Wyjaśnienie swojego stanowiska dotyczącego kryptowalut przez Bank Rezerw Indii.

Wyjaśnienie swojego stanowiska dotyczącego kryptowalut przez Bank Rezerw Indii.

Ostatni komunikat, który został wydany przez RBI (Bank Rezerw Indii) sugeruje, że bankom indyjskim nie zabrania się w żadnym wypadku otwierania rachunków dla firm pochodzących z rynku kryptowalut.

Wyjaśnienie swojego stanowiska przez Bank Rezerw Indii

Wydaje się zatem, że bank centralny Indii, a więc Bank Rezerw Indii, wyjaśnił ostatecznie tym samym swoje własne stanowisko w sprawie wszelkich usług finansowych, które dedykowane są wszelkie przedsiębiorcom, które związane są z rynkiem kryptowalut.

RBI w swoim piśmie wyjaśnił bowiem, że nie ma kompletnie żadnych ograniczeń dotyczących banków, które zamierzają otworzyć konta firmą, które się bezpośrednio zajmują kryptowalutami.

Pismo RBI zostało napisane na wniosek – Harisha BV. Kto to taki? Jest to współzałożyciel giełdy lokalnej kryptowalut – Unocoin.

Czy to już koniec kontrowersji?

Tak naprawdę jest to wielki przełom. W roku 2018 RBI wydało bowiem specjalny komunikat, który ograniczał rozwój samego rynku kryptowalut w Indiach. Komercyjnym bankom zakazano niejako otwierania kont firmom, które klientom oferowały handel walutami cyfrowymi.

To właśnie od tamtej pory sytuacja znacznie uległa poprawie. Wynika to z tego, że na początku marca Sąd Najwyższy zniósł w rzeczywistości RBI. Był to jednak tylko pozorny sukces. W rzeczywiści banki w dalszym ciągu się bały otwierać rachunków właśnie giełdom kryptowalut. Uważały, że nie otrzymały kompletnie żadnego pisma w tejże sprawie od RBI.

Mohammed Danish, który jest prawnikiem zauważył, że orzeczenie Sądu Najwyższego dotyczącego likwidacji zakazu w żadnym wypadku nie zawierało nakazu RBI, aby ten miał powiadomić banki o danym wyroku.

Obecny komunikat z banku centralnego sprawia teoretycznie, że sytuacja wydaje się być klarowna.

1,35 miliarda ludzi

Wszelkie działania RBI były w rzeczywistości szkodliwe dla gospodarki indyjskiej. Musimy zatem zauważyć, że firmy pochodzące z rynku BTC właśnie z Indii zdążyły się przerejestrować w ciągu ostatnich miesięcy do krajów o przepisach, które są bardzo przyjazne kryptowalutom. Jednak wciąż faktycznie działały na terenie samych Indii. Podatki jednak płaciły w całkiem innym jurysdykcjach. Co po niektóre z najbardziej znanych firm indyjskich jednak zostało zmuszonych do zakończenia swojej działalności.

Co więcej Harish BV powiedział Cointelegraph, że w tej chwili, gdy stanowisko RBI faktycznie jest krystalicznie czyste, to sam przemysł blockchaina oraz kryptowalut może się ponownie rozwijać w Indiach. Mówimy tutaj zaś o rynku dokładni 1,35 miliarda ludzi.

Dodał także, że po zniesieniu zakazu RBI przez Sąd Najwyższy oraz odpowiedzi obecnej od RBI oczywiste tak naprawdę jest, że absolutnie żadna firma blockchain lub też kryptograficzna firma nie zarejestruje się już poza samymi Indiami.

Na początku mogło się to wszystko wydawać nieco skomplikowane, ale obecnie jest to już chyba jasne dla wszystkich. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *