Trading 212 Platforma – Opinie zyskaj darmową akcję

Mówi się, że na tym świecie nie można otrzymać niczego za darmo. Po części jest to prawda. Za leżenie nikt nam nie zapłaci, ale za rejestrację na platformie Trading 212 już tak. W trwającej tam obecnie promocji można otrzymać jedną akcję amerykańskiej spółki giełdowej.

Co należy zrobić, żeby tak się stało? Wystarczy założyć zupełnie darmowe konto. Po dokonaniu prawidłowej rejestracji zostanie nam wylosowana jedna akcja, której wartość może wahać się od 35 zł do nawet 425 zł. Akcję jakiej spółki można wylosować? Jak będziemy mieli szczęście, to staniemy się współwłaścicielami takich firm jak Uber, Ford Motor Company czy AMD. Należy się jednak śpieszyć, bo jak to w życiu bywa, akcja promocyjna jest ograniczona czasowo.

Co to jest platforma Trading 212?

Trading 212 jest innowacyjną platformą inwestycyjną, która znacząco zmniejsza wszelkie koszty gry na giełdzie. W przeciwieństwie do tradycyjnej giełdy, tutaj nie są pobierane żadne opłaty. Nie zapłacimy więc prowizji ani za kupno, ani za sprzedaż akcji. Co więcej, platforma daje również możliwość zakupu ułamkowej części akcji, co na tradycyjnych rynkach finansowych nie jest możliwe.

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami na zakup akcji, to możemy kupić na przykład pół akcji danej spółki. Dodatkowo Trading 212 umożliwia bezpłatną wymianę walut oraz daje dostęp do ponad 3000 globalnych akcji i funduszy inwestycyjnych typu ETF.

Zalety korzystania z Trading 212

Platforma Trading 212 daje ogromny dostęp do różnego rodzaju inwestycji. Jest prosta w obsłudze, więc spokojnie mogą z niej korzystać zarówno początkujący, jak i średnio-zaawansowani inwestorzy. Dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie finansowym, przygotowano wersję treningową, w której bez obawy utraty pieniędzy, można wszystko spokojnie przećwiczyć. Konto na platformie można otworzyć w jednej z trzech dostępnych walut: w polskich złotych (PLN), euro (EUR) i dolarach amerykańskich (USD).

Platforma Trading 212 dostępne jest również w formie mobilnej aplikacji dla urządzeń typu iPhone i Android. Dzięki temu można inwestować tam z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Ważną informacją jest również to, że w momencie wypłaty naszych środków nie zostaną naliczone żadne dodatkowe prowizje, czyli na konto otrzymamy dokładnie tyle samo ile zarobiliśmy.

Jak działa Trading 212

Handel na platformie dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy transakcji CFD (Contract of difference) i można dzięki niej spekulować zarówno wzrost, jak i spadek wartości aktywów, które są przedmiotem obrotu. Jest to pewnego rodzaju umowa między kupującym a sprzedającym, której przedmiotem jest różnica między ceną bieżącą aktywów, a ceną z czasu zawarcia umowy.

Różnica, która z tego wynika jest wypłacana spekulantowi. Sekcja ta umożliwia również dokonywania transakcji na rynku walutowym Forex lub na towarach. Druga część daje możliwości inwestowania głównie w akcji spółek giełdowych. Mamy tutaj do wyboru szeroką ofertę ze wszystkich światowych giełd, w tym największych spółek ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

Jak odebrać bonus od Trading 212

Żeby odebrać bonus należy postępować według poniższej instrukcji:

  1. Załóż darmowe konto “Trading 212 Invest” na platformie Trading 212 korzystając ze specjalnego linku
  2. Następnie zweryfikuj swoją tożsamość oraz adres zamieszkania (przygotuj do tego celu dowód osobisty lub paszport oraz rachunek za media albo wyciąg bankowy – ważne, żeby na tym dokumencie był Twój aktualny adres zamieszkania)
  3. Po pozytywnej weryfikacji dokonaj minimalnego depozytu w wysokości 5 zł
  4. W ciągu 24 godzin od wpłaty depozytu na Twoim koncie pojawi się jedna losowa akcja
  5. Otrzymaną losowo akcję możesz sprzedać po 3-dniowym okresie rozliczeniowym po przyznaniu bonusu
  6. Wartość gotówkową bezpłatnej akcji możliwa jest do wypłaty po 30 dniach od otrzymaniu bonusu.

