PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione!

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione! Zmiana ta będzie obowiązywać już na stałe.

20 kwietnia 2018 roku był przełomową datą dla historii polskiego tradingu. Odbyła się wtedy pierwsza manifestacja przeciwko obecnemu wówczas systemowi. Traderzy i inne, prywatne osoby inwestujące w waluty wirtualne połączyły się, wspólnie strajkując przed budynkiem Ministerstwa Finansów, czego skutkiem było zniesienie obowiązku płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (w skrócie PCC), przez osoby obracające kryptowalutami.

Dzień zapisany na zawsze w kartach historii polskiego tradingu

Strajk w kwietniu ubiegłego roku wywołany był opublikowaną wtedy interpretacją przepisów. Ministerstwo ds. Finansów twierdziło w niej, że każdy obracający wirtualnymi walutami, powinien płacić podatek w wysokości 1 procenta od wartości przeprowadzonej transakcji, w postaci podatku od czynności cywilnoprawnych.

Pomimo tego, iż ów pamiętnego dnia Wiceminister ds. Finansów – Pan Paweł Gruza, przyznał, iż podatek ten nie był zgodny z rzeczywistą treścią ekonomicznych transakcji kryptowalutowych i niweczył ogrom sposobów dotychczas stosowanych przez osoby zajmujące się handlem walutami wirtualnymi, to jego zniesienie obowiązywać miało jedynie przez pewien czas. Problem ma jednak ma w końcu zniknąć na dobre.

Handlowanie kryptowalutami nie będzie dłużej obciążane podatkiem PCC

Początkowo zakładano, że obracający kryptowalutami zostaną wezwani do zapłaty podatku PCC w połowy lipca 2019r.. Później termin ten został przesunięty na końcówkę bieżącego roku, a dziś pojawiły się informacje, iż osoby handlujące wirtualnymi walutami nie będą zobowiązywane do płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych na stałe, gdyż zwolnienie od niego ma zostać zapisane wprost w ustawie o PCC.

– Kto kupi lub wymieni walutę wirtualną, nie zapłaci z tego tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych także po 2020 r. Zwolnienie od daniny zostanie zapisane wprost w ustawie o PCC – poinformowała Gazeta Prawna 25 lipca 2019r..

Założenia projektu, który wprowadzić ma tę preferencje, są już wpisane do rządowego wykazu prac legislacyjnych pod numerem UD565. Dokument ma być upubliczniony do końca września 2019r., a do końca bieżącego roku w życie mają wejść zmiany. Urzędnicy śpieszą się tak z opublikowaniem ustawy z prostego powodu. Według rozporządzenia Ministra ds. Finansów z 24 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1184), obecne zwolnienie obrotu kryptowalutami z PCC obowiązuje jedynie do końca bieżącego roku.

Oczywiście temat miał być zamknięty już dawno. Pierwsze zwolnienie z płacenia podatku PCC w przypadku handlu kryptowalutami miało mieć moc prawną od 13 lipca 2018r. do końca czerwca bieżącego roku. W tym samym czasie Ministerstwo ds. Finansów miało ukończyć opracowywanie ustawy o obrocie walutami wirtualnymi. W rezultacie prace zajęły więcej czasu i wspomnianą wyżej abolicję podatkową wydłużono. Mimo wszystko, ostatecznie handel kryptowalutami ma być zwolniony w Polsce z podatku od czynności cywilnoprawnych.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełdy Bitbay.net – Opinie i wiarygodność platformy

Inwestycje w Bitcoiny oraz kryptowaluty cieszą się dużą popularnością, dlatego wielu nowych inwestorów zaczyna szukc swojej szansy. Inwestycje warto rozpocząć na giełdach, dlatego przedstawiamy jedną z popularniejszych opcji, czyli BitBay.net.

