Zyskujący Bitcoin SV oraz wzrost hashrate przyciąga znaczną uwagę górników

Hashrate Bitcoin rośnie w dalszym ciągu, pomimo wahań jego ceny. Wzrost tego czynnika na pewno może mieć spory wpływ na sam przemysł wydobycia kryptowalut, który wzrost ten tworzy. Górnicy bowiem zwrócili uwagę na Bitcoin SV, a więc na kryptowalutę, której sam wzrost ten się zbiegł w czasie z bardzo rosnącym hashrate BTC

Czym w ogóle jest hashrate? Jest to tak naprawdę obliczeniowa moc, która jest potrzebna do procesu zabezpieczenia wszelkich transakcji BTC. Z uwagi na to, że coraz to więcej obliczeniowej mocy się przeznaczana wydobycie, to obliczenia są znacznie trudniejsze. Jeśli sam hashrate (moc wydobywcza) rośnie, a sama trudność wydobycia Bitcoina w czasie nie jest regulowana, to bloki mogą generowane być coraz szybciej. Dlatego właśnie sieć BTC ciągle dokonuje korekt trudności właśnie w oparciu o hashrate zmieniający się. W celu, aby się upewnić, że sieć Bitcoina nie będzie w stanie generować nowy blok co każde dziesięć minut, to niezbędne jest dostosowywanie ciągłe trudności obliczeń.

Wzrost hashrate znacznie podgrzewa konkurencję

Obecnie sam przemysł wydobycia tej najstarszej z kryptowalut został zdominowany przez Chińczyków, którzy przewagę mieli nam rywalami amerykańskimi oraz także europejskimi. Chińczycy górnicy nie tylko kontrolują samą większość hashrate’u, ale także jak najbardziej są w stanie działać przy niższych znaczne kosztach elektrycznej energii.

15 stycznia bieżące roku sam poziom trudności wydobycia Bitcoina dopasowany został w górę o jakieś siedem procent. Działo się tak głównie z powodu wzrostu niedawnego wartości hashrate. Jest to jak dotąd już druga zwyżka poziomu trudności w tym właśnie miesiącu. Pierwsza swoje miejsce miała 2 stycznia, kiedy odnotowano wzrost trudności o 6,6 procent. Od drugiej połowy 2019 roku, hashrate rosnący zbiegał się zwykle ze wzrostem odpowiednim trudności.

Sam wzrost hashrate oznacza to, że górnicy dużo w wydobycie zainwestowali. Jednak rosnąca cały czas trudność oznacza to, że konkurencja się stała coraz bardziej zacięta. Utrudnia to górnikom szanse na sukces.

Wzrost nagły ceny Bitcoin SV  oraz dalsze zmiany w górnictwie

Bitcoin SV jest kryptowalutą, która powstała z hard forka Bitcoin Cash (BCH) w roku 2018. Chociaż totalnie nie ma na to dowodów, to dostosowanie samej trudności wydobycia Bitcoina wpłynąć mogło na BSV, którego sama cena wzrosła bardzo gwałtownie w zasadzie w przeddzień tego wydarzenia. Wzrost silny tejże kryptowaluty może także być powiązany z informacjami dotyczącymi Craiga Wrighta, który w dalszym ciągu utrzymuje, że to on jest właściwie owiany tajemnicą Satoshim Nakamoto.

Gwałtowny wzrost jeśli chodzi o wartość Bitcoin SV odwrócić znacznie uwagę górników od Bitcoina właśnie w kierunku tego blockchaina drugiego. Nie wydaje się to jednak być zagrożeniem istotnym dla hashrate BTC. Może mieć jednak znaczenie jeśli chodzi o Bitcoin Cash. Utrzymanie samym wzrostów cen BSV bowiem może odciągnąć od BCH co po niektórych górników. Wpłynie to znacznie na zmniejszenie w sieci hashrate tejże kryptowaluty.

 

Previous ArticleNext Article
Od Stycznia 2019 jestem CEO projektu KopanieBitcoin.pl naszym celem jest prowadzenie i tworzenie największego serwisu w Polsce, który wspiera polskie górnictwo kopania kryptowalut. Kopanie Bitcoin jest w Polsce coraz bardziej popularniejsze dlatego celem jestem budowanie w pełni wartościowego serwisu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

100 dni przed halvingiem bitcoina jak nastroje górników?

To prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń okolicznościowych na całym rynku BTC. Zostało niewielu czasu do odliczenia. Wszystkie portale i użytkownicy związani z walutą bitcoina zniecierpliwieni nawołują do tego, że pozostało jedynie 100 dni do halvingu najpopularniejszej na całym świecie kryptowaluty.

Jednak na czym tak naprawdę polega halving bitcoina?

To niewątpliwie przedsięwzięcie, które wywołało ogromny szum na całym kryptowalutowym rynku. Informacja o halvingu pierwszej kryptowaluty obiegła wszystkich miłośników wirtualnych funduszy. Zatem czym tak właściwie jest to wydarzenie? Okazuje się, że termin halving obrazuje zmniejszenie dokładnie o połowę nagrody za każde wydobycie poszczególne bloku bitcoina. Aktualny stan za indywidualne wydobycie bloku BTC to 12,5 w walucie bitcoin. Po nastaniu halvingu tej waluty, będziemy mogli liczyć jedynie na 6,25 BTC za każdy wydobyty blok.

Bitcoin w górnictwie zanotował znaczący wzrost w 2020

Wirtualni górnicy, którzy parają się bitcoinami mogą spodziewać się regularnego halvingu około co 4 lata od powstania BTC. Cykliczność halvingu bitcoina mierzona jest jednak na więcej niż jednej płaszczyźnie. Zmniejszenie płacy bitcoinami aż o połowę za każdy poszczególny blok zawsze po wydobyciu kolejnych 210 tysięcy bloków bitcoina.

Proszę zwrócić uwagę na to, że w roku 2009 górnicy parający się wydobywaniem BTC za pośrednictwem mocy obliczeniowej swoich maszyn, mogli cieszyć się płacą 50 BTC za jeden wydobyty blok. W 2012 roku dokładniej w listopadzie miał miejsce pierwszy halving najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Górnicy otrzymywali wówczas 25 BTC za każdy wydobyty blok.

Mining kryptowalut – giganci łączą siły i budują mega-kopalnię

Zgodnie z przypuszczeniami kolejny halving miał miejsce w lipcu 2016 roku. Dlatego też kolejne zmniejszenie płacy za każdy kolejny blok bitcoinów oscylowano na 2020 rok, w maju. Według oszacowanych informacji wydarzenie halvingu BTC będzie miało miejsce aż do momentu wydobycia wszystkich bloków waluty. Według obliczeń nastąpi to po roku 2140.

Wiele osób zadaje sobie jedno pytanie. Dlaczego właściciel najpopularniejszej na świecie kryptowaluty stworzył w swoim systemie takie wydarzenie jak halving? Wbrew niektórym oczekiwaniom, ma on za zadanie regulować zasady popytu i sprzedaży bitcoina. W momencie, w którym wszystkie bitcoiny znalazłyby się bezpośrednio na rynku, popyt na nie automatycznie by zmalał. Tym samym sprawiłoby to, że górnicy zaangażowani w działanie za pośrednictwem blockchaina bitcoinów straciliby zainteresowanie tą walutą. Halving na razie skutecznie temu zapobiega.

Jak wydarzenie halvingu działa na rynek kryptowalut?

Niemal każdy zadaje sobie to pytanie. Okazuje się jednak, że niemożliwe jest, aby całkowicie przewidzieć skutek halvingu tak potężnej waluty. Spekulacje pojawiają się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Jedni nawołują do tego, że ceny BTC wzrosną z uwagi na większy popyt, inni natomiast twierdzą, że cena równomiernie spadnie. Z przeszłości wiemy tak naprawdę, że historia halvingu nie przyniosła zbyt wielu zmian. Ostatni halving bitcoina, który miał miejsce, nie wywołał oczekiwanego zamieszania, ponieważ nie wpłynął na ceny BTC.

Iran: 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut

Chociaż od powstania najstarszej z walut wirtualnych dzieli nas 11 lat, to rynek ten wciąż nie jest dostatecznie uregulowany i wciąż dostrzega się potrzebę większego nacisku na tę kwestię. Na całym świecie rządy państw w ostatnich latach wykazują znaczne postępy w regulowaniu branży kryptowalut. Jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do kontrolowania wydobycia cyfrowych aktywów, czyli miningu.

Irańska gospodarka wzbogaci się dzięki miningowi o 8,5 mld dolarów amerykańskich

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że rząd Iranu przygotował się na wydanie 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Z licencji skorzystają krajowe firmy kryptograficzne, które specjalizują się w miningu. Chodzi tu głównie o duże firmy, takie, które mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych rachunków za energię elektryczną.

Kryptowaluty i Bitcoin – Co nas czeka w 2020 roku?

Amira Hosseina Saeedi Naeiniego, urzędnik z ICT Guild Organization, stwierdził, że chociaż irański przemysł wydobywczy to stosunkowo nowe zjawisko w tym kraju, wiele osób dostrzegło już w nim duży potencjał, który z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów zza granicy. W konsekwencji tego gospodarka w Iranie może wzbogacić się o 8,5 mld dolarów amerykańskich.

Jednak legalne wydobywanie kryptowaluty w Iranie wymaga, aby każdy górnik posiadał oficjalną licencję.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że koszty energii elektrycznej są wysokie, i z tego też względu mining może być postrzegany jako zajęcie coraz mniej opłacalne.

TOP 5 kryptowalut, które można kopać na PC w 2020 roku

Mining opłacalny dla dużych pól górniczych

Jest to niewątpliwie ogromne wyzwanie dla stanu górniczego, gdyż tylko duże przedsięwzięcia wydobywcze mogą sobie pozwolić na rozwijanie tej działalności. Mniejsze zakłady, które tak dobrze nie prosperują, zmuszone są do zamknięcia działalności albo przynajmniej jej zawieszenia.

Bitcoin Era – Opinie od inwestorów – Platforma

Wydobywanie cyfrowych aktywów, czyli mining to wciąż nowe i rozwijające się zjawisko, na które otwiera się coraz więcej krajów. Sam fakt wydania przez Iran 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut pokazuje, że Iran dostrzega w tej branży potencjał i upatruje w nim korzyści finansowych w sferze gospodarczej.