Nouriel Roubini uważa, że wielką rewolucję w finansach spowodują rządowe waluty cyfrowe. A Bitcoin?

Słynny ekonomista Nouriel Roubini twierdzi, że “wielka rewolucja” spowodowana zostanie przez cyfrowe waluty banku centralnego i że jest tuż za rogiem. Co przy tym myśli o największej i najstarszej kryptowalucie świata?

Czy przyszłością pieniądza są CBDC?

Amerykański ekonomista znany z tego, że przewidział kryzys finansowy z roku 2008  jest przekonany o tym, że cyfrowe waluty banku centralnego, a więc CBDC, są nadchodzącą przyszłością pieniądza. Roubini precyzuje przy tym, że owa finansowa rewolucja wejdzie w życie już za trzy lata.

Roubini udzielał wywiadu dla Yahoo Finance, w którym stwierdził, że :“wielką rewolucją, której będziemy świadkami w ciągu najbliższych trzech lat, będą cyfrowe waluty banku centralnego”. Dodatkowo Roubini uważa, że już takie CBDC, jak chiński juan, czy unijne euro nie tylko zaczną wypierać istniejące cyfrowe systemy płatności, ale także kryptowaluty.

Kryptowaluty nie są według Roubiniego walutami

Ponadto ten ekonomista jest nie tylko znany z przewidzenia kryzysu, ale również ze swojego sceptycznego nastawienia do kryptowalut. Uważa on, że bitcoin oraz inne kryptowaluty nie są walutami..

Nouriel Roubini zauważą, że nazywanie bitcoina walutą, czy kryptowalutą jest mylące, ponieważ nie jest on żadną jednostką rozliczeniową, a taka jest definicja walut. Zauważa on, że tak naprawdę nic nie jest w bitcoinie ani w innych kryptowalutach wyceniane, a ponadto według niego nie istnieje skalowalność bitcoina, który charakteryzuje się ponadto dużą zmiennością.

Jednakże Roubini nie deklasuje bitcoina całkowicie i uznaje, że król kryptowalut “może służyć jako magazyn wartości. Nazywa dalej inne kryptowaluty shitcoinami i stwierdza, że być może bitcoin należy uznać przynajmniej za częściowy magazyn wartości, gdyż nie da się bitcoina łatwo zdegradować, w przeciwieństwie do tysięcy właśnie shitcoinów. Ponadto chwali algorytm decydujący o podaży BTC w czasie. 

Dopowiedział jeszcze, że to właśnie wyróżnia bitcoin od znakomitej większości altcoinów, powstających na zawołanie i degradowane szybciej od postępującej dewaluacji dolara. BTC tymczasem ze wskaźnikiem “KUP” kosztuje ponad 15 750 USD (godz. 21:12, 11.11.2020 roku) i wszystko wskazuje na to, że szykuje się do ataku na poziom 16 000 USD.

Kup CBD za Bitcoin – KupCBD.PL

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kurs Bitcoin – 1000 dolarów wzrostu w 30 minut

Ostatnie 24 godziny były zaskakujące na giełdzie elektrowalut. W ciągu 60 minut wzrosła cena Bitcoina i to o całe 1000 dolarów. Skąd tak spory skok cyfrowych pieniędzy?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Wartość Bitcoina

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, za pewno wielu zainteresowanych tematem pamięta wzrost Bitcoina o 3000 złotych, wzrost nastąpił w przeciągu jednej godziny. W dniu wczorajszym wydarzyła się podobna sytuacja, dostarczyła ona osobą w branży identycznych wrażeń.

CoinPaprika podaje, że w czwartek 18 lipca nastąpił gwałtowny wzrost Bitcoin, cała sytuacja miała miejsce między godziną 14.15 a 15.15. Poziom odnotowanego wzrostu wynosi ponad 10 400 dolarów, gdzie wartoś sprzed godziny 14.15 wskazywała na 9 365 dolarów.

Sytuację można zaobserwować na wykresie. Gołym okiem zauważalny jest wzrost kursu, przez co Bitcoin powraca do 10 500 dolarów. Aktualna sytuacja, korekta w sferze Bitcoina w wielu wywołuje niepotrzebny niepokój. Czy jest on słuszny?

Jedna sztuka cyfrowego złota warta jest aktualnie 10 000 dolarów, czyli analizując dotychczasową historię waluty można przyjąć, że warta jest połowę ATH. Tłumaczy to wszelkie działania ludzi, którzy walczą o to aby kurs utrzymał się powyżej symbolicznej dziesiątki. Opór Bitcoina  testowany jest w wszelaki sposób, poddaje się go technicznym analizą a także próbą testowym jak również technikalią. Zauważalny, gwałtowny wzrost ceny przedstawia najświeższa analiza

Bitcoin w skali rocznej

Kryptowaluta często ulega wielu wahaniom, nie sposób ich przewidzieć a już na pewno nie precyzyjnie, szczególnie jeśli zależy nam na tym aby dokonać tego na podstawie krótkich przedziałów czasowych. Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy w powyższym zakresie i zapoznania się z wnioskami danych CoinBase “W jakich godzinach kurs najbardziej się zmienia?”.

Wśród tych, którzy gromadzą posiadane środki w kryptowalutach pojawiło się wiele niepokoju. Wydawać by się mogło ich sytuacja jest niepewna, jednakże analizując sytuację Bitcoin już od początku roku, ich stres jest nieuzasadniony. Według prowadzonych obserwacji kurs Bitcoin wyglądał w sposób następujący:

Pomimo spokojnego początku roku Bitcoin już od lutego wyraźnie pnie się ku górze. Choć styczeń nie zwiastował wielkich zmian, są one widoczne w dniu dzisiejszym. Podczas tego czasu nastąpiło wiele większych bądź mniejszych wahań ale wszystko wskazuje na tendencję wzrostową.

W wielkim skrócie można sytuacje Bitcoina określić następująco, gwałtowny wzrost mający miejsce w czerwcu, tuż za nim intensywny spadek, późniejsza korekta i znów gwałtowny wzrost. Długotrwała korekta byłaby wskazana na tym tle. Istnieje ogromna nadzieja na dalszy wzrost waluty jednakże, w wolniejszym tempie.

Jakie jest Państwa zdanie o aktualnej sytuacji Bitcoina? I o jego gwałtownych skokach? Czy są to sytuacje preferowane przez Państwa czy wolicie stabilniejsze sytuacje? Co według Was jest lepsze: szybkie i zaskakujące bądź wole a stabilne? Zachęcam do wyrażenia własnej opinii, przedstawienia jej w poniższych komentarzach.