Reakcja branży na atak na giełdę KuCoin 

O kryptowalutach znowu jest głośno. Tym razem jednak nie są to informacje pozytywne. Kilka dni temu doszło do ogromnej kradzieży portfeli zgromadzonych na giełdzie kryptowalut KuCoin. Wszystkie gorące portfele platformy KuCoin zostały skradzione przez hakerów. Adres Ethereum, na którym przelano wszystkie skradzione środki, zawiera w tej chwili 4 miliony dolarów w ETH a także 152 miliony w innych tokenach ERC-20. Ponadto, hakerzy zdołali także ukraść słynne Bitcoiny (BTC). Jak ten atak hakerski przełoży się na bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez inwestorów? Jak w ogóle doszło do całej tej kradzieży?  

 

W artykule znajdziesz następujące informacje

Atak hakerów na KuCoin

Atak hakerów na KuCoin poruszył cały kryptowalutowy świat. W obecnym, 2020 roku nie dochodziło do tej pory do tego rodzaju nadużyć. Naruszenia bezpieczeństwa były notowane tylko przy mniejszych giełdach oraz kwotach. KuCoin to giełda sporych rozmiarów, która posiadała dotychczas ugruntowaną pozycję na rynku. Przedstawiciele KuCoin wydali specjalne oświadczenie, w którym przekonują, że użytkownicy nie będą odczuwali z tego tytułu żadnych długoterminowych konsekwencji, ponieważ ich fachowcy zadbają o naprawę wszelkich strat. Post KuCoin wskazuje, że każdy użytkownik, który w jakikolwiek sposób ucierpiał na ataku hakerskim na tę giełdę, może liczyć na zwrot pieniędzy ze specjalnie utworzonego funduszu ubezpieczeniowego giełdy.

Chcemy podkreślić, że jakiekolwiek fundusze zgromadzone przez naszych użytkowników, które zostały ukradzione w wyniku ataku hakerskiego, w całości zostaną zwrócone należytym właścicielom z naszego funduszu ubezpieczeniowego. Dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć sprawców tego haniebnego czynu.”

Dyrektor generalny giełdy KuCoin, Johny Lyu, na jednym z portali społecznościowych przeprowadził transmisję na żywo, na której uspokajał, że wszystkie zimne portfele tej giełdy są w pełni bezpieczne. Ponadto, zaznaczył, że te fundusze, które skradziono, są “małą częścią” całości udziałów tej popularnej giełdy. KuCoin poinformował także, że jest w stałym kontakcie z innymi giełdami i poprosił je o dodanie portfeli hakerów na tzw. “czarną listę”.

Administracja giełdy KuCoin zaoferowała także nagrodę specjalną w wysokości 100 000 dolarów dla tego, kto podzieli się informacjami na temat dokonanego przez hakerów ataku oraz zgłosi to do “międzynarodowych organów ścigania”.

 

Reakcja branży na atak na giełdę KuCoin

Najwięksi gracze z branży kryptowalutowej bardzo szybko zareagowali na cały incydent. CTO Bitfinexa i Tethera – Paolo Ardoino poinformowali, że obie te firmy zdecydowały się na zamrożenie łącznie 33 milionów USDT, które mogłyby znaleźć się w posiadaniu grupy hakerskiej. Wartość natywnego tokena giełdy KCS mocno spadła, gdy pojawiły się informacje o dokonaniu ataku hakerskiego. W czasie ostatnich 24 godzin cena zmalała o 9%.

Wiadomości na temat ataku hakierskiego na KuCoin nie miały jednak dużego wpływu na rynek kryptowalut jako całość. Kapitalizacja rynkowa w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o 1,7%, co jest pozytywną informacją dla wszystkich inwestorów.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kurs Bitcoin – 1000 dolarów wzrostu w 30 minut

Ostatnie 24 godziny były zaskakujące na giełdzie elektrowalut. W ciągu 60 minut wzrosła cena Bitcoina i to o całe 1000 dolarów. Skąd tak spory skok cyfrowych pieniędzy?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Wartość Bitcoina

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, za pewno wielu zainteresowanych tematem pamięta wzrost Bitcoina o 3000 złotych, wzrost nastąpił w przeciągu jednej godziny. W dniu wczorajszym wydarzyła się podobna sytuacja, dostarczyła ona osobą w branży identycznych wrażeń.

CoinPaprika podaje, że w czwartek 18 lipca nastąpił gwałtowny wzrost Bitcoin, cała sytuacja miała miejsce między godziną 14.15 a 15.15. Poziom odnotowanego wzrostu wynosi ponad 10 400 dolarów, gdzie wartoś sprzed godziny 14.15 wskazywała na 9 365 dolarów.

Sytuację można zaobserwować na wykresie. Gołym okiem zauważalny jest wzrost kursu, przez co Bitcoin powraca do 10 500 dolarów. Aktualna sytuacja, korekta w sferze Bitcoina w wielu wywołuje niepotrzebny niepokój. Czy jest on słuszny?

Jedna sztuka cyfrowego złota warta jest aktualnie 10 000 dolarów, czyli analizując dotychczasową historię waluty można przyjąć, że warta jest połowę ATH. Tłumaczy to wszelkie działania ludzi, którzy walczą o to aby kurs utrzymał się powyżej symbolicznej dziesiątki. Opór Bitcoina  testowany jest w wszelaki sposób, poddaje się go technicznym analizą a także próbą testowym jak również technikalią. Zauważalny, gwałtowny wzrost ceny przedstawia najświeższa analiza

Bitcoin w skali rocznej

Kryptowaluta często ulega wielu wahaniom, nie sposób ich przewidzieć a już na pewno nie precyzyjnie, szczególnie jeśli zależy nam na tym aby dokonać tego na podstawie krótkich przedziałów czasowych. Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy w powyższym zakresie i zapoznania się z wnioskami danych CoinBase “W jakich godzinach kurs najbardziej się zmienia?”.

Wśród tych, którzy gromadzą posiadane środki w kryptowalutach pojawiło się wiele niepokoju. Wydawać by się mogło ich sytuacja jest niepewna, jednakże analizując sytuację Bitcoin już od początku roku, ich stres jest nieuzasadniony. Według prowadzonych obserwacji kurs Bitcoin wyglądał w sposób następujący:

Pomimo spokojnego początku roku Bitcoin już od lutego wyraźnie pnie się ku górze. Choć styczeń nie zwiastował wielkich zmian, są one widoczne w dniu dzisiejszym. Podczas tego czasu nastąpiło wiele większych bądź mniejszych wahań ale wszystko wskazuje na tendencję wzrostową.

W wielkim skrócie można sytuacje Bitcoina określić następująco, gwałtowny wzrost mający miejsce w czerwcu, tuż za nim intensywny spadek, późniejsza korekta i znów gwałtowny wzrost. Długotrwała korekta byłaby wskazana na tym tle. Istnieje ogromna nadzieja na dalszy wzrost waluty jednakże, w wolniejszym tempie.

Jakie jest Państwa zdanie o aktualnej sytuacji Bitcoina? I o jego gwałtownych skokach? Czy są to sytuacje preferowane przez Państwa czy wolicie stabilniejsze sytuacje? Co według Was jest lepsze: szybkie i zaskakujące bądź wole a stabilne? Zachęcam do wyrażenia własnej opinii, przedstawienia jej w poniższych komentarzach.