Trading 212 Platforma – Opinie zyskaj darmową akcję

Mówi się, że na tym świecie nie można otrzymać niczego za darmo. Po części jest to prawda. Za leżenie nikt nam nie zapłaci, ale za rejestrację na platformie Trading 212 już tak. W trwającej tam obecnie promocji można otrzymać jedną akcję amerykańskiej spółki giełdowej.

Co należy zrobić, żeby tak się stało? Wystarczy założyć zupełnie darmowe konto. Po dokonaniu prawidłowej rejestracji zostanie nam wylosowana jedna akcja, której wartość może wahać się od 35 zł do nawet 425 zł. Akcję jakiej spółki można wylosować? Jak będziemy mieli szczęście, to staniemy się współwłaścicielami takich firm jak Uber, Ford Motor Company czy AMD. Należy się jednak śpieszyć, bo jak to w życiu bywa, akcja promocyjna jest ograniczona czasowo.

Co to jest platforma Trading 212?

Trading 212 jest innowacyjną platformą inwestycyjną, która znacząco zmniejsza wszelkie koszty gry na giełdzie. W przeciwieństwie do tradycyjnej giełdy, tutaj nie są pobierane żadne opłaty. Nie zapłacimy więc prowizji ani za kupno, ani za sprzedaż akcji. Co więcej, platforma daje również możliwość zakupu ułamkowej części akcji, co na tradycyjnych rynkach finansowych nie jest możliwe.

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami na zakup akcji, to możemy kupić na przykład pół akcji danej spółki. Dodatkowo Trading 212 umożliwia bezpłatną wymianę walut oraz daje dostęp do ponad 3000 globalnych akcji i funduszy inwestycyjnych typu ETF.

Zalety korzystania z Trading 212

Platforma Trading 212 daje ogromny dostęp do różnego rodzaju inwestycji. Jest prosta w obsłudze, więc spokojnie mogą z niej korzystać zarówno początkujący, jak i średnio-zaawansowani inwestorzy. Dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie finansowym, przygotowano wersję treningową, w której bez obawy utraty pieniędzy, można wszystko spokojnie przećwiczyć. Konto na platformie można otworzyć w jednej z trzech dostępnych walut: w polskich złotych (PLN), euro (EUR) i dolarach amerykańskich (USD).

Platforma Trading 212 dostępne jest również w formie mobilnej aplikacji dla urządzeń typu iPhone i Android. Dzięki temu można inwestować tam z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Ważną informacją jest również to, że w momencie wypłaty naszych środków nie zostaną naliczone żadne dodatkowe prowizje, czyli na konto otrzymamy dokładnie tyle samo ile zarobiliśmy.

Jak działa Trading 212

Handel na platformie dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy transakcji CFD (Contract of difference) i można dzięki niej spekulować zarówno wzrost, jak i spadek wartości aktywów, które są przedmiotem obrotu. Jest to pewnego rodzaju umowa między kupującym a sprzedającym, której przedmiotem jest różnica między ceną bieżącą aktywów, a ceną z czasu zawarcia umowy.

Różnica, która z tego wynika jest wypłacana spekulantowi. Sekcja ta umożliwia również dokonywania transakcji na rynku walutowym Forex lub na towarach. Druga część daje możliwości inwestowania głównie w akcji spółek giełdowych. Mamy tutaj do wyboru szeroką ofertę ze wszystkich światowych giełd, w tym największych spółek ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

Jak odebrać bonus od Trading 212

Żeby odebrać bonus należy postępować według poniższej instrukcji:

  1. Załóż darmowe konto “Trading 212 Invest” na platformie Trading 212 korzystając ze specjalnego linku
  2. Następnie zweryfikuj swoją tożsamość oraz adres zamieszkania (przygotuj do tego celu dowód osobisty lub paszport oraz rachunek za media albo wyciąg bankowy – ważne, żeby na tym dokumencie był Twój aktualny adres zamieszkania)
  3. Po pozytywnej weryfikacji dokonaj minimalnego depozytu w wysokości 5 zł
  4. W ciągu 24 godzin od wpłaty depozytu na Twoim koncie pojawi się jedna losowa akcja
  5. Otrzymaną losowo akcję możesz sprzedać po 3-dniowym okresie rozliczeniowym po przyznaniu bonusu
  6. Wartość gotówkową bezpłatnej akcji możliwa jest do wypłaty po 30 dniach od otrzymaniu bonusu.