Ile można zarobić z Trading 212?

Możliwości zarobku na platformie Trading 212 są nieograniczone. Wszystko zależy od Twojej wiedzy oraz od szczęścia. Platforma daje szereg możliwości do pomnożenia swojego kapitału.

Previous ArticleNext Article
KopanieBitcoin.pl to jeden z kolejnych serwisów dla, którego przygotowuje publikacje. Moje artykuły najcześciej opierają się o newsy z Polski i Świata. Codziennie publikuje od 2 do 5 newsów na największych Polskich serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mamy za sobą kolejny halving Bitcoina

Ostatniego wieczora, wraz z wykopaniem 630 000 bloku,  wartość nagrody dla górników Bitcoina została zmniejszona o połowę. W tej chwili wynosi ona 6,25 BTC. Mimo to, hash rate nie spada, w przeciwieństwie do sytuacji z kwietnia dotyczącej podziału Bitcoin Cash i Bitcoin SV.

To już trzeci halving BTC!

Społeczność kryptowalut z pewnością mocno wyczekiwała halvingu w 2020 roku. Od kiedy wypuszczono pierwszy blok Bitcoina, doszło do trzech halvingów.  Ten proces jest wyzwalany co 210 tysięcy wykopanych bloków, a jego celem jest ograniczenie nagrody dla górników, co pomaga utrzymać odpowiednią podaż BTC. W jaki sposób? Otóż dzięki temu ograniczeniu, zapobiega się nader dynamicznemu wydobywaniu waluty, a co za tym idzie – spadkowi jej wartości. Halving do tej pory przypadał co 4 lata. Tyle mniej więcej zajmowało wydobycie określonej liczby jednostek przez kopaczy krypto.

  • 2012 r. – nagroda za blok zmniejszyła się z 50 do 25 BTC
  • 2016 r. – nagroda za wykopanie bloku uległa zmniejszeniu z 25 do 12,5 BTC

Hash rate spadło po halvingu Bircoin Cash i Bitcoin SV

Chwilę przed halvingiem najpopularniejszej kryptowaluty doszło do dwóch halvingów w “siostrzanych” sieciach. BCH i BSV, które powstały w wyniku dawnego odłamu od BTC, w kwietniu przeszły przez ten proces. Tuż po jego zakończeniu doszło do zmniejszenia hash rate. Gwoli wyjaśnienia – hash rate jest wskaźnikiem efektywności wydobywania bloków. Za pomocą jednostek, hashów, można przedstawić aktualną moc obliczeniową. Jest to bardzo istotny wskaźnik, pozwalający ocenić, czy jest możliwe utrzymywanie technologii. Utrzymanie systemu kryptowalut odbywa się w sposób zdecentralizowany, dlatego tak ważne jest utrzymanie rate’u na wysokim poziomie.

Wystarczyło zaledwie 14 godzin, by hash rates BCH i BSV spadły niemal o 60%. Z kolei tuż po zakończeniu pierwszej doby od halvingu Bitcoin Cash, doszło do spadku hash rate o ponad 80%! To ogromne zmiany, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa blockchainów tych kryptowalut, czyli systemów odpowiadających za ich obsługę. Nic dziwnego, mniejsza nagroda zniechęca górników do utrzymywania pochłaniających energię koparek.

Powrót do średniej tygodniowej

Hash rate BTC z kolei trzyma się dobrze. Po upływie 7 godzin od halvingu, spadł zaledwie o 6% . Było to nieznaczne odchylenie, które bardzo szybko powróciło do wcześniejszego średniego poziomu. Może to być ściśle związane z dodatkową nagrodą, która przysługuje górnikom tej kryptowaluty. Mianowicie, dostają oni udział z opłat transakcyjnych, którymi objęte są podmioty dokonujące transakcji na BTC.  Taki udział jest wypłacany wraz z wydobyciem bloku przez górnika i stanowi on około 15 % całości nagrody.

