W Rockdale powstała największa kopalnia świata Bitcoin

Bitmain został uznany za czołowego i światowego wykonawcę koparek kryptowalut. Popularność zdobył z uwagi na produkcję flagowych urządzeń Antminer, które służą do wykopywania Bitcoinów. 21 października przedstawił opinii publicznej, iż przyczynił się do otworzenia „największej na świecie” kopalni Bitcoina. Miało to miejsce w Rockdale, które znajduje się w stanie Teksas. Największa na świecie kopalnia Bitcoinów to efekt podjęcia współpracy z Rockdale Municipal Development Distict, a także swój udział w tym miała kanadyjska spółka z branży technologicznej o nazwie DMG Blockchain Solutions.

Bitmain ukierunkowany na potrzeby lokalnej społeczności

Bitmain przyjmuje stanowisko, które docenia projekty o działaniu na rzecz lokalnej społeczności, m.in. projektu, który był ogłoszony w sierpniu 2018 roku. Rockdale to miejscowość, która znajduje się w hrabstwie Milam, umiejscowiona na wschód od Austin. Zajmuje obszar o łącznej powierzchni 33 tys. akrów (ok. 13355 hektarów). Zdecydowano o ulokowaniu w Rockdale kopalni należącej do Alcoa – Aluminum Company of America. W historii, to miejsce było dobrze znaną hutą aluminium.

Aktualnie, kopalnia dysponuje mocą o wielkości 25MW. Jednak w planie jej rozbudowy, kolejnej jednostki, znajdują się zapisy zwiększające do mocy 50 MW. W dalszej przyszłości, zakłada się zwiększenie jej mocy do wielkości przekraczające 300 MW. Wartość całej planowanej inwestycji oscyluje na poziomie ponad 500 mln USD. Firma DMG specjalizuje się w dostarczaniu usług o charakterze hostingowym, zarządzającym oraz określającym wydajność. Istnieją założenia, które opierają się na podjęciu współpracy pomiędzy DMG a Bitmainem.

Bitmain podkreśla, że rozbudowa kopalni wiąże się bezpośrednio ze zwiększoną liczbą zleceń dla lokalnych dostawców z tytułu dalszych prac budowlanych. Ponadto wskazuje, że zobowiązuje się do odpłatnego pobierania energii elektrycznej od operatora sieci z Rockdale – Electric Reliability Council of Texas.

Do obsługi centrum konieczne jest zatrudnienie ponad 400 pracowników, którzy zgodnie z pierwotnymi założeniami moją pochodzić z lokalnej społeczności. Dodatkowo w deklaracji przedstawicieli Bitmaina pojawiło się zapewnienie o prowadzeniu programów edukacyjnych oraz szkoleń dla rejonowych szkół z tematyką związaną z technologią blockchain oraz przedstawiającą sposób działania ośrodków, które specjalizują się w wydobywaniu kryptowalut.

Na początku bieżącego roku w mediach pojawiły się liczne doniesienia odnoszące się do zawieszenia przez Bitmain działalności wydobywczej na terenie Rockdale, a także o przerwaniu stosunku pracy z tamtejszymi pracownikami. Spowodowane to było niską ceną Bitcoina. Na skutek takiego obrotu spraw pojawiają się wątpliwości o utrzymanie dalszych inwestycji na kwotę 500 mln USD, które były pierwotnie przedstawiane. Bez wątpienia kopalnia w Rockdale stanowi strategiczne przedsięwzięcie Bitmaina, bardzo dla niego istotne. Określana jest jako początkowy etap rozwoju tego przedsiębiorstwa na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapłaciliście górnikom ponad miliard dolarów za ich pracę

Według danych najnowszych, górnicy bitcoina, już otrzymali w sumie nieco ponad miliard dolarów prowizji waszych, począwszy od roku 2009. Przychód całkowity górników pochodzących z samej sieci bitcoina to zaś piętnaście razy tyle. Jaki jest zatem trend dalszy?

Transakcyjne prowizje w sieci bitcoin

Górnicy, a więc strażnicy sieci wydobywający właśnie kryptowaluty przede wszystkim służą bezpieczeństwu w zasadzie całej sieci blockchain. To właśnie dzięki nim transakcje w sieci potwierdzane są w sposób bezpośredni, a że samych górników jest bardzo dużo, to system jest zdecentralizowany zupełnie. Minerzy tego za darmo na pewno nie robią, co jest chyba jasne.

Koparki, sprzęt czy też kopalnie kryptowalut, na którymi sprawują jak najbardziej pieczę górnicy, wymagają naprawdę wielu inwestycji. Wysoko pojedyncze wydaje obliczeniowe serwery to koszt mniej więcej od kilkunastu tysięcy złotych i to w górę. Proszę sobie wyobrazić kopalnie, w których są setki, a nawet i tysiące urządzeń podobnych. Niegdyś kopać można było bitcoiny przy użyciu laptopa, jednak się wydaje, że czasy te nie powrócą.

