Zakupiono już siedem milionów dolarów w tokenach IOTA. Zatem czy IOTA wzrośnie jako znany Bitcoin?

Zakupiono już siedem milionów dolarów w tokenach IOTA. Zatem czy IOTA wzrośnie jako znany Bitcoin?

Na dzień wczorajszy zakup 35 Tera IOTA odnotowany został właśnie na listach Binance. Sprawia to nic innego jak to, że łącznie już zainwestowano siedem milionów USD.

O godzinie 21 w dniu 14 maja roku ubiegłego giełda Binance całkowicie zarejestrowała wolumeny nienormalne zakupów dla tejże waluty. W sumie to 35 Tera IOTA przejęta została przez grupę inwestycyjną czy też przez jednego nabywcę. Ta inwestycja obejmuje wypłatę w wysokości siedmiu milionów USD za pośrednictwem pary: ETH/IOTA, USDT/IOTA oraz BTC/IOTA.

Dlaczego akurat ta inwestycja w IOTA?

Tak naprawdę to jedynie czas może wyjaśnić sam powód takiego właśnie kolosalnego zakupu. Jednak w roku 2017 IOTA podążyła właśnie za Bitcoinem i to w największym jak dotąd wzrostowym rajdzie w historii. Są tak naprawdę ogromne szanse na to, że użytkownicy, którzy są zwani „wielorybami” gromadzić zaczynają walutowe tokeny, aby móc uzyskać jeszcze większą podwyżkę przynajmniej na ostatni rzut oka.

Musimy także pamiętać, że ten zasób się pojawił na rynku około miesiąca czerwca roku 2017. I właśnie pod koniec tego samego roku bitcoinowi towarzyszył naprawdę świetny rozwój. Spowodowało to, że wzrost wartości aktywów powyżej 5,10 euro, wzrost z 0,32 euro. W zasadzie to podobnie jak bitcoin, jego cena także spadła w roku 2018. Obecnie jego wartość waha się pomiędzy 0,15 a 0,19 euro za token. Zakup samych aktywów spowodował znaczny wzrost z 0,181 euro do 0,192 euro. Jak widzimy na załączonym obrazku jest to już znaczna różnica. Wzrost jest od razu widoczny.

Już niedługo możemy liczyć na „walkę byków”

Wielu użytkowników tak naprawdę popiera to, że w latach nadchodzących odbędzie się prawdziwa „walka byków”. O co dokładnie w tym chodzi? „Walka byków” zwiększy samą wartość aktywów głównych. Dzięki zakupowi temu zasób się stał jednym z aktywów głównych do rozważania na jakiś wypadek, gdyby tylko ktoś chciał gromadzić waluty do widoków przyszłych.

Jeśli kupujący lub kupująca pozostaną rozpoznaniu czy też dowiedzą się nieco więcej o tymże zakupie, to oczywiście zaktualizujemy tenże artykuł. Musimy mieć świadomość, że później na pewno będą potrzebne informacje dodatkowe.

Świat kryptowalut tak naprawdę jest bardzo ciekawy. Co jak co, ale ma wielu amatorów i lubimy czytać o nim wiele nowinek. Musimy przyznać, że dynamika jest tutaj naprawdę ogromna. W związku z tym musimy być na bieżąco. Jest wiele ciekawych portali, które są prowadzone po polsku, a na nich możemy przeczytać wszelkie potrzebne nam informacje. Niektóre będą dla nas oczywiste, a inne będą dla nas mocno zaskakujące.

Warto kontynuować teraz czytanie o tym, jak tak naprawdę kupować monety w Binance. Na pewno okaże się to dla nas niezwykle interesujące. Możemy na to liczyć. Pewnie zostaniemy na dłużej na wielu portalach, aby nadrobić pewne zaległości. Sama IOTA wydaje się bardzo ciekawym tematem, który jest obecnie na czasie. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało w niedalekiej przyszłości.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas zacząć zakupy Bitcoin! Popyt na bitcoin coraz większy

Na przestrzeni ostatnich tygodni wszyscy obserwatorzy rynku kryptowalut mogą doświadczyć wyjątkowo dynamicznej podróży kursu najpopularniejszej cyfrowej waluty, jaką jest bitcoin. Ostatnie dni to duża presja na popyt czego dowodem jest utrzymująca się cena powyżej 9000 USD. Co w ostatnich tygodniach dzieje się z kursem bitcoina? Jakie jest źródło tak dynamicznej presji? Jak w najbliższym czasie może kształtować się sytuacja na rynku kryptowaluty?

Bardzo duży wzrost bitcoina w ostatnich dniach

Wszystkie osoby obserwujący wykres na kontrakty BTC mogą z łatwością zauważyć, jak duża szala przechylona jest w stronę kupujących. Zgodnie z ogłoszeniami, BitMEX, orderbook pęka w szwach od ofert na zakup Bitcoina. Po bardzo dynamicznym wzroście, jaki mieliśmy okazję zobaczyć na przestrzeni ostatnich tygodni, kurs bitcoina oscyluje w granicy psychologicznego poziomu 9000 USD. Jak powszechnie wiadomo z teorii analizy technicznej, tego typu poziomy są z reguły oblegane przez kurs. Obecna sytuacja nie wyjaśnia w 100%, czy kurs najpopularniejszej kryptowaluty przebije opór i poszybuje w górę, co może prowadzić do jeszcze większej dynamiki wzrostu. Za tym scenariuszem przemawia wskaźnik zamówień oraz dynamiki.

Jakie może być źródło nadmiernego popytu na bitcoina?