Bitbay – kto stoi za projektem

Strona została założona w 2014 roku i jest się obecnie jedną z największych witryn wymiany w Europie. Firma ma siedzibę w Polsce, a jej szefem jest dyrektor generalny Sylwester Suszek – ekspert ze świata finansów. Bitbay.net jest również aktywny, jeśli chodzi o wydarzenia charytatywne, konferencje i edukację, aby zwiększyć wśród ludzi świadomość na temat tego, jak ogromny jest dziś świat kryptograficzny i jak można z niego skorzystać.

Weryfikacja w platformie Bitbay.net

Weryfikacja to nieodłączny element rejestracji na giełdach kryptowalut, dlatego zobaczmy, jak wygląda to w przypadku Bitbay.net.  Aby założyć konto, przejdź na ich stronę i kliknij zakładkę „Zarejestruj się” znajdującą się w górnej części strony głównej. Po kliknięciu karty rejestracji zostanie wyświetlona osobna karta z opcją wyboru metody, którą chcesz wybrać, ale w rzeczywistości istnieje tylko jeden wybór, a mianowicie aktywna wiadomością e-mail.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail zostaniesz poproszony o wysłanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem na podany adres. Potwierdzenie jest dość szybkie i powinno dotrzeć na Twoją pocztę w ciągu kilku sekund od kliknięcia.  Po kliknięciu wiadomości e-mail z potwierdzeniem zostaniesz przekierowany z powrotem na stronę internetową z polami do wypełnienia. Obejmuje to login, hasło i osobisty PIN, kraj pochodzenia oraz preferowaną walutę. Aby wyjść poza niepotwierdzone konto, wystarczy zalogować się na konto i zweryfikować je po przesłaniu wszystkich wymagań. Wymagania będą obejmować potwierdzenie adresu oraz potwierdzenie tożsamości.

Bitbay.net nowości

Jedną z niesamowitych funkcji, jaką posiada Bitbay.net, jest karta BitBay (MasterCard), w której właściciele karty mogą wypłacać gotówkę z lokalnych bankomatów w Polsce i za granicą. Z limitem wypłat wynoszącym 10 000 PLN dziennie, mamy możliwość wypłacania pieniędzy bezpośrednio z konta inwestycyjnego.

Handel i używanie z Bitbay.net

Teraz doszliśmy do najciekawszej części recenzji, która opisuje możliwości transakcyjne. Nasze pierwsze wrażenie jest takie, że platforma transakcyjna witryny jest właściwie zaprojektowana i wygląda prawie tak samo jak większość najlepszych witryn do handlu kryptowalutami, ponieważ główne karty znajdują się po lewej stronie platformy. W lewym górnym rogu wykresu świecowego widać rynek i waluty.

Inwestorzy mogą dokonywać zakupów kryptowalut korzystając ze złotych, dolarów, euro, funtów lub bitcoinów. Do upna dostępnych jest 30 kryptowalut, w tym wszystkie najpopularniejsze, czyli Bitcoin, Ethernum, Monero, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold oraz wiele innych. Aby kupić lub sprzedać, wystarczy podać kwotę, transakcji, a platforma automatycznie dostarczy Ci ilość kryptowaluty, którą otrzymasz po przetworzeniu ich współczynnika konwersji. Najnowsze transakcje można zobaczyć po prawej stronie platformy z kursem, który był zakupem, kwotą transakcji orazkiedy transakcja miała miejsce.

Zalety i Wady Bitbay.net

Ogólnie rzecz biorąc, Bitbay.net jest świetny, ponieważ ma możliwość przekształcenia internetowego krypto w prawdziwe wydawanie pieniędzy za pomocą swojej fizycznej karty. Ma także elastyczne opcje wpłat do wyboru, co jest zawsze dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o giełdy na stronach internetowych. Platforma Bitbay.net jest bardzo przyjazna użytkownikowi, zwłaszcza platforma transakcyjna, ponieważ jest naprawdę łatwa w użyciu.