Wydobywając kryptowaluty osoby tego nie robią jednak z samej dobroci serca, ale z czystej jakby chciwości osiągnięcia, zwrotu z inwestycji jak najwyższego. Sieć bitcoina się odpłaca im dokładnie na dwa sposoby. Chodzi dokładnie o transakcyjne prozwizje (fee) od użytkowników jak i także nagrody za blok, a więc block reward.
Dane najnowsze jeśli chodzi o Coin Metrics wskazują, że górnicy, którzy wydobywają bitcoina zyskali już na samej sumie miliard dolarów. Jest to około cztery miliardy złotych. Na przełomie 2017 roku oraz roku 2018 sieć odnotowała naprawdę niezwykły skok w samym zakresie. Okazuje się, że z ćwierć miliarda od ponad siedemset pięćdziesiąt milionów dolarów.
Suma transakcyjnych prowizji liczona jest od samego powstania bitcoina, czyli od roku 2009.
Ciekawe jest to, że udział transakcyjnych prowizji w dochodzie całkowitym górników z sieci samego bitcoina od początku roku 2018 maleje systematycznie. Pokazuje to na pewno świetnie wykres znajdujący się poniżej. W dniu 31 stycznia 2018 udział prowizji w dochodzie całkowitym górników wynosił około dwunastu procent (z nagród za bloki wydobyte odpowiednio jakieś osiemdziesiąt osiem procent). Ponad półtorej oku później, dokładnie 13 października 2019 oku dochód z prowizji to jedynie 6,6 procent.

Przemyślenia pozostawiamy Wam

Na pewno temat musimy przyznać jest niezwykle interesujący. Na pewno także nie pozostanie bez echa. O tym się będzie jeszcze przez długi okres rozmawiało. Zachęcamy na pewno bardzo serdecznie do tego. Co sądzicie o wynikach powyższych sieci bitcoin? Jak je skomentujecie? Co możecie nieco więcej o nich powiedzieć? Na pewno wśród Was są jacyś górnicy, którzy potwierdzić mogą te jakże empiryczne dane? Gorąco zachęcamy do wymiany swoich myśli chociażby poniżej w komentarzach. Jesteśmy niezwykle ciekawi poszczególnych zdań.

Bitmain traci pozycję absolutnego lidera miningu bitcoina

BTC.com oraz Antpool pogodzić się muszą z utratą odrobiny swojej chwały dotychczasowej w wyniku zmniejszenia znacznego udziału w blokowych nagrodach Bitcoin w okresie tygodniowym oraz dziennym. Wydobywcze pule BTC, którym Bitmain dowodzi, nadal się znajduje w czołówce w zasadzie czterech największych minerałów. Niemniej jednak przekazały one pałeczkę pierwszeństwa Poolin oraz F2Pool. Bitmain tak naprawdę traci pozycję lidera bezpośrednio w miningu BTC. Czy na dobre ją straci?

Bitmain traci swoją pozycję lidera jeśli chodzi o zakresy wydobycia BTC

W przeciągu trzech ostatnich miesięcy, gdy hash rate sieci Bitcoin ustanowiła cały szereg wydobywczych rekordów, pule Bitmain daleko pozostawały w tyle.

Obniża w samych udziałach jak najbardziej może mieć miejsce przez sam wzgląd na obrót BTC po cenach, które są znacznie powyżej samego progu rentowności dla większości górników chińskich. Ze względu na to, że dokładany skład jak i także moc mieszania górniczych pul BTV raportowane są różnorodnymi metodami, trudno jest coś na ten temat ustalić, co dokładnie się stało z dwoma górnikami wiodącymi.

Pula nie jest także przeznaczona dla jednego operatora wydobywania bitcoinów i do niej każdy może dołączyć. Właśnie w ten sposób górnicze garmy mogą zmieniać płynnie wartość udziałów. Znacznie większa pula oznacza dużo większą szansę na sukces. Chodzi oczywiście o wydobycie BTC.

Antpool traci właśnie Steam

W zasadzie w przeciągu ostatnich lat, Antpool był już świadkiem stopniowego zmniejszania ilości bloków wydobywanych. Pomimo to Antpool wykopał ponad 45 000 w przeszłości bloków, zyskując impet maksymalny w roku 2015.

BTC.com wydaje się być w dużo lepszej formie, z samym udziałem, około 14,3% bloków wykopanych. Pool ten zajmuje częśto pozycję drugą w miningu codziennych, i to zaraz po F2Pool. Spadek znaczny wydobywczej mocy mógł związany być z zamieszaniem niedawnym personalnej natury w samych szeregach Bitmaina. Jihan WU we wtorek wysłałam emaila, w którym pracowników firmy poinformował, że Zhan Ketuan nie pracuje już. Wu nawet polecił mu powstrzymanie wszelakich fizycznych prób dostępu do głównej kwatery Bitmain.

W roku ubiegłym Bitmain ucierpiał właśnie z powodu samego niepowodzenia IPO. Pomimo samego ożywienia na rynku sprzedaż słaba pozostała, a z kolei konkurencji wyprzedzili producenta wiodącego ASIC. Wydobywcze platformy Bitcoin od Canaan Minin oraz od Innosilicion przejmują nadal swój udział w rynku.

Bitmain jednak wciąż rozszerza wydobywczą działalność. Świetnym przykładem może być niedawno otwarta firma dokładnie w Teksasie.

Jaki efekt będzie samego włączenia nowej górniczej farmy dopiero tak naprawdę się okaże. Jednak na pewno przypomnieć należy, że Bitmain ogłosił same dostawy serii Antminer S17 na początku miesiąca października, zaś nowe maszyny wpłynąć mogą znacznie na samą dystrybucję mieszania samej mocy bitcoinów. Musimy przyznać, że wszystko zapowiada się bardzo interesująco oraz także ciekawie.