Wydobycie BTC jest poniżej progu rentowności najgorszy okres od 5 lat

Bitcoin na pewno nie może zaliczyć miesięcy ostatnich do zbyt udanych. Tak naprawdę to tylko od połowy drugiej czerwca bieżącego roku cena spadła już o ponad 6700 USD. Łatwo jest obliczyć, że to stanowi dokładnie czterdzieści osiem procent. Deprecjacja tak znaczna na pewno dała się we znaki wszystkim górnikom, którzy niestety się muszą mierzyć ze spadkiem samej rentowności ich działalności.

W artykule znajdziesz następujące informacje

Ostatnie miesiące za blok z 12,5 BTC

Z informacji najnowszych jednak wynika, że pomimo, iż z powodu cen niekorzystnych rynkowych, większość górników dużych w tym roku wydobywała kryptowaluty ze znaczną stratą, to w praktyce w żadnym stopniu nie doprowadziło to jednak do kapitulacji ich, jak się spodziewano dużo wcześniej. W zasadzie to wręcz przeciwnie. Wiele przedsiębiorstw tak naprawdę swoje działania zintensyfikowało, aby móc wykorzystać miesiące ostatnie, gdy sama nagroda za wydobycie bloku jeszcze wynosi 12,5 BTC.

Ostatnie miesiące tego roku były jednym z okresów, w których samo wydobycie się odbywało później samego rentowności progu. Charles Edwards wskazuje, że dokładnie minione dwanaście miesięcy było okresem w zasadzie okresem najmniej rentowanym od pięciu lat.

Górnicy ci, którzy osiągnęli w przeszłości zyski wysokie mogli sobie pozwolić jednak na przetrzymanie wydobytych BTC z dużą nadzieją na sam wzrost ich wartości. Jednak pozostaje pytanie, jak będą oni w stanie długo wytrzymać oraz co się po halvingu stanie, gdy sama nagroda za bloku wydobycie spadnie o pięćdziesiąt procent do 6,25 BTC?

Negatywne skutki spadku ceny BTC

Chcąc się zabezpieczyć przed ewentualnymi skutkami negatywnymi spadku ceny BTC, górnicy mają jak najbardziej możliwość handlu na rynku terminowych kontraktów, co może być w pewnym stopniu przynajmniej zrekompensować im część strat ze sprzedaży BTC wydobytych. Pomimo, że się nie da określić tak naprawdę jednolitego oraz także wspólnego dla wszystkich właśnie progu rentowności BTC, to się szacuje, że koszt średni się plasuje na poziomie pomiędzy siedem tysięcy, a osiem tysięcy USD.

Górnicy ci, którzy tak naprawdę wynegocjowali z dostawcami energii swoimi dużo lepsze ceny prądu jak najbardziej pozwolić sobie mogą jednak na wydobycie BTC przy jego znacznie niższych cenach. Według szacunków przybliżonych sam prób chińskich rentowności wodnych elektrowni wynosi dokładnie 3500 USD. Jednak niewielu tak naprawdę ma dostęp do aż takiej taniej elektrycznej energii. Co jak co, ale od razu się to wydaje logiczne. Powinniśmy mieć to jak najbardziej na uwadze.

Dla zwykłego Kowalskiego wszelkie opłacalności, progi rentowności wydają się bardzo niezrozumiałe. Jednak gdy poczytamy na ten temat nieco więcej, to już sam temat nie jest dla nas problematyczny. Co więcej temat ten jest nam coraz to bardziej bliższy. Powinniśmy to mieć na uwadze jak najbardziej. Pamiętajmy także, że rynek kryptowalut to rynek niezmiernie dynamiczny. W związku z tym musimy być jak najbardziej na bieżąco.

Więcej informacji u źródła: Cryptolobos.pl

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów

Podmiot, który zajmuje się wydobyciem bitcoinów Bitmain dla wszystkich swoich użytkowników opublikował post. Informuje w nim, że dokona zwrotów częściowych dla swoich klientów, którzy dotknięci zostali spadkiem ceny.

Bitmain 14 kwietnia na swoim blogu opublikował ogłoszenie, że wyda kompensacyjne kupony dla użytkowników, którzy zakupili modele T17 + lub S17 + od połowy do końca miesiąca kwietnia. Odszkodowanie spowodowane jest spadkiem cen w modelach tych oraz niezadowoleniem, które do tego doprowadziło, że kupujący zobaczyli, po ich zakupie jak szybko nie mają nawet w domu sprzętu, obniżyli cenę. W przypadku, w którym górnicy zostaną wysłani po 13 kwietnia, a cena pierwotna zapłacona została, użytkownicy otrzymają po wysyłce kupon.

Bitmain rozszerzy kupony zwrotów bezpośrednio na klientów, którzy zostali dotknięci spadkami cen

Bitmain opracował formułę, która zna kwotę refundacyjnego kuponu, która następująca wygląda: (NNY/T) (CNY = kwota kuponu / Różnica T * wielkość zamówienia * moc obliczeniowa). Zostaw Opinie o Bitcoin Era

Termin oraz zasady użytkowania

Razem z wydaniem tychże kuponów Bitmain opracował szereg zasad ich prawidłowego wykorzystania. Zasad tych jest całkiem sporo. Każda zainteresowana osoba powinna się z nimi zapoznać. W ten sposób będziemy mieli wszystko pokazane czarno na białym. Powinniśmy poznać te wszystkie zasady użytkowania, a nie będziemy mieli z tym kompletnie żadnego problemu. Poniżej wszystkie zasady użytkowania wraz z terminem zostaną wyjaśnione oraz na pewno zrozumiałe przez wszystkich. Zwróćmy także uwagę na terminy. Terminy są naprawdę niezmiernie ważne i musimy się do nich ustosunkować.

Po pierwsze musimy zaznaczyć, że kupony można tylko wykorzystać tylko w witrynie Bitmaina przy zakupie sprzętu, który produkują jako zasilacz lub jako górnicy. Kwota maksymalna, którą obejmuje sam kupon, wynosi dokładnie dziesięć procent wartości całkowitej zamówienia. W momencie wprowadzenia kuponu on zostanie zrealizowany, więc kompletnie bez względu na to, czy zakup zakończony zostanie, będzie całkowicie bezużyteczny. Kupony przenosić można na całkiem inne konta. Musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie w ramach własnej platformy o nazwie Bitmain.

Z drugiej strony na pewno wyjaśniają prawne wątpliwości, ponieważ sama faktura zamówienia wystawiona zostanie po odjęciu kuponu oraz że własność tychże produktów należy do formy, ale nie do użytkownika.

Kupony wydane zostały dokładnie w dniu wczorajszym, a więc 14 kwietnia, wszystkim użytkownikom, których sam problem dotyczy oraz będą ważne one do 31 grudnia 2020 roku do godziny 23:59:59.

Bitmain w dalszym ciągu pozostaje liderem w specyficznym rozwoju dla aplikacji scalonych układów (ASIC), które są przeznaczone do wydobywania danej kryptowaluty. Po spadku niedawnym wartości akcji Canaan oraz toczącym się procesie w zasadzie od akcjonariuszy domena ta stała się o wiele bardziej widoczna. Z drugiej zaś strony Bitmain kontynuuje opracowywanie całkiem nowych modeli, takich jak niedawno już modele wprowadzone S19 oraz S19 PRO.

Czy jest to wszystko jasne? Mamy nadzieję, że tak.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dziś halving Bitcoin Cash, czy górnicy przeprowadzą się do kopalni BTC

Bitcoin Cash już dzisiaj przejdzie halving, a już jutro dojdzie do podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci innego Bitcoina, jego forka – BSV. To wszystko poprzedza halving najgłośniejszy, czyli Bitcoina, do którego zostało już tylko 34 dni. czy obecnie, tuż przed halvingiem, górnicy forków przejdą do kopania BTC?

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku sporu w społeczności z 2017 roku, a drugi, wciąż najbardziej kontrowersyjny, to BSV. Ten drugi stoi w kolejce po BCH w halvingu, który ma mieć miejsce już jutro.

Już dziś halving Bitcoin Cash

Podział nagrody w Bitcoin Cash ma nastąpić ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a obecnie mamy godzinę 9:58. Mamy więc do halvingu ok. 9 godzin.

Będzie miał on miejsce na wysokości bloku 630 000, a ilość nowo wytwarzanych co ok. 10 minut monet spadnie z 12.5 do 6.25, czyli o połowę. Dla BCH będzie to halving pierwszy i już sam ten fakt stanowi niemałą sensację. Wydarzenie to oczywiście zapowiedź większej skali, czyli halving BTC, który odbędzie się w maju. Kapitalizacja BCH to jedna dwudziestapiąta kapitalizacji BTC, a kurs BCH na 9 godzin przed halvingiem to 275.42 USD i rośnie od poprzedniej sesji o 9 procent. Niewykluczone, że do godziny zero wzrośnie o drugie tyle.

Dla kryptowaluty halving jest wydarzeniem kluczowym

Wpisany w kod źródłowy danej kryptowaluty halving jest czymś w rodzaju kamienia milowego. Podkreśla on stałość podaży danej cyfrowej waluty, co wyraźnie odróżnia ją od waluty fiducjarnej każdego kraju. Ponadto większość uważa, że halvingi miały decydujący wpływ na cenę bitcoina w przeszłości.

Jakie konsekwencje może mieć halving dla BCH, a także dla BSV?

Jak widać, halving w sieci Bitcoin Cash zaistnieje przed halvingiem Bitcoina. Przyczyną jest tymczasowy inny algorytm, który dostosowuje trudności wydobycia i w konsekwencji przyspieszyło wydobywanie bloku. Może mieć to jednak swoje konsekwencje.

Programista BSV, Brad Jasper uważa, że halvingi zarówno BCH, jak i BSV mogą przynieść ujemne skutki dla obu sieci, gdyż górnicy tych sieci, pozbawieni połowy nagrody, będą woleli przenieść się do sieci innych, np. do Bitcoina, gdzie jeszcze przez miesiąc nie będzie zmniejszona nagroda za wydobycie.

Niedawno opublikowany raport Arcane Research mówi o pogodzeniu się z faktem ewentualnej utraty mocy obliczeniowej sieci, która wystąpi przynajmniej częściowo. Jednakże niebezpieczeństwo tkwi w czymś innym, bo jeśli hash rate spadnie, na BCH i BSV może zostać przeprowadzony atak 51%, a zgodnie z tą zasadą, atakujący przejmą kontrolę nad siecią.

Jasper dodaje, że szybka zmiana nastąpi zaraz po halvingu Bitcoina, gdyż wówczas kopanie bitcoinów nie będzie bardziej opłacalne od kopania w jego forkach.

Czy jest się czym ekscytować?

Halvingi nie każdemu z użytkowników kojarzą się z czymś kluczowym dla rozwoju kryptowaluty. Przykładowo Roger Ver, CEO Bitcoin.com uważa, że halving BCH nie będzie miał większego znaczenia. Stwierdza on wręcz:

„Dwa ostatnie halvingi nie miały znaczenia i spodziewam się, że z tym będzie tak samo, jak z dwoma poprzednimi”.

I tylko powstaje pytanie: czy rzeczywiści znaczenia nie miały?