W roku 2019 wydobyto 12 000 bitcoinów więcej, a niżeli zwykle

Dane z kopalni kryptowalut największych mówią, że w ciągu tego toku górnicy średnio wydobyli średnio więcej bloków. Przedkłada się to na znacznie przyspieszoną podać złota cyfrowego.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Blok po bloku

Ekipa TrustNodes wysunęła koncepcję niezwykle ciekawą oraz także przedstawiła wszelkie dane, które o tym mówią, że w ciągu tego roku wydobyto o wiele więcej bitcoinów, a niżeli zwykle.

Dane pochodzące z BTC.com podają, że w ciągu ostatnich trzystu sześćdziesięciu pięciu dni wydobyto aż 53 897 bloków bitcoina, gdzie liczba ta zwykle wynosi 52 560. Z uwagi na samo założenie oraz także średnią, że dziennie wydobyte zostają 144 bloki, tak za rok ostatni średni wynosi dokładnie 147,6. Musimy sobie uzmysłowić, że jest to o cztery bloki dziennie.

Sprawia to, że w roku ostatnim wydobyto więcej o 1314 bloków, odejmując bloki puste wychodzi nam dokładnie 933 bloki BTC. Każdy blok, ale jeszcze tylko przez kilka miesięcy, nam oferuje 12,5 BTC za nagrody właśnie za jego wydobycie. Jest to bardzo prosta kalkulacja: w ciągu ostatnich trzystu sześćdziesięciu pięciu dni pojawiło się dokładnie ponad 12 tysięcy sztuk złota cyfrowego, kompletnie poza harmonogramem. Daje nam to w sumie, według kursu aktualnego, blisko 350 milionów złotych (88 milionów dolarów) więcej w bitcoinie.

Bitcoin Gum

Jakie są dokładnie przyczyny wystąpienia tych wszystkich powyższych prawidłowości? Jest to tak naprawdę najprawdopodobniej znacznie zwiększona moc obliczeniowa (chodzi o hash rate) sieci bitcoin. Musimy wiedzieć, że bitcoin ma dokładnie swoje ramy, ale przy tym jest nieco jednak elastyczny i mu się zdarza wychodzić kompletnie poza zapisane prawidła protokolarnie.

Jeśli zaś chodzi o hash rate sieci, to dostrzeć warto załamania ostatnie na danych publikowanych. Dokładnie ze 111,5 miliona TH/s 23 listopada nastąpił kompletny spadek wartości do poziomu poniżej osiemdziesiąt milionów TH/s nocy ostatniej. Jest to około trzydziestu procent ubytku obliczeniowej mocy sieci bitcoin i to w zaledwie cztery noce. Jednak należy wiedzieć, że te pewne fluktuacje są normą, przed tą wartością najwyższą, hash rate wynosił około osiemdziesiąt milionów.

Wspomniana już elastyczność Bitcoina potwierdzić może fakt, że pomimo samej pojemności bloku 1 MB, często tak naprawdę wychodzi poza tę właśnie wartość. Od osiemset KB do nawet 1,3 MB pojemności bloku.

Nie da się ukryć, że powyższe liczby są naprawdę zachęcające dla wielu inwestorów. Jednak każdy z inwestorów musi mieć swój własny rozum oraz także przeczucie, aby mógł wiedzieć czy inwestowanie w Bitcoin mu się opłaca. Co ciekawe po wykresach i statystykach wszyscy zachęcają, że akurat ten moment jest momentem najlepszym na inwestycję w Bitcoin. Pamiętajmy jednak, że rynek kryptowalut ogólnie rzecz biorąc oraz wszelkie kursy poszczególnych kryptowalut są dosyć dynamiczne i naprawdę niektóre skoki są nie do pomyślenia. Co więcej niektóre sytuacje tak nas zaskakują, że możemy być w głębokich naprawdę szoku.

Więcej informacji na Kryptowaluty Świat – Bitcoin-Squad.com

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitcoin – przyszłość kopania kryptowaluty i jej cena za 100 lat

Wielu ekspertów i analityków spogląda w przyszłość, próbując odgadnąć, w jaki sposób za 100 lat odbywać się będzie wydobywanie innowacyjnej waluty, która z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Mowa tutaj oczywiście o jednej z najpopularniejszych kryptowalut, którą jest bitcoin. Rozważania spowodowane są wydarzeniem, które ma mieć miejsce w połowie 2020 roku, a mianowicie podział nagrody za wydobycie bloku. Mówi się o tym, że wydarzenie może mieć znaczący wpływ na dalszy wzrost ceny kryptowaluty i okaże się ratunkiem dla najstarszej blockchainowej waluty.

Bitcoin – podział nagrody za wydobycie bloku i jej wpływ na przyszłość kryptowaluty

Zapewne większość z Was wie, że podział nagrody za wydobycie bloku Bitcoin (halving) ma nastąpić w maju 2020 roku. Co za tym idzie, nagroda za blok ponownie zmniejszy się o połowę i spadnie z poziomu 12,5 BTC do 6,75 BTC. Ma to wpłynąć na ponowny wzrost bitcoina, jednak od strony teoretycznej znaczenie ma również wiele innych czynników, takich jak np. ogólna sytuacja na globalnych rynkach. Eksperci przewidują również, że całkowita podaż kryptowaluty, która obecnie wynosi 21 mln BTC, wydobyta zostanie do roku 2140. Do tego czasu nagroda za wydobycie bloku BTC spadnie do zaledwie jednego satoshi (0,00000001 BTC). Nie wiadomo jednak, ile wynosić będzie ta opłata w USD.