Uważamy, że jedyną rzeczą, nad którą powinni popracować, są dostępne kryptowaluty, których mogłoby być nieco więcej. Dużą zaletą platformy jest również to, że twórcy i właściciele dbają o stały rozwój. Z tego powodu od czasu do czasu ogłoszone jest dodanie nowej kryptowaluty lub pewnych usprawnień. Nie mniej istotna jest pomoc obsługi technicznej, która w przypadku Bitbay działa naprawdę dobrze.

Bitcoin – Jak ekspresowo wpłacić na poczcie środki i kupić Bitcoin?

BitBay uruchomił ponownie system wpłat walut na swojej giełdzie. Wypłaty z kolei mają działać do kilku dni. Sytuacja, która zaistniała pokazała klientom jak ważną oraz potrzebną alternatywę na platformie jest opcja wypłat oraz wpłat za pomocą poczty. Warto przybliżać działanie tego właśnie systemu.

Kurs BTC zaczyna rosnąć. Zauważalne są także pierwsze symptomy wystrzału zbliżającego się. Z pewnych jednak powodów nie możemy wysłać na giełdę ze swojego konta bankowego środków. Ratunkiem na pewno jest funkcja wpłat pieniędzy za pomocą pocztowej placówki. A jak to zrobić? Wpłaty są obsługiwane przez całą dobę i to przez 7 dni w tygodniu.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić formularz wpłaty. Druki znajdziemy bez problemu w każdej pocztowej placówce. Tytuł wpłaty jest jak najbardziej jednorazowy. Należy zwrócić uwagę na samą poprawność tytułu przekazu. Informacją także bardzo ważną jest to, że usługa ta jest świadczona zarówno przez urzędy pocztowe jak i także przez filie urzędów pocztowych. Jednak agencje pocztowe tej usługi nie świadczą.

Wypełniony druk należy przedstawić pracownikowi poczty oraz dokonać opłaty. Wpłata się pojawi na koncie po około 10 do 15 minutach. Poczta za wpłatę nie pobiera opłaty. Jeśli pracownik pobiera opłatę, to oznacza to błąd pocztowego urzędnika.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Kilka ważnych informacji

Księgowanie wpłat ma miejsce w godzinach 9-17 od poniedziałku do soboty/ Jednorazowo można wpłacić 50 000 złotych i nie mniej niż 10 złotych. Co do ilości wpłat nie ma żadnego limitu. Opcja dostępna jest dla użytkowników zweryfikowanych. Sam koszt wpłaty wynosi 2% kwoty wpłacanej. Nie jest to jednak mniej niż 5 złotych. Czas maksymalny realizacji kuponu to 48 godzin.

Jak wypłacić w gotówce środki na poczcie?

Aby zrealizować z kolei gotówkową wypłatę na poczcie wraz z potwierdzeniem tożsamości, należy przejść do zakładki – Portfele. Następnie wybieramy walutę, a następie opcję – wypłata na poczcie. W kolejnym kroku musimy wpisać wartość wypłaty. Nie może zawierać ona groszy. Można jednorazowo wypłacić aż 15 000 złotych.

Po mniej więcej 10 minutach od zlecenia wypłaty otrzymuje się maila z PINem oraz także SMS z tokenem. Przychodzi on na numer telefonu, który jest podany podczas weryfikacji konta. Oba kody ważne są przez 48 godzin.

Po odbiór gotówki należy się udać do placówki poczty najbliższej. Mamy do wyboru w sumie aż 4,5 tysiąca punktów. Musimy pamiętać, że wypłaty nie zrealizujemy w pocztowej agencji.

W placówce pocztowej musimy zgłosić chęć odbioru wypłaty. Koniecznie musimy powiedzieć, że chodzi o wypłatę z potwierdzeniem tożsamości.

Urzędnik pocztowy poprosi nas o podanie naszego numeru telefonu, tokenu z wiadomości SMS oraz kodu PIN przesłanego przez wiadomości mailowe. Oczywiście musimy okazać dowód osobisty i podać numer PESEL. Po dokonaniu pozytywnej weryfikacji wypłaty, kasjer wyda nam gotówkę i przekaże do podpisu pokwitowanie. Nie jest to wcale trudny proces.