Zakupiono już siedem milionów dolarów w tokenach IOTA. Zatem czy IOTA wzrośnie jako znany Bitcoin?

Zakupiono już siedem milionów dolarów w tokenach IOTA. Zatem czy IOTA wzrośnie jako znany Bitcoin?

Na dzień wczorajszy zakup 35 Tera IOTA odnotowany został właśnie na listach Binance. Sprawia to nic innego jak to, że łącznie już zainwestowano siedem milionów USD.

O godzinie 21 w dniu 14 maja roku ubiegłego giełda Binance całkowicie zarejestrowała wolumeny nienormalne zakupów dla tejże waluty. W sumie to 35 Tera IOTA przejęta została przez grupę inwestycyjną czy też przez jednego nabywcę. Ta inwestycja obejmuje wypłatę w wysokości siedmiu milionów USD za pośrednictwem pary: ETH/IOTA, USDT/IOTA oraz BTC/IOTA.

Dlaczego akurat ta inwestycja w IOTA?

Tak naprawdę to jedynie czas może wyjaśnić sam powód takiego właśnie kolosalnego zakupu. Jednak w roku 2017 IOTA podążyła właśnie za Bitcoinem i to w największym jak dotąd wzrostowym rajdzie w historii. Są tak naprawdę ogromne szanse na to, że użytkownicy, którzy są zwani „wielorybami” gromadzić zaczynają walutowe tokeny, aby móc uzyskać jeszcze większą podwyżkę przynajmniej na ostatni rzut oka.

Musimy także pamiętać, że ten zasób się pojawił na rynku około miesiąca czerwca roku 2017. I właśnie pod koniec tego samego roku bitcoinowi towarzyszył naprawdę świetny rozwój. Spowodowało to, że wzrost wartości aktywów powyżej 5,10 euro, wzrost z 0,32 euro. W zasadzie to podobnie jak bitcoin, jego cena także spadła w roku 2018. Obecnie jego wartość waha się pomiędzy 0,15 a 0,19 euro za token. Zakup samych aktywów spowodował znaczny wzrost z 0,181 euro do 0,192 euro. Jak widzimy na załączonym obrazku jest to już znaczna różnica. Wzrost jest od razu widoczny.

Już niedługo możemy liczyć na „walkę byków”

Wielu użytkowników tak naprawdę popiera to, że w latach nadchodzących odbędzie się prawdziwa „walka byków”. O co dokładnie w tym chodzi? „Walka byków” zwiększy samą wartość aktywów głównych. Dzięki zakupowi temu zasób się stał jednym z aktywów głównych do rozważania na jakiś wypadek, gdyby tylko ktoś chciał gromadzić waluty do widoków przyszłych.

Jeśli kupujący lub kupująca pozostaną rozpoznaniu czy też dowiedzą się nieco więcej o tymże zakupie, to oczywiście zaktualizujemy tenże artykuł. Musimy mieć świadomość, że później na pewno będą potrzebne informacje dodatkowe.

Świat kryptowalut tak naprawdę jest bardzo ciekawy. Co jak co, ale ma wielu amatorów i lubimy czytać o nim wiele nowinek. Musimy przyznać, że dynamika jest tutaj naprawdę ogromna. W związku z tym musimy być na bieżąco. Jest wiele ciekawych portali, które są prowadzone po polsku, a na nich możemy przeczytać wszelkie potrzebne nam informacje. Niektóre będą dla nas oczywiste, a inne będą dla nas mocno zaskakujące.

Warto kontynuować teraz czytanie o tym, jak tak naprawdę kupować monety w Binance. Na pewno okaże się to dla nas niezwykle interesujące. Możemy na to liczyć. Pewnie zostaniemy na dłużej na wielu portalach, aby nadrobić pewne zaległości. Sama IOTA wydaje się bardzo ciekawym tematem, który jest obecnie na czasie. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało w niedalekiej przyszłości.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy cyfrowe waluty banku centralnego zastąpią tradycyjną gotówkę?

Kryptowaluty od kilku lat nieprzerwanie zwiększają swoją popularność we wszystkich środowiskach, skutecznie wypierając tradycyjne metody płatnicze. Potencjał kryptowalut jest dostrzegany nie tylko przez inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, ale również przez państwowe instytucje takie jak Banki Centralne. Zgodnie z obecnymi zapowiedziami, na przestrzeni następnych lat tradycyjna gotówka może spotkać się z dużą konkurencją właśnie w postaci cyfrowych form płatności.

Amerykańska Rezerwa Federalna zainteresowany pomysłem

Dowodem tych zapowiedzi jest rozpoczęcie jednoznacznej współpracy pomiędzy amerykańskim Bankiem Rezerw Federalnych a MIT (Massachusetts institute of Technology), której owocem na przestrzeni następnych kilku lat jest stworzenie cyfrowej waluty specjalnie zaprojektowanej pod bank centralny. To świadczy o tym, że kryptowaluty wychodzą z niszy i są obiektem zainteresowania największych finansowych potęg jak Stany Zjednoczone. To właśnie USA, szukając innowacyjnych możliwości rozwoju, jakie jedni z pierwszych rozpoczęli proces faktycznego projektowania cyfrowego rozwiązania płatniczego. Na obecnym etapie prace dotykają obszaru badań i szukania potencjalnych możliwości uzupełnienia gotówki innym środkiem płatniczym a w długim okresie nawet zastąpieniem jej.

Jak będzie wyglądać proces stworzenia infrastruktury cyfrowej waluty?

Wprowadzenie Cyfrowej Waluty Banku Centralnego wiąże się jednak z ogromnym pokładem przygotowań zarówno administracyjnych, jak i technologicznych i regulacyjnych. W pierwszej fazie waluta musi zostać w ogóle stworzona. Następnie, do stworzonej kryptowaluty banku centralnego będzie trzeba dostosować wszelkie struktury Banku Centralnego a dopiero wtedy odpowiednio tę kwestię uregulować w prawie. Ten wielowymiarowy proces musi zadziać się na wielu polach jednocześnie i wymaga współpracy wielu niezależnych od siebie instytucji, co jak powszechnie wiadomo, wiąże się z ryzykiem dodatkowych opóźnień. Dużą innowacją jest jednak podejście Rezerwy Federalnej do bazy kodowej nowo tworzonej waluty. Zgodnie ze słowami urzędników wszystkie owoce pracy zostaną udostępnione w ramach kodu open-source, do którego każdy będzie miał dostęp. To pozwoli na wprowadzanie uzasadnionych poprawek i proponowanie ich przez osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w proces tworzenia nowej waluty cyfrowej.

W Chinach gotówka powoli wychodzi z ogólnego obiegu

Nie tylko Stany Zjednoczone są zainteresowane tego typu innowacjami. Jak donoszą media, w Chinach praca nad centralną kryptowalutą są już w zaawansowanej fazie, a do projektu jest zapraszanych coraz więcej osób zarówno ze świata finansów jak i nowoczesnych technologii. W Chinach gotówka nie jest tak popularna jak w innych częściach świata, i jest to dodatkowa motywacja dla Chińskiego rządu, by przyśpieszyć proces tworzenia i wprowadzania kryptowaluty. Zgodnie z najnowszymi informacjami, już teraz mają miejsce testy, które w kilku dużych Chińskich miastach mają potwierdzić, że jest to prawidłowa droga w rozwoju współczesnych finansów.

Na co składa się wartość Bitcoina?

Często słyszymy komentarze odnośnie do tego, że Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Krytycy tej i innych kryptowalut rzucają takimi sloganami zawsze, gdy tylko pojawią się zawirowania na rynku. A jak to się ma do rzeczywistości?

W artykule znajdziesz następujące informacje

Bitcoin a waluty fiducjarne

Choć o najpopularniejszej kryptowalucie świata często mówi się jak o bezwartościowym bicie, to podobnie możemy powiedzieć o walutach fiducjarnych, czyli oficjalnych pieniądzach emitowanych przez rządy, które od dawna nie mają pokrycia w surowcach. W obu tych przypadkach ich wartość opiera się głównie na wierze w sens ekonomii. Czy jednak nie ma różnic pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat, czy też może istnieje między nimi kontrast?

O pieniądzu fiat możemy powiedzieć, że jest użyteczny i trwały, podzielny, łatwy do transferu i stosunkowo trudny do podrobienia, ale to samo możemy powiedzieć o Bitcoinie. Można go podzielić aż do ośmiu cyfr po przecinku, a ponadto jest trwały ze względu na swój zdecentralizowany, oparty na blockchainie charakter. Nie sposób go podrobić, a przenoszenie Bitcoina jako waluty typu peer-to-peer, odbywa się bez pośrednictwa banków. Ponadto obniża to koszty transakcji, a istnieje coraz więcej miejsc, gdzie Bitcoin akceptowany jest jako forma płatności. Czy zatem istnieją jakieś różnice pomiędzy Bitcoinem a walutami fiat?

Owszem istnieją, jak choćby ograniczona podaż Bitcoina, którego wartość ze względu na deflację z założenia powinna rosnąć. Jest to cecha, która czyni Bitcoin konkurencyjnym do tradycyjnych pieniędzy, które z kolei na skutek częstego nielimitowanego dodruku, a ostatnio wręcz rozdawnictwa przez rządzących, ulegają inflacji. Efekt jest taki, że wartość realna pieniądza fiat spada, przez co ceny towarów są coraz wyższe. Aby ochronić swoje zasoby przed utrata na wartości, oszczędni szukają alternatywy, a tą jest coraz częściej Bitcoin.

Ważny jest także zdecentralizowany charakter kryptowalut, a szczególnie Bitcoina. Jest on pieniądzem należącym w całości do swojej społeczności, nad którym nie sprawują kontroli ani banki ani instytucje rządowe. Jej minusem są jednak duże wahania cenowe, a Bitcoin nie raz już pokazał, że zmiany jego kursu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Pomimo tego całkiem sporo grono osób widzi w nim nadzieję na polepszenie swoich finansów.

Co dokładnie decyduje o wartości Bitcoina?

Na wartość tej kryptowaluty ma wpływ całkiem sporo czynników, ale najważniejszymi są prawa rynku, czyli podaż i popyt oraz koszt wydobycia nowych monet. Do tego dochodzi ilość konkurencyjnych kryptowalut, ale także dostępność, a więc ilość giełd, na których można Bitcoiny nabywać.

Wielu analityków uważa, że wartość Bitcoinów będzie rosła wprost proporcjonalnie do spadku zaufania do banków centralnych i staje się to powoli widoczne. Przeprowadzone na przełomie kwietnia bieżącego roku przez The Tokenist badania pokazały, jak w okresie ostatnich trzech lat zmieniało się nastawienie do najpopularniejszej i najstarszej kryptowaluty świata – w 2017 roku ponad 80% osób deklarowało w ankietach, że bardziej ufa dużym instytucjom finansowym, obecnie natomiast aż 47% ankietowanych wybrało za godniejszy zaufania Bitcoin.