Trzy najczęstsze błędy początkującego inwestora Bitcoin

Jeśli należysz do grona osób, którzy są stosunkowo nowi na rynku kryptowalut, to dobrze trafiłeś. W niniejszym artykule dowiemy się, jakich powinniśmy unikać błędów, aby nie zostać z niczym. Zaczynajmy.

Nie powinniśmy inwestować w kryptowaluty gdy:

  • nie mamy wolnych środków,
  • liczymy na wysoki, szybki oraz pewny zysk,
  • nie wiemy nic kompletnie na ich temat.

Największy błąd inwestycyjny – brak edukacji

Bardzo często się zdarza, że inwestorzy początkujący zaczynają z kryptowalutami swoją przygodę zaczynają bez żadnej edukacji. Prawie nic nie wiedzą na temat bezpieczeństwa, które jest związane z portfelami czy też nie interesują się kompletnie tym tematem.

Najważniejszy jest dla nich bardzo wysoki zysk. Liczą na to, że projekt, w który włożyli swoje środki, im go zapewni. Nie robią co więcej własnej analizy, wyłącznie się kierując opinią innych osób. W ten właśnie sposób nie trafiają bardzo często bezpośrednio na kryptowalutowy rynek, a raczej na finansowe piramidy, exit scamy oraz oszustwa.

Nie popełniajmy tego samego błędu. Zanim przystąpimy do inwestycji jakichkolwiek starajmy się jak największej dowiedzieć o danym aktywie, w które chcemy zainwestować. Zwróćmy także uwagę na jego słabe oraz mocne strony. Zainteresujmy się firmą, która za nim stoi jak i także za osobami, które nią zarządzają. Sprawdźmy także, czy mają odpowiednie kompetencje oraz jak przebiegała ich ścieżka kariery. Zapoznajmy się z zasadami podstawowymi, jakimi się rządzi rynek. Warto sięgnąć po czasopisma, książki oraz także poradniki dotyczące kryptowalut. Dopiero gdy zdobędziemy podstawową wiedzę, będziemy mogli podejmować świadomie decyzje.

Pewny zysk jest bujdą

Pamiętajmy, że w inwestycjach nie ma nigdy gwarancji. Jeśli porównywaliśmy obecną cenę Bitcoina do tej, która obowiązywała kilka lat temu oraz uważamy, że jego kurs tylko będzie rósł, to jesteśmy w sporym błędzie. Kryptowaluty są najbardziej niestabilnymi aktywami. Ich warto ulega wahaniom silnym, z tego także powoduje nie można zakładać, że będą one tylko i wyłącznie zyskiwały.

Istnieje w rzeczywistości wiele kryptowalutowych projektów, jednak one nie są sobie równe. Każda nowa kryptowaluta nie będzie drugim Bitcoinem. Należy zatem zwrócić uwagę na to, jaką konkretnie wartość na rynek wnosi oraz czy jakieś zastosowanie.

Decyzja najbardziej irracjonalna

Wiele osób jest bardzo żądnych zysku. W związku z tym takie osoby zamierzają w kryptowaluty inwestować cały swój kapitał. Często także zdarza się tak, że nie posiadają kompletnie wolnym środków, czy też co gorsza biorą jakiś kredyt z myślą o tym, że konkretne aktywa ich wartość podwoi. Decyzje tego typu kończą się wręcz tragicznie.

Pamiętajmy o tym, aby takich błędów nie powielać w swojej karierze inwestora. Nie powinniśmy w żadnym wypadku inwestować środków, których nie jesteśmy w stanie stracić. W innym wypadku mogłoby naprawdę być źle. W żadnym wypadku nie doprowadzajmy do takich sytuacji.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitcoin – Jak ekspresowo wpłacić na poczcie środki i kupić Bitcoin?

BitBay uruchomił ponownie system wpłat walut na swojej giełdzie. Wypłaty z kolei mają działać do kilku dni. Sytuacja, która zaistniała pokazała klientom jak ważną oraz potrzebną alternatywę na platformie jest opcja wypłat oraz wpłat za pomocą poczty. Warto przybliżać działanie tego właśnie systemu.

Kurs BTC zaczyna rosnąć. Zauważalne są także pierwsze symptomy wystrzału zbliżającego się. Z pewnych jednak powodów nie możemy wysłać na giełdę ze swojego konta bankowego środków. Ratunkiem na pewno jest funkcja wpłat pieniędzy za pomocą pocztowej placówki. A jak to zrobić? Wpłaty są obsługiwane przez całą dobę i to przez 7 dni w tygodniu.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić formularz wpłaty. Druki znajdziemy bez problemu w każdej pocztowej placówce. Tytuł wpłaty jest jak najbardziej jednorazowy. Należy zwrócić uwagę na samą poprawność tytułu przekazu. Informacją także bardzo ważną jest to, że usługa ta jest świadczona zarówno przez urzędy pocztowe jak i także przez filie urzędów pocztowych. Jednak agencje pocztowe tej usługi nie świadczą.

Wypełniony druk należy przedstawić pracownikowi poczty oraz dokonać opłaty. Wpłata się pojawi na koncie po około 10 do 15 minutach. Poczta za wpłatę nie pobiera opłaty. Jeśli pracownik pobiera opłatę, to oznacza to błąd pocztowego urzędnika.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Kilka ważnych informacji

Księgowanie wpłat ma miejsce w godzinach 9-17 od poniedziałku do soboty/ Jednorazowo można wpłacić 50 000 złotych i nie mniej niż 10 złotych. Co do ilości wpłat nie ma żadnego limitu. Opcja dostępna jest dla użytkowników zweryfikowanych. Sam koszt wpłaty wynosi 2% kwoty wpłacanej. Nie jest to jednak mniej niż 5 złotych. Czas maksymalny realizacji kuponu to 48 godzin.

