli użytkownik naciśnie przycisk “Wyślij” w dowolnej aplikacji portfela, wtedy transakcja przejdzie do puli pamięci. Warto jednak wiedzieć, że płatność będzie pomyślnie przetworzona dopiero wtedy, gdy zostanie oficjalnie potwierdzona przez górnika. Dostaje on bowiem nagrodę blokową za każde potwierdzenie transakcji.

Ponadto jeden blok będzie reprezentował zestaw danych, które dotyczą danej transakcji. Z kolei transakcje wybierane są przez górników albo węzły. Następnie transakcja pozostaje w pamięci aż do czasu potwierdzenia. W tym miejscu pojawia się tzw haczyk. Bloki zawierają bowiem ograniczoną liczbę transakcji. Należy także mieć świadomość, że przepustowość transakcji w sieci Bitcoin zaliczana jest do najbardziej kontrowersyjnych kwestii w przestrzeni kryptograficznej. Ponadto do momentu wprowadzenia SegWit rozmiar bloku był ograniczony do 1 MB (limit został oczywiście wprowadzony przez Satoshi Nakamoto).

W jaki sposób należy sobie radzić z transakcjami, które nie doszły do skutku?

Rekomendowane jest przede wszystkim jeszcze przed podjęciem dalszych kroków bardzo dokładne sprawdzenie czy dana transakcja została potwierdzona. Warto wiedzieć, że po pomyślnym wysłaniu bitcoinów do portfela danego odbiorcy będzie wygenerowany właściwy identyfikator transakcji. Należy zatem wybrać dowolny explorer Blockchain w celu zobaczenia wszystkich istotnych informacji dotyczących transakcji.

W przypadku, gdy transakcja będzie zawieszona przez dłuższy czas. Występują następujące możliwości na wyjście z takiej sytuacji:

  • kontynuowania oczekiwania na potwierdzenie transakcji. Należy jednak mieć świadomość, że może nawet minąć tydzień zanim zostanie ona potwierdzona.
  • można poczekać, aż dana transakcja ostatecznie wygaśnie, gdy zostanie już porzucona z mempoola.
  • zastąpienie istniejącej transakcji przez „Zastąp przez opłatę” (Replace-By-Fee).

Wspomniany Replace-By-Fee (RBF) jest procesem polegającym na tworzeniu takiej samej transakcji, jednak z wyższą opłatą w porównaniu do poprzedniej. Nie wszyscy mają świadomość, że na taki pomysł wpadł Satoshi. Podjął on jednak decyzję o odłożeniu wprowadzenia takiej funkcjonalności, która powróciła dopiero w Bitcoin Core0.12+.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trading Bot – Jaki najlepszy? – Najnowszy Ranking

Bitcoin to hasło, które ostatnimi czasy zyskało na popularności. Niewiele osób wie jednak, co tak naprawdę kryje się za tą nazwą. Najprostsze wyjaśnienie, że Bitocoin to elektroniczne pieniądze, niestety nie mówi nam zbyt wiele. Sprawdźmy, czym jest Bitcoin i czy warto zainwestować w niego swój czas i pieniądze.

Podstawą zrozumienia, czym jest Bitcoin, jest porzucenie naszego dotychczasowego myślenia na temat pieniędzy. Bitcoin, mimo że jest walutą, każe patrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Przede wszystkim jest to waluta, która pomija udział w transakcji jakichkolwiek banków czy innych instytucji finansowych. Takie rozwiązanie kategorycznie zrywa z problemami odnośnie przewalutowania czy zawiłych bankowych procedur. Podstawową ideą Bitcoin jest prostota. W tym momencie istnieje kilka giełd walutowych, gdzie naszą fizyczną walutę – dolary, euro czy nawet złotówki, możemy zainwestować w zakup określonej ilości Bitcoinów.

Trading Bot – Sprawdź jaki najlepszy?