Zgodnie z analizą firmy Sentiment, wskaźnik sentymentu jest na dodatnim poziomie. Eksperci rynku kryptowalut przewidują, że wzrost popytu może być spowodowany nadchodzącym halvingiem. Słowa założyciela Pantera Capital potwierdzają, że Bitcoin będzie poddany dużemu popytowi właśnie w momencie, kiedy na rynku zadebiutuje halving. Opinia ta jest poparta prostym dowodem z obszaru mechaniki mikroekonomii.

Jeżeli podaż bitcoina zostanie zmniejszona o 50% przy innych czynnikach niezmienionych, siłą rzeczy cena bitcoina musi wzrosnąć. Opinia ta zdaje się mieć również potwierdzenie w niezależnym źródłem, jakim jest nieomylne Google Trends. Po wpisaniu bitcoin halving możemy zauważyć, że trend wyszukania jest paraboliczny, jednak staje się coraz bardziej popularny. To właśnie nieuchronnie zbliżający się debiut może znacznie zamieszać w kursie bitcoina.

Czym jest halving?

Halving to proces zmniejszenia nagrody o połowę. Jak wiadomo, górny limit podaży bitcoin wyceniony jest na 21 milionów. W momencie, gdy łańcuch wszelkich bloków osiągnie wyznaczoną wielkość, nie zostanie wygenerowany nawet jeden bitcoin więcej. W momencie, więc kiedy górnicy sieci Bitcoin dodają nowe loki informacji do bazy danych, sieć nagradza ich właśnie bitcoinami. Wielu osobom wydaje się, że podaż bitcoina jest nieskończona, jednak w przypadku zdecentralizowanego systemu, jakim jest BTC, istnieje wcześniej wspomniana górna granica podaży. Zgodnie z zapowiedziami, nagroda za wydobycie zostanie zredukowana z 12.5 bitcoinów do zaledwie 6.25 bitcoinów na blok.

Dzięki halvingowi zmniejszy się roczna inflacja bitcoina o około 1.8% przy założeniu, że stała roczna inflacja kruszcu, jakim jest złoto utrzymuje się na poziomie 3%. Zgodnie z zapowiedziami halving bitcoina ma mieć miejsce jeszcze w maju.

Źródło: https://bitcoinsvgold.org/pl/

Libra zmieni całkowicie oblicze sektora płatności

Okazuje się, że kryptowaluta od Facebooka ma ogromne szanse na zrewolucjonizowanie systemu finansowego. Jak twierdzą analitycy kryptowalutowej giełdy o nazwie Biance, po wstrzymaniu ostatnim krypto-projektu Facebooka, Libra ma zmienić całkowicie samo oblicze sektora płatności. Wnioski takie zostały wysunięte po analizie dogłębnej najnowszej „Białej księgi” tak zwanego Whitepapera.

Czy Libra zrewolucjonizuje sektor płatności?

W niedawnym raporcie, który się pojawił i został wystosowany przez analityków Biance dowiedzieliśmy się, że Libra może to samo zrobić dla znanego systemu płatności, co na przykład dla przemysłu kosmicznego zrobiła firma SpeceX.

Zaproponowane porównanie przez Binance Research wskazuje, iż Libra radykalnie może zmienić sam sektor płatności, oferując dużo szybszy czas realizacji oraz także ogólną samą szybkość transakcji.

Ponadto, jak raport wskazuje istnieje naprawdę bardzo mało systemów płatniczych, a większość z nich obsługiwana jest przez centralny bank oraz ma jedynie regionalny zasięg. Doprowadziło to do jego porównawczej notatki SpaceX. Jako globalna waluta, Libra ma naprawdę dużo większy zasięg, a zatem jednocześnie także potencjał.

Binance Research się zagłębić w najnowszą księgę białą Libry, wydając raport z jakiego wynika, że rozwiązania, które zaproponowane przez Facebooka znacząco mogą zmienić nam znany do tej pory system płatności.

Sama korzyść z emisji dostępnych szeroko, pieniędzy programowalnych zainicjowały już naprawdę wielorakie zwiększenie samej wydajności .

Nie za różowa przeszłość

Libra tak naprawdę nie ma za sobą przeszłości zbyt „różowej”. Mogliśmy o tych wszystkich kłopotach bardzo dużo przeczytać. W zasadzie byliśmy każdego dnia bombardowani newsami. Czekaliśmy z dużą niecierpliwością jak to wszystko się skończy i do czego to doprowadzi. Obecnie jesteśmy już bliżej rozwiązania wszystkich kłopotów i przedstawienia jakby projektu od nowa.  Nie możemy zapominać o tym, projekt ten napotkał naprawdę na bardzo duże przeszkody dokładnie w roku ubiegłym. W rzeczywistości bezpośrednio po wydaniu pierwszej księgi białej w czerwcu roku ubiegłego, wszelkie regulacyjne organy zainteresowały się szybko sprawą i wstrzymały realizację projektu podczas całego szeregi sądowych rozpraw. Jednak Libra dokonała kilku znaczących zmian w swoich planach. Po prostu wydaje się, że wsłuchała się we wszystkie wskazówki, które płynęły ze strony organów regulacyjnych. Wskazane to zostało w raporcie Binance’a.

Misją tak naprawdę Libry jest samo umożliwienie stworzenia bardzo prostej globalnej waluty oraz także finansowej infrastruktury. Daje ona prawa miliardom ludzi. Możemy to wszystko przeczytać w białej księdze.

Powołując się na białą księgę najnowszą Libry, Binance Research wskazało dokładnie trzy elementy podstawowe tego przedsięwzięcia. Chodzi w rzeczywistości o łańcuch blokowy Libry, Monety Libry, a do tego organ niezależny zarządzający, który jest znany jako Libra Association.