Jak wypłacić w gotówce środki na poczcie?

Aby zrealizować z kolei gotówkową wypłatę na poczcie wraz z potwierdzeniem tożsamości, należy przejść do zakładki – Portfele. Następnie wybieramy walutę, a następie opcję – wypłata na poczcie. W kolejnym kroku musimy wpisać wartość wypłaty. Nie może zawierać ona groszy. Można jednorazowo wypłacić aż 15 000 złotych.

Po mniej więcej 10 minutach od zlecenia wypłaty otrzymuje się maila z PINem oraz także SMS z tokenem. Przychodzi on na numer telefonu, który jest podany podczas weryfikacji konta. Oba kody ważne są przez 48 godzin.

Po odbiór gotówki należy się udać do placówki poczty najbliższej. Mamy do wyboru w sumie aż 4,5 tysiąca punktów. Musimy pamiętać, że wypłaty nie zrealizujemy w pocztowej agencji.

W placówce pocztowej musimy zgłosić chęć odbioru wypłaty. Koniecznie musimy powiedzieć, że chodzi o wypłatę z potwierdzeniem tożsamości.

Urzędnik pocztowy poprosi nas o podanie naszego numeru telefonu, tokenu z wiadomości SMS oraz kodu PIN przesłanego przez wiadomości mailowe. Oczywiście musimy okazać dowód osobisty i podać numer PESEL. Po dokonaniu pozytywnej weryfikacji wypłaty, kasjer wyda nam gotówkę i przekaże do podpisu pokwitowanie. Nie jest to wcale trudny proces.

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione!

PCC z handlu kryptowalutami zostało zniesione! Zmiana ta będzie obowiązywać już na stałe.

20 kwietnia 2018 roku był przełomową datą dla historii polskiego tradingu. Odbyła się wtedy pierwsza manifestacja przeciwko obecnemu wówczas systemowi. Traderzy i inne, prywatne osoby inwestujące w waluty wirtualne połączyły się, wspólnie strajkując przed budynkiem Ministerstwa Finansów, czego skutkiem było zniesienie obowiązku płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych (w skrócie PCC), przez osoby obracające kryptowalutami.

Dzień zapisany na zawsze w kartach historii polskiego tradingu

Strajk w kwietniu ubiegłego roku wywołany był opublikowaną wtedy interpretacją przepisów. Ministerstwo ds. Finansów twierdziło w niej, że każdy obracający wirtualnymi walutami, powinien płacić podatek w wysokości 1 procenta od wartości przeprowadzonej transakcji, w postaci podatku od czynności cywilnoprawnych.

Pomimo tego, iż ów pamiętnego dnia Wiceminister ds. Finansów – Pan Paweł Gruza, przyznał, iż podatek ten nie był zgodny z rzeczywistą treścią ekonomicznych transakcji kryptowalutowych i niweczył ogrom sposobów dotychczas stosowanych przez osoby zajmujące się handlem walutami wirtualnymi, to jego zniesienie obowiązywać miało jedynie przez pewien czas. Problem ma jednak ma w końcu zniknąć na dobre.

Handlowanie kryptowalutami nie będzie dłużej obciążane podatkiem PCC

Początkowo zakładano, że obracający kryptowalutami zostaną wezwani do zapłaty podatku PCC w połowy lipca 2019r.. Później termin ten został przesunięty na końcówkę bieżącego roku, a dziś pojawiły się informacje, iż osoby handlujące wirtualnymi walutami nie będą zobowiązywane do płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych na stałe, gdyż zwolnienie od niego ma zostać zapisane wprost w ustawie o PCC.

– Kto kupi lub wymieni walutę wirtualną, nie zapłaci z tego tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych także po 2020 r. Zwolnienie od daniny zostanie zapisane wprost w ustawie o PCC – poinformowała Gazeta Prawna 25 lipca 2019r..

Założenia projektu, który wprowadzić ma tę preferencje, są już wpisane do rządowego wykazu prac legislacyjnych pod numerem UD565. Dokument ma być upubliczniony do końca września 2019r., a do końca bieżącego roku w życie mają wejść zmiany. Urzędnicy śpieszą się tak z opublikowaniem ustawy z prostego powodu. Według rozporządzenia Ministra ds. Finansów z 24 czerwca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1184), obecne zwolnienie obrotu kryptowalutami z PCC obowiązuje jedynie do końca bieżącego roku.

Oczywiście temat miał być zamknięty już dawno. Pierwsze zwolnienie z płacenia podatku PCC w przypadku handlu kryptowalutami miało mieć moc prawną od 13 lipca 2018r. do końca czerwca bieżącego roku. W tym samym czasie Ministerstwo ds. Finansów miało ukończyć opracowywanie ustawy o obrocie walutami wirtualnymi. W rezultacie prace zajęły więcej czasu i wspomnianą wyżej abolicję podatkową wydłużono. Mimo wszystko, ostatecznie handel kryptowalutami ma być zwolniony w Polsce z podatku od czynności cywilnoprawnych.