Notowania bitcoin, gdzie szukać kursów, cen bitcoin, analiz kryptowalut?

Kto nie chciałby wiedzieć, jak w najbliższych dniach, miesiącach zmieni się kurs BTC…? Niestety nigdy nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności, ale są pewne wskaźniki, analizy, które mogą nam pomóc ocenić trendy i zdecydować o dalszej inwestycji w kryptowaluty. Które z nich warto znać?

Gdzie szukać kursów, analiz bitcoin?

Notowania bitcoin na KantorBitcoin.pl to dobry sposób na sprawdzenie aktualnej sytuacji na rynku kryptowalutowym. Można tam znaleźć nie tylko obecny kurs BTC, ale również statystyki tego kursu, jego wykresy, dzięki czemu łatwiej możesz określić aktualne trendy. Ceny, analizy kryptowalut można też sprawdzić w innych dobrych kantorach online, warto również zerknąć na fachowe blogi, które niejednokrotnie są prowadzone na takich stronach. Eksperci często dzielą się tam swoją wiedzą, udostępniają najnowsze informacje ze świata BTC.

A gdzie jeszcze szukać rzetelnych informacji na temat kursów kryptowalut? Z jakich wskaźników bitcoina warto korzystać?

Giełda kryptowalut

Bitcoin możesz kupić we wspomnianych już kantorach BTC, ale również na giełdzie. Aby znaleźć tę najlepszą, warto wcześniej sprawdzić w sieci rankingi giełd kryptowalut. Gdy już wybierzesz tę właściwą, możesz nie tylko dzięki niej kupić lub sprzedać BTC, ale również wiele dowiedzieć się o aktualnych trendach i przeanalizować zachowania rynku. Giełdy kryptowalut to skarbnice informacji o kursach i zachowaniach bitcoina, wiele platform udostępnia również specjalne wskaźniki i oscylatory, które dostarczają cennych informacji, niezbędnych do kontynuowania lub przerwania dalszych inwestycji. A na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Jakie wskaźniki powinny nas zainteresować?

Popularne wskaźniki bitcoin

Jednym z najpopularniejszych wskaźników używanych przez traderów jest oscylator RSI, dzięki niemu można sprawdzić siłę danego trendu. RSI poinformuje cię również o tym, czy dany składnik aktywów jest nadmiernie wykupowany. Warto wiedzieć, że standardowe ustawienie wskaźnika RSI wynosi 14-okresów, czyli np. 14 godzin, 14 tygodni, itp. To przydatny oscylator, który pomoże określić ci siłę ceny, a tym samym pomoże w podjęciu decyzji dotyczących dalszego inwestowania w BTC.

Do popularnych wskaźników należy również EMA, który bazuje na średniej kroczącej, przywiązującej większą wagę do aktualnych wartości. Ten wskaźnik pozwoli nawet początkującym osobom dostrzec ogólny trend aktywa, jest więc pierwszym wskaźnikiem, na który warto zwrócić uwagę zaczynając swoją przygodę z kryptowalutami. Ponadto warto zwrócić uwagę na MACD, czyli wskaźnik, który pokazuje różnicę między dwoma wykładniczymi średnimi kroczącymi. Ma on bardzo szerokie zastosowanie, można go wykorzystać również do scalpingu czy handlu intraday praktykowanego głównie przez profesjonalistów. Inne wskaźniki, o których warto doczytać to: chaikin czy oscylator stochastyczny.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jim Cramer – moje dzieci będą wolały BTC (bitcoiny) od złota.

W czasie popularnego programu padło niezwykle dużo słów dosyć ważnych o bitcoinach.

Jim Cramer, który jest obecnie gospodarzem Mad Money, prognozuje tak zwaną zmianę pokoleniową. Dokładnie ma na myśli zmianę pokoleniową z zakresu samego inwestowania.

– Jim Cramer, który pełni funkcję gospodarza bardzo popularnego programu CNBC, Mad Money, opisał pokoleniową wymianę na samym rynku inwestycji.

– To właśnie na tym polu widzi on ogromny potencjał wszelkich kryptowalut.

Jim Cramer z wnioskiem: jego dzieci będą od złota bardziej wołały bitcoiny

Jim Camer, powiedział, że jego potomstwo, kiedy otrzyma po nim spadek nie będzie się czuło zbyt dobrze ze złotem. Jednak będą się niesamowicie komfortowo czuły z kryptowalutami. Tak właśnie wypowiedział się Cramer podczas rozmowy ze współzałożycielem Morgan Creek Digital – a więc Anthony’m Pompliano. Możemy tą rozmowę odsłuchać na jednym z odcinków podcastu. Powiedział także, że musi sobie zdawać w pełni sprawę, że być może akurat używana maszyny do pisania. Powiedział te słowa myśląc o niczym innym jak o kruszcu.

Komentarz Jimiego Cramera pojawiła się w wywiadzie, podczas którego on zadał Pompliano cały szereg pytań, które właśnie dotyczyły kryptowalut. Co więcej podczas tej rozmowy również się pojawił temat samej inflacji wszelkich fiatów.

Zauważył on, że dotąd, jeśli ktoś uciec chciał przed inflacją, to właśnie kupował złoto. W zasadzie o nie było innego wyjścia. Jak jest obecnie? Obecnie mamy świetną alternatywę właśnie w postaci krytpowalut.