Potwierdzeniem posiadanej ilości waluty jest internetowy portfel. Nie możemy, co prawda, skorzystać z niego jak z konta bankowego, na którym zgromadziliśmy oszczędności, ale możemy sprzedać nasze Bitcoiny po sprzyjającym kursie i w ten sposób zarobić rzeczywiste już pieniądze lub zakupić za nie dowolne przedmioty bez martwienia się o dodatkowe koszty transakcji. Czy Bitcoin ma zatem jakiekolwiek ograniczenia? Głównym narzędziem, dzięki któremu waluta ta prosperuje jest Internet. Dostęp do globalnej sieci jest zatem jedynym wymogiem, który musimy spełnić, aby zanurzyć się w świecie wirtualnych finansów.

Czy inwestowanie w Bitcoin jest nadal opłacalne? Nadal – ponieważ w początkowej fazie rozwoju tego projektu, ludzie zarabiali na nim niebotyczne sumy. Na szczęście jak się okazuje, jeszcze nie jest za późno, by zaangażować swoje środki w wirtualną walutę. Jak łatwo zauważyć, ceny Bitcoin nadal idą w górę. Jednak zgodnie z zasadami rynku nie można się spodziewać, że taki stan rzeczy będzie trwał wiecznie. W przeciągu ostatnich lat widać już lekkie zahamowania tego zwyżkującego trendu, więc możliwe, że jest to ostatni moment, by rzeczywiście zarobić na wirtualnej walucie.

Dla początkujących na polu wirtualnych walut dobrą opcją jest skorzystanie z botów. Systemy te automatyzują proces kupna i sprzedaży i, co najważniejsze, automatycznie wybierają najkorzystniejsze dla nas inwestycje. Sprawdźmy, które boty warto polecić na początek:

Trading Bot Ranking Top

Ranking Trading Bot Top 1 – Profit Revolution

Boty zdejmują z nas konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na zaznajomienie się ze skomplikowanymi mechanizmami, które rządzą światem krypto walut. Warto jednak wybrać takiego bota, który będzie wykonywał nasze obowiązki w sposób najbardziej optymalny. Świetnym wyborem pod tym względem będzie Profit Revolution. Algorytm bota analizuje rynek i wybiera najbardziej odpowiedni moment na kupno lub sprzedaż Bitcoina.

Rejestracja na stronie jest banalnie prosta, a zarobione przy jej pomocy pieniądze w pełni legalne. Co ważne, ten bot nie ukrywa przed użytkownikami żadnych kosztów, wszystko jest przejrzyście opisane. Pewność inwestycji przy pomocy tej strony sprawia, że jest to jeden z najbardziej cenionych przez użytkowników portal tego typu.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 2 – Bitcoin Billionaire

Zaawansowana technologia tego bota przyciąga użytkowników przed wszystkim obietnicą szybkiego zarobku. Rejestracja na portalu jest w pełni darmowa, a dzięki wsparciu bota ewentualne straty na giełdzie są niwelowane praktycznie do zera. Algorytm w tym wypadku kładzie nacisk na inwestycje długoterminowe, które są mniej ryzykowne, a równie dochodowe. Platforma Bitcoin Billionaire cieszy się zaufaniem coraz większej liczby użytkowników także dzięki łatwej obsłudze serwisu.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 3 – Bitcoin Era

Bitcoin Era to platforma, która korzysta z bardzo dokładnego pod względem analizy rynku algorytmu. Dzięki tej skrupulatności bot zgarnął wiele nagród i właśnie tym przyciąga do siebie osoby chcące zainwestować w kryptowaluty. Aby nadzorować swoje przychody za pośrednictwem platformy, wystarczy poświęcić jej jedynie 30 minut dziennie, a minimalne zyski, jak deklarują twórcy algorytmu, to ponad 1000$ dziennie. Suma zależna jest oczywiście od początkowego kapitału, ale w tym wypadku również ryzyko strat jest niewielkie.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Ranking Trading Bot Top 4 – Bitcoin Revolution

Aby rozpocząć inwestowanie przy pomocy tego bota, wystarczy odpowiednio wysoki wkład własny. Żadna wiedza na temat kryptowalut nie jest nam potrzebna. Oczywiście plusem platformy jest także możliwość manualnej obsługi transakcji, co przyda się wszystkim tym, którzy lubią mieć maksymalną kontrolę nad swoimi zarobkami. Bitcoin Revolution to bot ceniony na całym świecie, głównie dzięki skuteczności stworzonego algorytmu. Rejestracja zajmie nam nie więcej niż 30 minut, a prosty interfejs sprawi, że korzystanie z serwisu będzie dla nas przyjemnością.

—>> Sprawdź teraz i dokonaj bezpłatnej rejestracji <<—

Czy Bitcoin stanie się nową rezerwową walutą świata?

Dolar amerykański, to waluta pożądana przez znaczną większość świata. Od ponad wieku był to przedstawiciel najbardziej trwałego jak i także najpotężniejszego finansowego systemu na świecie. Jednak lata świetności już ma za sobą. Na karku czuje oddech swoich przeciwników. Rosja, Chiny czy też Iran to tylko niektóre państwa, którzy zrzuciłyby chętnie jarzmo dolara i zastąpiłyby go całkiem nowym tworem.

Czy dolar jest królem?

Musimy pamiętać, że USD pełni absolutną funkcję lidera już od prawie 100 lat. Okres życia średni rezerwowej waluty w ciągu pięciu stuleci wynosi 95 lat. Salda przesuwające się wskazują, że panowanie dolara wkrótce może zmaleć. Chodzi o jego udział w walutowych rezerwach. Zbliżająca się walutowa konkurencja nabrać może tempa. Szczególnie gdy polityka zacznie mocno przebijać ekonomię. Niektórzy z komentatorów twierdzą, że jest szansa, że Bitcon świetnie sprawdziłby się jako rezerwowa waluta. System globalny rezerw radykalnie się zmieni w ciągu kolejnych dekad. Bitcoin może być częścią tego wszystkiego, co się pojawi.

Gdy bierzemy pod uwagę wątpliwości rosnące co do potrzeby oraz samego uzasadnienia istnienia waluty globalnej rezerwowej, odgadnąć można, skąd się w ogóle pojawiła narracja o Bitcoinie.

Dlaczego nie?

Globalna waluta musi mieć podaż elastyczną. Ograniczenie ilości banków złota to jeden z powodów, dla których standard samego złota nie działał. Bitcoin także nie stanie się tokenem rozliczeniowym uniwersalnym. Starania nieuniknione w celu przezwyciężenia tego właśnie ograniczenia doprowadziłyby do tak zwanej destabilizacji. Bitcoin jest zbyt niestabilny.

Czy jest to alternatywa od Facebooka?

Jedną z możliwych opcji jest Libra od Faceboka. Chodzi o koszyk walut oraz publicznego długu, który okresowo jest równoważony oraz używany do ustalenia tokena cyfrowego, którego użyć można do samego rozliczenia.

Zamieszanie oraz także sama niepewność wokół celu oraz sensu tegoż projektu tylko uwidoczniły silną nieufność do korporacyjnych motywów o ambicjach globalnych, a kontrola gorąca antymonopolowa utrudni każdemu przedsiębiorstwu dużemu stworzenie rozwiązania uniwersalnego. Innymi takim właśnie modelem, który jest o wiele bardziej prawdopodobny, jednak odnowiony SDR, a więc Special Drawing Right.

Jakieś konkrety?

Niestety nawet doprowadzenie uczestników głównych do stołu w celu omówienia tego będzie naprawdę gigantycznym zadaniem. Obchody rocznicy – Bretton Woods dały artykułom oraz panelom kwestionującym głos rolę MFW, system rezerw oraz to jak przetrwać nadchodzące gospodarcze burze. Dyskusje oraz pomysły to tylko początek. Nie powinniśmy zapominać jednak, że w roku 1944, tuż po wojnie najkrwawszej w historii, uczestnicy w duchu współpracy przy stole tak naprawdę byli przerażenie.
Możemy mieć wszyscy nadzieję, że nie ma potrzeby takiego poziomu strachu, aby doprowadzić ponownie do stołu wszystkich. Tym razem się różni tym, że potrzeba reformy jest po prostu oczywista. W samych dyskusjach już bierze udział zdecydowanie szerszy zestaw osób.