Wydobyto już 86% Bitcoinów! Czekamy na 18-milionowy Bitcoin

W dobie rozgłosu o popularności Bitcoina ciężko uwierzyć, że powstał, aż 10 lat temu. Przez 10 lat tzw. górnikom udało się wydobyć 17 993 600 BTC, co stanowi dopiero 86,00% zakładanej podaży tej kryptowaluty (docelowo 21 000 000). Z wysokim prawdopodobieństwem w przeciągu kilku dni, zapewne odbędzie się do niedzieli, liczba wydobytych monet osiągnie wielkość 18 000 000.

A zatem do kuriozalnej liczby 21 000 000, pozostanie do wydobycia wyłącznie 3 000 0000 Bitcoinów. Ten moment niestety nie odbędzie się za życia aktualnych użytkowników Bitcoinów, z wysokim prawdopodobieństwem nie doczeka tego momentu także kolejne pokolenie.

Statystyki mówią, że ostatni Bitcoin zostanie wykopany za 43 906 dni

Przedstawiane dane wykazują, że co 4 lata, wielkość podaży pomniejsza się o połowę. Przez cały okres funkcjonowania Bitcoina na giełdzie kryptowaluty, czyli niecałe 11 lat, górnicy wykopali już 86% całkowitej docelowej podaży Bitcoina. Liczne działania matematyczne wskazują, że odkrycie pozostałej liczby będzie miało miejsce dopiero za ponad 120 lat. Odkopanie ostatniego Bitcoina odbędzie się w 2140 roku, czyli po ponad 130 latach funkcjonowania Bitcoina.

W imieniu minerów, specjalny sprzęt komputerowy zajmuje się rozwiązywaniem problemów matematycznych, które są konieczne do odkopywania poszczególnych bitcoinów. Osobie, której jako pierwszej uda się rozwiązać matematyczną zagadkę, należy się nagroda w postaci Bitcoina. Na ten moment wynosi 12,5 Bitcoinów. Sieć BTC została skonstruowana w ten sposób, aby poziom trudności umożliwiał kolejne wydobycia w odstępie czasowym wynoszącym około 10 minut.

Z kolei co 4 lata odbywa się tzw. halving. Wyliczenia wskazują, że następny halving odbędzie się za 200 dni. Samo pojęcie oznacza, że nagroda pomniejsza się o połowę ostatniej wartości. Przy następnym halvingu nagroda będzie wynosiła 6,25 BTC, a następnie po kolejnych 4 latach 3,125 BTC. Zatem w ten sposób możliwe jest określenie czasu, kiedy będzie miało miejsce wykopanie tego ostatniego i nawet honorowego Bitcoina.

Obliczenia nie muszą być wykonywane ręczne, stworzone zostały do tego specjalne serwisy. Między innymi serwis JPK Traders, zdecydował o udostępnieniu specjalistycznego serwisu punktbitcoin.pl. Pozwala on określić kluczowe momenty dla użytkowników kryptowalut, w tym całkowite wykopanie Bitcoinów. Ponadto, przedstawia daty innych znaczących wydarzeń np. hard fork czy halvingu. W bardzo odległych i wysokich liczbach przedstawiana jest rzeczywistość najbardziej znanej kryptowaluty.

Znawcy rynku kryptowalut przedstawiają, że wykopanie wszystkich Bitcoinów, nie sprawi, że w obiegu nie pozostanie ich więcej niż mniej więcej 75% całej ustalonej podaży. Spowodowane jest to faktem, że początki funkcjonowania Bitcoinów i ich niska cena sprawiły, że użytkownicy lekceważyli kwestie zachowania bezpieczeństwa, co zachęcało do kolejnych ataków hakerskich. Eksperci szacują, że w ten sposób doszło do utracenia dostępu do 17,92 mln monet. Naukowcy przedstawiają, że bezpowrotnie utracone monety stanowią aż 20% całej podaży.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bitmain traci pozycję absolutnego lidera miningu bitcoina

BTC.com oraz Antpool pogodzić się muszą z utratą odrobiny swojej chwały dotychczasowej w wyniku zmniejszenia znacznego udziału w blokowych nagrodach Bitcoin w okresie tygodniowym oraz dziennym. Wydobywcze pule BTC, którym Bitmain dowodzi, nadal się znajduje w czołówce w zasadzie czterech największych minerałów. Niemniej jednak przekazały one pałeczkę pierwszeństwa Poolin oraz F2Pool. Bitmain tak naprawdę traci pozycję lidera bezpośrednio w miningu BTC. Czy na dobre ją straci?

Bitmain traci swoją pozycję lidera jeśli chodzi o zakresy wydobycia BTC

W przeciągu trzech ostatnich miesięcy, gdy hash rate sieci Bitcoin ustanowiła cały szereg wydobywczych rekordów, pule Bitmain daleko pozostawały w tyle.

Obniża w samych udziałach jak najbardziej może mieć miejsce przez sam wzgląd na obrót BTC po cenach, które są znacznie powyżej samego progu rentowności dla większości górników chińskich. Ze względu na to, że dokładany skład jak i także moc mieszania górniczych pul BTV raportowane są różnorodnymi metodami, trudno jest coś na ten temat ustalić, co dokładnie się stało z dwoma górnikami wiodącymi.

Pula nie jest także przeznaczona dla jednego operatora wydobywania bitcoinów i do niej każdy może dołączyć. Właśnie w ten sposób górnicze garmy mogą zmieniać płynnie wartość udziałów. Znacznie większa pula oznacza dużo większą szansę na sukces. Chodzi oczywiście o wydobycie BTC.