Powiedział, że to czego nie mieli w tym menu, to właśnie kryptowaluty. Zaznaczył także, że obecnie jesteśmy na kolizyjnym kursie. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że czuje się świetnie, jeśli chodzi o złoto, którego jest w posiadaniu, ale wydaje mu się, że dodanie do menu kryptowalut jest logiczne całkowicie.

Niech Pan kupi bitcoiny!

Dosłownie kilka dni temu Pompliano zapowiedział swoją świetną rozmowę z Cramerem, mówiąc, że sam przekonał osobiście gospodarza CNBC, aby to on zdecydował się na zainwestowanie w bitcoiny. Podczas swojego podcastu Cramer wydawał się być naprawdę bardzo zadowolony, że posłuchał Pompliano. Okazało się w efekcie, że przeznaczył cały jeden procent środków, którymi dysponował właśnie na polecane przez Pompliano kryptowaluty.

Musimy wiedzieć także, że amerykański celebryta oraz jednocześnie założyciel bloga o popkulturze oraz o sporcie – Barstool Sports, niejaki David Portnoy, niedawno ogłosił swój powrót na rynek bitcoina. Będzie to miało miejsce po jego rezygnacji nagłej z handlu walutami cyfrowymi, gdy niestety jego dosyć duża inwestycja w Chainlink jednak okazała się totalnym niewypałem. W jednym z materiałów ostatnich, David Portnoy powiedział, że powróci wkrótce właśnie na rynek kryptowalut. Jednak nie wiemy kompletnie, w jaką monetę cyfrową zdecyduje się zainwestować tym razem. Mamy jednak nadzieję, że pójdzie mu o wiele, wiele lepiej. Trzymamy za niego kciuki i życzymy udanego powrotu.

Travala zdecydowała się nawiązać współpracę z Binance.

Stało się – Travala zdecydowała się nawiązać współpracę z Binance.

Bardzo popularna turystyczna platforma jaką jest Travala zdecydowała się ukierunkować na płatności w kryptowalutach. Właśnie nawiązała współpracę z Binance. Wszystko po to, aby rezerwacje dokonywane za jej pośrednictwem stały się o wiele bardziej zdecentralizowane.

Najważniejsze informacje to:

– Travala zdecydowała się wejść we współpracę z bardzo popularną kryptowalutową giełdą. Wszystko po to, aby wykorzystać tak naprawdę jej platformę do jakże inteligentnych kontraktów. Chodzi o Binance Smart Chain.

– Dzięki tej nowo nawiązanej współpracy wszelkie rezerwacje dokonywane przy pośrednictwie tejże platformy turystycznej mają się stać o wiele bardziej zdecentralizowane.

Travela chętnie wykorzysta Binance Smart Chain

Ta firma tak naprawdę dąży do tego, aby się stać pierwszym na świecie zdecentralizowanym w pełni biurem podróży online. Z tego właśnie względu postanowiła skorzystać ze wszelkich usług platformy o nazwie Binance Smart Chain.

W związku z tym jakich zmian możemy się spodziewać? Otóż tak naprawdę Travala zamierza wdrożyć wszelkie rezerwacje zakwaterowań zdecentralizowane, system poleceń oraz także recenzje. Tenże model ma pozwolić na wykluczenie samego pośrednictwa.

Innymi słowy chodzi o to, że osoby, które się starają wynająć mieszkanie czy też pokój hotelowy będą mogły swobodnie kontaktować się bezpośrednio z właścicielami danej nieruchomości. W ten sposób to wszystko wyjaśnił dyrektor generalny Travala.com – Juan Otero.

Zatem ta jakże popularna platforma, która jest ukierunkowana na kryptowalutową branżę zamiesza ułatwić znacznie swoim użytkownikom rezerwacje, a do tego dostarczyć im wygodne narzędzia między innymi do samej mediacji w sporach. Wszelcy dostawcy turystycznych usług będą mogli skontaktować się bezpośrednio ze swoimi wszystkimi klientami.

Jeśli zaś chodzi o wystawianie recenzji zdecentralizowanych, celem głównym staje się tutaj zapobieganie ich fałszerstwu. Opinie w zasadzie będą mogły jedynie wystawiać osoby, które odwiedziły naprawdę daną lokalizację.

Kryptowaluty a branża turystyczna

Travala jest jedną z niewielu turystycznych platform z taką rozbudową ofertą jeśli chodzi o przyjmowanie płatności w walutach wirtualnych. Obecnie ona akceptuje aż trzydzieści jeden kryptowalut, w tym także swój własny token – AVA. Jej klienci również mają dostęp do jakże szerokiej oferty usług. O czym powinniśmy wspomnieć? Na przykład dokonywać mogą oni rezerwacji zarówno w apartamentach, hotelach, a na domiar tego mogą wynajmować domy wakacyjne. Jak widzimy oferta ta jest naprawdę mocno rozbudowana.

Aktualnie Travala posiada aż trzy miliony zakwaterowań na terenie dokładnie stu dziewięćdziesięciu krajów. Ta platforma znajduje się na rynku od roku 2017. Jej obecność tak naprawdę wspomaga adopcję kryptowalut, chociażby z uwagi na sam fakt, że klienci potraktować mogę je jako bardzo wygodną formę dokonywania płatności. Nie chodzi wyłącznie o spekulacyjne aktywa. Każdy z nas powinien to mieć na uwadze.