Reakcja branży na atak na giełdę KuCoin 

O kryptowalutach znowu jest głośno. Tym razem jednak nie są to informacje pozytywne. Kilka dni temu doszło do ogromnej kradzieży portfeli zgromadzonych na giełdzie kryptowalut KuCoin. Wszystkie gorące portfele platformy KuCoin zostały skradzione przez hakerów. Adres Ethereum, na którym przelano wszystkie skradzione środki, zawiera w tej chwili 4 miliony dolarów w ETH a także 152 miliony w innych tokenach ERC-20. Ponadto, hakerzy zdołali także ukraść słynne Bitcoiny (BTC). Jak ten atak hakerski przełoży się na bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez inwestorów? Jak w ogóle doszło do całej tej kradzieży?  

 

W artykule znajdziesz następujące informacje

Atak hakerów na KuCoin

Atak hakerów na KuCoin poruszył cały kryptowalutowy świat. W obecnym, 2020 roku nie dochodziło do tej pory do tego rodzaju nadużyć. Naruszenia bezpieczeństwa były notowane tylko przy mniejszych giełdach oraz kwotach. KuCoin to giełda sporych rozmiarów, która posiadała dotychczas ugruntowaną pozycję na rynku. Przedstawiciele KuCoin wydali specjalne oświadczenie, w którym przekonują, że użytkownicy nie będą odczuwali z tego tytułu żadnych długoterminowych konsekwencji, ponieważ ich fachowcy zadbają o naprawę wszelkich strat. Post KuCoin wskazuje, że każdy użytkownik, który w jakikolwiek sposób ucierpiał na ataku hakerskim na tę giełdę, może liczyć na zwrot pieniędzy ze specjalnie utworzonego funduszu ubezpieczeniowego giełdy.

Chcemy podkreślić, że jakiekolwiek fundusze zgromadzone przez naszych użytkowników, które zostały ukradzione w wyniku ataku hakerskiego, w całości zostaną zwrócone należytym właścicielom z naszego funduszu ubezpieczeniowego. Dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć sprawców tego haniebnego czynu.”

Dyrektor generalny giełdy KuCoin, Johny Lyu, na jednym z portali społecznościowych przeprowadził transmisję na żywo, na której uspokajał, że wszystkie zimne portfele tej giełdy są w pełni bezpieczne. Ponadto, zaznaczył, że te fundusze, które skradziono, są “małą częścią” całości udziałów tej popularnej giełdy. KuCoin poinformował także, że jest w stałym kontakcie z innymi giełdami i poprosił je o dodanie portfeli hakerów na tzw. “czarną listę”.

Administracja giełdy KuCoin zaoferowała także nagrodę specjalną w wysokości 100 000 dolarów dla tego, kto podzieli się informacjami na temat dokonanego przez hakerów ataku oraz zgłosi to do “międzynarodowych organów ścigania”.

 

Reakcja branży na atak na giełdę KuCoin

Najwięksi gracze z branży kryptowalutowej bardzo szybko zareagowali na cały incydent. CTO Bitfinexa i Tethera – Paolo Ardoino poinformowali, że obie te firmy zdecydowały się na zamrożenie łącznie 33 milionów USDT, które mogłyby znaleźć się w posiadaniu grupy hakerskiej. Wartość natywnego tokena giełdy KCS mocno spadła, gdy pojawiły się informacje o dokonaniu ataku hakerskiego. W czasie ostatnich 24 godzin cena zmalała o 9%.

Wiadomości na temat ataku hakierskiego na KuCoin nie miały jednak dużego wpływu na rynek kryptowalut jako całość. Kapitalizacja rynkowa w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o 1,7%, co jest pozytywną informacją dla wszystkich inwestorów.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *