System głosowania oparty na Blockchain – nie wszyscy ufają takiemu rozwiązaniu

Od kilku miesięcy w świecie blockchain głośno było o rozwiązaniu, które mogło ułatwić, zabezpieczyć i usprawnić proces wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jednak zgodnie z opinią ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa w Massachusetts Institute of Technology nie spotkali oni jeszcze takiego systemu blockchaina, który jest na tyle godny zaufania, że można mu bezpiecznie powierzyć bezpieczeństwo wyborów prezydenckich.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Krytyczne uwagi na temat blockchain

MIT wystosował szczegółowy raport, zgodnie z którym jasno wynika, że obecnie wsparcie systemu blockchain w obszarze wyborów prezydenckich może prowadzić do zwiększonego ryzyka udziału hakerów, którzy mogliby dokonać pewnych manipulacji przy liczeniu potencjalnych głosów oddanych w ten sposób. Nie jest to więc dobry pomysł, by angażować taką technologię do tak odpowiedzialnego zadania. Zgodnie z opinią ekspertów, blockchain w żadnym wypadku nie może zostać wykorzystany w wyborach politycznych teraz lub w przyszłości. Oczywiście naukowcy podkreślają, że tradycyjny system wyborczy ma również wiele wad, jednak mogłyby być one jeszcze bardziej uwypuklone w przypadku wykorzystania do tego celu blockchain. Wprawdzie wykorzystanie nowoczesnych technologii mogłoby mieć znaczący wpływ na zwiększenie frekwencji wyborczej, jednak takie statystyki nie są warte potencjalnym niepowodzeń wyborczych w związku z procesem liczenia głosów.

Blockchain na drugim torze

Blockchain, zgodnie z opinią zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa doskonale nadaje się do rozliczania transakcji bezgotówkowych, gdzie ryzyko jest wysokie jednak w przypadku jakiegokolwiek przestępstwa instytucje finansowe bez problemu sfinansują potencjalną rekompensatę. Jeśli ten sam system zostanie wdrożony do świata polityki, sprawa staje się znacznie bardziej zaawansowania. Pod uwagę wzięto wiele scenariuszach, wśród których pojawiło się ryzyko hakowania systemu liczącego głosy. W przypadku wykrycia takiego procederu wybory musiałyby być ponownie przeprowadzone, co stanowi duże wyzwania finansowe i logistyczne. Pomimo tego coraz więcej krajów jest zainteresowanych wdrożeniem nowoczesnych technologii do swoich systemów wyborczych.

Kupujesz CBD zapłać BTC w nasionakonopikatowice.pl

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kurs Bitcoin – 1000 dolarów wzrostu w 30 minut

Ostatnie 24 godziny były zaskakujące na giełdzie elektrowalut. W ciągu 60 minut wzrosła cena Bitcoina i to o całe 1000 dolarów. Skąd tak spory skok cyfrowych pieniędzy?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Wartość Bitcoina

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, za pewno wielu zainteresowanych tematem pamięta wzrost Bitcoina o 3000 złotych, wzrost nastąpił w przeciągu jednej godziny. W dniu wczorajszym wydarzyła się podobna sytuacja, dostarczyła ona osobą w branży identycznych wrażeń.

CoinPaprika podaje, że w czwartek 18 lipca nastąpił gwałtowny wzrost Bitcoin, cała sytuacja miała miejsce między godziną 14.15 a 15.15. Poziom odnotowanego wzrostu wynosi ponad 10 400 dolarów, gdzie wartoś sprzed godziny 14.15 wskazywała na 9 365 dolarów.

Sytuację można zaobserwować na wykresie. Gołym okiem zauważalny jest wzrost kursu, przez co Bitcoin powraca do 10 500 dolarów. Aktualna sytuacja, korekta w sferze Bitcoina w wielu wywołuje niepotrzebny niepokój. Czy jest on słuszny?

Jedna sztuka cyfrowego złota warta jest aktualnie 10 000 dolarów, czyli analizując dotychczasową historię waluty można przyjąć, że warta jest połowę ATH. Tłumaczy to wszelkie działania ludzi, którzy walczą o to aby kurs utrzymał się powyżej symbolicznej dziesiątki. Opór Bitcoina  testowany jest w wszelaki sposób, poddaje się go technicznym analizą a także próbą testowym jak również technikalią. Zauważalny, gwałtowny wzrost ceny przedstawia najświeższa analiza

Bitcoin w skali rocznej

Kryptowaluta często ulega wielu wahaniom, nie sposób ich przewidzieć a już na pewno nie precyzyjnie, szczególnie jeśli zależy nam na tym aby dokonać tego na podstawie krótkich przedziałów czasowych. Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy w powyższym zakresie i zapoznania się z wnioskami danych CoinBase “W jakich godzinach kurs najbardziej się zmienia?”.

Wśród tych, którzy gromadzą posiadane środki w kryptowalutach pojawiło się wiele niepokoju. Wydawać by się mogło ich sytuacja jest niepewna, jednakże analizując sytuację Bitcoin już od początku roku, ich stres jest nieuzasadniony. Według prowadzonych obserwacji kurs Bitcoin wyglądał w sposób następujący:

Pomimo spokojnego początku roku Bitcoin już od lutego wyraźnie pnie się ku górze. Choć styczeń nie zwiastował wielkich zmian, są one widoczne w dniu dzisiejszym. Podczas tego czasu nastąpiło wiele większych bądź mniejszych wahań ale wszystko wskazuje na tendencję wzrostową.

W wielkim skrócie można sytuacje Bitcoina określić następująco, gwałtowny wzrost mający miejsce w czerwcu, tuż za nim intensywny spadek, późniejsza korekta i znów gwałtowny wzrost. Długotrwała korekta byłaby wskazana na tym tle. Istnieje ogromna nadzieja na dalszy wzrost waluty jednakże, w wolniejszym tempie.

Jakie jest Państwa zdanie o aktualnej sytuacji Bitcoina? I o jego gwałtownych skokach? Czy są to sytuacje preferowane przez Państwa czy wolicie stabilniejsze sytuacje? Co według Was jest lepsze: szybkie i zaskakujące bądź wole a stabilne? Zachęcam do wyrażenia własnej opinii, przedstawienia jej w poniższych komentarzach.