Antpool traci właśnie Steam

W zasadzie w przeciągu ostatnich lat, Antpool był już świadkiem stopniowego zmniejszania ilości bloków wydobywanych. Pomimo to Antpool wykopał ponad 45 000 w przeszłości bloków, zyskując impet maksymalny w roku 2015.

BTC.com wydaje się być w dużo lepszej formie, z samym udziałem, około 14,3% bloków wykopanych. Pool ten zajmuje częśto pozycję drugą w miningu codziennych, i to zaraz po F2Pool. Spadek znaczny wydobywczej mocy mógł związany być z zamieszaniem niedawnym personalnej natury w samych szeregach Bitmaina. Jihan WU we wtorek wysłałam emaila, w którym pracowników firmy poinformował, że Zhan Ketuan nie pracuje już. Wu nawet polecił mu powstrzymanie wszelakich fizycznych prób dostępu do głównej kwatery Bitmain.

W roku ubiegłym Bitmain ucierpiał właśnie z powodu samego niepowodzenia IPO. Pomimo samego ożywienia na rynku sprzedaż słaba pozostała, a z kolei konkurencji wyprzedzili producenta wiodącego ASIC. Wydobywcze platformy Bitcoin od Canaan Minin oraz od Innosilicion przejmują nadal swój udział w rynku.

Bitmain jednak wciąż rozszerza wydobywczą działalność. Świetnym przykładem może być niedawno otwarta firma dokładnie w Teksasie.

Jaki efekt będzie samego włączenia nowej górniczej farmy dopiero tak naprawdę się okaże. Jednak na pewno przypomnieć należy, że Bitmain ogłosił same dostawy serii Antminer S17 na początku miesiąca października, zaś nowe maszyny wpłynąć mogą znacznie na samą dystrybucję mieszania samej mocy bitcoinów. Musimy przyznać, że wszystko zapowiada się bardzo interesująco oraz także ciekawie.

Największy producent koparek kryptowalut Avalon złożył prospekt

Największy na świecie producent sprzętu przeznaczonego do kopania walut cyfrowych w tym koparek Avalon, czyli Canaan Creative właśnie oficjalnie złożył swój prospekt emisyjny na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

28 października bieżącego roku Canaan Creative przedłożył swój prospekt emisyjny do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w skrócie SEC. Wygląda na to, że firma ambitnie dąży do tego być notowaną na NASDAQ, gdzie chce funkcjonować pod nazwą CAN. Na tym etapie podjętych działań nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej zarówno wyceny, jak i ceny oferty akcji.

W złożonych dokumentach szczegółowo przedstawiono dane dotyczące dochodów Canaan Creative, chociaż jak sugerują twórcy koparek Avalon, są one ściśle uzależnione od koniunktury panującej na rynku Bitcoin (BTC). Jak powszechnie wiadomo w 2018 roku firma przechodziła przez słabszy okres, wynikający ze znacznego spadku ceny wspomnianej wcześniej waluty cyfrowej.

Czy producentowi Avalon uda się zaistnieć na giełdzie?

Zgłoszenie złożone do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd to już trzecia próba podjęta przez Canaana Creative mająca na celu zarówno wejście na giełdę, jak i emisję akcji firmy. Wcześniejsze próby miały miejsce między innymi na terenie Chin kontynentalnych, jak i Hongkongu. Na nieszczęcie Canaana Creative obie zakończyły się porażką wynikającą miedzy innymi z niepewności, jaka panowała wówczas na rynku.

Jak podają chińskie media wycena Canaana Creative dokonana w tym miesiącu utrzymuje się na poziomie od 2 do 3 miliardów dolarów (USD). Natomiast emisja ma dotyczyć 126 milionów akcji.

Kilka słów o mining Bitcoin (BTC)

Jak wszyscy wiemy Bitcoin (BTC) jest walutą cyfrową opierającą swoje działania na rozwiązaniach technologicznych blockchain.  Która w istocie jest zarówno otwartą, jak i zdecentralizowana bazą danych. Przez pozbawiony centralizacji charakter łańcuch blockchain wymaga algorytmu, który koordynuje jego poprawne funkcjonowanie. W tym konkretnym przypadku jest to Proof-of-Work. Wprowadzenie tego rozwiązania wymusiło zarówno na rynku walut cyfrowych, jak i społeczności kryptowalutowej produkcje tak zwanych koparek, czyli innymi słowy sprzętu za pomocą, którego można wydobywać Bitcoin (BTC). Służą one do przeprowadzania bardzo skomplikowanych obliczeń matematycznych.

Warto wiedzieć, że jeżeli informacja związana z np. przesłaniem Bitcoin (BTC) pomiędzy dwoma użytkownikami ma zostać wprowadzona do łańcucha blockchaina musi ona przejść przez swoisty proces weryfikacji. Za którym o czym być może nie wiecie stoją tak zwani górnicy wyposażeni właśnie w koparki. Jeśli ktoś chciałby dokonać wprowadzenia do sieci Bitcoin (BTC) błędnych informacji czy też danych zostałby bardzo szybko wykryty przez poprawnie funkcjonujące koparki.

Wykrycie takich działań to jedno, ale skuteczne ich zablokowanie to już zupełnie co innego. Blokowanie błędnych informacji to proces zabezpieczenia, ale również system ochrony istniejący i funkcjonujący w sieci BTC