Ile można zarobić z Trading 212?

Możliwości zarobku na platformie Trading 212 są nieograniczone. Wszystko zależy od Twojej wiedzy oraz od szczęścia. Platforma daje szereg możliwości do pomnożenia swojego kapitału.

Previous ArticleNext Article
KopanieBitcoin.pl to jeden z kolejnych serwisów dla, którego przygotowuje publikacje. Moje artykuły najcześciej opierają się o newsy z Polski i Świata. Codziennie publikuje od 2 do 5 newsów na największych Polskich serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy cyfrowe waluty banku centralnego zastąpią tradycyjną gotówkę?

Kryptowaluty od kilku lat nieprzerwanie zwiększają swoją popularność we wszystkich środowiskach, skutecznie wypierając tradycyjne metody płatnicze. Potencjał kryptowalut jest dostrzegany nie tylko przez inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ale również przez państwowe instytucje takie jak Banki Centralne. Zgodnie z obecnymi zapowiedziami, na przestrzeni następnych lat tradycyjna gotówka może spotkać się z dużą konkurencją właśnie w postaci cyfrowych form płatności.

Amerykańska Rezerwa Federalna zainteresowany pomysłem

Dowodem tych zapowiedzi jest rozpoczęcie jednoznacznej współpracy pomiędzy amerykańskim Bankiem Rezerw Federalnych a MIT (Massachusetts institute of Technology), której owocem na przestrzeni następnych kilku lat jest stworzenie cyfrowej waluty specjalnie zaprojektowanej pod bank centralny. To świadczy o tym, że kryptowaluty wychodzą z niszy i są obiektem zainteresowania największych finansowych potęg jak Stany Zjednoczone. To właśnie USA, szukając innowacyjnych możliwości rozwoju, jakie jedni z pierwszych rozpoczęli proces faktycznego projektowania cyfrowego rozwiązania płatniczego. Na obecnym etapie prace dotykają obszaru badań i szukania potencjalnych możliwości uzupełnienia gotówki innym środkiem płatniczym a w długim okresie nawet zastąpieniem jej.

Jak będzie wyglądać proces stworzenia infrastruktury cyfrowej waluty?

Wprowadzenie Cyfrowej Waluty Banku Centralnego wiąże się jednak z ogromnym pokładem przygotowań zarówno administracyjnych, jak i technologicznych i regulacyjnych. W pierwszej fazie waluta musi zostać w ogóle stworzona. Następnie, do stworzonej kryptowaluty banku centralnego będzie trzeba dostosować wszelkie struktury Banku Centralnego a dopiero wtedy odpowiednio tę kwestię uregulować w prawie. Ten wielowymiarowy proces musi zadziać się na wielu polach jednocześnie i wymaga współpracy wielu niezależnych od siebie instytucji, co jak powszechnie wiadomo, wiąże się z ryzykiem dodatkowych opóźnień. Dużą innowacją jest jednak podejście Rezerwy Federalnej do bazy kodowej nowo tworzonej waluty. Zgodnie ze słowami urzędników wszystkie owoce pracy zostaną udostępnione w ramach kodu open-source, do którego każdy będzie miał dostęp. To pozwoli na wprowadzanie uzasadnionych poprawek i proponowanie ich przez osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w proces tworzenia nowej waluty cyfrowej.

W Chinach gotówka powoli wychodzi z ogólnego obiegu

Nie tylko Stany Zjednoczone są zainteresowane tego typu innowacjami. Jak donoszą media, w Chinach praca nad centralną kryptowalutą są już w zaawansowanej fazie, a do projektu jest zapraszanych coraz więcej osób zarówno ze świata finansów jak i nowoczesnych technologii. W Chinach gotówka nie jest tak popularna jak w innych częściach świata, i jest to dodatkowa motywacja dla Chińskiego rządu, by przyśpieszyć proces tworzenia i wprowadzania kryptowaluty. Zgodnie z najnowszymi informacjami, już teraz mają miejsce testy, które w kilku dużych Chińskich miastach mają potwierdzić, że jest to prawidłowa droga w rozwoju współczesnych finansów.

Na co składa się wartość Bitcoina?

Często słyszymy komentarze odnośnie do tego, że Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Krytycy tej i innych kryptowalut rzucają takimi sloganami zawsze, gdy tylko pojawią się zawirowania na rynku. A jak to się ma do rzeczywistości?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin a waluty fiducjarne

Choć o najpopularniejszej kryptowalucie świata często mówi się jak o bezwartościowym bicie, to podobnie możemy powiedzieć o walutach fiducjarnych, czyli oficjalnych pieniądzach emitowanych przez rządy, które od dawna nie mają pokrycia w surowcach. W obu tych przypadkach ich wartość opiera się głównie na wierze w sens ekonomii. Czy jednak nie ma różnic pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat, czy też może istnieje między nimi kontrast?

O pieniądzu fiat możemy powiedzieć, że jest użyteczny i trwały, podzielny, łatwy do transferu i stosunkowo trudny do podrobienia, ale to samo możemy powiedzieć o Bitcoinie. Można go podzielić aż do ośmiu cyfr po przecinku, a ponadto jest trwały ze względu na swój zdecentralizowany, oparty na blockchainie charakter. Nie sposób go podrobić, a przenoszenie Bitcoina jako waluty typu peer-to-peer, odbywa się bez pośrednictwa banków. Ponadto obniża to koszty transakcji, a istnieje coraz więcej miejsc, gdzie Bitcoin akceptowany jest jako forma płatności. Czy zatem istnieją jakieś różnice pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat?

Owszem istnieją, jak choćby ograniczona podaż Bitcoina, którego wartość ze względu na deflację z założenia powinna rosnąć. Jest to cecha, która czyni Bitcoin konkurencyjnym do tradycyjnych pieniędzy, które z kolei na skutek częstego nielimitowanego dodruku, a ostatnio wręcz rozdawnictwa przez rządzących, ulegają inflacji. Efekt jest taki, że wartość realna pieniądza fiat spada, przez co ceny towarów są coraz wyższe. Aby ochronić swoje zasoby przed utrata na wartości, oszczędni szukają alternatywy, a tą jest coraz częściej Bitcoin.

Ważny jest także zdecentralizowany charakter kryptowalut, a szczególnie Bitcoina. Jest on pieniądzem należącym w całości do swojej społeczności, nad którym nie sprawują kontroli ani banki ani instytucje rządowe. Jej minusem są jednak duże wahania cenowe, a Bitcoin nie raz już pokazał, że zmiany jego kursu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Pomimo tego całkiem sporo grono osób widzi w nim nadzieję na polepszenie swoich finansów.

Co dokładnie decyduje o wartości Bitcoina?

Na wartość tej kryptowaluty ma wpływ całkiem sporo czynników, ale najważniejszymi są prawa rynku, czyli podaż i popyt oraz koszt wydobycia nowych monet. Do tego dochodzi ilość konkurencyjnych kryptowalut, ale także dostępność, a więc ilość giełd, na których można Bitcoiny nabywać.

Wielu analityków uważa, że wartość Bitcoinów będzie rosła wprost proporcjonalnie do spadku zaufania do banków centralnych i staje się to powoli widoczne. Przeprowadzone na przełomie kwietnia bieżącego roku przez The Tokenist badania pokazały, jak w okresie ostatnich trzech lat zmieniało się nastawienie do najpopularniejszej i najstarszej kryptowaluty świata – w 2017 roku ponad 80% osób deklarowało w ankietach, że bardziej ufa dużym instytucjom finansowym, obecnie natomiast aż 47% ankietowanych wybrało za godniejszy zaufania Bitcoin.