Bitcoin po 2140 roku

Po 2140 roku górnicy otrzymają jedynie dochód z opłat transakcyjnych bitcoina. Dlatego też, aby możliwe było dalsze funkcjonowanie kryptowaluty pod kątem ekonomicznym, do tego czasu bitcoin musi być w stanie przetworzyć dziesiątki tysięcy transakcji na blok. Powinno to wygenerować dochód na poziomie umożliwiającym utrzymanie działalności górników. Całkiem możliwe wydaje się również, że w ciągu następnych 120 lat nastąpi znaczna poprawa „czystości” energii, a także zastosowany zostanie system bardziej wyrafinowanych koparek, które sprawią, że wydobycie stanie się znacznie bardziej opłacalne finansowo.

Rynek kryptowalut jest pełen wszelkiego rodzaju spekulacji. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przy zmniejszonych nagrodach wydobycie nadal pozostanie tak popularne, jak obecnie, a także nad tym, jak cenny może stać się bitcoin w ciągu następnych 120 lat.

Bitcoin i jego kurs za ponad 100 lat

Nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć, jak będzie wyglądał kurs BTC za ponad 100 lat. Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Jednym z nich jest pozycja lidera na rynku kryptowalut. Obecnie potęgą na rynku wydobywania kryptowalut są Chiny, jednak tak naprawdę nie wiadomo czy inny kraj nie zajmie ich miejsca. Wiadome jest przecież, że w pewnym momencie Państwo Środka było wręcz bliskie zakazania procesu miningu, jednak ostatecznie zmieniło swoją politykę w tej kwestii.

Mimo tego, wielu komentatorów dopuszcza się przykładowego oszacowania ceny bitcoina i uważają, że może być on warty nawet 4 205 714 USD. Inni natomiast uważają, że cena za jedno satoshi może wynosić nawet 1000 USD.

Tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie przypuścić czy obecnie bardzo popularna kryptowaluta bitcoin, z biegiem czasu nie odejdzie w niepamięć i ustąpi miejsca innej platformie np. Ethereum. Pamiętajmy o tym, że rynek kryptowalut jest nadal dość nieprzewidywalny, dlatego trudno dokładnie oszacować jak potoczą się losy BTC.

Sprawdź miejsce gdzie Ukraińcy prowadzili kopalnie Bitcoin

Wraz z doniesieniami przewoźnika ukraińskiego ładunków oraz pasażerów , pracownicy kolejowej jednostki położonej we Lwowie w niej stworzyli kopalnie kryptowalut. Do samej akcji wkroczyły służby, które tak naprawdę odkryły, że urzędnicy wykorzystywali nielegalnie energię elektryczną państwową.

Szczegóły samego dochodzenia

O zdarzeniu całym przeczytać śmiało możemy na stronie oficjalnej, która należy do Ukraińskim Kolei. Ta sprawa została ujawniona przez Olega Nazaruka, a więc dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego i Informacji. Podczas kontroli służy się znalazło ponad 100 kryptowalutowych koparek. Tenże sprzęt podłączony był do elektrycznej sieci, która należała do kolei. Szacuje się tak naprawdę, że od początki roku bieżącego straty wyniosły już blisko jakiegoś miliona hrywien. W przeliczeniu na złotówki polskie jest to około 159 895 polskich złotych.

Należy także tu dodać, że zgodnie z ustawą ukraińską emisja oraz także obieg kryptowalut na terenie samej Ukrainy są zakazane. W związku z tym właśnie wszczęto karne postępowanie wobec samych właścicieli kryptowalutowej kopalni. Wszelkie informacje w tejże sprawie podobno przesłano także do Głównej Dyrekcji Policji Krajowej z siedzibą w Tarnopolu. W raporcie został także odnotowany fakt, że w momencie samej kontroli kurs Bitcoina wynosił już jakieś 208 000  hrywien, w przeliczeniu na polskie złotówki to 32 781 polskich złotych.

Na Ukrainie wydobycie kryptowalut jest wciąż zabronione

Chociaż samo kopanie Bitcoinów oraz także innych walut wirtualnych nie jest na Ukrainie legalne, to wielu jej mieszkańców się ośmieliło złamać to właśnie prawo. Co jest bardzo ciekawe do tychże celów wykorzystywana jest coraz częściej państwowa energia. Świetnym przykładem jest to co się zdarzyło w miesiącu sierpniu tego roku. Ukraińska Służba Bezpieczeństwa tak naprawdę aresztowała kilka osób właśnie za wydobywanie kryptowalut w obiekcie lokalnym jądrowej elektrowni. Wykorzystując wszelkie zasoby, które należą do zakładów, oni ujawnili ściśle naprawdę tajne państwowe informacje. To zdarzenie miało miejsce wówczas już w mieście o nazwie Jużnoukrainsk. Pracownicy elektrowni elektrycznej podpięli właśnie do Internetu własne wydobywcze urządzenia, które są oparte na kartach GPU. Wszelkie kryptowalutowe koparki zostały wówczas skonfiskowane.

Jak widać na załączonym obrazku z rynek kryptowalut na Ukrainie jest zupełnie inny od rynku kryptowalut w innych państwach leżących w Europie. Nie można nawet tego porównywać, ponieważ o tym świadczy już sam fakt, że kryptowaluty są po prostu nielegalne na Ukrainie. Powinniśmy jak najbardziej mieć to na uwadze. Kto wie czy kiedykolwiek się to zmieni? Jak na razie nic na to nie wskazuje. Jednak wszystko nam pokaże czas. Bądźmy na bieżąco, a na pewno się przekonamy niebawem jak ta sprawa się rozwiąże w niedalekiej przyszłości. Górnicy kryptowalut na Ukrainie na pewno nie mają zbyt łatwo.