Platforma Socios wprowadzenia kart debetowych krypto-fiat

Prace prowadzone nad projektem Socios nabierają tempa. Jeśli ktoś nie wie to wyjaśniamy, że jest to platforma jednocząca kibiców piłki nożnej z ich ulubionymi drużynami. Można ją także wykorzystywać do głosowania przy użyciu specjalnych tokenów oraz pozwala użytkownikom na zdobywanie nagród. Na chwilę obecną ma ona również swoistą nowość w swoim zanadrzu.

Lojalność użytkowników zostanie nie tylko doceniona, ale również odpowiednio wynagrodzona

Jak można wyczytać z treści komunikatu prasowego wydanego przez firmę Chiliz, która jak wiadomo stoi za Socios.com, już w najbliższej przyszłości na rynek mają zostać wprowadzone specjalne karty debetowe krypto-fiat przeznaczone zarówno dla tokenów CHZ, jak i walut fiducjarnych. Ich główne zastosowanie ma skupić się na sektorze branży sportowej oraz rozrywkowej. I jak by było tego mało dzięki wykorzystaniu technologii blockchain będzie również można wykorzystywać je do zweryfikowania tożsamości jej użytkownika.

Jak można wyczytać ze wspomnianego komunikatu, każdy posiadacz karty debetowej zyska globalny numer identyfikacyjny (XXXX-1234), który będzie można dostosować zależnie od liczby tokenów CHZ zgromadzonych w portfelu. Takie działania mają na celu docenienie najwierniejszych użytkowników oraz podziękowaniu im za lojalność.

Dyrektor generalny zarówno Socios.com, jak i Chiliz, pan Alex Dreyfus dodatkowo informuje, że właśnie wprowadzany produkt przeznaczony dla fanów piłki nożnej ma być również podłączony do ekosystemów podmiotów zaangażowanych w cały projekt.

Czego tak naprawdę powinien oczekiwać potencjalny użytkownik?

Warto podkreślić fakt, że Socios ID będzie dostępne dla użytkowników zarówno w formie mobilnej aplikacji, jak i na platformie Socios.com. Ma ono posłużyć jako narzędzie przeznaczone i dedykowane do weryfikacji tożsamości użytkowników (KYC). Wszystkie rozwiązania mają być oczywiście oparte na rozwiązaniach oferowanych przez technologię blockchainie. Sama premiera wspomnianej wcześniej karty debetowej zaplanowana została na lato 2020 roku.

Warto również podkreślić fakt, że zastosowanie technologii blockchain do tworzenia jednego,unikalnego identyfikatora dedykowanego dla fanów np. piłki nożnej jest świetnym przykładem zastosowania tej technologii poza sektorem walut cyfrowych. Jak doskonale wiemy zarówno branża sportowa, jak i biletowa idealnie się do tego nadają.

Co dzięki temu zyska przeciętny użytkownik? Już wyjaśniamy każdy użytkownik platformy uzyska akces zarówno do identyfikatora, jak i własnego portfela w którym to gromadzi waluty cyfrowe. Posiadanie karta umożliwi mu także odbieranie przyznawanych nagród. Dzięki karcie debetowej użytkownik nabędzie także prawo do uzyskiwania należnych mu natychmiastowych zniżek, upustów oraz dostępu do innych ofert.

Na chwilę obecną Chiliz jest w trakcie prowadzenia rozmów z potencjalnymi partnerami. Niestety nikt nie zna związanych z nimi szczegółami. Podmiot gwarantuje jednak opinii publicznej, że już niebawem wszystko zostanie ujawnione.

Więcej informacji na naszym forum:

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mamy za sobą kolejny halving Bitcoina

Ostatniego wieczora, wraz z wykopaniem 630 000 bloku,  wartość nagrody dla górników Bitcoina została zmniejszona o połowę. W tej chwili wynosi ona 6,25 BTC. Mimo to, hash rate nie spada, w przeciwieństwie do sytuacji z kwietnia dotyczącej podziału Bitcoin Cash i Bitcoin SV.

To już trzeci halving BTC!

Społeczność kryptowalut z pewnością mocno wyczekiwała halvingu w 2020 roku. Od kiedy wypuszczono pierwszy blok Bitcoina, doszło do trzech halvingów.  Ten proces jest wyzwalany co 210 tysięcy wykopanych bloków, a jego celem jest ograniczenie nagrody dla górników, co pomaga utrzymać odpowiednią podaż BTC. W jaki sposób? Otóż dzięki temu ograniczeniu, zapobiega się nader dynamicznemu wydobywaniu waluty, a co za tym idzie – spadkowi jej wartości. Halving do tej pory przypadał co 4 lata. Tyle mniej więcej zajmowało wydobycie określonej liczby jednostek przez kopaczy krypto.

  • 2012 r. – nagroda za blok zmniejszyła się z 50 do 25 BTC
  • 2016 r. – nagroda za wykopanie bloku uległa zmniejszeniu z 25 do 12,5 BTC

Hash rate spadło po halvingu Bircoin Cash i Bitcoin SV

Chwilę przed halvingiem najpopularniejszej kryptowaluty doszło do dwóch halvingów w “siostrzanych” sieciach. BCH i BSV, które powstały w wyniku dawnego odłamu od BTC, w kwietniu przeszły przez ten proces. Tuż po jego zakończeniu doszło do zmniejszenia hash rate. Gwoli wyjaśnienia – hash rate jest wskaźnikiem efektywności wydobywania bloków. Za pomocą jednostek, hashów, można przedstawić aktualną moc obliczeniową. Jest to bardzo istotny wskaźnik, pozwalający ocenić, czy jest możliwe utrzymywanie technologii. Utrzymanie systemu kryptowalut odbywa się w sposób zdecentralizowany, dlatego tak ważne jest utrzymanie rate’u na wysokim poziomie.

Wystarczyło zaledwie 14 godzin, by hash rates BCH i BSV spadły niemal o 60%. Z kolei tuż po zakończeniu pierwszej doby od halvingu Bitcoin Cash, doszło do spadku hash rate o ponad 80%! To ogromne zmiany, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa blockchainów tych kryptowalut, czyli systemów odpowiadających za ich obsługę. Nic dziwnego, mniejsza nagroda zniechęca górników do utrzymywania pochłaniających energię koparek.

Powrót do średniej tygodniowej

Hash rate BTC z kolei trzyma się dobrze. Po upływie 7 godzin od halvingu, spadł zaledwie o 6% . Było to nieznaczne odchylenie, które bardzo szybko powróciło do wcześniejszego średniego poziomu. Może to być ściśle związane z dodatkową nagrodą, która przysługuje górnikom tej kryptowaluty. Mianowicie, dostają oni udział z opłat transakcyjnych, którymi objęte są podmioty dokonujące transakcji na BTC.  Taki udział jest wypłacany wraz z wydobyciem bloku przez górnika i stanowi on około 15 % całości nagrody.

Wielu górników ma obawy dotyczące halvingu, gdyż z każdym zmniejszeniem nagrody, wydobywanie mniej się opłaca. Prowizje wprowadzone przez BTC zachęcają do utrzymania koparek w stanie pracy, szczególnie, że liczba transakcji odbywających się za pośrednictwem kryptowalut będzie z roku na rok rosnąć. Pozwoli to na zrównoważenie rentowności takiego procesu.

Czas zacząć zakupy Bitcoin! Popyt na bitcoin coraz większy

Na przestrzeni ostatnich tygodni wszyscy obserwatorzy rynku kryptowalut mogą doświadczyć wyjątkowo dynamicznej podróży kursu najpopularniejszej cyfrowej waluty, jaką jest bitcoin. Ostatnie dni to duża presja na popyt czego dowodem jest utrzymująca się cena powyżej 9000 USD. Co w ostatnich tygodniach dzieje się z kursem bitcoina? Jakie jest źródło tak dynamicznej presji? Jak w najbliższym czasie może kształtować się sytuacja na rynku kryptowaluty?

Bardzo duży wzrost bitcoina w ostatnich dniach

Wszystkie osoby obserwujący wykres na kontrakty BTC mogą z łatwością zauważyć, jak duża szala przechylona jest w stronę kupujących. Zgodnie z ogłoszeniami, BitMEX, orderbook pęka w szwach od ofert na zakup Bitcoina. Po bardzo dynamicznym wzroście, jaki mieliśmy okazję zobaczyć na przestrzeni ostatnich tygodni, kurs bitcoina oscyluje w granicy psychologicznego poziomu 9000 USD. Jak powszechnie wiadomo z teorii analizy technicznej, tego typu poziomy są z reguły oblegane przez kurs. Obecna sytuacja nie wyjaśnia w 100%, czy kurs najpopularniejszej kryptowaluty przebije opór i poszybuje w górę, co może prowadzić do jeszcze większej dynamiki wzrostu. Za tym scenariuszem przemawia wskaźnik zamówień oraz dynamiki.

Jakie może być źródło nadmiernego popytu na bitcoina?

Zgodnie z analizą firmy Sentiment, wskaźnik sentymentu jest na dodatnim poziomie. Eksperci rynku kryptowalut przewidują, że wzrost popytu może być spowodowany nadchodzącym halvingiem. Słowa założyciela Pantera Capital potwierdzają, że Bitcoin będzie poddany dużemu popytowi właśnie w momencie, kiedy na rynku zadebiutuje halving. Opinia ta jest poparta prostym dowodem z obszaru mechaniki mikroekonomii.

Jeżeli podaż bitcoina zostanie zmniejszona o 50% przy innych czynnikach niezmienionych, siłą rzeczy cena bitcoina musi wzrosnąć. Opinia ta zdaje się mieć również potwierdzenie w niezależnym źródłem, jakim jest nieomylne Google Trends. Po wpisaniu bitcoin halving możemy zauważyć, że trend wyszukania jest paraboliczny, jednak staje się coraz bardziej popularny. To właśnie nieuchronnie zbliżający się debiut może znacznie zamieszać w kursie bitcoina.

Czym jest halving?

Halving to proces zmniejszenia nagrody o połowę. Jak wiadomo, górny limit podaży bitcoin wyceniony jest na 21 milionów. W momencie, gdy łańcuch wszelkich bloków osiągnie wyznaczoną wielkość, nie zostanie wygenerowany nawet jeden bitcoin więcej. W momencie, więc kiedy górnicy sieci Bitcoin dodają nowe loki informacji do bazy danych, sieć nagradza ich właśnie bitcoinami. Wielu osobom wydaje się, że podaż bitcoina jest nieskończona, jednak w przypadku zdecentralizowanego systemu, jakim jest BTC, istnieje wcześniej wspomniana górna granica podaży. Zgodnie z zapowiedziami, nagroda za wydobycie zostanie zredukowana z 12.5 bitcoinów do zaledwie 6.25 bitcoinów na blok.

Dzięki halvingowi zmniejszy się roczna inflacja bitcoina o około 1.8% przy założeniu, że stała roczna inflacja kruszcu, jakim jest złoto utrzymuje się na poziomie 3%. Zgodnie z zapowiedziami halving bitcoina ma mieć miejsce jeszcze w maju.

Źródło: https://bitcoinsvgold.org/pl/