Wyjaśnienie swojego stanowiska dotyczącego kryptowalut przez Bank Rezerw Indii.

Wyjaśnienie swojego stanowiska dotyczącego kryptowalut przez Bank Rezerw Indii.

Ostatni komunikat, który został wydany przez RBI (Bank Rezerw Indii) sugeruje, że bankom indyjskim nie zabrania się w żadnym wypadku otwierania rachunków dla firm pochodzących z rynku kryptowalut.

Wyjaśnienie swojego stanowiska przez Bank Rezerw Indii

Wydaje się zatem, że bank centralny Indii, a więc Bank Rezerw Indii, wyjaśnił ostatecznie tym samym swoje własne stanowisko w sprawie wszelkich usług finansowych, które dedykowane są wszelkie przedsiębiorcom, które związane są z rynkiem kryptowalut.

RBI w swoim piśmie wyjaśnił bowiem, że nie ma kompletnie żadnych ograniczeń dotyczących banków, które zamierzają otworzyć konta firmą, które się bezpośrednio zajmują kryptowalutami.

Pismo RBI zostało napisane na wniosek – Harisha BV. Kto to taki? Jest to współzałożyciel giełdy lokalnej kryptowalut – Unocoin.

Czy to już koniec kontrowersji?

Tak naprawdę jest to wielki przełom. W roku 2018 RBI wydało bowiem specjalny komunikat, który ograniczał rozwój samego rynku kryptowalut w Indiach. Komercyjnym bankom zakazano niejako otwierania kont firmom, które klientom oferowały handel walutami cyfrowymi.

To właśnie od tamtej pory sytuacja znacznie uległa poprawie. Wynika to z tego, że na początku marca Sąd Najwyższy zniósł w rzeczywistości RBI. Był to jednak tylko pozorny sukces. W rzeczywiści banki w dalszym ciągu się bały otwierać rachunków właśnie giełdom kryptowalut. Uważały, że nie otrzymały kompletnie żadnego pisma w tejże sprawie od RBI.

Mohammed Danish, który jest prawnikiem zauważył, że orzeczenie Sądu Najwyższego dotyczącego likwidacji zakazu w żadnym wypadku nie zawierało nakazu RBI, aby ten miał powiadomić banki o danym wyroku.

Obecny komunikat z banku centralnego sprawia teoretycznie, że sytuacja wydaje się być klarowna.

1,35 miliarda ludzi

Wszelkie działania RBI były w rzeczywistości szkodliwe dla gospodarki indyjskiej. Musimy zatem zauważyć, że firmy pochodzące z rynku BTC właśnie z Indii zdążyły się przerejestrować w ciągu ostatnich miesięcy do krajów o przepisach, które są bardzo przyjazne kryptowalutom. Jednak wciąż faktycznie działały na terenie samych Indii. Podatki jednak płaciły w całkiem innym jurysdykcjach. Co po niektóre z najbardziej znanych firm indyjskich jednak zostało zmuszonych do zakończenia swojej działalności.

Co więcej Harish BV powiedział Cointelegraph, że w tej chwili, gdy stanowisko RBI faktycznie jest krystalicznie czyste, to sam przemysł blockchaina oraz kryptowalut może się ponownie rozwijać w Indiach. Mówimy tutaj zaś o rynku dokładni 1,35 miliarda ludzi.

Dodał także, że po zniesieniu zakazu RBI przez Sąd Najwyższy oraz odpowiedzi obecnej od RBI oczywiste tak naprawdę jest, że absolutnie żadna firma blockchain lub też kryptograficzna firma nie zarejestruje się już poza samymi Indiami.

Na początku mogło się to wszystko wydawać nieco skomplikowane, ale obecnie jest to już chyba jasne dla wszystkich. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kurs Bitcoin – 1000 dolarów wzrostu w 30 minut

Ostatnie 24 godziny były zaskakujące na giełdzie elektrowalut. W ciągu 60 minut wzrosła cena Bitcoina i to o całe 1000 dolarów. Skąd tak spory skok cyfrowych pieniędzy?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Wartość Bitcoina

Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, za pewno wielu zainteresowanych tematem pamięta wzrost Bitcoina o 3000 złotych, wzrost nastąpił w przeciągu jednej godziny. W dniu wczorajszym wydarzyła się podobna sytuacja, dostarczyła ona osobą w branży identycznych wrażeń.

CoinPaprika podaje, że w czwartek 18 lipca nastąpił gwałtowny wzrost Bitcoin, cała sytuacja miała miejsce między godziną 14.15 a 15.15. Poziom odnotowanego wzrostu wynosi ponad 10 400 dolarów, gdzie wartoś sprzed godziny 14.15 wskazywała na 9 365 dolarów.

Sytuację można zaobserwować na wykresie. Gołym okiem zauważalny jest wzrost kursu, przez co Bitcoin powraca do 10 500 dolarów. Aktualna sytuacja, korekta w sferze Bitcoina w wielu wywołuje niepotrzebny niepokój. Czy jest on słuszny?

Jedna sztuka cyfrowego złota warta jest aktualnie 10 000 dolarów, czyli analizując dotychczasową historię waluty można przyjąć, że warta jest połowę ATH. Tłumaczy to wszelkie działania ludzi, którzy walczą o to aby kurs utrzymał się powyżej symbolicznej dziesiątki. Opór Bitcoina  testowany jest w wszelaki sposób, poddaje się go technicznym analizą a także próbą testowym jak również technikalią. Zauważalny, gwałtowny wzrost ceny przedstawia najświeższa analiza

Bitcoin w skali rocznej

Kryptowaluta często ulega wielu wahaniom, nie sposób ich przewidzieć a już na pewno nie precyzyjnie, szczególnie jeśli zależy nam na tym aby dokonać tego na podstawie krótkich przedziałów czasowych. Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy w powyższym zakresie i zapoznania się z wnioskami danych CoinBase “W jakich godzinach kurs najbardziej się zmienia?”.

Wśród tych, którzy gromadzą posiadane środki w kryptowalutach pojawiło się wiele niepokoju. Wydawać by się mogło ich sytuacja jest niepewna, jednakże analizując sytuację Bitcoin już od początku roku, ich stres jest nieuzasadniony. Według prowadzonych obserwacji kurs Bitcoin wyglądał w sposób następujący:

Pomimo spokojnego początku roku Bitcoin już od lutego wyraźnie pnie się ku górze. Choć styczeń nie zwiastował wielkich zmian, są one widoczne w dniu dzisiejszym. Podczas tego czasu nastąpiło wiele większych bądź mniejszych wahań ale wszystko wskazuje na tendencję wzrostową.

W wielkim skrócie można sytuacje Bitcoina określić następująco, gwałtowny wzrost mający miejsce w czerwcu, tuż za nim intensywny spadek, późniejsza korekta i znów gwałtowny wzrost. Długotrwała korekta byłaby wskazana na tym tle. Istnieje ogromna nadzieja na dalszy wzrost waluty jednakże, w wolniejszym tempie.

Jakie jest Państwa zdanie o aktualnej sytuacji Bitcoina? I o jego gwałtownych skokach? Czy są to sytuacje preferowane przez Państwa czy wolicie stabilniejsze sytuacje? Co według Was jest lepsze: szybkie i zaskakujące bądź wole a stabilne? Zachęcam do wyrażenia własnej opinii, przedstawienia jej w poniższych komentarzach.