Wydobyto już 86% Bitcoinów! Czekamy na 18-milionowy Bitcoin

W dobie rozgłosu o popularności Bitcoina ciężko uwierzyć, że powstał, aż 10 lat temu. Przez 10 lat tzw. górnikom udało się wydobyć 17 993 600 BTC, co stanowi dopiero 86,00% zakładanej podaży tej kryptowaluty (docelowo 21 000 000). Z wysokim prawdopodobieństwem w przeciągu kilku dni, zapewne odbędzie się do niedzieli, liczba wydobytych monet osiągnie wielkość 18 000 000.

A zatem do kuriozalnej liczby 21 000 000, pozostanie do wydobycia wyłącznie 3 000 0000 Bitcoinów. Ten moment niestety nie odbędzie się za życia aktualnych użytkowników Bitcoinów, z wysokim prawdopodobieństwem nie doczeka tego momentu także kolejne pokolenie.

Statystyki mówią, że ostatni Bitcoin zostanie wykopany za 43 906 dni

Przedstawiane dane wykazują, że co 4 lata, wielkość podaży pomniejsza się o połowę. Przez cały okres funkcjonowania Bitcoina na giełdzie kryptowaluty, czyli niecałe 11 lat, górnicy wykopali już 86% całkowitej docelowej podaży Bitcoina. Liczne działania matematyczne wskazują, że odkrycie pozostałej liczby będzie miało miejsce dopiero za ponad 120 lat. Odkopanie ostatniego Bitcoina odbędzie się w 2140 roku, czyli po ponad 130 latach funkcjonowania Bitcoina.

W imieniu minerów, specjalny sprzęt komputerowy zajmuje się rozwiązywaniem problemów matematycznych, które są konieczne do odkopywania poszczególnych bitcoinów. Osobie, której jako pierwszej uda się rozwiązać matematyczną zagadkę, należy się nagroda w postaci Bitcoina. Na ten moment wynosi 12,5 Bitcoinów. Sieć BTC została skonstruowana w ten sposób, aby poziom trudności umożliwiał kolejne wydobycia w odstępie czasowym wynoszącym około 10 minut.

Z kolei co 4 lata odbywa się tzw. halving. Wyliczenia wskazują, że następny halving odbędzie się za 200 dni. Samo pojęcie oznacza, że nagroda pomniejsza się o połowę ostatniej wartości. Przy następnym halvingu nagroda będzie wynosiła 6,25 BTC, a następnie po kolejnych 4 latach 3,125 BTC. Zatem w ten sposób możliwe jest określenie czasu, kiedy będzie miało miejsce wykopanie tego ostatniego i nawet honorowego Bitcoina.

Obliczenia nie muszą być wykonywane ręczne, stworzone zostały do tego specjalne serwisy. Między innymi serwis JPK Traders, zdecydował o udostępnieniu specjalistycznego serwisu punktbitcoin.pl. Pozwala on określić kluczowe momenty dla użytkowników kryptowalut, w tym całkowite wykopanie Bitcoinów. Ponadto, przedstawia daty innych znaczących wydarzeń np. hard fork czy halvingu. W bardzo odległych i wysokich liczbach przedstawiana jest rzeczywistość najbardziej znanej kryptowaluty.

Znawcy rynku kryptowalut przedstawiają, że wykopanie wszystkich Bitcoinów, nie sprawi, że w obiegu nie pozostanie ich więcej niż mniej więcej 75% całej ustalonej podaży. Spowodowane jest to faktem, że początki funkcjonowania Bitcoinów i ich niska cena sprawiły, że użytkownicy lekceważyli kwestie zachowania bezpieczeństwa, co zachęcało do kolejnych ataków hakerskich. Eksperci szacują, że w ten sposób doszło do utracenia dostępu do 17,92 mln monet. Naukowcy przedstawiają, że bezpowrotnie utracone monety stanowią aż 20% całej podaży.

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

100 dni przed halvingiem bitcoina jak nastroje górników?

To prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń okolicznościowych na całym rynku BTC. Zostało niewielu czasu do odliczenia. Wszystkie portale i użytkownicy związani z walutą bitcoina zniecierpliwieni nawołują do tego, że pozostało jedynie 100 dni do halvingu najpopularniejszej na całym świecie kryptowaluty.

Jednak na czym tak naprawdę polega halving bitcoina?

To niewątpliwie przedsięwzięcie, które wywołało ogromny szum na całym kryptowalutowym rynku. Informacja o halvingu pierwszej kryptowaluty obiegła wszystkich miłośników wirtualnych funduszy. Zatem czym tak właściwie jest to wydarzenie? Okazuje się, że termin halving obrazuje zmniejszenie dokładnie o połowę nagrody za każde wydobycie poszczególne bloku bitcoina. Aktualny stan za indywidualne wydobycie bloku BTC to 12,5 w walucie bitcoin. Po nastaniu halvingu tej waluty, będziemy mogli liczyć jedynie na 6,25 BTC za każdy wydobyty blok.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Wirtualni górnicy, którzy parają się bitcoinami mogą spodziewać się regularnego halvingu około co 4 lata od powstania BTC. Cykliczność halvingu bitcoina mierzona jest jednak na więcej niż jednej płaszczyźnie. Zmniejszenie płacy bitcoinami aż o połowę za każdy poszczególny blok zawsze po wydobyciu kolejnych 210 tysięcy bloków bitcoina.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w roku 2009 górnicy parający się wydobywaniem BTC za pośrednictwem mocy obliczeniowej swoich maszyn, mogli cieszyć się płacą 50 BTC za jeden wydobyty blok. W 2012 roku dokładniej w listopadzie miał miejsce pierwszy halving najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Górnicy otrzymywali wówczas 25 BTC za każdy wydobyty blok.

Mining kryptowalut – giganci łączą siły i budują mega-kopalnię

Zgodnie z przypuszczeniami kolejny halving miał miejsce w lipcu 2016 roku. Dlatego też kolejne zmniejszenie płacy za każdy kolejny blok bitcoinów oscylowano na 2020 rok, w maju. Według oszacowanych informacji wydarzenie halvingu BTC będzie miało miejsce aż do momentu wydobycia wszystkich bloków waluty. Według obliczeń nastąpi to po roku 2140.

Wiele osób zadaje sobie jedno pytanie. Dlaczego właściciel najpopularniejszej na świecie kryptowaluty stworzył w swoim systemie takie wydarzenie jak halving? Wbrew niektórym oczekiwaniom, ma on za zadanie regulować zasady popytu i sprzedaży bitcoina. W momencie, w którym wszystkie bitcoiny znalazłyby się bezpośrednio na rynku, popyt na nie automatycznie by zmalał. Tym samym sprawiłoby to, że górnicy zaangażowani w działanie za pośrednictwem blockchaina bitcoinów straciliby zainteresowanie tą walutą. Halving na razie skutecznie temu zapobiega.

Jak wydarzenie halvingu działa na rynek kryptowalut?

Niemal każdy zadaje sobie to pytanie. Okazuje się jednak, że niemożliwe jest, aby całkowicie przewidzieć skutek halvingu tak potężnej waluty. Spekulacje pojawiają się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Jedni nawołują do tego, że ceny BTC wzrosną z uwagi na większy popyt, inni natomiast twierdzą, że cena równomiernie spadnie. Z przeszłości wiemy tak naprawdę, że historia halvingu nie przyniosła zbyt wielu zmian. Ostatni halving bitcoina, który miał miejsce, nie wywołał oczekiwanego zamieszania, ponieważ nie wpłynął na ceny BTC.

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.