Wielu górników ma obawy dotyczące halvingu, gdyż z każdym zmniejszeniem nagrody, wydobywanie mniej się opłaca. Prowizje wprowadzone przez BTC zachęcają do utrzymania koparek w stanie pracy, szczególnie, że liczba transakcji odbywających się za pośrednictwem kryptowalut będzie z roku na rok rosnąć. Pozwoli to na zrównoważenie rentowności takiego procesu.

Czas zacząć zakupy Bitcoin! Popyt na bitcoin coraz większy

Na przestrzeni ostatnich tygodni wszyscy obserwatorzy rynku kryptowalut mogą doświadczyć wyjątkowo dynamicznej podróży kursu najpopularniejszej cyfrowej waluty, jaką jest bitcoin. Ostatnie dni to duża presja na popyt czego dowodem jest utrzymująca się cena powyżej 9000 USD. Co w ostatnich tygodniach dzieje się z kursem bitcoina? Jakie jest źródło tak dynamicznej presji? Jak w najbliższym czasie może kształtować się sytuacja na rynku kryptowaluty?

Bardzo duży wzrost bitcoina w ostatnich dniach

Wszystkie osoby obserwujący wykres na kontrakty BTC mogą z łatwością zauważyć, jak duża szala przechylona jest w stronę kupujących. Zgodnie z ogłoszeniami, BitMEX, orderbook pęka w szwach od ofert na zakup Bitcoina. Po bardzo dynamicznym wzroście, jaki mieliśmy okazję zobaczyć na przestrzeni ostatnich tygodni, kurs bitcoina oscyluje w granicy psychologicznego poziomu 9000 USD. Jak powszechnie wiadomo z teorii analizy technicznej, tego typu poziomy są z reguły oblegane przez kurs. Obecna sytuacja nie wyjaśnia w 100%, czy kurs najpopularniejszej kryptowaluty przebije opór i poszybuje w górę, co może prowadzić do jeszcze większej dynamiki wzrostu. Za tym scenariuszem przemawia wskaźnik zamówień oraz dynamiki.

Jakie może być źródło nadmiernego popytu na bitcoina?

Zgodnie z analizą firmy Sentiment, wskaźnik sentymentu jest na dodatnim poziomie. Eksperci rynku kryptowalut przewidują, że wzrost popytu może być spowodowany nadchodzącym halvingiem. Słowa założyciela Pantera Capital potwierdzają, że Bitcoin będzie poddany dużemu popytowi właśnie w momencie, kiedy na rynku zadebiutuje halving. Opinia ta jest poparta prostym dowodem z obszaru mechaniki mikroekonomii.

Jeżeli podaż bitcoina zostanie zmniejszona o 50% przy innych czynnikach niezmienionych, siłą rzeczy cena bitcoina musi wzrosnąć. Opinia ta zdaje się mieć również potwierdzenie w niezależnym źródłem, jakim jest nieomylne Google Trends. Po wpisaniu bitcoin halving możemy zauważyć, że trend wyszukania jest paraboliczny, jednak staje się coraz bardziej popularny. To właśnie nieuchronnie zbliżający się debiut może znacznie zamieszać w kursie bitcoina.

Czym jest halving?

Halving to proces zmniejszenia nagrody o połowę. Jak wiadomo, górny limit podaży bitcoin wyceniony jest na 21 milionów. W momencie, gdy łańcuch wszelkich bloków osiągnie wyznaczoną wielkość, nie zostanie wygenerowany nawet jeden bitcoin więcej. W momencie, więc kiedy górnicy sieci Bitcoin dodają nowe loki informacji do bazy danych, sieć nagradza ich właśnie bitcoinami. Wielu osobom wydaje się, że podaż bitcoina jest nieskończona, jednak w przypadku zdecentralizowanego systemu, jakim jest BTC, istnieje wcześniej wspomniana górna granica podaży. Zgodnie z zapowiedziami, nagroda za wydobycie zostanie zredukowana z 12.5 bitcoinów do zaledwie 6.25 bitcoinów na blok.

Dzięki halvingowi zmniejszy się roczna inflacja bitcoina o około 1.8% przy założeniu, że stała roczna inflacja kruszcu, jakim jest złoto utrzymuje się na poziomie 3%. Zgodnie z zapowiedziami halving bitcoina ma mieć miejsce jeszcze w maju.

Źródło: https://bitcoinsvgold.org/pl/